• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
O εμβολιασμός είναι το βασικότερο όπλο για να απελευθερωθούμε.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Καλά θα κάνεις αν δεν γνωρίζεις κάτι, να μη απαντάς απερίσκεπτα.
Γιατι αφ'ενός μεν δεν σου έχω απευθύνει τον λόγο, αφ'ετέρου δε, παριστάνεις το μέντιουμ και ουδεμία εμπιστοσύνη έχω σε μαντικές ικανότητες δικές σου ή άλλου/ης.

Επίσης, εδώ γράφουμε όλοι μας και πιστεύω οτι γράφουμε <<ευθέως>> την σκέψη μας.
Ετσι και εγώ, απευθύνομαι στους γιατρούς εδω μέσα, επαναλλαμβάνοντας την ερώτηση που έκανα και απάντησες μη σου πω σαν τι.
Τον γιατρό μου, δεν θα τον ζαλίζω κάθε λίγο.
Είναι κάτι που προς το παρόν δεν με απασχολεί.
Ομως, εγκαίρως και πριν έρθει ο Σεπτέμβρης για να εξετάσω τα αντισώματα μου προκειμένου να έχω τον Νοέμβρη μπροστά και να μη τρέχω την τελευταία στιγμή, έγραψα την απορία μου σήμερα.

Αν γνωρίζεις την απάντηση, απο εμένα θα είναι δεκτή και θα σε ευχαριστήσω τώρα εκ των προτέρων μάλιστα.
Σε αντίθετη περίπτωση όμως, μη τολμήσεις να ανοίξεις μέτωπο.
Θα έχεις παραβιάσει κόκκινες γραμμές, αποδεικνύοντας για άλλη μια φορά την βιασύνη σου.

Αυτά!!!
Πεταχτηκα σαν ...ΟΠΩΣ ΠΕΤΑΓΕΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ!
Σου αρεσε; :D
Επισης δεν σου ειπα οτι δεν εχεις δικαιωμα να το γραψεις,απλα το σχολιαζω οπως εχω και εγω το δικαιωμα.

Κατα τα αλλα θα στο ξαναπω,μαθε να διαβαζεις διοτι δεν εβγαλα πορισμα,εχω τη μαγικη λεξουλα ΜΑΛΛΟΝ.

Αλλα μου το επιβεβαιωσες με τα λεγομενα σου!
Τωρα,το ποσο σοβαρα φερεσαι,φαινεται.Δηλαδη για να μην πρηζεις το γιατρο σου(και καλα...) ρωτας τους γιατρους του φορουμ για κατι τοσο σημαντικο!
Γελανε και οι πιπεριες! :hehe:
Ε ναι..εδω εκανες κοπυ σε ενα αρθρο,ΔΕΝ εβαλες πηγη ουτε παρενθεση,επιτηδες..διοτι μεσα στο αρθρο εγραψες δικα σου λογακια,λεγοντας οτι ''ΑΡΑ! για να καταπολεμησουμε τον κορονοιο κανουμε οτι μπορουμε οπως θα καναμε σε ενα κρυολογημα! '' Εγραψες αυτη τη διαννοια....κανοντας να φανει οτι το γραφει το αρθρο και θα μας πεις να μην σου απευθυνομαστε;

Προσωπικα οταν βλεπω φεηκ νιους ή υπουλα ποστ παραπλανητικα ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΣΕ ΗΣΥΧΙΑ.:D
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
• United states: 12.976 new cases and 287 deaths
•Canada: 1.627 new cases and 19 deaths
•India: 133.000 new cases and 3.205 deaths
•Japan: 2.700 new cases and 100 deaths
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Πεταχτηκα σαν ...
τί εννοεί ο ποιητής; χμμμ... ποιήτρια εν προκεμένω
ΟΠΩΣ ΠΕΤΑΓΕΣΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΩΡΑ!
Σου αρεσε; :D
ξετρελάθηκα: γουάουουουου...
Επισης δεν σου ειπα οτι δεν εχεις δικαιωμα να το γραψεις,απλα το σχολιαζω οπως εχω και εγω το δικαιωμα.
έχεις έχεις...
Κατα τα αλλα θα στο ξαναπω,μαθε να διαβαζεις διοτι δεν εβγαλα πορισμα, εχω τη μαγικη λεξουλα ΜΑΛΛΟΝ.
ενδελεχώς, αοριστολογείς;
καλά-καλά...
Αλλα μου το επιβεβαιωσες με τα λεγομενα σου!
αυτό, ποτέ! ποτέ! ποτέ-ς!
Τωρα,το ποσο σοβαρα φερεσαι,φαινεται. Δηλαδη για να μην πρηζεις το γιατρο σου(και καλα...) ρωτας τους γιατρους του φορουμ για κατι τοσο σημαντικο!
Ασε τους γιατρούς του φόρουμ, γιατι εγώ το έγραψα για εσένα και μόνο.
Είναι φανερό οτι δεν γνωρίζεις ακριβή αριθμό αντισωμάτων, που απαιτούνται να έχει κάποιος για να θεωρήσει η επιστημονική κοινότητα οτι έχει χτίσει το τοίχος ανοσίας.
Και εδώ που θα λέμε, κανένας δεν αναφέρεται σε αυτή την λεπτομέρεια.
Ολοι μιλούν για όλα σαν γνώστες, όμως αποφεύγουν να είναι συγκεκριμένοι.

Τώρα, θα μου πεις, οτι << τόσα ξέρεις, τόσα γράφεις>>.
Γελανε και οι πιπεριες! :hehe:
Οι καφτερές ταιριάζουν με πατσά τον χειμώνα... :teasing:
Ε ναι..εδω εκανες κοπυ σε ενα αρθρο,
Σε κανένα άρθρο. Εκανα μία ερώτηση σε κάτι που με απασχολεί.
Να την ξανακάνω. Γνωρίζεις τον αριθμό αντισωμάτων που αν έχω θα μπορώ να θεωρούμαι οτι έχω <<τείχος ανοσίας>>; και δεν θα είμαι υποχρεωμένος να σε ακούω να μου λες <<κάνε εμβόλιο>>, <<κάνε εμβόλιο>>....
ΔΕΝ εβαλες πηγη ουτε παρενθεση,επιτηδες..διοτι μεσα στο αρθρο εγραψες δικα σου λογακια,λεγοντας οτι ''ΑΡΑ!
Και απο πού μέχρι που εσύ είναι σωστό να πιάνεσαι απο ένα "Αρα";
Απάντησε στο φλέγον και άσε την πολυλογία.
για να καταπολεμησουμε τον κορονοιο κανουμε οτι μπορουμε οπως θα καναμε σε ενα κρυολογημα! '' Εγραψες αυτη τη διαννοια....κανοντας να φανει οτι το γραφει το αρθρο και θα μας πεις να μην σου απευθυνομαστε;
Απευθύνσου, απευθύνσου...
Προσωπικα οταν βλεπω φεηκ νιους ή υπουλα ποστ παραπλανητικα ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΣΕ ΗΣΥΧΙΑ.:D
Σήμερα δεν είδες φέηκ και γιαυτό οφείλεις να απαντήσεις σε μία και μοναδική ερώτηση.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Εκανα χθες και την 2η δόση, περιέργως δεν είχα απολύτως καμία παρενέργεια ούτε κούραση όπως στην πρώτη
 

ag97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ag97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Πόσο ποιο καθαρά να πεις κάτι σχετικό με τις ανησυχίες που επιφέρουν οι εμβολιασμοί;
 

ag97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ag97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,636 μηνύματα.

ag97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ag97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Να δουμε η νεα γενια εμβολιων που ερχεται απο Σεπτεμβριο της Sanofi,Curevac,Novavax ίσως εχουν λιγοτερες παρενεργειες..
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.
Το θεμα ειναι οτι μετα απο καθε ιογενη λοιμωξη (covid, γριπη, γαστρεντεριτιδα) μπορει καποιος να παθει μυοκαρδιτα και πιο συχνα τη παθαινουν νεοι υγιεις αντρες, ακολουθωντας κατα κυριο λογο ασυμπτωματικη πορεια πλην μερικων περιπτωσεων που παθαινουν καρδιακη ανεπαρκεια. Οποτε υπαρχει μικρη πιθανοτητα εκδηλωσης μυοκαρδιτιδας και απο τον covid και απο το εμβολιο . https://www.myocarditisfoundation.org/about-myocarditis/ https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2770911/ https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK459259/
 

ag97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ag97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Το θεμα ειναι οτι μετα απο καθε ιογενη λοιμωξη (covid, γριπη, γαστρεντεριτιδα) μπορει καποιος να παθει μυοκαρδιτα και πιο συχνα τη παθαινουν νεοι υγιεις αντρες, ακολουθωντας κατα κυριο λογο ασυμπτωματικη πορεια πλην μερικων περιπτωσεων που παθαινουν καρδιακη ανεπαρκεια. Οποτε υπαρχει μικρη πιθανοτητα εκδηλωσης μυοκαρδιτιδας και απο τον covid και απο το εμβολιο . https://www.myocarditisfoundation.org/about-myocarditis/ https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2770911/ https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK459259/
και θρομβωση παθαινουν μετα απο ιογενεις λοιμωξεις (ειδικα covid) ..
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Καλως τα δεχτηκαμε,νωρις νωρις!
Τρεχατε εσεις ξεγνοιαστα, ανεμβολιαστοι στα λιβαδια,σαν την Χαιντι στους αγρους ο κορονοιος σας περιμενει!

Αν νομιζετε οτι θα εξαφανιστει επειδη καποιοι εχουμε εμβολιαστει γελιεστε.Ο κορονοιος θα κανει παρτυ αναμεσα στους ανεμβολιαστους.

Κορονοϊός - Θεσσαλονίκη: Στη ΜΕΘ 65χρονος τουρίστας - Είχε ταξιδέψει με αρνητικό τεστ


Ένας 65χρονος τουρίστας, ο οποίος μπήκε με αρνητικό τεστ κορονοϊού στη χώρα μας, βρίσκεται διασωληνωμένος στη ΜΕΘ του νοσοκομείου "Παπανικολάου". Ο άνδρας ταξίδεψε το περασμένο Σάββατο στη Θεσσαλονίκη μαζί με τη σύζυγό του. Σύμφωνα με τις πληροφορίες η σύζυγός του είχε νοσήσει με κορονοϊό πριν από τρεις μήνες και είχε ήπια συμπτώματα.

Ο 65χρονος άρχισε να εμφανίσει συμπτώματα και την Τρίτη διακομίσθηκε στο νοσοκομείο με βαριά πνευμονία.

Ο διευθυντής της ΜΕΘ του νοσοκομείου «Παπανικολάου» της Θεσσαλονίκης τόνισε ότι θα πρέπει να ερευνηθεί αν το τεστ ήταν ψευδώς αρνητικό ή εάν ο τουρίστας κόλλησε κορονοϊό στην Ελλάδα.
«Ένας τουρίστας εισήχθη στην εντατική παρότι είχε εισέλθει στη χώρα στις 29 Μαΐου με αρνητικό τεστ 72 ωρών. Την ίδια μέρα νόσησε, δεν το είπε πουθενά και αργά Τρίτη ήρθε στο νοσοκομείο σε βαρύτατη κατάσταση, όπου διασωληνώθηκε και είναι πλέον στη μονάδα εντατικής θεραπείας» περιέγραψε ο κ. Καπραβέλος, μιλώντας στην ΕΡΤ.

Αν δεν γινει πραξη να ταξιδευουν ΜΟΝΟ οι εμβολασμενοι εξωτερικο και να ερχονται αντιστοχα ΜΟΝΟ εμβολιασμενοι,τετοια και χειροτερα θα παθουμε,ειναι μονοδρομος αλλα ολοι σκεφτονται το πολιτικο κοστος .
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλα 275 περιστατικά σε 5 εκατομμυρια ατομα ειναι μολις 0,006% στο Ισραηλ. Αρα ασφαλές ειναι το εμβολιο.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Καλως τα δεχτηκαμε,νωρις νωρις!
Τρεχατε εσεις ξεγνοιαστα, ανεμβολιαστοι στα λιβαδια,σαν την Χαιντι στους αγρους ο κορονοιος σας περιμενει!

Αν νομιζετε οτι θα εξαφανιστει επειδη καποιοι εχουμε εμβολιαστει γελιεστε.Ο κορονοιος θα κανει παρτυ αναμεσα στους ανεμβολιαστους.

Κορονοϊός - Θεσσαλονίκη: Στη ΜΕΘ 65χρονος τουρίστας - Είχε ταξιδέψει με αρνητικό τεστ




Αν δεν γινει πραξη να ταξιδευουν ΜΟΝΟ οι εμβολασμενοι εξωτερικο και να ερχονται αντιστοχα ΜΟΝΟ εμβολιασμενοι,τετοια και χειροτερα θα παθουμε,ειναι μονοδρομος αλλα ολοι σκεφτονται το πολιτικο κοστος .
Πολιτικό κοστος ειναι ο τουρισμός;
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,824 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.

 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.

Σε ερώτηση για το πότε θα «ανοίξουν» τα ραντεβού και με Pfizer και Moderna, εκτός του Johnson & Johnson που ήδη είναι διαθέσιμο για τους νέους 18 έως 29 ετών, ο υπουργός δήλωσε πως θα γίνουν ανακοινώσεις για ημερομηνίες την άλλη εβδομάδα.

Πάντως, ανακοίνωσε πως η συγκεκριμένη ηλικιακή ομάδα θα «σπάσει» στα δύο: Δηλαδή στους 25-29 και στους 18-24 ετών, ενώ απηύθυνε για ακόμα μια φορά έκκληση σε όλους τους πολίτες να εμβολιαστούν.

Άλλα λέει ο ένας άλλα ο άλλος. Λογικά πάμε για μέσα Ιούνη 25-29 και καμιά βδομάδα μετά 18-24 δηλαδή.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Πολιτικό κοστος ειναι ο τουρισμός;
Ναι.Και αυτο.Για το ταξιδι μονο σε εμβολιασμενους μιλω.Ποιος σου ειπε οτι δεν θα εχουμε τουριστες με αυτο το μετρο;Γελιεσαι.Και μιλω για ολους τους πολιτικους ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ.Οχι μονο τον δικο μας.Αν δεν το καταλαβες κακως.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top