• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,428 μηνύματα.
Δεν είμαι επιστήμονας υγείας.

View attachment 81968
Πριν εμβολιαστούμε υπογράψαμε το παραπάνω. Τώρα ο @fockos που έχει κάνει υπεύθυνος ιατρός σε εμβολιαστική κέντρο θα ξέρει παραπάνω αν και από όσο κατάλαβα δεν τους εκπαίδευσαν καθόλου. Προφανώς αν είχα κάτι από τα παραπάνω θα το έβαζα ναι.


Τα σύνορα είναι ανοιχτά και καθημερινά μπαινοβγαίνουν από την ΕΕ και αλλού. Οι φοιτητές (εντός ΕΕ), οι χίπηδες και οι δικαιούχοι κοινωνικού τουρισμού μια χαρά θα πάνε διακοπές. Το ίδιο και οι Βαλκάνιοι που θα πάνε Χαλκιδική. Το πρόβλημα είναι ότι αυτοί δεν αφήνουν λεφτά.
Μαζι σου,κανενας απο αυτους να μην παει.Εξαρχης το εχω πει,ουδεις ανεμβολιαστος να μην μπορει να παει εξωτερικο ή να ερθει απο το εξωτερικο.
Να δεις για πότε θα εμβολιαστουν.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Μαζι σου,κανενας απο αυτους να μην παει.Εξαρχης το εχω πει,ουδεις ανεμβολιαστος να μην μπορει να παει εξωτερικο ή να ερθει απο το εξωτερικο.
Να δεις για πότε θα εμβολιαστουν.
Η κυβέρνηση αυτό έπρεπε να κάνει. Κανένας σε ελληνικό νησί χωρίς pcr (που έχει κάποιο κόστος και είναι ακριβό) ή εμβόλιο. Εδώ ακόμα και τα self test τζάμπα τα δίνουν και με αυτό μπορείς να κοροιδέψεις πανεύκολα τους ελεγκτικους μηχανισμούς.
 

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Η κυβέρνηση αυτό έπρεπε να κάνει. Κανένας σε ελληνικό νησί χωρίς pcr (που έχει κάποιο κόστος και είναι ακριβό) ή εμβόλιο. Εδώ ακόμα και τα self test τζάμπα τα δίνουν και με αυτό μπορείς να κοροιδέψεις πανεύκολα τους ελεγκτικους μηχανισμούς.

Και να βαζεις ένα επιπλέον εμπόδιο για τον τουρίστα. Πολυ έξυπνο.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ειμαι υποχρεωμενη να απαντω στις ερωτησεις σου;
Οχι δεν είσαι υποχρεωμένη.
Απλά, δεν καταλαβαίνω το γιατί μεταχειρίζεσαι τα παιδιά, προκειμένου να αποφύγεις να κρίνεις δύο πράγματα.
Τον αριθμό αντισωμάτων και το όριο ανοσίας της αγέλης.
Τη συζητηση εγω την κανω σοβαρη,
Αφού το λες.
εσυ την πας εκει που θες,δηλαδη εκτος θεματος επειδη δεν σε συμφερει.
Σ' ακολουθώ...
Πιο σοβαρό απο το οτι δεν θα εμβολιαστούν τα παιδιά που δεν κινδυνεύουν και έχουν όλη τη ζωή μπροστά τους, ενώ εσύ κινδυνεύεις και σιγά τους αιώνες που έχεις μπροστά σου δεν γίνεται.
Σαν μία τεχνική του πολέμου να χρησιμοποιείς, βάζοντας παιδιά, γυναίκες και ηλικιωμένους μπροστά σε συγκρούσεις.
Ανανδρο! αλλά, δεν μπορώ να πω κάτι, γιατι είσαι γυναίκα.
Το ιντερνετ δεν αντικαθιστα τον γιατρο...
Και με ποια ιδιότητα εσύ μπαίνεις στο Διαδίκτυο και κουνάς το δάχτυλο σου υποδεικνύοντας και δίνοντας συμβουλές τις οποίες μόνο ένας γιατρός <<κατα την δική σου γνώμη>> μπορεί να δώσει;
Δηλαδη πρεπει να απανταμε στις ερωτησεις σου για ποιο λογο;
Σορυ,οφειλω να ξερω για τα αντισωματα;
Δήλωση άγνοιας βλέπω εδώ.
Γιατι;Επειδη εσυ δεν ρωτας το γιατρο σου; :hehe:
Λες να μην έχω ρωτήσει τον γιατρό μου; και μόνο για να σου απαντήσω, θα ρωτούσα δέκα γιατρούς και όχι μόνο τον γιατρό μου.
Τοση τσιγκουνια;
Α, καλά τώρα. Αφήσαμε τους ηθικούς εκβιασμούς και μεταχειριζόμαστε φτηνατζίδικες κουβέντες.
Οι γιατροι λενε 6 μηνες μετα την νοσηση να κανεις εμβολιο

ΑΥΤΟ ΛΕΝΕ.
Ουτε αντισωματα ουτε τιποτα.
6 μηνες.
Ο γιατρός μου όμως, εμπνευσμένα αναλύει και μου λέει οτι διαφωνεί με το όριο των έξι μηνών.
Εσύ τί λες;
Εγω αυτο εχω δει.Δεν θα ψαχνω δε,εγω για σενα..Αν δεν σε πειραζει.Μπορεις να ψαξεις και μονος σου.Λεω τωρα εγω.
Είναι φανερό οτι <<λες πολλά>>
Ε, τί να σου πω;
Ο.Κ. :morning1:
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Και να βαζεις ένα επιπλέον εμπόδιο για τον τουρίστα. Πολυ έξυπνο.
Κοιτά την μεγάλη εικόνα.

Τέτοια μέτρα και με πλήρη εμβολιασμό των ντόπιων είναι το κλειδί για να μας βάζουν στη πράσινη λίστα τους.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
ΟΚ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Μα αυτο λεμε.Την αφεντομουτσουναρα σου,τους δικους σου.,.,και χεστηκες για τους υπολοιπους.Αυτο ακριβως λεμε. :D Τι χριστιανος!!!!!!!!!!!!
εγώ εμβολιάσα άτομο 2 μηνές μετά τη νόσηση και 2000 αντισώματα ...

ο καθένας λεει το μακρύ και το κοντό του.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
εγώ εμβολίασα άτομο 2 μήνες μετά τη νόσηση και 2000 αντισώματα ...

ο καθένας λέει το μακρύ και το κοντό του.
Το θέμα Φώτη, δεν είναι τι λέει ο καθένας, αλλά τι λέει η επιστημονική κοινότητα.
Μπάζει απο παντού το όλο στήσιμο.
Δεν γίνεται όλη η φιλολογία να περιστρέφεται γύρω απο το εμβόλιο.
Ούτε και να μην υπολογίζουν τον αριθμό αντισωμάτων ενός ανθρώπου.
Εδώ φαίνεται να υπάρχει κενό.
Οπως και στην κατανόηση των μηχανισμών ανοσίας έναντι του ιού.
Ετσι το αντιλαμβάνομαι εγώ.

Και αφού δεν είμαι υποχρεωμένος να κάνω το εμβόλιο, γιατί να είμαι υποχρεωμένος να είμαι αποδέκτης διάφορων ηθικών εκβιασμών, όπως κάνει συνεχώς η Αβερκίνα;
Δεν τολμώ να γράψω κάτι και αμέσως η απάντηση της.
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
29 ετων εισια,δεν νομιζω να αργησεις να εμβολιαστεις.Αν δεν θες..ας προσεχες.Η μανουλα θα περιμενει,καλυτερο απο το να πεθαινει ο κοσμος και η οικονομια.
Η Νορβηγια (και η Δανια) δε χρησιμοποιεί AZ και JJ, οπότε για την ηλικία μου καλό φθινόπωρο. Περίεργο που μιλάς για οικονομία όταν ζητάς ψόφιο τουρισμό.



Δυστυχώς δεν πρόκειται να μπούμε στη πράσινη λίστα της Βρετανίας. Δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα επίσημα.

Η Βρετανία (και η Νορβηγία εδώ που τα λέμε) είναι το αντίθετο με εμάς, θα κάνει ότι μπορεί για να μείνουν τα λεφτά μέσα το καλοκαίρι, κρατώντας όσο γίνεται τα προσχήματα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Το 15% των γιατρών δεν έχει δυστυχώς ακόμη εμβολιαστεί.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.
Το 15% των γιατρών δεν έχει δυστυχώς ακόμη εμβολιαστεί.
Το να μιλάει ο Βασιλακοπουλος είναι ο ορισμός της ειρωνείας.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Δεν νομίζω να υπάρχουν πολλοί γιατροί ή καθηγητές που να διαφωνούν μαζί του. Εγώ δεν έχω βρει ούτε έναν που να λέει κάτι διαφορετικό.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.
Ευτυχώς είναι αρκετοί. Δυστυχώς η δύναμη της τηλεόρασης και του κόμματος επικρατούν. Κάποιοι κρίνουν πλέον με μη επιστημονικά κριτήρια.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Ποιοι είναι αυτοί; Βάλε μερικούς για να τους αξιολογήσουμε. Ακόμα και ο Ιωαννίδης (που τον αναφέρουν συχνά πυκνά οι ψεκασμενοι) είναι υπέρ του εμβολιασμού.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.
Μασκα σε εξωτερικό χώρο ( όταν είναι αδύνατο να κολλήσεις)
Εμβολιασμός σε μικρότερες ηλικίες

Ο Εξαδακτυλος ο οποιος διαφοροποιηθηκε στη συνέντευξη που έδωσε και ο Κουβελας με τον οποίο έχουν μαλώσει σε όποια εκπομπή και εαν εχουν βγει (πχ. Σκαι ραδιόφωνο)

Αν λοιπόν τουλάχιστον 2 απο τα 30 μέλη της επιτροπής εκφράζουν διαφορετική άποψη, μπορείτε να αντιληφθειτε τι είδους εγκλήματα γίνονται στην Ελλάδα εδώ και 10 μήνες.


Τι έγινε οι Βρετανοί τουρίστες δεν θα έρθουν; Ας τιμωρήσουμε τους ιθαγενείς Έλληνες με μέτρα ως τον Αύγουστο
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Ευτυχώς είναι αρκετοί. Δυστυχώς η δύναμη της τηλεόρασης και του κόμματος επικρατούν. Κάποιοι κρίνουν πλέον με μη επιστημονικά κριτήρια.
Ο Βασιλακοπουλος ειναι ενα μιασμα προτείνει συνέχεια διάκριση των πολιτών με το αν εχουν εμβολιαστεί η οχι. Επισης, ειπε να πανε σε ψυχολογο οσοι δεν θελουν να εμβολιαστούν.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Eυτυχώς όλοι τους συμφωνούν ως προς τα θετικά του εμβολιασμού και στο οτι είναι απαραίτητη προυπόθεση για να απελευθερωθούμε. Κι αυτό δείχνουν και οι πολίτες που αρχικά δεν ήταν τόσο πρόθυμοι να εμβολιαστούν ενω τώρα πείθονται ολο και πιο πολλοί που αρχικά έλεγαν πως δεν θα εμβολιαστούν.
Ειναι ωραίο να βλέπεις χώρες που σχεδον ολοι εχουν εμβολιαστει στις πιο ευαίσθητες ηλικίες.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.
Σε συγκεκριμένες ηλικίες συμφωνούν, όχι σε όλες ειδικά άνω των 60. Αλλά για τους νέους διαφωνούν διότι δεν υπάρχει το όφελος. Ανοσία δεν θα αποκτήσεις από τον νέο

Στην Ελλάδα ξεστοκαραν τα ΑΖ όταν γνώριζαν το πρόβλημα. Αυτή είναι η επιστημονική προσέγγιση της επιτροπής που λιβανιζουν κάποιοι;
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Το 15% των γιατρών δεν έχει δυστυχώς ακόμη εμβολιαστεί.
Γίνεται φανερό οτι υπάρχουν άνθρωποι της επιστημονικής κοινότητας που διαφωνούν με τους εμβολιασμούς.
Αν υπάρχουν λεπτομέρειες, αυτό είναι προς διερεύνηση.
Eυτυχώς όλοι τους συμφωνούν ως προς τα θετικά του εμβολιασμού και στο οτι είναι απαραίτητη προϋπόθεση για να απελευθερωθούμε. Κι αυτό δείχνουν και οι πολίτες που αρχικά δεν ήταν τόσο πρόθυμοι να
εμβολιαστούν ενω τώρα πείθονται ολο και πιο πολλοί που αρχικά έλεγαν πως δεν θα εμβολιαστούν. Ειναι ωραίο να βλέπεις χώρες που σχεδον ολοι εχουν εμβολιαστει στις πιο ευαίσθητες ηλικίες.
Δεν ξέρω αν είναι ωραίο να βλέπεις να εμβολιάζονται ευαίσθητες ηλικίες, αλλά είναι σίγουρο οτι ο χρόνος θα δείξει τα αποτελέσματα.

Οι εμβολιασμοί γενικά, έχουν βοηθήσει την ανθρωπότητα.

Ομως, οι συγκεκριμένοι εμβολιασμοί και με τα τόσα σοβαρά προβλήματα που έχουν προκύψει απο αυτούς, καλό θα είναι να δούμε περισσότερα και λίγο χρόνο να έχουμε ακόμα για να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα.
Είναι πάρα πολύ νωρίς για να εξισώσουμε τους εμβολιασμούς για τον ιό με το εμβόλιο π.χ. της ευλογιάς.
Ετσι και αλλιώς, έχει εμβολιαστεί ένα αρκετά ικανό ποσοστό και μέχρι στιγμής, έχουν εμφανιστεί αρκετά και σοβαρά προβλήματα.
Οπότε, σε ένα εξάμηνο ή και περισσότερο, θα έχουμε καλύτερη εικόνα.
Ισως και να αποδειχτούν τα εμβόλια ασφαλή. Ισως όμως να αυξηθούν τα προβλήματα, όπως αυτά του μυοκαρδίου στο Ισραήλ.

Το συμπέρασμα είναι οτι χρειαζόμαστε χρόνο για να αποφασίσουμε.

Και δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα, γιατι υπάρχουν χώρες που δεν είχαν κλείσει τον κόσμο μέσα. Κυκλοφορούσε ελεύθερος και εκτεθειμένος στους διάφορους ιούς και όχι μόνο αυτόν που μας ταλαιπωρεί τελευταία. Και δεν είδαμε τραγικά και εκθετικά μετρήσιμα στοιχεία.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
Ήμασταν τόσους μήνες κλειστοί για τον τουρισμό. Το να μας έχει η Αμερική σε κόκκινη λίστα και η Βρετανία σε κίτρινη είναι καταστροφικό.

Θέλαμε ένα οικονομικό boost το καλοκαίρι μέσω του Τουρισμού και απετύχαμε. Αυτό μόνο κακό είναι.

Επίσης είναι και το κοινωνικό κομμάτι. Πολλοί φοιτητές και εργαζόμενοι στην Βρετανία Έλληνες δεν θα μπορέσουν να πάνε στην Ελλάδα έστω και μια εβδομάδα διακοπές.
Ολοι ομως οι φοιτητες της Ελλαδας δεν μπορεσαν να πατησουν στη σχολη τους 1.5 χρονο :P.Και σιγα τον τουρισμο που χασαμε απο τους Αγγλους χαχαχαχα.Καλυτερα να καθαρισει η Ευρωπη απο αυτους.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Αντιεμβολιαστες έχετε κατάντησει αηδία. Πρώτα δεν πιστεύατε τον ιό, ύστερα στα εμβόλια, τώρα υπερβαλετε τρελά τις παρενέργειες. Δεν βαρεθήκατε ακόμα; Η βλακεια σας είναι αήττητη. Έλεος;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top