• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Αντιεμβολιαστες έχετε κατάντησει αηδία. Πρώτα δεν πιστεύατε τον ιό, ύστερα στα εμβόλια, τώρα υπερβαλετε τρελά τις παρενέργειες. Δεν βαρεθήκατε ακόμα; Η βλακεια σας είναι αήττητη. Έλεος;
Εσύ αρχηγέ της β....ς, κράτα τους κεραυνούς σου.
Και απάντησε μου, με 1300 αντισώματα και 7 μήνες να έχουν περάσει απο την ίαση μου,
1. να κάνω εμβόλιο;
2. να μη κάνω;
3. αν κάνω, ποιο όριο θα μου έδινες, ώστε κάτω απο αυτό να υπάρχει κίνδυνος για εμένα και επιβάλλεται ο εμβολιασμός μου;

Υ.Γ. και αφού δεν είναι υποχρεωτικός ο εμβολιασμός μου, εσύ, τί ζόρι τραβάς και ωρύεσαι με αυτόν τρόπο;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Καλά πάμε και είμαστε ακόμα στις αρχές του Ιούνη.
1622800139477.png


Επόμενη ενημέρωση της σελίδας θα γίνει την Τετάρτη.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Και απάντησε μου, με 1300 αντισώματα και 7 μήνες να έχουν περάσει απο την ίαση μου,
1. να κάνω εμβόλιο;
2. να μη κάνω;
3. αν κάνω, ποιο όριο θα μου έδινες, ώστε κάτω απο αυτό να υπάρχει κίνδυνος για εμένα και επιβάλλεται ο εμβολιασμός μου;
Ακριβώς επειδή άνθρωποι σαν εσένα για κάποιο παράξενο λόγο δεν εμπιστεύονται τους γιατρούς και άρχισαν να ρωτούν γνώμες από δω κι από κει σε άσχετους με την ιατρική ανθρώπους έχουμε φτάσει στο σημείο να υπάρχουν χιλιάδες κυρά Κατίνες (με τις οποίες δεν έχω τίποτα προσωπικό αλλά γιατροί δεν είναι) να λένε η μία στην άλλη το μακρύ τους και το κοντό τους και να νομίζουν οτι όλοι γίνανε εξπέρ στην ιατρική επειδή είδανε 5 βίντεο στο γιουτιούμπ. Ε ρε ο Θεός να μας φυλάει από τέτοιους ανθρώπους...
Ευτυχώς είναι αρκετοί. Δυστυχώς η δύναμη της τηλεόρασης και του κόμματος επικρατούν. Κάποιοι κρίνουν πλέον με μη επιστημονικά κριτήρια.
Εγώ έχω μπερδευτεί με σένα, τί ακριβώς προτείνεις; Είσαι κατά των εμβολίων; Νομίζω ήσουν και κατά του lockdown. Ποια ακριβώς θεωρείς οτι πρέπει να είναι η αντιμετώπιση του ιού;
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,400 μηνύματα.
Ακριβώς επειδή άνθρωποι σαν εσένα για κάποιο παράξενο λόγο δεν εμπιστεύονται τους γιατρούς και άρχισαν να ρωτούν γνώμες από δω κι από κει σε άσχετους με την ιατρική ανθρώπους έχουμε φτάσει στο σημείο να υπάρχουν χιλιάδες κυρά Κατίνες (με τις οποίες δεν έχω τίποτα προσωπικό αλλά γιατροί δεν είναι) να λένε η μία στην άλλη το μακρύ τους και το κοντό τους και να νομίζουν οτι όλοι γίνανε εξπέρ στην ιατρική επειδή είδανε 5 βίντεο στο γιουτιούμπ. Ε ρε ο Θεός να μας φυλάει από τέτοιους ανθρώπους...

Εγώ έχω μπερδευτεί με σένα, τί ακριβώς προτείνεις; Είσαι κατά των εμβολίων; Νομίζω ήσουν και κατά του lockdown. Ποια ακριβώς θεωρείς οτι πρέπει να είναι η αντιμετώπιση του ιού;
Πιστευει οτι δεν χρειαζεται λοκνταουν αφου ο ιος δεν ειναι οσο επικινδυνος λενε και αν και ειναι υπερ των εμβολιων , δεν εμπιστευεται τα συγκεκριμενα εμβολια κατα του κορονοιου.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Αντιεμβολιαστες έχετε κατάντησει αηδία. Πρώτα δεν πιστεύατε τον ιό, ύστερα στα εμβόλια, τώρα υπερβαλετε τρελά τις παρενέργειες. Δεν βαρεθήκατε ακόμα; Η βλακεια σας είναι αήττητη. Έλεος;
Πήγαινε να τα πεις αυτα στους συγγενής των ανθρωπων που έχασαν ανθρωπους απο Astra.

Σε σοβαρο θεμα τωρα. Θα παω παιδια να κανω το εμβολιο πριν τις διακοπες. Θα ψαξω για Moderna.😁😁
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
Εγώ έχω μπερδευτεί με σένα, τί ακριβώς προτείνεις; Είσαι κατά των εμβολίων; Νομίζω ήσουν και κατά του lockdown. Ποια ακριβώς θεωρείς οτι πρέπει να είναι η αντιμετώπιση του ιού;
Το lockdown εκ του αποτελέσματος ήταν ΑΠΟΤΥΧΙΑ. Όχι μόνο δεν μείωσε τα κρούσματα, αλλά τα αύξησε κατακόρυφα. Μπορείτε να συγκρίνετε τα νούμερα της Σουηδίας με την Ελλάδα για το διάστημα Οκτωβρίου με Μαϊου.
Με 12184 θανάτους και τόσα μέτρα, μάλλον κάτι δεν είδε καλά η επιτροπή των σοφών. Δεν είναι όμως μόνο οι θάνατοι που προκάλεσε, αλλά τα οικονομικά και ψυχολογικά προβλήματα και φυσικά τα εκπαιδευτικά. Αυτά μάλλον για την επιτροπή των σοφών δεν είναι σημαντικά.
Το lockdown έπρεπε να εφαρμοστεί μόνο στην αρχή...το πολύ για 1 μήνα .
Μέτρα του τύπου :
  1. απαγόρευση κυκλοφορίας μετά τις 21:00, 23:00, 00:30.
  2. απαγόρευση μετακίνησης από δήμο σε δήμο ή από νομό σε νομό ή από στενό σε στενό
  3. απαγόρευση τα Σ/Κ μετά τις 18:00
  4. υποχρεωτική χρήση μάσκας σε εξωτερικό χώρο ! (αν έχεις τον Θεό σου)
  5. συγκεκριμένος αριθμός ατόμων σε σπίτι, αμάξι ή ασανσερ
  6. απαγόρευση μουσικής (αν ακούσει Λένα Ζευγαρά ο ιός θα βγει έξω με το δρεπάνι )
όχι απλά είναι γελοία, αλλά δείχνουν και την αστεία επιτροπή της Ελλάδας ! Ας γράψει κάποιος που συνεισέφεραν όλα αυτά τα μέτρα.

Που είναι η ενίσχυση της πρωτοβάθμιας από το πρώτο lockdown ; Που βρίσκεται η δημιουργία ΜΕΘ ; Που είναι οι προσλήψεις νοσηλευτών ; Όλα αυτά ήταν γνωστά αλλά αφέθηκαν στη μοίρα τους και τα αποτελέσματα τα είδαμε

Η απάντηση της επιτροπής ήταν μία : Εμβόλιο και άγιος ο Θεός

Ποιο είναι το όφελος των εμβολίων όταν μπορείς πάλι να νοσήσεις και να μεταδόσεις ; Το όφελος το έχουν μόνο οι άνω των 60 και φυσικά οι ευπαθείς ομάδες. Το να οδηγήσουν νέους ή παιδιά σε υποχρεωτικό εμβολιασμό είναι εγκληματικό. Τα νούμερα άλλωστε μας δείχνουν ποιες ηλικιακές ομάδες νοσούν σοβαρά.

Τώρα που έρχεται και η τρίτη δόση τι αλλάζει ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πιστευει οτι δεν χρειαζεται λοκνταουν αφου ο ιος δεν ειναι οσο επικινδυνος λενε και αν και ειναι υπερ των εμβολιων , δεν εμπιστευεται τα συγκεκριμενα εμβολια κατα του κορονοιου.
Φυσικά, γιατί στην εξίσωση κρουμάτων -θανόντων πρέπει να μπούνε και οι ασυμπτωματικοί αλλά και αυτοί που νόσησαν και το πέρασαν σαν κρύωμα.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Την αποκάλυψη ότι μόλις 110 κάτοικοι της Σάμου προθυμοποιήθηκαν να εμβολιαστούν ενώ είχε προγραμματιστεί να χορηγηθούν 4.300 δόσεις εμβολίου, έκανε ο καθηγητής Καρδιολογίας και βουλευτής Σάμου με τη ΝΔ Χριστόδουλος Στεφανάδης.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ακριβώς επειδή άνθρωποι σαν εσένα για κάποιο παράξενο λόγο δεν εμπιστεύονται τους γιατρούς και άρχισαν να ρωτούν γνώμες από δω κι από κει σε άσχετους με την ιατρική ανθρώπους έχουμε φτάσει στο σημείο να υπάρχουν χιλιάδες κυρά Κατίνες (με τις οποίες δεν έχω τίποτα προσωπικό αλλά γιατροί δεν είναι) να λένε η μία στην άλλη το μακρύ τους και το κοντό τους και να νομίζουν οτι όλοι γίνανε εξπέρ στην ιατρική επειδή είδανε 5 βίντεο στο γιουτιούμπ. Ε ρε ο Θεός να μας φυλάει από τέτοιους ανθρώπους...

Εγώ έχω μπερδευτεί με σένα, τί ακριβώς προτείνεις; Είσαι κατά των εμβολίων; Νομίζω ήσουν και κατά του lockdown. Ποια ακριβώς θεωρείς οτι πρέπει να είναι η αντιμετώπιση του ιού;
Μη μπερδεύεσαι με πολλά και κάνε φόκους στο ποιο κάτω.


Χιμελα:
1. Please, can you read and tell us your opinion?
2. Ju lutem, a mund të lexoni dhe të na tregoni mendimin tuaj?
3. Молим вас, можете ли да прочитате и кажете нам своје мишљење?

Το Νο 1 μπορείς να απαντήσεις, τα υπόλοιπα 2 και 3, είναι για τους Βαλκάνιους φίλους μας και είναι σίγουρο οτι αναγιγνώσκουν τα γραφόμενα μας. :morning1:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλά πάμε και είμαστε ακόμα στις αρχές του Ιούνη.
View attachment 81992

Επόμενη ενημέρωση της σελίδας θα γίνει την Τετάρτη.
Δεν ξέρω γιατί, αλλά νομίζω πως ξέχασες την Σάμο.

Τί να γνωρίζουν άραγε εκεί κάτω περισσότερο απο ... ή καλύτερα απο...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Και συ Βαλκάνιος είσαι, μην βαυκαλίζεσαι πως δεν είσαι.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Και συ Βαλκάνιος είσαι, μην βαυκαλίζεσαι πως δεν είσαι.
Μήτρο φίλε μου!
Δεν είναι φανερό οτι αποδέχομαι την σχέση μου με τους γείτονες;
Τι να κάνω; μήπως να το κρύψω;
για κανέναν λόγο.
Λίτλ, Ιγκλις, ματσ μορ Μπαλκαν γιέζικ ή Μπαλκαν γκιού και προχωράει το πράμα.
Να τους αφήσουμε στην άκρη; είναι σωστό αυτό; :crazy: :morning1: :morning1: :morning1:

Και χαζός Βαλκάνιος να προσθέσω.

Ομως, με το θέμα μας τί σχέση έχει αυτό;
τελ μι πλιζ???
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Μη βλέπεις το δέντρο κ χάνεις το δάσος. Ήδη στους 60 ετών και πάνω πιάνουμε περίπου το 70% στους εμβολιασμούς. Και στους 70 ετών γύρω στο 75%. Και το Ιουνιο κ Ιούλιο συνεχίζουν κανονικά οι εμβολιασμοί.
Αν σκεφτεί κανείς κ ένα 3 με 5% που έχει φυσική ανοσία...

...
Όσο για την Σάμο...

Περιφερειακή ΕνότηταΣύνολο
εμβολιασμών
Σύνολο
με τουλάχιστον 1 δόση
Σύνολο
ολοκληρωμένων εμβολιασμών
ΣΑΜΟΥ15.137 (+266 την 03/06/2021)10.171 (+171 την 03/06/2021)6.256 (+130 την 03/06/2021)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Πιστευει οτι δεν χρειαζεται λοκνταουν αφου ο ιος δεν ειναι οσο επικινδυνος λενε και αν και ειναι υπερ των εμβολιων , δεν εμπιστευεται τα συγκεκριμενα εμβολια κατα του κορονοιου.
Οκ έστω για το πρώτο. Για το δεύτερο, πώς ακριβώς ένα εμβόλιο που ξεκίνησε να φτιάχνεται πριν ένα χρόνο θα αποκτήσει ποτέ την εμπιστοσύνη μας;
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,400 μηνύματα.
Το lockdown εκ του αποτελέσματος ήταν ΑΠΟΤΥΧΙΑ. Όχι μόνο δεν μείωσε τα κρούσματα, αλλά τα αύξησε κατακόρυφα. Μπορείτε να συγκρίνετε τα νούμερα της Σουηδίας με την Ελλάδα για το διάστημα Οκτωβρίου με Μαϊου.
Με 12184 θανάτους και τόσα μέτρα, μάλλον κάτι δεν είδε καλά η επιτροπή των σοφών. Δεν είναι όμως μόνο οι θάνατοι που προκάλεσε, αλλά τα οικονομικά και ψυχολογικά προβλήματα και φυσικά τα εκπαιδευτικά. Αυτά μάλλον για την επιτροπή των σοφών δεν είναι σημαντικά.
Το lockdown έπρεπε να εφαρμοστεί μόνο στην αρχή...το πολύ για 1 μήνα .
Μέτρα του τύπου :
  1. απαγόρευση κυκλοφορίας μετά τις 21:00, 23:00, 00:30.
  2. απαγόρευση μετακίνησης από δήμο σε δήμο ή από νομό σε νομό ή από στενό σε στενό
  3. απαγόρευση τα Σ/Κ μετά τις 18:00
  4. υποχρεωτική χρήση μάσκας σε εξωτερικό χώρο ! (αν έχεις τον Θεό σου)
  5. συγκεκριμένος αριθμός ατόμων σε σπίτι, αμάξι ή ασανσερ
  6. απαγόρευση μουσικής (αν ακούσει Λένα Ζευγαρά ο ιός θα βγει έξω με το δρεπάνι )
όχι απλά είναι γελοία, αλλά δείχνουν και την αστεία επιτροπή της Ελλάδας ! Ας γράψει κάποιος που συνεισέφεραν όλα αυτά τα μέτρα.

Που είναι η ενίσχυση της πρωτοβάθμιας από το πρώτο lockdown ; Που βρίσκεται η δημιουργία ΜΕΘ ; Που είναι οι προσλήψεις νοσηλευτών ; Όλα αυτά ήταν γνωστά αλλά αφέθηκαν στη μοίρα τους και τα αποτελέσματα τα είδαμε

Η απάντηση της επιτροπής ήταν μία : Εμβόλιο και άγιος ο Θεός

Ποιο είναι το όφελος των εμβολίων όταν μπορείς πάλι να νοσήσεις και να μεταδόσεις ; Το όφελος το έχουν μόνο οι άνω των 60 και φυσικά οι ευπαθείς ομάδες. Το να οδηγήσουν νέους ή παιδιά σε υποχρεωτικό εμβολιασμό είναι εγκληματικό. Τα νούμερα άλλωστε μας δείχνουν ποιες ηλικιακές ομάδες νοσούν σοβαρά.

Τώρα που έρχεται και η τρίτη δόση τι αλλάζει ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Φυσικά, γιατί στην εξίσωση κρουμάτων -θανόντων πρέπει να μπούνε και οι ασυμπτωματικοί αλλά και αυτοί που νόσησαν και το πέρασαν σαν κρύωμα.
καλα Lancelot να φανταστεις υπαρχει ατομο που πιστευει ακομα και τωρα στην επιβολη νεο λοκνταουν(ονοματα δεν λεμε).
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Οκ έστω για το πρώτο.
Ενώ έχεις γράψει πάμπολλα για άλλα, εδώ βλέπω μόνο ένα φτωχό Ο.Κ. :)
Απαράδεκτο, παρ' όλ' αυτά, ΔΕΚΤΟ.
Για το δεύτερο, πώς ακριβώς ένα εμβόλιο που ξεκίνησε να φτιάχνεται πριν ένα χρόνο θα αποκτήσει ποτέ την εμπιστοσύνη μας;
Αν γράψω ένα Ο.Κ., θα το δικαιούμαι νομίζω!
Δεν ανταποδίδω όμως. Και θα σου απαντήσω.

Οσοι ξεκίνησαν να φτιάχνουν ένα εμβόλιο, πριν απο αρκετά χρόνια και μας το παρουσιάζουν λες και ήρθε εξ ουρανού πριν απο έναν χρόνο, καλά θα κάνουν να μου δώσουν όλες εκείνες τις περγαμηνές, οι οποίες θα το καθιστούν ασφαλές, για όποιες ομάδες είναι απαραίτητο να το κάνουν.
Και μέσα σε αυτές, ΔΕΝ είμαι εγώ! τουλάχιστον προς το παρόν...επίσης, να προσθέσω πως όταν λέω να μου δώσουν, ΔΕΝ εννοώ εμένα. Ποιος είμαι άλλωστε εγώ; 1/7*10 στην 7 και μισό.

Εδώ που έχουμε φτάσει την κουβέντα μας, βλέπω να έχει γίνει κόσμια και απολαμβάνω ισονομία, (αν είναι δόκιμος ο όρος). Υπάρχει και το μέχρι πότε; ομως δεν έχει σημασία αυτό. Οταν προκύψει θα το δω.

Μέχρι τότε, σ' ευχαριστώ για την ολιγόλογη - ελλειπή μεν, πλην όμως χρήσιμη απάντηση σου.

Αν και λείπουν μερικά, το πρώτο βήμα είναι γεγονός.
Και αυτό το γράφω, γιατι με έχουν χαρακτηρίσει με αρκετές αχαρακτήριστες λέξεις που δεν αρμόζουν σε καλοπροαίρετη συζήτηση. Ας το παρακάμψω και αυτό.

Υ.Γ. εμπιστοσύνη και κάτω απο τόσες αμφιβολίες και αστοχίες που στοιχίζουν ζωές, απο εμένα ΔΕΝ μπορούν να απολαύσουν.
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Παρά το ότι του δόθηκε ο,τι καλύτερο φάρμακο υπήρχε... Γι αυτό λέω ότι προλαβαίνουν ακόμα οι ανεμβολιαστοι όσο είναι καιρός...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,309 μηνύματα.
Ως τώρα αγνόησα της J&J. Σε 3 μέρες ανοίγουν όλα και για εμάς.

Λόγω των κρουσμάτων μυοκαρδίτιδας θα θέσω δεύτερο το εμβόλιο της Pfizer. Θα επιχειρήσω να κλείσω με Moderna και αν δεν βρω γιατί δυστυχώς πρέπει να έχουμε λίγα αυτής τότε θα πάω με Pfizer.

Πάντως γενικά πρέπει να σταματήσει αυτό το κράξιμο σε όσους ανησυχούν με τα εμβόλια. Και εγώ που θα κάνω δεν σημαίνει ότι δεν ανησυχώ. Μιλάμε για καινούργια τεχνολογία που δεν ξέρουμε τι και αν θα έχει επιπτώσεις στο μέλλον. Πέφτει πολύ κράξιμο εδώ μέσα σε όσους εκφράζουν φόβο χωρίς λόγο.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
Ως τώρα αγνόησα της J&J. Σε 3 μέρες ανοίγουν όλα και για εμάς.

Λόγω των κρουσμάτων μυοκαρδίτιδας θα θέσω δεύτερο το εμβόλιο της Pfizer. Θα επιχειρήσω να κλείσω με Moderna και αν δεν βρω γιατί δυστυχώς πρέπει να έχουμε λίγα αυτής τότε θα πάω με Pfizer.

Πάντως γενικά πρέπει να σταματήσει αυτό το κράξιμο σε όσους ανησυχούν με τα εμβόλια. Και εγώ που θα κάνω δεν σημαίνει ότι δεν ανησυχώ. Μιλάμε για καινούργια τεχνολογία που δεν ξέρουμε τι και αν θα έχει επιπτώσεις στο μέλλον. Πέφτει πολύ κράξιμο εδώ μέσα σε όσους εκφράζουν φόβο χωρίς λόγο.
Θα σου ελεγα να μαθεις πρωτα ποια κεντρα κανουν της μοντερνα και για εκει να βαζεις τον αντιστοιχο ΤΚ.
Καποια στιγμη θα το πετυχεις,αρκει να προσπαθεις.

Οσον για την ανησυχια,οποιος πει οτι εκανε το εμβολιο και ιχνος ανησυχιας δεν ειχε ειναι ψευτης,Πιστευω ολοι εχουμε,αλλα άλλο αυτό και μια ευλογη ανησυχια και αλλο να θαβεις απο το πρωι μεχρι το βραδυ τα εμβολια,και μαλιστα υπουλα υπουλα,διοτι κανενας πλεον δεν τολμαει γενικοτερα να πει καθαρα οτι ειναι αντεμβολιαστης και να γεμιζεις με φεηκ παπαριες το συμπαν ακομα και αρθρα χωρις πηγες βαζοντας μεσα δικα σου λογιακια πανηλιθια κιολας για να πεις οτι ελα μωρε,αν το αντιμετωπισεις σαν κρυολογημα θα εισαι οκ.
Ναι στην ανησυχια που ειναι ανθρωπινη και λογικη ΟΧΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΤΕΜΒΟΛΙΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΣΥΝΟΜΟΣΙΟΛΟΓΟΥΣ και ακομα πιο ΟΧΙ ΣΤΟΥΣ ΚΡΥΦΟΥΣ,ΥΠΟΥΛΟΥΣ ΚΑΙ ΦΕΙΚΝΙΟΥΖΑΔΕΣ.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Ξεφεύγει η κατάσταση στο UK 6.000 new cases today. Οι Νεκροι 11
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Διαβάστε και λίγο έγκυρες πηγές και μη νομίζετε (Γιάννη) ότι το Moderna είναι ο Θεος σε σχέση με το Pfizer.


Απο το να κάτσω να περιμένω ανεμβολίαστος ή να τρέχω για Moderna, (σε φάση τι πράσινο καπέλο, τι κόκκινο καπέλο, πάλι καπέλο θα φορέσω) διάλεξα Pfizer όταν είχε ανοιξει η πλατφόρμα να τελειώνουμε.

*Μου αρκεί που δεν είναι Άστρα ή JJ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top