• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Αν πας σε πορεία, κολλας καρκίνο. Είναι μεταδοτικό.
Απαπα... σε πορεία να πας. Να πιάσεις καρκίνο! καλύτερα να μη πας. Ούτε και κινέζο/α να κάνεις παρέα. Θα αλλάξουν τα μάτια σου και θα γίνουν λοξά. Και οι κοπέλες παθαίνουν κάτι.
Τις αλλάζει κατα 90 μοίρες ... Αυτά να τα προσέχουμε... :crazy: :crazy: :crazy:
Το ίδιο γίνεται αν μπεις σε λεωφορείο (στα οποία ούτε ένα παππούδι δεν μπαίνει εδώ κι ένα χρόνο) ή αν κοινωνησεις.
Ούτε παππούς είσαι, ούτε γνωρίζεις την σημασία της κοινωνίας.
Τότε, γιατί γράφεις; μήπως για να προκαλέσεις; καλός είσαι και του λόγου σου.
Εντιτ
Τι μαθαίνει κανείς!


(Εν τω μεταξύ στο Περού έχει 6.000 νεκρούς ανά εκατομμύριο από κορονοιο...) Πολύ περισσότερο από δύο καρκίνους μαζί.
Ναι! όλους κόβιντ τους γράφουν...
Και δεν μας είπες αν συμφωνείς για την υποβάθμιση των παροχών στους αγνοώντας τον καρκίνο που έχουν και θα μπορούσαν να τον προλάβουν αν έκαναν έγκαιρα τις εξετάσεις που απαιτούνται.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,865 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.


Συγκεκριμένα για τη Θεσσαλονίκη αυτό, τελείως ξαφνικά. Αυτό σημαίνει ότι σήμερα μπορούμε να προμηθευτούμε ή όχι?
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,865 μηνύματα.
Θεωρείς ότι είναι ο δεύτερος θάνατος στην Ελλαδα μετά από ένα εκατομμύριο εμβολιασμούς από αστραζενεκα;
Αν το έκανε πάντως Δευτέρα, λίγο δύσκολο να συνδέεται. Έτσι δεν είναι; ;)
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Θεωρείς ότι είναι ο δεύτερος θάνατος στην Ελλαδα μετά από ένα εκατομμύριο εμβολιασμούς από αστραζενεκα;
Δεν βλέπω να θεωρεί κάτι, πέραν απο την σοβαρότητα της κατάστασης που ένας 32χρονος νέος πέθανε και όπως όλα δείχνουν μέχρι στιγμής, υπάρχουν βάσιμες υποψίες να σχετίζεται ο θάνατος του απο τον προχθεσινό εμβολιασμό του.

Και είναι πράγματι ανησυχητικό να αθροίζονται οι θάνατοι απο τους εμβολιασμούς.
Και είμαστε ακόμα στην αρχή.

Και σε δυόμισι εμβολιασμούς, η Αστρα έχει την πρώτη θέση σε αυτά που μας γράφεις.
Δώσε και κανένα στοιχείο επίσημο να διασταυρώσουμε αυτά που ισχυρίζεσαι τώρα.
Τι κάνεις. Γράφεις, γράφεις και μας αφήνεις άφωνους. Κάποια στιγμή να μαζέψεις λίγο τα πράγματα.
Να πεις και την γνώμη σου.
Ανησυχείς, δεν ανησυχείς. Και κάτι που να στηρίζει την γνώμη σου.
Ετσι θα μπορέσουμε να συζητάμε όμορφα και ωραία.
 

ag97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ag97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Νομίζω αναφέρεται στην υποχρεωτικότητα του εμβολιασμού.
Δε νομίζω οτι υπάρχει κανένας εδώ μέσα που να είναι υπέρ της υποχρεωτικότητας του εμβολιασμού. Ψεκασμένους δε λέμε αυτούς που δε θέλουν τον υποχρεωτικό εμβολιασμό αλλά αυτούς που θεωρούν οτι ο ιός δεν υπάρχει ή οτι είναι λιγότερο επικίνδυνος ή οτι αυτοί στις ΜΕΘ είναι ηθοποιοί ή οτι δε χρειάζεται να εμβολιαστούμε αφού με τσίπουρο θα προστατευτούμε από τον ιό ή όλα τα παραπάνω.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,439 μηνύματα.
Και καθολου εξαιρετικα σπανια δεν ειναι οταν εμβολιαζονται εκατομμυρια με την μπακατελα.
[...]Ελαφρώς αυξημένος είναι ο κίνδυνος για μία αυτοάνοση αιμορραγική διαταραχή, την ιδιοπαθή θρομβοκυτταροπενική πορφύρα, που σχετίζεται με το εμβόλιο της Οξφόρδης/AstraZeneca, όπως ανακοίνωσαν Βρετανοί επιστήμονες. Η πιθανότητα εμφάνισης της διαταραχής καταγράφηκε έως την 27η ημέρα μετά τον εμβολιασμό και η συχνότητά της ήταν 1,13 περιστατικά αυτοάνοσης θρομβοπενίας ή θρομβοπενικής πορφύρας ανά 100.000 πρώτες δόσεις εμβολίου.[...]

Κατα τα αλλα το αλλο λεει για θανατους απο εμβολια,λες και της αστρα ειναι το μοναδικο.
Και είναι πράγματι ανησυχητικό να αθροίζονται οι θάνατοι απο τους εμβολιασμούς.
Και είμαστε ακόμα στην αρχή.

Εμ τα θελει τα βρισιδια του.Παραπληροφορει οπως παντα.Ελεος θεε μου.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,865 μηνύματα.
Ο Μεσιέ ήταν γιατρός και δεν ήθελε να εμβολιαστεί;
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,439 μηνύματα.
Πολυ πιθανο να επαθε αυτο,το οποιο μπηκε και παραπανω.
1,3 περιπτωσεις ανα 100.000 βαλε και τις θρομβωσεις...αναρωτιεμαι τι περιμενουν να το απαγορευσουν.Εγκληματικο εμβολιο.
Εχουμε τα αλλα.Αλλα βλεπεις να βγαλει και η αστρα ζενεκα το κατιτις της.Να μην πανε χαμενα και τα λεφτα των κρατων

Επιστήμονες για ΑstraZeneca: Το εμβόλιο σχετίζεται με ελαφρώς αυξημένο κίνδυνο για αυτοάνοση αιμορραγία​

 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,865 μηνύματα.
1,3 περιπτωσεις ανα 100.000
Αυτό το ποσοστό είναι αυτό των νέων που δεν εμβολιάζονται κ νοσούν βαριά αν θυμάμαι καλά.

Εντιτ.
Θυμόμουν καλά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,635 μηνύματα.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
έκλεισα επιτέλους ραντεβού για το εμβόλιο. πως μπορώ να καταλάβω με ποιο θα εμβολιαστώ; στην πλατοφόρμα μου δίνει τα στοιχεία μόνο της πρώτης δόσης. έτσι γίνεται συνήθως;
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.
έκλεισα επιτέλους ραντεβού για το εμβόλιο. πως μπορώ να καταλάβω με ποιο θα εμβολιαστώ; στην πλατοφόρμα μου δίνει τα στοιχεία μόνο της πρώτης δόσης. έτσι γίνεται συνήθως;
Οχι κανονικα αν δεν ειναι j&j σου δειχνει και τη δευτερη
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Σε όσα νοσοκομεία ψάχνω, μου εμφανίζει μόνο την 1η δόση, άρα είναι μόνο jj.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,439 μηνύματα.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,439 μηνύματα.
Είπα να ρίξω μια ματιά σήμερα μήπως γίνει κανένα ξαφνικό. Δεν θέλω με j&j πάντως. Θα κοιτάξω για φάιζερ ή μοντέρνα.
Και εγω αυτο θα εκανα και εκανα,οταν μου εδειχνε μονο αστρα,θα βρεις σιγουρα.
Και εχει και τη μεγαλυτερη αποτελεσματικοτητα της πφαιζερ συν ολα τα αλλα.Αξιζει να περιμενεις λιγο.
Οταν σας τα δωσουν ολα,μπες και ανανεωνε μεχρι να βρεις.
 

Zukov

Διάσημο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,017 μηνύματα.
Αν εισαι 25-29 τοτε αυριο θα εχει και φαιζερ αν εισαι 18-24 τοτε απο εβδομαδα λενε θα ανοιξουν για φαιζερ
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Αν εισαι 25-29 τοτε αυριο θα εχει και φαιζερ αν εισαι 18-24 τοτε απο εβδομαδα λενε θα ανοιξουν για φαιζερ
Εδώ έρχεται το πρόβλημα. Θεωρητικά είμαι στα 25 (έχοντας γεννηθεί το 1996) αλλά τυπικά όχι γιατί θα τα κλείσω σε λίγους μήνες. Εγώ σε ποια ομάδα ανήκω λοιπόν;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top