• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.

ag97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ag97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
με 2900 παιδια να παιρνουν μερος στις ερευνες της φασης 3. Γελαει ο κόσμος
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Είναι δυνατόν να σκέφτονται να εμβολιάσουν τα παιδιά που δεν κινδυνεύουν καθόλου?
Είπαμε γερή μπίζνα τα εμβόλια αλλά έχουν ξεφύγει. Λίγο λογική.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
με 2900 παιδια να παιρνουν μερος στις ερευνες της φασης 3. Γελαει ο κόσμος
Εγω η αληθεια ειναι αναρωτιεμαι,ποιος γονιός δινει το παιδι του για πειραματοζωο σε εμβολιο;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Είναι δυνατόν να σκέφτονται να εμβολιάσουν τα παιδιά που δεν κινδυνεύουν καθόλου?
Είπαμε γερή μπίζνα τα εμβόλια αλλά έχουν ξεφύγει. Λίγο λογική.
Ειπαμε,να προστατευσουμε τον παππου και τη γιαγια που ΔΕΝ θελουν να εμβολιαστουν,μεσα στην οικογενεια που υπαρχουν παιδια,ΝΑΙ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΑΥΤΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ απο ειδικους ελληνες στην τιβι,και για να χτιστει καλυτερα η ανοσια της αγελης.Επειδη το ποσοστο στους ενηλικες δεν ειναι αρκετο!!

Και θα ξαναπω στο επιχειρημα οτι μα αφου κανουν και αλλα εμβολια τα παιδια.ναι..αλλα για ΠΟΛΥ ΘΑΝΑΤΗΦΟΡΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ για τα παιδια σε ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ.Στο κοβιντ,τουλαχιστον για την ωρα,αυτο δεν υφισταται.

ΥΓ Δεν υπαρχει βεβαια με τον κοβιντ ΚΑΘΟΛΟΥ .Υπαρχει παρα πολυ μικρο ποσοστο παιδιων.ΟΧΙ το ΚΑΘΟΛΟΥ.Κια παιδια εχουν πεθανει αλλα ειναι παρα πολυ σπανιο.Ο λογος που λενε οτι θελουν να τα εμβολιασουν ειναι για προστασια των ηλικιωμενων :dizzy2: και για να χτιστει καλυτερο τοιχος.
Τοσο μαλακες.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Είναι δυνατόν να σκέφτονται να εμβολιάσουν τα παιδιά που δεν κινδυνεύουν καθόλου?
Είπαμε γερή μπίζνα τα εμβόλια αλλά έχουν ξεφύγει. Λίγο λογική.
Τα έχουμε πει .Θα εμβολιαστουν όλοι όλοι ,δεν υπάρχει περίπτωση να μείνει κάποιος ανεμβολιαστος (εκτός και αν αλλάξουν κάποια δεδομένα στο πολιτικό παρασκήνιο)
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.

ag97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ag97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
μπηκα στο cdc και εγώ..η αλήθεια ειναι ότι η αναζήτηση είναι κάπως χαοτική αλλα βρηκα data. 2057 νεκροί σε 115 εκ εμβολιασμένους με Moderna , 1797 σε 125 εκ εμβολιασμένους με pfizer και 338 σε 9 εκ εμβολιασμενους με j&j. Ποσοστό 0,0018 % για τα 2 RNA εμβόλια και 0,000038% για το μονοδοσικό.
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
θα πεσουμε κατω απο 400 διασ. στις 18-20 ιουνη και 300 στις 30 ιουνη
πρωτοι εδω
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
4.182 κρούσματα στο UK. Το μεγαλυτερο νουμερο απο 7 Απριλιου.
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.
Άνοιξαν τα μονοδοσικα της Johnson για όλους των 18+.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,823 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.
που το είδες αυτό; εγώ γνωρίζω ότι άνοιξαν μόνο στα νησιά για άνω 18 ετών το μονοδοσιακό εμβόλιο
στην πλατφορμα emvolio.gov.gr πλεον μου εχει ανοιχτα κεντρα με μονοδοσικο από μετα τις 9 αποψε
οπως και σε πολλους αλλους της ηλικιας 18-29
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Η Νορβηγία είχε μόνο ένα νεκρό μόνο σε τρεις μέρες. Λογικό αν διαβάσει κανείς τον κάτω πίνακα. Το 95,5% των 70-79 έχει ήδη εμβολιαστει. Εμείς έχουμε μόνο 71,9% σε αυτές τις ηλικίες.
View attachment 81693
Καλό και χρήσιμο είναι όταν λέμε 33 νεκρούς και απαντάς οτι είχε έναν, να αναρωτηθούμε μόνο το γιατί.
Στην αντίληψη του ανθρώπου γίνεται σύγκριση.
Ακόμα και αν μπει στον κόπο να συγκρίνει, όλα είναι σε δεύτερη προτεραιότητα.
Η εντύπωση έχει μείνει.
Και δεν έχεις απαντήσει για την Νορβηγία και τους θανάτους που είναι πολλοί.
Δεν με πειράζει, ούτε και το οτι με έχετε σαν αντιεμβολιαστή.

Θα αποδεχτώ αν οποιοσδήποτε απο εσάς, αφήσει κατα μέρος την παραφιλολογία και μου δώσει τις απαραίτητες εγγυήσεις, οτι ένα εμβόλιο, δεν είναι επικίνδυνο για τον άνθρωπο.
Τότε, δηλώνω δημόσια οτι θα κάνω το εμβόλιο.
Μέχρι τότε όμως, αφήστε με να ψάχνω.
Δεν έχετε κανένα δικαίωμα να παραποιείτε όσα γράφω.

Τι κάνουμε εδώ, προπαγάνδα; οτιδήποτε μονομερές, είναι ανελεύθερη κουβέντα. Κάπου ακουμπά. Απο κάπου επηρεάζεται.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

με 2900 παιδια να παιρνουν μερος στις ερευνες της φασης 3. Γελαει ο κόσμος

Με όλα όσα γίνονται και έρχονται, ο κόσμος ένα μόνο έχει να κάνει.

Να κλαίει...

Susan Rosenthal (One million Kids on Antipsychotics)

Πηγή
 
Τελευταία επεξεργασία:

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Επειδη μονο σε αυτο το θεμα υπαρχει κινηση, να ρωτησω: υπαρχει κανενας ανω των 18 που καταφερε να κλεισει ραντεβου στη θεσσαλονικη; Αν ναι , τι ταχυδρομικο κωδικα εβαλε γιατι προσπαθω αλλα τζιφος
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
αρεσει δεν αρεσει στους αντιβαξερς η ακομα και σε αυτους που απλα φοβουνται...ο εμβολιασμος ειναι η μονη λυση
υπάρχει και μία κατηγορία, η οποία είναι έξω απο όλους τους υπολογισμούς

σε αυτή την κατηγορία, ανήκουν όλοι όσοι νόσησαν ή όχι και έχουν αντισώματα

Εδώ είναι και η ερώτηση μου σε εσένα.

Γιατί εγώ να είμαι υποχρεωμένος σε μία άθλια ζωή;

Ούτε την γνώμη μου δεν μπορώ να εκφράσω δίχως τις βλ....ίες που ακούω εδώ μέσα.

Κάνοντας εμβόλιο, αποκτάς αντισώματα.

Γιατί δεν μας λένε πόσα;

Απο κάπου πληροφορήθηκα οτι τα αντισώματα που έχω μετά απο 7 μήνες απο την ίαση μου απο τον ιό, είναι τρεις φορές περισσότερα απο εμβολιασμένο με της Pfizer.

Για κάνε μου και μία καλή ανάλυση, όπως αυτή που μου είπες ποιο πάνω!!!

Να συγκρίνω και να δω τι με συμφέρει. Δεν είμαι και χαζός.
Αντιεμβολιαστή με λέτε και όχι χαζό. Αν με λέγατε χαζό, θα το σκεφτόμουν λίγο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top