• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.
εγω παντως που εκανα το τζονσον πριν τρεις μερες μονο προχθες ειχα μια μεγαλη κοπωση που εφυγε με υπνο
Οι παρενέργειες, αν θυμάμαι καλά, κι ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος, μπορούν να εμφανιστούν έως και 3 εβδομάδες μετά τον εμβολιασμό.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,452 μηνύματα.
Νταξ επικοινωνησα,το σηκωσαν με τα πολλα.,γινονται κανονικα λεει τα ραντεβου στο νοσοκομειο μου τουλαχιστον,αλλα φανταζομαι παντου.
Ουφ....αντε να δουμε.Μα σημερα βρηκαν να απεργησουν που εμβολιαζομαι εγω; :hehe:
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Moderna των 17 (για την ώρα). Μια βδομαδούλα είναι, μη δω κάνα άρθρο για 4ο χέρι μέχρι τότε.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,452 μηνύματα.
Μυρίζει αντιεμβολιαστικίλα το θρέντ αλλά οκ.
Για να καταλαβω...αν δεν σου αρεσει η αστραζενεκα εισαι αντεμβολιαστης;Για ξηγα το λιγο αγαπουλα.Διοτι εγω ξερω οτι ο αντεμβολιαστης ειναι κατα γενικα των εμβολιων και επισης δεν εμβολιαζεται.Εγω σημερα κανω τη 2η δοση.
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Οι παρενέργειες, αν θυμάμαι καλά, κι ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος, μπορούν να εμφανιστούν έως και 3 εβδομάδες μετά τον εμβολιασμό.
καθαρα επιστημονικα πιστευω οτι ειμαι σκυλι και δεν παθαινω τιποτα
καθαρα επιστημονικα παντα
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,647 μηνύματα.
Σύμφωνα με τους συγγραφείς, τα κίνητρα ποικίλουν από 100 δολάρια για αποταμίευση ή δωροκάρτες στη Δυτική Βιρτζίνια, σε δωρεάν αφεψήματα στο New Jersey και στο Connecticut. Τα υψηλότερα αντίτιμα δίνονται στη Νέα Υόρκη, όπου έχει οργανωθεί λοταρία με δώρο 5 εκατομμύρια δολάρια και στο Οχάιο, όπου υπάρχουν πέντε λοταρίες του 1 εκατομμυρίου δολαρίων για πλήρως εμβολιασμένους ενήλικες, και μία πλήρης υποτροφία σε εμβολιασμένο παιδί.

Στην Ελλάδα βιβλία του Άδωνι σε κάθε εμβολιασμένο και σελιδοδείκτη Κούλη
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,286 μηνύματα.
Για να καταλαβω...αν δεν σου αρεσει η αστραζενεκα εισαι αντεμβολιαστης;Για ξηγα το λιγο αγαπουλα.Διοτι εγω ξερω οτι ο αντεμβολιαστης ειναι κατα γενικα των εμβολιων και επισης δεν εμβολιαζεται.Εγω σημερα κανω τη 2η δοση.
Μην δίνεις σημασία απλά έχουν πει μαλακιες οτι το Astra ειναι καλο και δεν μπορουν να το παρουν πισω τωρα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Σήμερα ξεπερνάμε τα 6,5 εκατομμύρια εμβολιασμούς
1623316490945.png


Iνδία χθες

1623316662859.png
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,790 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
... με την πρώτη δόση.
Nαι, αλλιώς θα είχαμε ήδη πετύχει μια μορφή ανοσιας. Ειδικά επειδή λογικά με 420 χιλιάδες κρούσματα σίγουρα έχουν νοσησει γύρω στο ενα εκατομμύριο πολίτες. Iσως και πολύ μεγαλύτερος αριθμός.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,072 μηνύματα.

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν το είπα ως κακό, απλά ως πραγματικότητα, οτι αν αργούσε δε θα έβρισκε. :confused:
Τώρα αντιλήφθηκα πώς το είπες.
Δικό μου misunderstanding. :hug:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μην δίνεις σημασία απλά έχουν πει μαλακιες οτι το Astra ειναι καλο και δεν μπορουν να το παρουν πισω τωρα.
Μπράβο βρε Φωτάρα,εύγε αυτό ακριβώς είναι.
Μπορείς να περάσεις μετά τον εμβολιασμό να σου δώσουμε κουλουράκι.
ΠΙ ΕΣ. κουλουράκι παίρνουν μόνο όσοι εμβολιάστηκαν με pfizer, οι υπόλοιποι θα πάνε που θα πάνε χαμένοι μην πάει χαμένο και το κούκι. :redface:
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Nαι, αλλιώς θα είχαμε ήδη πετύχει μια μορφή ανοσιας. Ειδικά επειδή λογικά
Και πώς θα ήταν αν δεν ήταν λογικά. Η αλήθεια; λογική ή παράλογη;
με 420 χιλιάδες κρούσματα σίγουρα
Η σιγουριά θα μας φάει εδώ μέσα.
Εσύ που μας πλασάρεις τόσα στατιστικά, σε πιάνουμε ασαφώς σίγουρο. :heat:
έχουν νοσησει γύρω στο ενα εκατομμύριο πολίτες.
Α...
Iσως και πολύ μεγαλύτερος αριθμός.
Ε...τότε...
Τί έ, τότε!!!
Να μας πεις εσύ που τα γνωρίζεις όλα, ΠΟΣΟΣ είναι ο αριθμός.

Γιατι απο αυτόν εξαρτώνται όόοοοολα όσα και άλλα τόσα...

Με τόση σιγουριά μας κουνάς το δαχτυλάκι σου Βασιλάκη, που τόση ασάφεια και αμφίβολες κουβέντες, απλά είναι ασύμβατες.
Το προφίλ που βγάζεις, είναι αυτό του ανθρώπου που τα ξέρει όλα. Και ενώ τα ξέρεις όλα σε μια στιγμή γκρέμισες το προφίλ.
Απίστευτο Βασίλη, απίστευτο.

Μόνο η επιλογή σου στα 6.500.000 εμβολιασμούς που επέλεξες ενώ είναι ακριβώς 2.500.00, δείχνει φανερά την πρόθεση σου, που είναι όχι η ενημέρωση, αλλά η παραπληροφόρηση.
Και μη μου πεις οτι ποιο κάτω διόρθωσες τα κακώς κείμενα, γιατι ΕΓΩ και άλλοι, δεν θέλουμε να διαβάζουμε αυτά που ΔΕΝ ισχύουν, παρά μόνο την Αλήθεια, όποια και αν είναι αυτή.

Υ.Γ. Αν κρίνω απο τις αλήθειες που υπέκρυψες και δεν τις έδωσες φανερά, παραπλανώντας τους βιαστικούς αναγνώστες, τότε Υποθέτω πως ανάλογα θα δημοσιεύεις και άλλα στοιχεία.

Χρειάζεται μεγάλη προσοχή όταν διαβάζω αυτά που γράφεις.

Πολύ μεγάλη προσοχή!!!
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.

ag97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ag97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
https://ygeiamou.gr/επιστημονικές-ε...tris-bori-to-emvolio-na-allaxi-tin-katastasi/
ιος τερας που σε καποια σημεια επηρεαζει το ανοσοποιητικο οπως το AIDS...οχι ρε δεν διερευσε απο εργαστηριο..καμια σχεση για οσους ξερουν με Sars, μα καμια ομως..αγγειακη νοσος και εκφυλισμος του ανοσοποιητικου συστηματος λενε πλεον οι μελετες , οχι αναπνευστικη, πολυ πιο σοβαρο δηλαδη.Φιλος στην Ολλανδια μετα απο 6 μηνες που το περασε ελαφρα σχετικα εχει κανει κυστικη ινωση στους πνευμονες και εχει αγευσια.Δυσκολευεται να δουλεψει και δεν μπορει να τρεξει πλεον με αποτελεσμα να παρει 10 κιλα!Δε μετανιωνω που εμβολιαστηκα ουτε στιγμη!
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
https://ygeiamou.gr/επιστημονικές-εξελίξεις/208432/koronoios-i-nosos-den-fevgi-pote-gia-enan-stous-tris-bori-to-emvolio-na-allaxi-tin-katastasi/
ιος τερας που σε καποια σημεια επηρεαζει το ανοσοποιητικο οπως το AIDS...οχι ρε δεν διερευσε απο εργαστηριο..καμια σχεση για οσους ξερουν με Sars, μα καμια ομως..αγγειακη νοσος και εκφυλισμος του ανοσοποιητικου συστηματος λενε πλεον οι μελετες , οχι αναπνευστικη, πολυ πιο σοβαρο δηλαδη.Φιλος στην Ολλανδια μετα απο 6 μηνες που το περασε ελαφρα σχετικα εχει κανει κυστικη ινωση στους πνευμονες και εχει αγευσια.Δυσκολευεται να δουλεψει και δεν μπορει να τρεξει πλεον με αποτελεσμα να παρει 10 κιλα!Δε μετανιωνω που εμβολιαστηκα ουτε στιγμη!
Αρχικά, καλά έκανες και εμβολιάστηκες.

Ομως, αυτό που λες ιός τέρας κ.λ.π., το ονομάζουν «μακρά Covid-19».
Δηλαδή, είναι ο ιός που μας ταλαιπωρεί και λόγοι που αγνοώ, αφήνουν σε όσους νόσησαν απο τον ιό, προβλήματα.

Αυτός είναι και ο λόγος που αντέδρασα εγώ στο Ιατρικό πρωτόκολλο, που ήθελε να μην κάνει ο ασθενής ΤΙΠΟΤΑ, γιατι τον αντιμετώπιζαν με βάση το συμπτωματολογικό γεγονός.
Π.χ. έβγαινες θετικός στον κόβ19, ΔΕΝ σου έδιναν τίποτα. Μόλις σε πείραζε στους πνεύμονες σου έδιναν ανάλογη συνταγογράφηση.
Για κάποιους ήταν αργά.
Ακόμα και τώρα με τον «μακρά Covid-19», εισπράττουμε την έλλειψη πρόληψης.

Οπότε, «μακρά Covid-19» είναι το θέμα μας και όχι το τέρας που θα πρέπει να τρέμουμε όλοι.
 

ag97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ag97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Αρχικά, καλά έκανες και εμβολιάστηκες.

Ομως, αυτό που λες ιός τέρας κ.λ.π., το ονομάζουν «μακρά Covid-19».
Δηλαδή, είναι ο ιός που μας ταλαιπωρεί και λόγοι που αγνοώ, αφήνουν σε όσους νόσησαν απο τον ιό, προβλήματα.

Αυτός είναι και ο λόγος που αντέδρασα εγώ στο Ιατρικό πρωτόκολλο, που ήθελε να μην κάνει ο ασθενής ΤΙΠΟΤΑ, γιατι τον αντιμετώπιζαν με βάση το συμπτωματολογικό γεγονός.
Π.χ. έβγαινες θετικός στον κόβ19, ΔΕΝ σου έδιναν τίποτα. Μόλις σε πείραζε στους πνεύμονες σου έδιναν ανάλογη συνταγογράφηση.
Για κάποιους ήταν αργά.
Ακόμα και τώρα με τον «μακρά Covid-19», εισπράττουμε την έλλειψη πρόληψης.

Οπότε, «μακρά Covid-19» είναι το θέμα μας και όχι το τέρας που θα πρέπει να τρέμουμε όλοι.
Θεωρώ η αλήθεια ειναι κάπου στη μέση και όπως τα εμβόλια εχουν τρομερες ατέλειες και πρεπει να βελτιωθούν ειναι απαράδεκτο οτι εχει μείνει τοσο πισω η έρευνα για συμπτωματική θεραπεία και φάρμακα.Οι πανδημίες ποτέ δεν έληξαν με έναν τροπο και μόνο ειναι η αλήθεια..
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Θεωρώ η αλήθεια ειναι κάπου στη μέση και όπως τα εμβόλια εχουν τρομερες ατέλειες και πρεπει να βελτιωθούν ειναι απαράδεκτο οτι εχει μείνει τοσο πισω η έρευνα για συμπτωματική θεραπεία και φάρμακα.Οι πανδημίες ποτέ δεν έληξαν με έναν τροπο και μόνο ειναι η αλήθεια..
Τόσους μήνες φωνάζω μόνο αυτό ακριβώς που είπες.
Η πρόληψη είναι το σημείο που έχω ανάγκη να δω αποτελέσματα.
Και δεν βλέπω ακόμα.
Με τον μακρά ιό, δεν θέλω να σκεφτώ τι θα μπορούσα να δω.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,452 μηνύματα.
Ετοιμαζομαι για τη μεγαλησ τιγμη.Την 2η δοση μου! :hehe:

Στο μεταξυ 7,20 ειναι το ραντεβου αλλα θα παω νωριτερα και την αλλη φορα οτι ωρα πηγα με εβαλαν.,.δεν μας ρωταγαν καν ωρα,ειμασταν εξω και μας εβαζαν.
Καθολου αγχος.






 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top