• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,462 μηνύματα.
Γύρισα μετά από το 8ωρο που μου έθεσαν αναγκαστικά ως υπεύθυνο εμβολιασμού καμία ενημέρωση... επίσης να τονίσω πως Σαββιατάτικα δε με πληρώσαν και εκτός αυτού δε μου είχαν ούτε ένα μπουκαλάκι νερού. Σε αυτό το χρονικό διάστημα έπαιρνα ιστορικά αντιμετώπισα καταστάσεις που έγιναν εκείνη την στιγμή. Είδα περίπου 80 εμβολιαζόμενους (ήμουν 1/4 την βράδιας συνολικά 330 περάσανε). ΕΙμσταν 2 ιατροι μέσα οποτε υποθέτω ότι είδα 80..

Επίσης νοσηλευτές και γραμματείς καθόντουσαν και πέρνανε τους εμβολιαζόμενους να έρθουν πιο πριν για να φύγουν πιο γρήγορα, απαράδεκτη πρακτική που εφαρμόζεται σε πολλά εμβολιαστικά κέντρα και ο μοναδικός λόγος που το κάνουν είναι για να φύγουν πιο γρήγορα.
Ναι ακριβως ετσι εγινε και σε εμενα εδω που ειμαι,Γ.νοσοκομειο.Ακριβως για να φυγουν νωριτερα.Ουτε καν κοιταζαν την ωρα ραντεβου.Να πω επισης οτι αυτη που μου εκανε την ενεση ηταν αγενεστατη.
Καμια σχεση με τον τελειο εμβολιασμο οσον αφορα τη συμπεριφορα,που διαφημιζουν στα καναλια.Δεν το εγραψα εκεινη την ημερα διοτι ημουν χαρουμενη που το εκανα και με αγχος,αλλα τωρα που το θιγεις το επιβεβαιωνω απολυτα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ναι ακριβως ετσι εγινε και σε εμενα εδω που ειμαι,Γ.νοσοκομειο.Ακριβως για να φυγουν νωριτερα.Ουτε καν κοιταζαν την ωρα ραντεβου.Να πω επισης οτι αυτη που μου εκανε την ενεση ηταν αγενεστατη.
Καμια σχεση με τον τελειο εμβολιασμο οσον αφορα τη συμπεριφορα,που διαφημιζουν στα καναλια.Δεν το εγραψα εκεινη την ημερα διοτι ημουν χαρουμενη που το εκανα και με αγχος,αλλα τωρα που το θιγεις το επιβεβαιωνω απολυτα.
Μηπως απλα ετυχε?
Εγω ακουσα οτι οι γνωστοι μου που πηγαν και μου μετεφεραν οτι μια χαρα ολα.
Ενταξει μπορει να ηταν η περιπτωση/η κουραση/πολλα μπορει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ειδηση μολις
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,462 μηνύματα.
Μηπως απλα ετυχε?
Εγω ακουσα οτι οι γνωστοι μου που πηγαν και μου μετεφεραν οτι μια χαρα ολα.
Ενταξει μπορει να ηταν η περιπτωση/η κουραση/πολλα μπορει.
Προφανως δεν ειναι ολοι αγενεστατοι,αλλα ουτε ολοι συμπαθεστατοι,αυτο ειναι το γεγονος.Επισης σιγουρα ειναι γεγονος οτι μας βαζουν το απογευμα τουλαχιστον νωριτερα και ολα γρηγοροτερα για να τελειωσουν πιο νωρις,και καν εμας δεν ελεγχαν την ωρα που ειχαμε ραντεβου,Στεκομασταν εξω και μας ελεγαν να περασουμε μεσα.Εγω θα μπορουσα να εχω ραντεβου 8.00 το βραδυ και απλα να ειχα παει νωριτερα.Οπως και οντως με εβαλαν νωριτερα,
Αυτο δεν το λες και τελεια οργανωση σε ενα Γ,Νοσοκομειο νομου μεγαλου.Ουτε καν Κ.Υ

Και το ιδια περιπου λεει και ο φοκος.Σιγουρα δεν ειναι παντου το ιδιο,αλλα και απο τις δυο μεριες.Δεν μπορει να μας τα πρηζουν τοσο καιρο τωρα για την φοβερη οργανωση και το ποσο καλοι ειναι ολοι εκει.Ε..αυτο δεν ισχυει παντου.Αυτο λεω εγω.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Προφανως δεν ειναι ολοι αγενεστατοι,αλλα ουτε ολοι συμπαθεστατοι,αυτο ειναι το γεγονος.Επισης σιγουρα ειναι γεγονος οτι μας βαζουν το απογευμα τουλαχιστον νωριτερα και ολα γρηγοροτερα για να τελειωσουν πιο νωρις,και καν εμας δεν ελεγχαν την ωρα που ειχαμε ραντεβου,Στεκομασταν εξω και μας ελεγαν να περασουμε μεσα.Εγω θα μπορουσα να εχω ραντεβου 8.00 το βραδυ και απλα να ειχα παει νωριτερα.Οπως και οντως με εβαλαν νωριτερα,
Αυτο δεν το λες και τελεια οργανωση σε ενα Γ,Νοσοκομειο νομου μεγαλου.Ουτε καν Κ.Υ

Και το ιδια περιπου λεει και ο φοκος.Σιγουρα δεν ειναι παντου το ιδιο,αλλα και απο τις δυο μεριες.Δεν μπορει να μας τα πρηζουν τοσο καιρο τωρα για την φοβερη οργανωση και το ποσο καλοι ειναι ολοι εκει.Ε..αυτο δεν ισχυει παντου.Αυτο λεω εγω.
Ναι οντως αυτο το παρατηρησα κι εγω σε καποια σημεια υπηρξαν φαινομενα τετοια. Τους εβαζαν οσο οσο μεσα να κανουν σε ακομα περισσοτερους επισης ειδα οτι τσακωθηκαν καποιοι πολιτες φωναζαν δηλ προφανως δυσανασχετησαν και ηταν αναμενομενο με ολη αυτη την κατασταση που περιγραψατε.
Περναω απο εμβολιαστικο κεντρο καθημερινα σχεδον για να παω για τα ψωνια μου του σουπερ μαρκετ και ειναι στην ευθεια ε ναι εβλεπα δυσανασχετημενους αλλοι εβγαιναν ας πουμε νευριασμενοι βεβαια και οι μεσα γιατι εβλεπα γυναικες αντρες τους επιστρατευσαν καταλαβες αυτο υπεθεσα.
Και αναλογα τα ατομα το πιστευω αυτο οτι καποιοι αντιδρουν άλλοι βγαζουν ας πουμε αυτην την αγενεια απο μονοι τους χωρις να εχει γινει κατι καταλαβες. Αρα ειναι πολλα ναι.
Ο φορτος και το γρηγορο μπαλωμα να προλαβουν να κανουν σε πολλους και ο χαρακτηρας του αλλου που εκει βγαινει παιδια αμα πιεζεται ή ζοριζεται κανεις.
Θα πω γιατι. Ξερω ατομο που ηταν μεσα σε ολα αυτα τραβαγε και τραβαει καθημερινα ζορια τα εγραψε ο φωκος και ομως παραμενει θετικος ανθρωπος με το χαμογελο καταλαβατε καλα εκει απλα ειναι στον ανθρωπο πιστευω. Οπως και γενικα.
Αλλα ναι εχετε δικιο τα καναμε λιγο μυλος καλα δεν ειναι πρωτη φορα σα χωρα το εχουμε αυτο και απο προηγουμενες περιπτωσεις. Την ανοργανωσια και το ακαταστατο και τις φωναρες 😂👍
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,500 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Τι είναι πιο χαζό ? Ότι θα χρησιμοποιούν τα PCR για προηγούμενη λοίμωξη ή ότι ακυρώνουν τα τεστ αντισωμάτων ....την φυσική ανοσία την έχουν πετάξει στα σκουπίδια για κάποιο λόγο
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,500 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,462 μηνύματα.
Ειμαι σιγουρη οτι θα ερθει 4ο κυμα,δεν ξερω καν αν θα ειναι το Σεπτεμβρη μηπως και νωριτερα φοβαμαι.

Κορονοϊός - Γώγος: Πιθανό νέο κύμα τον Σεπτέμβριο - Πώς μπορούμε να το προλάβουμε

Το ενδεχόμενο να υπάρξει νέο κύμα της πανδημίας τον Σεπτέμβριο άφησε ανοιχτό ο Καθηγητής Παθολογίας Ιατρικού Τμήματος Πανεπιστημίου Πατρών και μέλος της Επιτροπής των ειδικών Χαράλαμπος Γώγος, μιλώντας στο OPEN. Συγκεκριμένα, όταν ρωτήθηκε αν συμφωνεί με εκτιμήσεις επιστημόνων που κάνουν λόγο για τέταρτο κύμα τον Σεπτέμβριο, είπε χαρακτηριστικά, "τίποτα δεν αποκλείεται σε αυτή τη νόσο". "Η αβεβαιότητα είναι το βασικό της χαρακτηριστικό. Δηλαδή το να έχουμε μια επιδημιολογική έξαρση το φθινόπωρο δεν αποκλείεται γιατί θα υπάρχει μεγάλη κινητικότητα το καλοκαίρι, θα προστεθούν οι τουρίστες. Αλλά είναι στο χέρι μας να το αποφύγουμε, τηρώντας τα μέτρα, κάνοντας μεγάλο αριθμό εμβολιασμών. Δηλαδή αν πετύχουμε πάνω από το 50-60% εμβολιασμένων μέσα στο καλοκαίρι, αυτό μπορούμε να το προλάβουμε", υπογράμμισε.

Ο κ. Γώγος είπε "έχει φανεί ότι η ύφεση της καμπύλης δεν είναι τόσο μεγάλη όσο περιμέναμε, υπάρχει όμως και είναι πολύ σημαντικό παρότι είχαμε όλη αυτά τα ανοίγματα. Έχουμε 10-15% ελάττωση ιικού φορτίου και έχουν μειωθεί πολύ οι νοσηλείες, αρκετά οι σοβαρά πάσχοντες και λιγότερο οι διασωληνωμένοι στις ΜΕΘ που είναι και κάτι που μας ανησυχεί. Η νόσος είναι παρούσα, το ποσοστό θετικότητας 4% είναι καλό αλλά δεν είναι το τέλειο. Άρα θα προχωρήσουμε με διαδικασία προσεκτικού ανοίγματος".

Όσον αφορά την αξιοπιστία των self test, είπε ότι όποιος έχει συμπτώματα θα πρέπει να κάνει κατευθείαν μοριακό ή rapid test και όχι μόνο το self test. "Τα self test δεν έχουν την ίδια ευαισθησία και ειδικότητα με τα μοριακά ή τα rapid. Τα self test είναι ένα εργαλείο δημόσιας υγείας, έτσι πρέπει να το δούμε. Δηλαδή έχει σαν στόχο να ανιχνεύσει ασυμπτωματικούς ασθενείς που θα βγούνε προς τα έξω και θα μολύνουν τους συνανθρώπους μας. Μπορεί να μην ανιχνεύσει το 100% διότι η ευαισθησία του μπορεί να είναι γύρω στο 60-80%, που σημαίνει ότι ένα πολύ σημαντικό ποσοστό θα μείνει στο σπίτι", ανέφερε.
Σχετικά με την περίπτωση της 44χρονης στην Κρήτη, έκανε λόγο για "σπάνιες περιπτώσεις. "1 με 5 στο εκατομμύριο σε συγκεκριμένο εμβόλιο μπορεί να υπάρξει αυτό το σύνδρομο, της θρομβοπενίας με θρομβώσεις, δηλαδή μια αυτοάνοση κατάσταση. Ένα παράδοξο φαινόμενο. Είναι σε ένα πολύ μικρό ποσοστό, αλλά δυστυχώς μπορεί να συμβεί", ανέφερε. Τόνισε ότι αν κάποιος έχει θρομβωτικό επεισόδιο μετά την πρώτη δόση του εμβολίου, "τότε μπορεί να αλλάξει τη Β δόση με άλλο εμβόλιο".

 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ειμαι σιγουρη οτι θα ερθει 4ο κυμα,δεν ξερω καν αν θα ειναι το Σεπτεμβρη μηπως και νωριτερα φοβαμαι.

Κορονοϊός - Γώγος: Πιθανό νέο κύμα τον Σεπτέμβριο - Πώς μπορούμε να το προλάβουμε



Μπα , αφου εχουμε τα εμβολια ...εχουμε σωθει . Εγω περιμενω τον σεπτεμβριο να πεταξω την μασκα στον αερα οπως μας εχουν πει

(Ειμαι σιγουρος τοσο καιρο οτι θα το προλαβουμε οπως προλαβαμε τα αλλα κυματα :P )
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,462 μηνύματα.
Μπα , αφου εχουμε τα εμβολια ...εχουμε σωθει . Εγω περιμενω τον σεπτεμβριο να πεταξω την μασκα στον αερα οπως μας εχουν πει
:whatever:
Αυτο θα ισχυε αν πολυ μεγαλο ποσοστο εμβολιαζοταν.

Ξερεις η υπαρξη των εμβολιων στα ψυγεια δεν διασφαλιζει οτι δεν θα εχουμε 4ο κυμα.
Πρεπει να το κανουμε κιολλας.
Αντιθετα η σταση σου οπως και ολων των αλλων που αμφισβητων τον εμβολιασμο και τον κοροιδευουν και βεβαια ξεκαθαρα δεν θα τον κανουν,οπως εσυ....ΑΥΤΟ διασφαλιζει το 4ο κυμα.

Δεν ξερω..να την κοιταξεις την περιπτωση σου πολυ σοβαρα,στο εχω ξαναπει,αλλα επιμενεις να μην με ακους.
Κοιταξε το ειναι κριμα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
:whatever:
Αυτο θα ισχυε αν πολυ μεγαλο ποσοστο εμβολιαζοταν.
Μια χαρα πανε οι εμβολιασμοι οπως λεμε τοσο καιρο και η επιτροπη λεει
1) Αυγουστο τοιχος ανοσιας
2) Σεπτεμβριο πεταμε τις μασκες στον αερα
(μη εισαι fake news averkina)

(Αισθανομαι πολυ χαρουμενος που εχω αυτην την σταση οτι τα εμβολια απο μονα τους δεν βοηθανε ,χρειαζονται και μετρα!)
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.

Τι είναι πιο χαζό ? Ότι θα χρησιμοποιούν τα PCR για προηγούμενη λοίμωξη ή ότι ακυρώνουν τα τεστ αντισωμάτων ....την φυσική ανοσία την έχουν πετάξει στα σκουπίδια για κάποιο λόγο
Και μόλις σήμερα αποφάσισα να κάνω τεστ αντισωμάτων.
Εξήγησε μου περισσότερα, γιατί ακόμα και αν δεν είμαι χαζός, θα χαζέψω.
Εγώ ξέρω οτι είμαι, αλλά δεν γνωρίζω το γιατί.
1. γιατι αποφάσισα να κάνω τεστ;
2. γιατι δεν ξέρω αν χρειάζεται να το κάνω; το μόνο που ξέρω σίγουρα, είναι οτι θα το κάνω μόνο για εμένα.

Υ.Γ. εδώ μυρίζει έντονα. Αφού το PCR προσδιορίζει μόνο αντιγόνο και όχι αντισώματα. Ποιος είναι ο λόγος που ακυρώνουν τα τεστ αντισωμάτων;;;;;;;;;;; και ποιος είναι ο λόγος που παρακάμπτουν την φυσική ανοσία ενός οργανισμού;
Ζώ σε μια εποχή, που η απληστία και η ισοπέδωση, παύουν να είναι εξαίρεση και γίνονται κανόνες ρύθμισης της ΝΕΑΣ κανονικότητας μας.
Και εσείς ζητάτε απο εμένα να κατανοήσω αυτά που μου συμβαίνουν. Με ποιον τρόπο;;;
Ναι ακριβως ετσι εγινε και σε εμενα εδω που ειμαι,Γ.νοσοκομειο.Ακριβως για να φυγουν νωριτερα.Ουτε καν κοιταζαν την ωρα ραντεβου.Να πω επισης οτι αυτη που μου εκανε την ενεση ηταν αγενεστατη.
Καμια σχεση με τον τελειο εμβολιασμο οσον αφορα τη συμπεριφορα,που διαφημιζουν στα καναλια.Δεν το εγραψα εκεινη την ημερα διοτι ημουν χαρουμενη που το εκανα και με αγχος,αλλα τωρα που το θιγεις το επιβεβαιωνω απολυτα.
Αντε και συ. Τι μας λες; ένα εμβολιάκι έκανες. :teasing:
Τι να πω ΕΓΩ;;; (είδες, με κεφαλαία το εγώ).
Εγώ λοιπόν, κάποια στιγμή, ήρθε μια νοσοκόμα. Καλή ήταν, είχε μόνο λίγο άγχος.
Ηρθε να μου κάνει μια ένεση, (την articlox). Οποιος δεν γνωρίζει, θα πω μόνο αυτό που μας ενδιαφέρει.
ΠΟΝΑΕΙ!!! ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ!!! αν σου την κάνει σε 3 λεπτά, είναι αποδεκτή.

Εμένα, μου την κάρφωσε σε 5 δεύτερα.

Τι εμβόλιο μου λες. shock!!! :mpinelik: :crazy::mpinelik: :crazy: :crazy: :crazy: :mpinelik::mpinelik::mpinelik:

Δύο συνομήλικοι μου, ένας δεξιά και ο άλλος αριστερά, απο την κραυγή μου λαχτάρισαν και εγώ έχω γίνει μούσκεμα και στο πρόσωπο μου ο ιδρώτας είναι μεγάλες σταγόνες.

Εσύ, εν αντιθέσει με εμένα, ένα εμβολιάκι έκανες και μάλιστα το πρώτο. Ούτε καν το δεύτερο.

Οτι και αν σου κάνανε, είναι πταισματάκι.
Και εσύ παιδάκι μου, είσαι σκληρή!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,462 μηνύματα.
Αν ισχυει εκτος απο το μαλάκισμενο αστρα γενικοτερα,κατι συμβαινει και με συγκεκριμενη παρτιδα στην κρητη,δεν εξηγηται αλλιως,εκτος και αν ολοι οι αλλοι τα κρυβουν,που δεν μου φαινεται πιθανο.

Πληροφορίες και για 4ο περιστατικό θρόμβωσης στην Κρήτη σε πολίτη που εμβολιάστηκε με ΑΖ

Πληροφορίες που μας έρχονται από την Κρήτη αναφέρουν ότι πολίτης στα Χανιά εισήχθη στο Νοσοκομείο της πόλης με θρόμβωση σαφηνούς φλέβας στο δεξί κάτω άκρο ενώ είχε προηγηθεί εμβολιασμός του με το εμβόλιο της Astra Zeneca.


Υπενθυμίζεται ότι την Πέμπτη, όπως μετέδωσε το δελτίο του ΟΡΕΝ, συνεδρίασε εκτάκτως η Επιτροπή Φαρμακοεπαγρύπνισης του ΕΟΦ για τα 3 περιστατικά θρομβώσεων σε πολίτες μετά το εμβόλιο της AstraZeneca για κορονοϊό στην Κρήτη, με το προσωρινό πόρισμα να κάνει λόγο για πιθανή συσχέτιση του εμβολίου με τα περιστατικά θρομβώσεων όσον αφορά στην περίπτωση του 35χρονου αλλά και της 44χρονης γυναίκας που νοσηλεύεται στο ΠΑΓΝΗ και η υγεία της οποίας δυστυχώς, σύμφωνα με σημερινές πληροφορίες επιδεινώθηκε. Σύμφωνα με τον ΕΟΦ, συνεχίζεται ο κλινικός έλεγχος στην περίπτωση της 47χρονης και αναμένονται τα αποτελέσματα.


Το οριστικό πόρισμα θα εκδοθεί όταν η Επιτροπή Φαρμακοεπαγρύπνισης λάβει και γραπτώς τα αποτελέσματα των ελέγχων για παράγοντα που είναι χαρακτηριστικός του συνδρόμου θρόμβωσης και αιμορραγίας, με το ρεπορτάζ του ΟΡΕΝ να αναφέρει ότι ο 35χρονος και η 44χρονη βγήκαν θετικοί στο σχετικό έλεγχο.


Με επιφυλαξη το βαζω επειδη απλα δεν το εχω δει αλλου.Αναμενουμε.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Μια χαρα πανε οι εμβολιασμοι οπως λεμε τοσο καιρο και η επιτροπη λεει
1) Αυγουστο τοιχος ανοσιας
2) Σεπτεμβριο πεταμε τις μασκες στον αερα
(μη εισαι fake news averkina)

(Αισθανομαι πολυ χαρουμενος που εχω αυτην την σταση οτι τα εμβολια απο μονα τους δεν βοηθανε ,χρειαζονται και μετρα!)
Για όσους φοβούνται τον covid δόθηκε μια επιλογή, και αυτή είναι τα εμβόλια.
από εκεί και πέρα ο σώζων εαυτόν σωθήτο
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,462 μηνύματα.
Μια χαρα πανε οι εμβολιασμοι οπως λεμε τοσο καιρο και η επιτροπη λεει
1) Αυγουστο τοιχος ανοσιας
2) Σεπτεμβριο πεταμε τις μασκες στον αερα
(μη εισαι fake news averkina)

(Αισθανομαι πολυ χαρουμενος που εχω αυτην την σταση οτι τα εμβολια απο μονα τους δεν βοηθανε ,χρειαζονται και μετρα!)
Το ποιος ειναι φεηκ νιους ολακερος ειναι ολοφανερο καμαρι μου,ευτυχως ολοι σε εχουν καταλαβει. :D

Αν εχουμε 4ο κυμα θα ειναι ακριβως επειδη δεν θα εχουν εμβολιαστει αρκετοι,οπως εσυ,τι δεν καταλαβαινεις;
Ο εμβολιασμος παει καλα,αλλα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟΣ...ΟΛΟΙ οι ειδικοι λενε οτι ειναι μικρο το ποσοστο ειδικα πανω απο τα 60.
Παλι δεν το καταλάβες;
Οχι,το καταλαβες αλλα δεν σε συμφερει.
Ευτυχως ξαναλεω εμεις σε εχουμε καταλάβει καιρο τωρα.
Ο ορισμος του φεηκ εισαι εσυ!
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ο φεικ νιουζ που λετε πέφτει πάντα μέσα στις προβλέψεις του

Όταν οι άλλες χώρες εμβολιάζουν πρώτα τις ευπαθείς η Ελλάδα χαίρεται που εμβολιαζει νεους .Και χαίρεται ακόμα περισσότερο που θα εμβολιαζει κάτω των 18 τον Σεπτέμβριο

Ότι μυαλά έχει η κυβέρνηση έχει και η πλειοψηφία των ατόμων στην Ελλάδα ...δεν πέφτω απ' τα σύννεφα
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,576 μηνύματα.
Ο φεικ νιουζ που λετε πέφτει πάντα μέσα στις προβλέψεις του

Όταν οι άλλες χώρες εμβολιάζουν πρώτα τις ευπαθείς η Ελλάδα χαίρεται που εμβολιαζει νεους .Και χαίρεται ακόμα περισσότερο που θα εμβολιαζει κάτω των 18 τον Σεπτέμβριο

Ότι μυαλά έχει η κυβέρνηση έχει και η πλειοψηφία των ατόμων στην Ελλάδα ...δεν πέφτω απ' τα σύννεφα
Η πλατφόρμα για τους ευπαθείς και για τους άνω των 60 είναι ανοιχτή εδώ και καιρό, δεν τους εμποδίζει κανένας απολύτως να εμβολιαστούν.
Δε γίνεται να γίνει ο εμβολιασμός με το ζόρι σε αυτούς. Όταν το επιλέξουν, έχουν τη δυνατότητα να το κάνουν.
Από εκεί και πέρα, εφόσον δεν υπάρχει ανταπόκριση, ορθά ανοίγουν οι χαμηλότερες ηλικίες να εμβολιαστούν όσοι το επιθυμούν. Τι θα κάνουμε, θα περιμένουμε να πειστούν όλοι οι ογδοντάρηδες και μετά θα ανοίξουμε τις πιο κάτω ηλικίες;
Από τη στιγμή που όποιος θέλει θα έχει εμβολιαστεί μετά πιστεύω δεν πρέπει να υπάρχουν και lockdown. Ας λουστεί ο καθένας τις συνέπειες των επιλογών του.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,672 μηνύματα.
Η πλατφόρμα για τους ευπαθείς και για τους άνω των 60 είναι ανοιχτή εδώ και καιρό, δεν τους εμποδίζει κανένας απολύτως να εμβολιαστούν.
Δε γίνεται να γίνει ο εμβολιασμός με το ζόρι σε αυτούς. Όταν το επιλέξουν, έχουν τη δυνατότητα να το κάνουν.
Από εκεί και πέρα, εφόσον δεν υπάρχει ανταπόκριση, ορθά ανοίγουν οι χαμηλότερες ηλικίες να εμβολιαστούν όσοι το επιθυμούν. Τι θα κάνουμε, θα περιμένουμε να πειστούν όλοι οι ογδοντάρηδες και μετά θα ανοίξουμε τις πιο κάτω ηλικίες;
Από τη στιγμή που όποιος θέλει θα έχει εμβολιαστεί μετά πιστεύω δεν πρέπει να υπάρχουν και lockdown. Ας λουστεί ο καθένας τις συνέπειες των επιλογών του.
Ακριβως αυτο.Δεν γινεται να φερουμε τους 60 -70 με το ζορι στα εμβολιαστικα κεντρα.Ο καθενας ειναι υπευθυνος για τον εαυτο του.Δεν φταιει η κυβερνηση που δεν εμβολιαζονται οι ηλικιωμενοι.Οσοι ρισκαρουν να νοσησουν θα υποστουν πιθανως τις συνεπειες των πραξεων τους.Και νικο οντως θα ερθει το 4 κυμα μονο που δεν θα εφαρμοστει λοκνταουν.Απορω πως οι διαχειριστες του φορουμ εξακολουθουν να επιτρεπουν τη μεταδοση φεικ νιουζ...
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ακριβως αυτο.Δεν γινεται να φερουμε τους 60 -70 με το ζορι στα εμβολιαστικα κεντρα.Ο καθενας ειναι υπευθυνος για τον εαυτο του.Δεν φταιει η κυβερνηση που δεν εμβολιαζονται οι ηλικιωμενοι.Οσοι ρισκαρουν να νοσησουν θα υποστουν πιθανως τις συνεπειες των πραξεων τους.Και νικο οντως θα ερθει το 4 κυμα μονο που δεν θα εφαρμοστει λοκνταουν.Απορω πως οι διαχειριστες του φορουμ εξακολουθουν να επιτρεπουν τη μεταδοση
φεικ νιουζ...
Μία μεγάλη κουβέντα, είναι τα <<φέικ νιούζ>>.

Για παράδειγμα, ας προσπαθήσουμε να ορίσουμε τους εμβολιασμούς στην αντιμετώπιση του ιού.

Υπάρχουν πέραν της μίας, πλείστες άλλες εκδοχές.

Εκδοχές, της μιας δόσης, των δύο δόσεων και μετά ακούμε και διάφορα άλλα.
Οπως, δεν αρκεί η μία, ούτε οι δύο και θα έρθει τρίτη δόση...
Και αν αυτό το πράγμα που δεν σταματάει με τίποτα και έχει αναστατώσει την ζωή σε όλο τον πλανήτη, δεν είναι
<<καραμπινάτο φέικ νιούζ>>, δεν ξέρω πώς αλλιώς θα το ονομάτιζα.
Μήπως, ορισμό των φέικ νιούζ???

Και αν η παλιά γνώση, αυτή που ήθελε τον άνθρωπο να αντιμετωπίζει τα πάντα, διορθώνω εδώ, σχεδόν τα πάντα ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ, έχει χαθεί ή σχεδόν χαθεί, σήμερα ο άνθρωπος νοιώθει την ανάγκη να υποστηρίξει κάτι, που θα έχει καταγράψει σαν ορθό και οτι δίχως αυτό κινδυνεύει ο ίδιος και οι γύρω του.

Η υπόθεση όμως είναι φανερό οτι μπάζει απο παντού.
Τί να συνεχίσω; μου είναι φανερά απαίσιο. Κουραστικό.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,500 μηνύματα.
Κυριακή 23/05/21
Nέα κρούσματα: 877
Διασωληνωμένοι: 569 (-17)
Νέες Απώλειες: 38 (συν:11.772)
Τεστ σήμερα: 20.076 (PCR:6.500, RAPID: 13.576)
Θετικότητα (PCR+Rapid): 4,37%
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top