• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,636 μηνύματα.
Παραπλανητικός τίτλος.
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,885 μηνύματα.
Απαγορεύσεις σε ανεμβολιαστους δεν ξέρω αν θα υπάρξουν. Θα ακολουθήσουμε την Ευρώπη
Σίγουρα όμως θα υπάρξουν επιβραβεύσεις στους νέους εμβολιασθέντες.

ποια δευτερη...τζονσον οχι πια δακρυα εκανα
Οι νέοι συνήθως έχουν πυρετακο. Εγώ είχα δέκατα κ στην πρώτη δόση με Πφαιζερ την δεύτερη μέρα.
... Καλά, ξεμπερδεψες με την μια εσύ.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Καλυτερα υποχρεωτικος εμβολιασμος ανω των 60
Και απο πότε έχει αρχίσει ο όχλος να αποφασίζει για εμένα την στιγμή που η ίδια η πολιτεία δεν με υποχρεώνει;
Η περίοδος που ζω, πιστεύω οτι είναι μία μεταβατική σε όλα όσα έρχονται και αγνοώ.
Αν εσείς γνωρίζατε, θα φαινόταν απο τα γραφόμενα σας.

παρα εμβολιασμος των παιδιων.
Η κατάσταση σε ΗΠΑ και Μεγάλη Βρετανία, αρκούν για να σας πουν πως ότι αποφασίζουν, γνωρίζουν να το υποστηρίξουν με όλες τις δυνάμεις που διαθέτουν. Κρυφές ή φανερές, όλες κατευθύνουν την κοινή γνώμη και δεν βλέπω εδώ σε τι διαφέρουμε εμείς απο την κοινή γνώμη.
Αρα, αποδέκτες είμαστε και αν κάποιοι εδώ μέσα ανήκουν και σε ομάδες διαμόρφωσης της κοινής γνώμης, όλοι τους είναι μαθητευόμενοι σε αυτόν τον τομέα. Πιτσιρίκια της σφαλιάρας δηλαδή, που υποστηρίζουν ότι τους δίδεται ως εντολή.
Αντισυνταγματικα επισης ειναι και τα λοκνταουν αλλα μυτη δεν ανοιξε τους προηγουμενους μηνες.
Με τόση ευκολία μιλάς για υποχρέωση μου να κάνω εμβόλιο και εδώ επίσης πανεύκολα μιλάς για αντισυνταγματικά μέτρα.
Η απόσταση σε συνειρμούς είναι τεράστια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να διευκρινισω εδω οτι οχι μονο δεν εχω κανενα προβλημα με τους ηλικιωμενους,
έχεις και είναι τεράστιο.
Ξεδιάντροπα μιλάς και θέλεις να συνεχίσεις δίχως να σου πούμε τίποτα.
Δεν ξέρω, πώς γίνεται αυτό.

Το γεροχούφταλο κατα τα λεγάμενα σου

Μάξιμος
 
Τελευταία επεξεργασία:

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,643 μηνύματα.
Και απο πότε έχει αρχίσει ο όχλος να αποφασίζει για εμένα την στιγμή που η ίδια η πολιτεία δεν με υποχρεώνει;
Η περίοδος που ζω, πιστεύω οτι είναι μία μεταβατική σε όλα όσα έρχονται και αγνοώ.
Αν εσείς γνωρίζατε, θα φαινόταν απο τα γραφόμενα σας.


Η κατάσταση σε ΗΠΑ και Μεγάλη Βρετανία, αρκούν για να σας πουν πως ότι αποφασίζουν, γνωρίζουν να το υποστηρίξουν με όλες τις δυνάμεις που διαθέτουν. Κρυφές ή φανερές, όλες κατευθύνουν την κοινή γνώμη και δεν βλέπω εδώ σε τι διαφέρουμε εμείς απο την κοινή γνώμη.
Αρα, αποδέκτες είμαστε και αν κάποιοι εδώ μέσα ανήκουν και σε ομάδες διαμόρφωσης της κοινής γνώμης, όλοι τους είναι μαθητευόμενοι σε αυτόν τον τομέα. Πιτσιρίκια της σφαλιάρας δηλαδή, που υποστηρίζουν ότι τους δίδεται ως εντολή.

Με τόση ευκολία μιλάς για υποχρέωση μου να κάνω εμβόλιο και εδώ επίσης πανεύκολα μιλάς για αντισυνταγματικά μέτρα.
Η απόσταση σε συνειρμούς είναι τεράστια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


έχεις και είναι τεράστιο.
Ξεδιάντροπα μιλάς και θέλεις να συνεχίσεις δίχως να σου πούμε τίποτα.
Δεν ξέρω, πώς γίνεται αυτό.

Το γεροχούφταλο κατα τα λεγάμενα σου

Μάξιμος
Ο οχλος αρχιζει να αποφασιζει για εσενα οταν με τη σταση σου του στερεις βασικες ελευθεριες και δικαιωματα του και αποτελεις κινδυνο για τη δημοσια υγεια.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ο οχλος αρχιζει να αποφασιζει για εσενα οταν με τη σταση σου του στερεις βασικες ελευθεριες και δικαιωματα του και αποτελεις κινδυνο για τη δημοσια υγεια.
Και πιστεύεις οτι εσύ γνωρίζεις τι λες τώρα.
Ο όχλος νεαρέ, κάνει ότι του λένε.

Βασικό χαρακτηριστικό του όχλου: ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΠΟΤΕ!!!

Τώρα, πώς εδώ μέσα υπάρχουν άτομα που με εκβιάζουν και θέλουν να σκέφτονται, είναι άλλο ένα τεράστιο θέμα.

Απίστευτο αυτό που μου συμβαίνει εδώ μέσα. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ

Κύριε ΟΧΛΕ, ένα το πρόβλημα σου μοναχά και είναι η έλλειψη κριτικής σκέψης.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,643 μηνύματα.
Και πιστεύεις οτι εσύ γνωρίζεις τι λες τώρα.
Ο όχλος νεαρέ, κάνει ότι του λένε.

Βασικό χαρακτηριστικό του όχλου: ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΠΟΤΕ!!!

Τώρα, πώς εδώ μέσα υπάρχουν άτομα που με εκβιάζουν και θέλουν να σκέφτονται, είναι άλλο ένα τεράστιο θέμα.

Απίστευτο αυτό που μου συμβαίνει εδώ μέσα. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ

Κύριε ΟΧΛΕ, ένα το πρόβλημα σου μοναχά και είναι η έλλειψη κριτικής σκέψης.
Πολλοι οι τρελοι-ηλιθιοι και εσυ ο λογικος.Μαλιστα.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Πολλοι οι τρελοι-ηλιθιοι και εσυ ο λογικος.Μαλιστα.
Καλό μου παιδί, δεν έχεις διδαχτεί τον Ελληνισμό.

Είμαι ένας φτωχός και μόνος γελαδάρης. (καουμπόυς) μάλλον καουκολόγερος-χούφταλο, κατα Αβερκίνα αυτό.
Αν και τελευταία προσπαθεί να γυρίσει ότι έχει πει, αλλά είναι γραμμένα να της πεις.
Μοιάζεται στην γραφή και ίσως σε εμπνέει ή είναι Μέντορας σου.

Και δεν με αφήνετε σε ησυχία, όχι κάτι άλλο σπουδαίο;
Μιλάτε, μιλάτε και συνέχεια μιλάτε, λες και κάνετε κάτι εκβιάζοντας με το ενδεχόμενο να εμβολιάσουν τα παιδιά, που αποτελεί διεθνή πρακτική και δεν θα ξεφύγουν τα παιδιά στην Ελλάδα.

Ισως και να σας έχουν πει οτι αν μιλάτε, κάτι γίνεται.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,446 μηνύματα.
Και πιστεύεις οτι εσύ γνωρίζεις τι λες τώρα.
Ο όχλος νεαρέ, κάνει ότι του λένε.

Βασικό χαρακτηριστικό του όχλου: ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΠΟΤΕ!!!

Τώρα, πώς εδώ μέσα υπάρχουν άτομα που με εκβιάζουν και θέλουν να σκέφτονται, είναι άλλο ένα τεράστιο θέμα.

Απίστευτο αυτό που μου συμβαίνει εδώ μέσα. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ

Κύριε ΟΧΛΕ, ένα το πρόβλημα σου μοναχά και είναι η έλλειψη κριτικής σκέψης.
Κατι ξεχνας.
Δεν ζεις μονος σου,αλλα σε οργανωμενη κοινωνια,η οποια εχει κανονες και υποχρεωσεις.
Δεν θα απολαμβανεις τα δικαιωματα της κοινωνιας,αλλα στις υποχρεωσεις θα μου το παιζεις μοναχικος λυκος,διοτι τότε απλα στη σπηλια σου.

Κλειστηκε ολο το συμπαν μεσα για την παρτυ σας,βλεπαμε χουφταλα να σουλατσαρουν εξω χωρις μασκες ,το πληρωσαν τοσοι ανθρωποι με απολυσεις και ανεργεια,κυριως ομως με θανατους σε ανθρωπους με νοσηματα και καρκινους,κει μου μιλας για ποιο ακριβως δικαιωμα;

Μαθε οτι αυτο που αποκαλεις ΟΧΛΟΣ ειναι ΚΟΙΝΩΝΙΑ και ζεις μεσα σε αυτην.

Εχεις δικαιωμα να μην τη σεβεσαι,μονο αν δεν ζεις μεσα σε αυτην και δεν ξεζουμιζεις τα πλεονεκτηματα της.Τοτε τα μπογαλακια σου και στην σπηλια σου λεμε,εκτος κοινωνιας,εκτος συνταξης,εκτος νοσοκομειων,εκτος περιθαλψηςη εκτος ΤΙΠΟΤΑ.
ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ!

Μαθαμε να λεμε για δικαιωματα Αλλα τις υποχρεωσεις τις εχουμε γραμμενες ναι;
Ηθελες και τα ακουσες.

Εμ που τοσο καιρο ανεχομαστε την απαραδεχτη αντικοινωνικη και επικινδυνη σταση σου στην πανδημια,εμ που μας εχεις φλομωσει στα φεηκ νιους,εμ να μιλας και απο πανω;
Ε..παει πολυ!

Δεν θα ξανακλειστουμε εμεις,ή να εμβολιαζονται τα παιδια,που σου αρεσει κιολας ξεδιαντροπα,επειδη εσυ δεν θες να εμβολιαστεις.

Μην σωσεις,αλλα τα κουβαδακια σου και εκτος κοινωνιας,που βγαινεις και απο πανω,.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,643 μηνύματα.
Καραντινακηδες και αρνητες σε ιδιο επιπεδο με φασιστες.Επικινδυνοι και οι δυο για την κοινωνια.Καμια προστασια πλεον σε κανεναν.Ολα για την παρτη μας.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Καραντινακηδες και αρνητες σε ιδιο επιπεδο με φασιστες.Επικινδυνοι και οι δυο για την κοινωνια.Καμια προστασια πλεον σε κανεναν.Ολα για την παρτη μας.
Ακραίας μορφής φασιστοειδής η συμπεριφορά σου νεαρέ.
Στην κλίμακα Μίλγκραμ θα έπρεπε να έχουν και ένα πιστόλι για να δείχνουν τα δολοφονικά σας ένστικτα.
Δεν διαφέρεις όταν γράφεις απο το πάτημα μιας σκανδάλης σε έναν ανυποψίαστο άνθρωπο.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ag97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ag97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
η Alpha Bank εστειλε non-paper στους διευθυντες να βγαλουν σε αναγκαστικη αδεια ανευ αποδοχων οσους δεν εμβολιαζονται..ξεκιναει.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,446 μηνύματα.
η Alpha Bank εστειλε non-paper στους διευθυντες να βγαλουν σε αναγκαστικη αδεια ανευ αποδοχων οσους δεν εμβολιαζονται..ξεκιναει.
Οι συνταξιουχοι .σου λεει...δεν φοβουνται.Δεν δουλευουν, τη συνταξουλα τους θα την παρουν καταλαβες; Παλι οι νεοι θα την πληρωσουν.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,885 μηνύματα.
Πιο αναλυτικά, και σύμφωνα με τα ποσοστά συμμετοχής ανά ηλικιακή ομάδα που ανέφερε χθες ο κ. Θεμιςτοκλέους η εικόνα έχει ως εξής:
- Οι 85 ετών και άνω έχουν εμβολιαστεί κατά 67,5% (70% αν υπολογιστούν και τα ραντεβού)

-Οι 80-84 ετών έχουν εμβολιαστεί κατά 68% (70% με ραντεβού) -Οι 75-79 ετών έχουν εμβολιαστεί κατά 79% (82% με ραντεβού)

-Οι 70-74 ετών έχουν εμβολιαστεί κατά 73% (76% με ραντεβού)

-Οι 65-69 ετών έχουν εμβολιαστεί κατά 72% (76,5% με ραντεβού) -Οι 60-64 ετών έχουν εμβολιαστεί κατά 66% (71% με ραντεβού).
Ωστόσο, πρόκειται για ποσοστό που δεν θεωρείται ικανοποιητικό, με δεδομένο ότι αυτοί οι πολίτες στην πλειονότητά τους έχουν πρόσβαση στα εμβόλια από τον περασμένο Ιανουάριο.
Εμβολιασμοί: Οι ηλικιακές ομάδες με τα μεγαλύτερα ποσοστά εμβολιασμού | LiFO
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,823 μηνύματα.
Δυστυχώς θα μείνουν σταθερά αυτά τα νούμερα χωρίς μεγάλη απόκλιση. Αν ήταν να εμβολιαστούν θα είχαν εμβολιαστεί ως τώρα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,446 μηνύματα.
Δυστυχώς θα μείνουν σταθερά αυτά τα νούμερα χωρίς μεγάλη απόκλιση. Αν ήταν να εμβολιαστούν θα είχαν εμβολιαστεί ως τώρα.
Συμφωνω.

Κατσε ομως να ερθει η ινδικη μεταλλαξη,που πλεον κυριαρχει στην Μ,βρεττανια, που ειναι ακομα πιο μεταδοτικη ,να ερθει και φθινοπωρο,να αρχισουν να πεθαινουν σωρηδον οι ανεμβολιαστοι και θα δεις για ποτε θα τρεξουν για εμβολια.Διοτι ο ιος θα καλπαζει στους ανεμβολιαστους αφου τοιχος αποκλειεται να χτισουμε + τις μεταλλαξεις.Τοτε βεβαια για καποιους θα ειναι αργα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,823 μηνύματα.
Συμφωνω.

Κατσε ομως να ερθει η ινδικη μεταλλαξη,που πλεον κυριαρχει στην Μ,βρεττανια, που ειναι ακομα πιο μεταδοτικη ,να ερθει και φθινοπωρο,να αρχισουν να πεθαινουν σωρηδον οι ανεμβολιαστοι και θα δεις για ποτε θα τρεξουν για εμβολια.Τοτε βεβαια για καποιους θα ειναι αργα.
Χωρίς να είμαι βέβαιος νομίζω ότι η Ινδική μετάλλαξη δεν διαφέρει στην θνησιμότητα. Είναι πιο μεταδοτική από τον κανονικό ιό αλλά λιγότερο μεταδοτική από την Βρετανική μετάλλαξη.

Είχα δει πως κάποιες έρευνες λένε ότι το εμβόλιο της Pfizer έχει μειωμένη αντίδραση στην Ινδική μετάλλαξη. Ανησυχητικό αυτό. Μάλλον φαίνεται ότι δεν θα τελειώσει όλο αυτό στα κοντά.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,446 μηνύματα.
Χωρίς να είμαι βέβαιος νομίζω ότι η Ινδική μετάλλαξη δεν διαφέρει στην θνησιμότητα. Είναι πιο μεταδοτική από τον κανονικό ιό αλλά λιγότερο μεταδοτική από την Βρετανική μετάλλαξη.

Είχα δει πως κάποιες έρευνες λένε ότι το εμβόλιο της Pfizer έχει μειωμένη αντίδραση στην Ινδική μετάλλαξη. Ανησυχητικό αυτό. Μάλλον φαίνεται ότι δεν θα τελειώσει όλο αυτό στα κοντά.
Να μην εισαι βεβαιος διοτι εισαι λαθος.Καταρχην η βρετανικη μεταλλαξη ειναι 30% πιο θανατηφορα απο τον αρχικο ιο.
Παμε παρακατω.
Εγω το ποσταρα οτι απο ερευνες των βρεττανων νομιζω η ινδικη μεταλλαξη που πλεον την λενε ΔΕΛΤΑ ειναι 30%πιο μεταδοτικη απο την βρεττανικη,που ονομαζεται πλεον αλφα,η οποια βρεττανικη ειναι πιο μεταδοτικη κατα 60% απο τον αρχικο κορονοιο.Για αυτο πλεον αρχιζει και επικρατει στη Βρεττανια.

Καταλαβαινεις τι πανυγηρι θα γινει.

Και επονται και αλλες μεταλλαξεις.

Το ποσταρω και προσθετω σε λιγο την ερευνα που λεει οτι ειναι πιο μεταδιοτικη απο την βρεττανικη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Νατο,μαλιστα 40% πιο μεταδιτικη η ινδικη(δελτα) απο την βρεττανικη(αλφα)

Βρετανία: 40% πιο μεταδοτική η μετάλλαξη "Δέλτα" - Σενάρια για καθυστέρηση άρσης του lockdown​


Της πφαιζερ ειναι το εμβολιο που πιανει τις περισσοτερες μεταλλαξεις,ειναι γεγονος...την πιανει απλα με καπως μειωμενα ποσοστα,αντι δηλαδη για 97% περιπου 85%.
Πολυ καλο ποσοστο,αλλα ναι..καπως λιγοτερο.Το θεμα ειναι οταν θα εχουμε τετοιες μεταλλαξεις που θα μειωσουν δραματικα τα ποσοστα ή και δεν θα μας πιανουν καθολου τα εμβολια διοτι ο ιος θα εχει γινει πλεον εντελως δοαφορετικος απο τον αρχικο/Αυτο προσπαθουμε να προλαβουμε αλλα τα ζαβα δεν το καταλαβαινουν,
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Οι συνταξιουχοι .σου λεει...δεν φοβουνται. Δεν δουλευουν, τη συνταξουλα τους θα την παρουν καταλαβες; Παλι οι νεοι θα την πληρωσουν.
Για να απαντήσω σε ότι έγραψες, θα πρέπει να διαλέξω πρώτ' απ' όλα, αν θέλω να εναντιωθώ στους νέους.
Δηλαδή, να μπω στο τρυπάκι που βρίσκεσαι εσύ, μιλώντας για τις συντάξεις ανθρώπων οι οποίοι είδαν απο το 2008 και μετά να αλλάζει η ζωή τους, με όλα τα οικονομικά μέτρα που έχουν αλλάξει τον προγραμματισμό ζωής που είχαν κάνει.
Η εκμετάλλευση του ιού έχει φέρει αντιμέτωπο τον κόσμο, με ένα σωρό αποφάσεις οι οποίες καταστρατηγούν την κάθε ελευθερία όλων μας. Δεν θα δω κανέναν. Ούτε τον νέο με τα κορονοπάρτυ, ούτε όσους στις εταιρίες που εργάζονταν συμμετείχαν σε διάφορες εκδηλώσεις, ούτε στις συγκοινωνίες που συνωστίζονταν κόσμος, ούτε και καμία άλλη εκδήλωση. Επίσης, δεν θα δω τους κάθε είδους χώρους λατρείας. Γιατι δεν πιστεύω να μου πεις οτι οι εκκλησίες είναι οι μοναδικοί χώροι λατρείας. Υπάρχουν και χώροι, για τους οποίους δεν έχεις αναφερθεί ούτε για μια στιγμή. Και αυτό το γράφω για να δείξω την μονομέρεια σε όλα όσα ωρύεσαι.

Το μάτι στο άλλο μάτι βλέπει, μα τον εαυτό του παραβλέπει.

Βλέπω μόνο τα μέτρα και όλους εμάς τα που έχουμε υποστεί και χειροτερεύουν την κάθε στιγμή.
Η αντιπαλότητα που εσύ επιθυμείς, δεν έχει κανέναν άλλο λόγο απο το να συμβάλλει στην χειροτέρευση των μέτρων. Δεν πρόκειται να σου κάνω αυτή την χάρη.
Ούτε και να με αναγκάσεις να μιλήσω όπως αναλογικά συμβαίνει σε ανάλογες περιπτώσεις.

Ναί!!! καλή μου κοπέλα. Ναί!!!

Βγάλε όλα όσα υπάρχουν και σε ταλαιπωρούν στην σκέψη σου. Ξαλάφρωσε.
Οι κολόγεροι, τα χούφταλα, εγώ ο αντιεμβολιαστής (που όλοι στην οικογένεια μου εμβολιάστηκαν),
εγώ που είμαι υπεύθυνος και όλοι οι πάνω απο τα εξήντα συνυπεύθυνοι, για την έναρξη των εμβολιασμών στα παιδιά. ( που δεν βλέπεις οτι αυτό απλά συμβαίνει στον κόσμο σήμερα).

Αν πρόσεξες, δεν έπιασα το καλοκαιράκι που ήρθε και ο κάθε νορμάλ άνθρωπος θέλει ή προγραμματίζει, κατα δύναμη να το απολαύσει.

Εξ' άλλου, είναι και τόσο μικρό, που να ο Σεπτέμβρης. Ηρθε και όλα όσα φοβάσαι είναι μπροστά.

Εδώ διαφέρουμε λίγο. Εσύ φοβάσαι. Εγώ ΟΧΙ. Και μιλώ μόνο για την δική μου ζωή.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,446 μηνύματα.
Για να απαντήσω σε ότι έγραψες, θα πρέπει να διαλέξω πρώτ' απ' όλα, αν θέλω να εναντιωθώ στους νέους.
Δηλαδή, να μπω στο τρυπάκι που βρίσκεσαι εσύ, μιλώντας για τις συντάξεις ανθρώπων οι οποίοι είδαν απο το 2008 και μετά να αλλάζει η ζωή τους, με όλα τα οικονομικά μέτρα που έχουν αλλάξει τον προγραμματισμό ζωής που είχαν κάνει.
Η εκμετάλλευση του ιού έχει φέρει αντιμέτωπο τον κόσμο, με ένα σωρό αποφάσεις οι οποίες καταστρατηγούν την κάθε ελευθερία όλων μας. Δεν θα δω κανέναν. Ούτε τον νέο με τα κορονοπάρτυ, ούτε όσους στις εταιρίες που εργάζονταν συμμετείχαν σε διάφορες εκδηλώσεις, ούτε στις συγκοινωνίες που συνωστίζονταν κόσμος, ούτε και καμία άλλη εκδήλωση. Επίσης, δεν θα δω τους κάθε είδους χώρους λατρείας. Γιατι δεν πιστεύω να μου πεις οτι οι εκκλησίες είναι οι μοναδικοί χώροι λατρείας. Υπάρχουν και χώροι, για τους οποίους δεν έχεις αναφερθεί ούτε για μια στιγμή. Και αυτό το γράφω για να δείξω την μονομέρεια σε όλα όσα ωρύεσαι.

Το μάτι στο άλλο μάτι βλέπει, μα τον εαυτό του παραβλέπει.

Βλέπω μόνο τα μέτρα και όλους εμάς τα που έχουμε υποστεί και χειροτερεύουν την κάθε στιγμή.
Η αντιπαλότητα που εσύ επιθυμείς, δεν έχει κανέναν άλλο λόγο απο το να συμβάλλει στην χειροτέρευση των μέτρων. Δεν πρόκειται να σου κάνω αυτή την χάρη.
Ούτε και να με αναγκάσεις να μιλήσω όπως αναλογικά συμβαίνει σε ανάλογες περιπτώσεις.

Ναί!!! καλή μου κοπέλα. Ναί!!!

Βγάλε όλα όσα υπάρχουν και σε ταλαιπωρούν στην σκέψη σου. Ξαλάφρωσε.
Οι κολόγεροι, τα χούφταλα, εγώ ο αντιεμβολιαστής (που όλοι στην οικογένεια μου εμβολιάστηκαν),
εγώ που είμαι υπεύθυνος και όλοι οι πάνω απο τα εξήντα συνυπεύθυνοι, για την έναρξη των εμβολιασμών στα παιδιά. ( που δεν βλέπεις οτι αυτό απλά συμβαίνει στον κόσμο σήμερα).

Αν πρόσεξες, δεν έπιασα το καλοκαιράκι που ήρθε και ο κάθε νορμάλ άνθρωπος θέλει ή προγραμματίζει, κατα δύναμη να το απολαύσει.

Εξ' άλλου, είναι και τόσο μικρό, που να ο Σεπτέμβρης. Ηρθε και όλα όσα φοβάσαι είναι μπροστά.

Εδώ διαφέρουμε λίγο. Εσύ φοβάσαι. Εγώ ΟΧΙ. Και μιλώ μόνο για την δική μου ζωή.
Παραμιλα οσο θες....ουτε που τα βλέπω.
Επισης ο κοσμος δεν στρεφεται γυρω απο σενα,αυτο δυστυχως δεν εχεις καταλαβει.
Ξεκολλα.Την συνειδηση σου οσο και να προσπαθεις δεν την ησυχαζεις.

Κατα τα αλλα ποσως με ενδιαφερει υπαρξη σου και οι αποψεις σου.

Αλλα στο θρασσος πρεπει να απανταμε με ειλικρινια.

Μπορεις να κανεις οτι θελεις,δικαιωμα σου..το κακο ειναι που μας το διατυμπανιζεις και προσπαθεις να βγεις λαδι,να δικαιολογησεις τα αδικαιολογητα και να βγαλεις παλαβους και κακους ολους τους αλλους.
Ε/./εχασες απο χερι.Κανε οτι θες ,κρυψου στη γωνιτσα σου,αλλα μην μας παρουσιαζεσαι σκεπτομενος ή τι αλλο,προσπαθωντας να δικαιολογησεις την εγωπαθεια σου και τον σταρχιδισμο σου στην κοινωνια και τους υπολοιπους.
Αντε γεια.Και πολυ αξια σου εδωκα.

ΥΓ Οχι, ουτε να διαβασεις δεν ξερεις.Εγω δεν φοβαμαι....εμβολιαζομαι.ΕΣΥ πρεπει να φοβασαι και αυτο κανεις για αυτο μας τα εχεις πρηξει με το να μας ρωτας για αντισωματα κλπ.
ΕΣΥ ΦΟΒΑΣΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ.
Οι εμβολιασμενοι δεν φοβουνται.
ΑΠΛΑ ΛΥΠΟΥΝΤΑΙ
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top