• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Εδώ έρχεται το πρόβλημα. Θεωρητικά είμαι στα 25 (έχοντας γεννηθεί το 1996) αλλά τυπικά όχι γιατί θα τα κλείσω σε λίγους μήνες. Εγώ σε ποια ομάδα ανήκω λοιπόν;
Θα το δεις απο οταν σου ανοιξουν οι επιλογες για πφαιζερ! :hehe:
Ουτως η αλλως διαφορα βδομαδας θα ειναι μαλλον!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γιες..γιες..γιες...γιες...!!!!!!!!!!!

Χανιά: Δεν οφείλονται τελικά στο εμβόλιο τα συμπτώματα της νοσηλεύτριας​

Η νοσηλεύτρια υποβάλλεται σε ένα σετ εξετάσεων προκειμένου να διαγνωστεί πού οφείλονται τα συμπτώματα που είχε μετά τον εμβολιασμό της με Pfizer​


Επιπλοκές παρουσίασε νοσηλεύτρια του νοσοκομείου Χανίων μετά τον εμβολιασμό της με σκεύασμα Pfizer.

Ωστόσο, σύμφωνα με τις πρώτες εξετασεις, τα συμπτώματα δε φαίνεται να οφείλονται σε θρόμβωση ή στο εμβόλιο.

Η νοσηλεύτρια υποβάλλεται σε ένα σετ εξετάσεων προκειμένου να διαγνωστεί πού οφείλονται τα συμπτώματά της.


Αρχικά υπήρξε ανησυχία ότι επρόκειτο για θρόμβωση καθώς υπήρξε πρόβλημα και με τα δυο κάτω άκρα της. Μάλιστα, εξεταζόταν αν είχε σχέση με το γεγονός ότι είχε εμβολιαστεί με Pfizer.

Τελικά οι πρώτες εξετασεις δείχνουν ότι τα συμπτώματα δε φαίνεται να οφείλονται σε θρόμβωση ή στο εμβόλιο

Που εισαι Βαλ; :hehe:

Τι ωραιο δωρο ηταν αυτο,που ΑΥΡΙΟ κανω τη 2η δοση μου πφαιζερ;

 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Εδώ έρχεται το πρόβλημα. Θεωρητικά είμαι στα 25 (έχοντας γεννηθεί το 1996) αλλά τυπικά όχι γιατί θα τα κλείσω σε λίγους μήνες. Εγώ σε ποια ομάδα ανήκω λοιπόν;
Κοιτάει τη χρονολογία, είσαι στην ομάδα 25-29.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
@meetmeinmontauk μετά τις 12 το βράδυ άρχισε να το προσπαθείς. Το δικό μου ήταν μέχρι τις 2 τη νύχτα σε φάση εργασιών και ξαφνικά 2 η ώρα άνοιξε. Λίγο ξενύχτι σήμερα και θα βρεις. Να ξέρεις οτι pfizer είναι 3 εβδομάδες μετά (21 ημέρες) ενώ το moderna 28 μέρες. Καλή τύχη!
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.
Ξέρω οτι θα στεναχωρήσω κάποιους που προέβλεπαν άλλα... αλλά δεν πειράζει.
1623264626576.png
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Δε νομίζω οτι υπάρχει κανένας εδώ μέσα που να είναι υπέρ της υποχρεωτικότητας του εμβολιασμού.
Μα τι μου λες τώρα; απαπα... εδώ δεν γίνεται ούτε καν <<ηθικός εκβιασμός>> απο την Αλλη (γυριστή είναι γιατι μιλώντας αόριστα, δεν ξέρει κανείς σε ποια αναφέρομαι) και ούτε υποστήριξε κανείς εδώ να έχω περιορισμούς, ούτε επίσης γνωρίζει κανείς να διαβάζει και να κάνει σύγκριση ανάμεσα σε ότι έχω γράψει και δεν θα μπω στον κόπο να ξαναγράψω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Όλα έτοιμα για να μπολιαστούμε.
Ακόμα δεν έχω αποφασίσει ποιο απ' τα δύο προτιμάω εν τω μεταξύ.

race fail GIF
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
@meetmeinmontauk μετά τις 12 το βράδυ άρχισε να το προσπαθείς. Το δικό μου ήταν μέχρι τις 2 τη νύχτα σε φάση εργασιών και ξαφνικά 2 η ώρα άνοιξε. Λίγο ξενύχτι σήμερα και θα βρεις. Να ξέρεις οτι pfizer είναι 3 εβδομάδες μετά (21 ημέρες) ενώ το moderna 28 μέρες. Καλή τύχη!
Σ' ευχαριστώ, Χιμέλα! Ήθελα να κοιμηθώ νωρίς σήμερα αλλά δεν το βλέπω. Λες αύριο το πρωί να μην έχει μείνει τίποτα;
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,670 μηνύματα.
ετυχε να δω μια συνομιλια του παπα της ιατρικης του βασιλακοπουλου με καποιον ερευνητη δεν συγκρατησα το ονομα του.ο ερευνητης πολυ λογικα ειπε οτι δεν πρεπει να ναι υποχρεωτικος ο εμβολιασμος,αυτος αρχισε τις ειρωνιες και τις προσβολες απεναντι στον συναδελφο του.ο τυπος δεν φαινεται να στεκει στα καλα του εκτος και νομιζει οτι ζουμε στην περιοδο της χουντας οπου απαγορευονται αλλες αποψεις.κοινως εγινε ρομπα των σκυλιων
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Σ' ευχαριστώ, Χιμέλα! Ήθελα να κοιμηθώ νωρίς σήμερα αλλά δεν το βλέπω. Λες αύριο το πρωί να μην έχει μείνει τίποτα;
Συγγνώμη που δεν το είδα χτες! Πιστεύω ότι αν κλείσεις σήμερα θα βρεις σε μακρινές ημερομηνίες γιατί τα παιδιά της ηλικίας σου θα σπεύσουν να κλείσουν με τη λογική να το κάνουν και να φύγουν για διακοπές το συντομότερο δυνατόν. Τελικά έκλεισες;
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
ετυχε να δω μια συνομιλια του παπα της ιατρικης του βασιλακοπουλου με καποιον ερευνητη δεν συγκρατησα το ονομα του.ο ερευνητης πολυ λογικα ειπε οτι δεν πρεπει να ναι υποχρεωτικος ο εμβολιασμος,αυτος αρχισε τις ειρωνιες και τις προσβολες απεναντι στον συναδελφο του.ο τυπος δεν φαινεται να στεκει στα καλα του εκτος και νομιζει οτι ζουμε στην περιοδο της χουντας οπου απαγορευονται αλλες αποψεις.κοινως εγινε ρομπα των σκυλιων
Εξηγηται.Ειναι κυβερνητικο κομματοσκυλο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μα τι μου λες τώρα; απαπα... εδώ δεν γίνεται ούτε καν <<ηθικός εκβιασμός>> απο την Αλλη (γυριστή είναι γιατι μιλώντας αόριστα, δεν ξέρει κανείς σε ποια αναφέρομαι) και ούτε υποστήριξε κανείς εδώ να έχω περιορισμούς, ούτε επίσης γνωρίζει κανείς να διαβάζει και να κάνει σύγκριση ανάμεσα σε ότι έχω γράψει και δεν θα μπω στον κόπο να ξαναγράψω.

Ειπαμε,ο βασιλιας των φεηκ και της παραποιησης λεγομενων.

Ο τυπος θεωρει οτι πρεπει να επικροτουμε και να κανομε τεμεναδες σε αυτα που λενε να μην εμβολιαστουμε και παρουσιαζουν φεηκ παπαριες.Προφανως δεν μπορει να ξεχωρισει τον υποχρεωτικο εμβολιασμο απο την κριτικη σε αντεμβολιαστικες μαλακιες.Ετσι εξηγουνται ολες οι ψεκαμενιες.
Συγνωμη που δεν συμφωνουμε στο αντεμβολιαστικο κινημα και στις θεωριες βλακειας,δεν θα το ξακανανουμε! :whatever:
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Συγγνώμη που δεν το είδα χτες! Πιστεύω ότι αν κλείσεις σήμερα θα βρεις σε μακρινές ημερομηνίες γιατί τα παιδιά της ηλικίας σου θα σπεύσουν να κλείσουν με τη λογική να το κάνουν και να φύγουν για διακοπές το συντομότερο δυνατόν. Τελικά έκλεισες;
εμβολιάζομαι με φάιζερ σε 10 μέρες :morning1::hehe:
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
τα παιδιά της ηλικίας σου θα σπεύσουν να κλείσουν με τη λογική να το κάνουν και να φύγουν για διακοπές το συντομότερο δυνατόν.
Γιατι αυτο ειναι κακο;
Παλι κανουμε favor το ενα εμβολιο over the other?
 

SOx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο SOx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Έκλεισα κι εγώ 27/06 1η δόση Pfizer. Άντε μήπως και καταφέρουμε να γυρίσουμε στο γυμναστήριο.

(Εδώ που είμαι, χρειάζεται πιστοποιητικό εμβολιασμού για να σου επιτραπεί η είσοδος.)
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Γιατι αυτο ειναι κακο;
Παλι κανουμε favor το ενα εμβολιο over the other?
Έχω την εντύπωση ότι η Χιμελα το δήλωσε απλά ως γεγονός.

Πάντως, εφόσον υπάρχουν στοιχεία που δείχνουν ότι υπάρχουν ρίσκα για συγκεκριμένες ομάδες, παρότι μικρά, ας μην τα αγνοούμε.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως, εφόσον υπάρχουν στοιχεία που δείχνουν ότι υπάρχουν ρίσκα για συγκεκριμένες ομάδες, παρότι μικρά, ας μην τα αγνοούμε.
Δεν τα αγνοώ, αλλά δεν συνδέονται άμεσα με το εμβόλιο.
Επίσης όλα τα εμβόλια εχουν τις ίδιες παρενεργειες.
Στο νοσοκομειο που εμβολιαζει μια φιλη μου ως νοσοκομα μια με φαιζερ ειχαν πρηστει τα χερια παρα πολυ και ειχε και εκεινη θρομβωσεις.
Anyway, το σημαντικο ειναι πως θα εμβολιαστεις.
Καλή σου ανοσία!
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.
Γιατι αυτο ειναι κακο;
Παλι κανουμε favor το ενα εμβολιο over the other?
Πέρα από το ζήτημα των παρενεργειών όμως, απ'ό,τι βλέπουμε στο πινακάκι υπάρχει και θέμα αποτελεσματικότητας και κάλυψης στις μεταλλάξεις (και μείωση μεταδοτικότητας). Οπότε πλέον εφόσον έχουμε την επιλογή ανάμεσα και στα 3, γιατί να επιλέξει κάποιος συνειδητά ένα εμβόλιο που παρέχει λιγότερο ποσοστό ανοσίας?
covid_vaccines_overview_local_epidemiologist.png


Btw, κι εγώ ανησυχώ για τα περιστατικά μυοκαρδίτιδας σε νέους από pfizer αλλά το επέλεξα καλώς ή κακώς, ελπίζω να ήταν η σωστή επιλογή.
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
εγω παντως που εκανα το τζονσον πριν τρεις μερες μονο προχθες ειχα μια μεγαλη κοπωση που εφυγε με υπνο
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
εμβολιάζομαι με φάιζερ σε 10 μέρες :morning1::hehe:
Γουελκαμ το δε κλαμπ μπειμπυ. :hehe:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μπραβοοοοοοοοοο1 Αντε να πληθαινουμε!:D
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν τα αγνοώ, αλλά δεν συνδέονται άμεσα με το εμβόλιο.
Επίσης όλα τα εμβόλια εχουν τις ίδιες παρενεργειες.
Στο νοσοκομειο που εμβολιαζει μια φιλη μου ως νοσοκομα μια με φαιζερ ειχαν πρηστει τα χερια παρα πολυ και ειχε και εκεινη θρομβωσεις.
Anyway, το σημαντικο ειναι πως θα εμβολιαστεις.
Καλή σου ανοσία!
Δεν εχουν ολα τις ιδιες,ουτε ολα ειναι το ιδιο.Ουτε το καλυτερο εμβολιο ειναι το γρηγοροτερο επειδη ετσι συμφερει τον μητσοτακλα και οσους εχουν αγορασδει αστρα.Μην λεμε οτι θεμε.Θρομβωση δεν συνδεεται με πφαιζερ και μοντερνα,οι ιδιοι οι ειδικοι το λενε τοσο καιρο.Το τι λεει μια νοσοκομα δεν με αφορα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ρεεεεεεεεεεεεεε....εχει απεργια και σε νοσοκομεια κλπ....με προσωπικο ασφαλειας λεει..εγω τη 2η δοση που θα κανω σημερα...πως θα την κανω;:eek::eek::eek:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top