• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,639 μηνύματα.
η διαφορα με εναν ψεκασμενο ειναι ο τελευταιος γεμιζει τις μεθ.Τιποτα αλλο.Και δυστυχως αντιθετα με τους προηγουμενους μηνες δεν θα μπορει να προστατευτει απο το κρατος και απο την κοινωνια καθως η ζωη προχωραει.
Όχι μόνο θα τον προστατεύσει το κράτος (έχει υποχρέωση) αλλά θα πάρει και νέα μέτρα (lockdown). Δεν τέλειωσε τίποτα. Εφόσον υπάρχει και τρίτη δόση pfizer για τους ηλικιωμένους θα υπάρξει και τέταρτο κύμα που θα χτυπήσει την Ελλάδα με το πέρας της τουριστικής περιόδου.

Είναι ψεκασμένος κάποιος που που αρνείται τον εμβολιασμό ; Ενώ δεν είναι αυτός που τον δέχεται ; Το σύνταγμα τι αναφέρει ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ενας απο το φορουμ λιγα μηνυματα πιο πανω ανεβασε ερευνα απο επιστημονες
Μα θα γεμίσουν τις ΜΕΘ. Υποχρεωτικός εμβολιασμός των παιδιών δεν λέει ο Βασιλακόπουλος ;
Από αύριο ας ανοίξουν και να ανεβάσουν φωτογραφίες με των δελτοειδή των παιδιών και την βελόνα.
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Εγώ δεν κατηγόρησα ούτε εσένα ούτε κανέναν άλλον που είχε μέσο και διορίστηκε με αποτέλεσμα να φράξει η στρόφιγγα διορισμών. Εγώ κατηγορώ κυβερνώντες που έχουν υπογράψει 3 μνημόνια και μας έχουν φτάσει σε αυτό την κατάσταση. Τα σχολεία πχ έχουν ελλείψεις και έχουν κάνουν διαγωνισμό εκπαιδευτικών 10 χρόνια, ενώ θα έπρεπε να διοργανώνεται κάθε 2 χρόνια.
Αντίθετα, εσύ εκτοξεύεις τις κατηγορίες σου και τις ειρωνίες σου σε εμένα ότι σου έχω φράξει το σύστημα υγείας αντί να τις εκτοξεύσεις στους κυβερνώντες που έχουν βάλει λουκέτο σε νοσοκομεία και ΜΕΘ.

Όσο για την εργασία, εγώ θα μπορούσα να εργάζομαι εξ αποστάσεως σε άλλη χώρα και να με πληρώνει άλλη χώρα. Υπάρχουν και αυτές οι λύσεις ξέρεις, αν θέλει κάποιος. Τα πτυχία μου, άλλωστε, μου δίνουν αυτή τη δυνατότητα.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Δεν ειπα να κανεις εμβολιασμο στα παιδιακια αφου δεν το χρειαζονται προφανως.
Οταν το προφανές γίνεται αληθές, στις ΗΠΑ και Ηνωμένο Βασίλειο, αλλά και Σερβία και δεν γνωρίζω που αλλού γιατι δεν υπάρχει λόγος να ψάχνω, οι εμβολιασμοί των παιδιών ξεκίνησαν και εμβολιάζουν κανονικά παιδιά άνω των 12 έως 15.
Τώρα εσείς, γιατί κόπτεστε; όταν κάποιοι εδώ <<εκβίαζαν>> λέγοντας χούφταλα όσους άνω των 60 δεν εμβολιάζονται.

Ρατσισμό να το ονοματίσω; εσκεμμένη προπαγάνδα θα είναι ποιο εύστοχος χαρακτηρισμός.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,452 μηνύματα.
Όσο έχεις δικαίωμα να μπαίνεις εσύ εδώ μέσα και να τσαμπουνάς τον εμβολιασμό σου, αλλο τοσο εχω κι εγώ να μπαίνω και να τσαμπουνάω τον μη εμβολιασμό μου. Άντε κάτσε και διάβασε αυτά που γράφω πρώτα και μετά μπορείς να αραδιάζεις κατηγορίες. Αλλά...ξέρεις κάτι; Οι περισσότεροι του συναφιού σου, έτσι έχουν μάθει, να κρίνουν χωρίς να διαβάζουν αυτά που γράφει ο άλλος, γιατί σιγά μη δώσουν σημασία σε ολόκληρο σεντόνι που έχει γράψει κάποιος. Για τοση βαρεμάρα μιλάμε ότι κουβαλάνε υτα μυαλά τους.

Ναι, ήμουν κατά της μάσκας. Και εξακολουθώ να την έχω στο πηγούνι μου. Κι εκεί κουμάντο θα μας κάνεις; Σιγά μην κάθομαι με 30 βαθμούς να εισπνέω τα χνώτα μπου. Μπουουου. Μπες τώρα στη γυαλίτσα σου,μην σε κολλήσω κοροιδοιό, επιστήμονα της δεκάρας. Τα πτυχία σου δεν μας έχει δείξει ακόμα, να τα κορνιζάρεις στο φόρουμ.
Χλευαζε οσο θες.Και μονο που λες οτι εισαι κατα της ,μασκας,τα ειπες ολα!Α..τα λες ολα και οταν λες τον κορονοιο'' κοροιδοιο'' !
Ελα...δες εδω πως το πληρωσε ο αλλος ψεκασμενος,διοτι ψεκασμενοι υπαρχουν παντου!
Κύπρος: Πέθανε από κορωνοϊό 66χρονος γιατρός που ήταν σκληρός αντιεμβολιαστής.

Έφυγε από τη ζωή σε ηλικία 66 ετών ο γιατρός Μιχάλης Μάρκου από κορωνοϊό. Σύμφωνα με τα κυπριακά ΜΜΕ, ο γιατρός με καταγωγή από την Πάφο της Κύπρου, νοσηλευόταν τα τελευταία 24ωρα στο Γενικό Νοσοκομείο Λευκωσίας δίνοντας μάχη με τον Covid-19

Όπως αναφέρεται και σε ανάρτηση της ομάδας ΓΕΣΥ ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ, ο γιατρός ήταν γνωστός αντιεμβολιαστής. Όσο νοσηλευόταν σε κρίσιμη κατάσταση, συζητήθηκαν οι αναρτήσεις που ανέβαζε το προηγούμενο διάστημα και στις οποίες υποστήριζε ότι αποδίδεται υπερβολική σημασία στην πανδημία και τις συνέπειες από τη νόσο Covid-19.

Αυτο και μονο θα επρεπε να σε εχει συνετισει,αλλα πουυυυυυυυυυυυυυυυυ!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι, αλλά για άλλη μια φορά θα το πω και ελπίζω να το καταλάβεις.
Εγώ δεν κατηγόρησα ούτε εσένα ούτε κανέναν άλλον που είχε μέσο και διορίστηκε με αποτέλεσμα να φράξει η στρόφιγγα διορισμών. Εγώ κατηγορώ κυβερνώντες που έχουν υπογράψει 3 μνημόνια και μας έχουν φτάσει σε αυτό την κατάσταση. Τα σχολεία πχ έχουν ελλείψεις και έχουν κάνουν διαγωνισμό εκπαιδευτικών 10 χρόνια, ενώ θα έπρεπε να διοργανώνεται κάθε 2 χρόνια.
Αντίθετα, εσύ εκτοξεύεις τις κατηγορίες σου και τις ειρωνίες σου σε εμένα ότι σου έχω φράξει το σύστημα υγείας αντί να τις εκτοξεύσεις στους κυβερνώντες που έχουν βάλει λουκέτο σε νοσοκομεία και ΜΕΘ.

Όσο για την εργασία, εγώ θα μπορούσα να εργάζομαι εξ αποστάσεως σε άλλη χώρα και να με πληρώνει άλλη χώρα. Υπάρχουν και αυτές οι λύσεις ξέρεις, αν θέλει κάποιος. Τα πτυχία μου, άλλωστε, μου δίνουν αυτή τη δυνατότητα.
Πλακα κανεις!!!!!!!!!!!!! Με ξερεις κιολλας και ειχα μεσο και να διοριστω;;;;;;;;;;;; Πας καλα κουκλιτσα μου;;;;;;;;;;;;; :eek:
Για προσεχε τα λογακια σου! Μα και μονο αυτο δειχνει τι εισαι!!!!!!!!!!:eek:
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Αυτο και μονο θα επρεπε να σε εχει συνετισει,αλλα πουυυυυυυυυυυυυυυυυ!
Οταν κάνεις και το τέταρτο εμβόλιο, τότε θα αρχίσεις να σκέφτεσαι αυτά που λες εδώ.

Τότε όμως θα έχεις μία ουρά, σαν μαστίγιο μεγάλη και θα είσαι επικίνδυνη πολύ...:rofl::rofl::rofl:
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,452 μηνύματα.
Οταν κάνεις και το τέταρτο εμβόλιο, τότε θα αρχίσεις να σκέφτεσαι αυτά που λες εδώ.

Τότε όμως θα έχεις μία ουρά, σαν μαστίγιο μεγάλη και θα είσαι επικίνδυνη πολύ...:rofl::rofl::rofl:
Ναι ναι..εξαιρετικα τα επιχειρηματα σου και ακρως επιστημονικα,ηταν αναμενομενο.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Μία είναι η λέξη που μου ήρθε αυτή την στιγμή.

ΑΝΑΚΩΧΗ...

Αν μπορούμε να συζητήσουμε όμορφα και ωραία, θα έπρεπε να δείξουμε ο καθένας μας τους κανόνες του.
Αρχικά και για λογαριασμό μου, θα πω οτι έχω προσπαθήσει να μη βρίσω όσα και αν μου έχουν σύρει εδώ μέσα.

Βέβαια, κάτι με έλκει να πειράξω κάποιους. Δεν ξέρω γιατί. Δεν μπορώ να αντισταθώ. :crazy: :crazy: :crazy:

:heat: :heat: :heat:

Υ.Γ. όταν εμβολιαστούν ΟΛΑ τα Hot spot, οι Ρομά και οι Τσιγκάνοι, τότε θα αρχίσω να σκέφτομαι.
Μέχρι τότε, μη με εκβιάζεται.

Κανείς δεν δικαιούται να μιλάει ασταμάτητα εδώ μέσα, δίχως να ξέρει τί λέει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Όχι μόνο θα τον προστατεύσει το κράτος (έχει υποχρέωση) αλλά θα πάρει και νέα μέτρα (lockdown). Δεν τέλειωσε τίποτα. Εφόσον υπάρχει και τρίτη δόση pfizer για τους ηλικιωμένους θα υπάρξει και τέταρτο κύμα που θα χτυπήσει την Ελλάδα με το πέρας της τουριστικής περιόδου.

Είναι ψεκασμένος κάποιος που που αρνείται τον εμβολιασμό ; Ενώ δεν είναι αυτός που τον δέχεται ; Το σύνταγμα τι αναφέρει ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Μα θα γεμίσουν τις ΜΕΘ. Υποχρεωτικός εμβολιασμός των παιδιών δεν λέει ο Βασιλακόπουλος ;
Από αύριο ας ανοίξουν και να ανεβάσουν φωτογραφίες με των δελτοειδή των παιδιών και την βελόνα.
Τηρησε εσυ τα μετρα και κατσε μεσα δες νετφλιξ.Οι υπολοιποι θες δεν θες(οπως και το κρατος) θα ζησηουμε κανονικα πλεον.Ειδες η αστυνομια δεν ασχολειται καθολου με τα μετρα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,452 μηνύματα.
Και βεβαια οταν μιλαω για ανεργια δεν εννοω τιποτε αλλο απο το οτι η οικονομια αν αναγκαστει να κλεισει θα εχουμε ακομα πιο ανεργια,επισης πολλοι επιχειρηματιες θα προτιμουν να παιρνουν εργαζομενους που εχουν εμβολιαστει,δεν συζηταμε καν τον υποχρεωτικο εμβολιασμο σε υγειονονμικους και μαλλον και σε εκπαιδευτικους. :D
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,572 μηνύματα.
Δε θα μείνει και κανένας να κάνει αυτό το εμβόλιο…

 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Τηρησε εσυ τα μετρα και κατσε μεσα δες νετφλιξ.
Με ποια ιδιότητα μου το λες αυτό; υπάρχει κάποιος Νόμος που σε καλύπτει ή καταστρατηγείς την Νομοθεσία και τα χριστά ήθη σε αυτόν τον τόπο;
Οι υπολοιποι θες δεν θες(οπως και το κρατος) θα ζησηουμε κανονικα πλεον.
Μπορείτε να κάνετε ότι θέλετε στον εαυτό σας. Είστε ελεύθεροι.
Ομως το πρόβλημα είναι η επιθυμία σας να επιβάλετε τον Νόμο.
Και ο Νόμος είναι παράνομος στην προκειμένη περίπτωση.
Ειδες η αστυνομια δεν ασχολειται καθολου με τα μετρα.
Και είναι δικαιολογία αυτό;
Πού ακούστηκε η Αστυνομία να κάνει επιλεκτικές κινήσεις.

Μέτρα που δεν συνάδουν στην Νομιμότητα όπως είναι γραμμένη στο Σύνταγμα του Κράτους, είναι πρακτικώς ανεφάρμοστα.
300 ευρώ σε ηλικιωμένο γιατι έκανε ανάληψη σε ΑΤΜ δίχως να φοράει την μάσκα.
Το ανάλογο σε Βουλευτή θα ήταν 5000 ευρώ.
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.
η διαφορα με εναν ψεκασμενο ειναι ο τελευταιος γεμιζει τις μεθ.Τιποτα αλλο.Και δυστυχως αντιθετα με τους προηγουμενους μηνες δεν θα μπορει να προστατευτει απο το κρατος και απο την κοινωνια καθως η ζωη προχωραει.
Δηλαδή, οποίος δεν χρησιμοποιεί πχ αντισηπτικά, αλλά σαπούνι ή οποίος δεν φοράει μάσκα, αλλά πίνει πορτοκαλαδες και τρώει φρούτα για να ενισχύσει το ανοσοποιητικό του, είναι ψεκασμένος; Ωραία, νοοτροπία.
Όταν τα παιδιά μου ήταν σε ηλικία παιδικού με είχαν πρήξει οι δικοί μου να πάνε παιδικό γιατί ευκαιρία θα ήταν με τις ιώσεις να αποκτήσουν και αντισώματα. Και...όντως...κάθε λίγο και λιγάκι αρρώσταιναν.
Είναι η πρώτη φορά στα χρονικά που αντί να ευχόμαστε τα παιδιά να αποκτήσουν με αυτόν τρόπο αντισώματα, παρακαλάμε να μην έρχονται σε επαφή με άλλα παιδιά, να φοράνε μάσκες, να χρησιμοποιούν αντισηπτικά.
Δηλαδή, για σένα όποιος δεν θέλει να προστατευτεί βάζοντας μια ξένη ουσία μέσα του, φορώντας μάσκες, αλλά βγαίνοντας να τον δει ο ήλιος και με σωστή διατροφή, είναι ψεκασμένος.
Μάλιστα...τις ΜΕΘ τις γεμίζουν οι ανεμβολιαστοι. Για τις Σεϋχέλλες τι έχεις να πεις που το μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού είναι εμβολιασμένοι αλλά παρ'ολα αυτά προχώρησαν σε νέο Lockdown, πριν λίγο καιρό; Οι ανεμβολιαστοι έφταιγαν κι εκεί; Για τη Χιλή που κι εκεί μεγάλο ποσοστό έχει εμβολιαστεί και προχωράνε και αυτοί σε νέο lockdown; Πάλι οι ανεμβολιαστοι;
Τελικά, μάλλον οι ανεμβολιαστοι είναι πηγή του κακού. Βάλτε τους στην πυρά να δούμε τι θα καταλάβετε. Έτσι, στείλτε τους για εκτέλεση. Εντωμεταξυ, αφήστε Τσοχατζόπουλους και Γεωργιάδηδες να κυκλοφορούν ελεύθεροι και να τρώνε με χρυσά κουτάλια.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,452 μηνύματα.
Ασε μας κοπελα μου.ΜΟΝΗ σου ειπες οτι εχεις τη μασκα κατω απο το πηγουνι.Εξαιτιας σας εσας που δεν τηρητε τα μετρα φτασαμε μεχρι εδω....και ζητας και τα ρεστα;
Ε..οχι.Ε..,παει πολυ.
ΕΙΣΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗς ΜΑΣΚΑΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ; :whatever: Ωρε λιγη τσιπα γμτ..λιγη τσιπα!
Τελος απο μενα.Αρκετα εχασα χρονο.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Και βεβαια οταν μιλαω για ανεργια δεν εννοω τιποτε αλλο απο το οτι η οικονομια αν αναγκαστει να κλεισει θα εχουμε ακομα πιο ανεργια,επισης πολλοι επιχειρηματιες θα προτιμουν να παιρνουν εργαζομενους που εχουν εμβολιαστει,δεν συζηταμε καν τον υποχρεωτικο εμβολιασμο σε υγειονονμικους και μαλλον και σε εκπαιδευτικους. :D
Με 30 δίς το 2020 να έχουν πάρει και ένα μεγάλο μέρος, να έχουν επιλεκτικώς μοιράσει, τί σχέση έχει η οικονομία με τις δυσκολίες που έχουν όλοι όσοι δεν είναι στους επιλεγμένους των κέντρων αποφάσεων.
Απλά είναι ακόμα ένα άλλο Κρυφό Μνημόνιο (Κ.Μ.). Και θα έχουμε νέο το 21.

Δεν υπάρχει πουθενά στον κόσμο Υποχρεωτικός εμβολιασμός, όπως προσπαθούν οριζόντια να επιβάλλουν στην Ελλάδα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Με ποια ιδιότητα μου το λες αυτό; υπάρχει κάποιος Νόμος που σε καλύπτει ή καταστρατηγείς την Νομοθεσία και τα χριστά ήθη σε αυτόν τον τόπο;

Μπορείτε να κάνετε ότι θέλετε στον εαυτό σας. Είστε ελεύθεροι.
Ομως το πρόβλημα είναι η επιθυμία σας να επιβάλετε τον Νόμο.
Και ο Νόμος είναι παράνομος στην προκειμένη περίπτωση.

Και είναι δικαιολογία αυτό;
Πού ακούστηκε η Αστυνομία να κάνει επιλεκτικές κινήσεις.

Μέτρα που δεν συνάδουν στην Νομιμότητα όπως είναι γραμμένη στο Σύνταγμα του Κράτους, είναι πρακτικώς ανεφάρμοστα.
300 ευρώ σε ηλικιωμένο γιατι έκανε ανάληψη σε ΑΤΜ δίχως να φοράει την μάσκα.
Το ανάλογο σε Βουλευτή θα ήταν 5000 ευρώ.
👏👏👏👏👏👏
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ασε μας κοπελα μου.ΜΟΝΗ σου ειπες οτι εχεις τη μασκα κατω απο το πηγουνι.Εξαιτιας σας εσας που δεν τηρητε τα μετρα φτασαμε μεχρι εδω....και ζητας και τα ρεστα;
Ε..οχι.Ε..,παει πολυ.
ΕΙΣΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗς ΜΑΣΚΑΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ; :whatever: Ωρε λιγη τσιπα γμτ..λιγη τσιπα!
Τελος απο μενα.Αρκετα εχασα χρονο.
Εσύ συνεχίζεις να ζητάς τα ρέστα. Εσύ συνεχίζεις και λες ότι φταίνε εμείς και όχι οι κυβερνησαρες σου και οι πρωθυπουργαρες σου. Εγώ δεν ζητάω τίποτα. Εσύ φοράς παρωπιδες και συνεχίζεις και κατηγορείς λάθος άνθρωπους. Και...κλείνω εδώ, γιατί δεν αξίζει να πιάνω κουβέντα με εμμονικούς ανθρώπους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Δηλαδή, οποίος δεν χρησιμοποιεί πχ αντισηπτικά, αλλά σαπούνι ή οποίος δεν φοράει μάσκα, αλλά πίνει πορτοκαλαδες και τρώει φρούτα για να ενισχύσει το ανοσοποιητικό του, είναι ψεκασμένος; Ωραία, νοοτροπία.
Όταν τα παιδιά μου ήταν σε ηλικία παιδικού με είχαν πρήξει οι δικοί μου να πάνε παιδικό γιατί ευκαιρία θα ήταν με τις ιώσεις να αποκτήσουν και αντισώματα. Και...όντως...κάθε λίγο και λιγάκι αρρώσταιναν.
Είναι η πρώτη φορά στα χρονικά που αντί να ευχόμαστε τα παιδιά να αποκτήσουν με αυτόν τρόπο αντισώματα, παρακαλάμε να μην έρχονται σε επαφή με άλλα παιδιά, να φοράνε μάσκες, να χρησιμοποιούν αντισηπτικά.
Δηλαδή, για σένα όποιος δεν θέλει να προστατευτεί βάζοντας μια ξένη ουσία μέσα του, φορώντας μάσκες, αλλά βγαίνοντας να τον δει ο ήλιος και με σωστή διατροφή, είναι ψεκασμένος.
Μάλιστα...τις ΜΕΘ τις γεμίζουν οι ανεμβολιαστοι. Για τις Σεϋχέλλες τι έχεις να πεις που το μεγαλύτερο μέρος του πληθυσμού είναι εμβολιασμένοι αλλά παρ'ολα αυτά προχώρησαν σε νέο Lockdown, πριν λίγο καιρό; Οι ανεμβολιαστοι έφταιγαν κι εκεί; Για τη Χιλή που κι εκεί μεγάλο ποσοστό έχει εμβολιαστεί και προχωράνε και αυτοί σε νέο lockdown; Πάλι οι ανεμβολιαστοι;
Τελικά, μάλλον οι ανεμβολιαστοι είναι πηγή του κακού. Βάλτε τους στην πυρά να δούμε τι θα καταλάβετε. Έτσι, στείλτε τους για εκτέλεση. Εντωμεταξυ, αφήστε Τσοχατζόπουλους και Γεωργιάδηδες να κυκλοφορούν ελεύθεροι και να τρώνε με χρυσά κουτάλια.
ναι εχεις δικιο βασικα οποιος πιστευει οτι θα προστατευτει απο τον ιο τρωγοντας φρουτα δεν ειναι ψεκασμενος αλλα χαζουλης.Για τις σευχελλες και τη χιλη που λες δεν ξερω τι γινεται αμα μπορεις δωσε καποιο λινκ.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
ναι εχεις δικιο βασικα οποιος πιστευει οτι θα προστατευτει απο τον ιο τρωγοντας φρουτα δεν ειναι ψεκασμενος αλλα χαζουλης.Για τις σευχελλες και τη χιλη που λες δεν ξερω τι γινεται αμα μπορεις δωσε καποιο λινκ.
Δεν γίνεται να μας ζητάτε κάτι που μπορείτε να βρείτε άνετα στο Διαδίκτυο.
Ψάξε, βρες και αν λαθεύει κάποιος, κάνε την απαραίτητη διόρθωση.
Αν θες, πες και όποια δικαιολογία θέλεις, προκειμένου να υποβαθμίσεις όπως συνηθίζεται εδώ στις περισσότερες απαντήσεις.
Θα προτιμούσα καλύτερα να είσαι ευθύς και στην κρίση και σε αυτά που θα πεις.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,452 μηνύματα.
Δε θα μείνει και κανένας να κάνει αυτό το εμβόλιο…

Και ηρθε και αλλη μια φορα που θα το ξαναπω ποσο πολυ δικαιωνομαι οταν ελεγα οτι το αστρα ζενεκα ηταν μπακατελλα,και το μισο φορουμ μου ελεγε διαφορα.

Τζαστ...για δες τωρα τι λεει ο ΕΜΑ και ελα βηξε μου.
Και οταν ελεγα οτι θα δειτε καποια στιγμη θα απαγορευτει και ελεγα εγκληματικες τις κυβερνησεις οπως και τον δικο μας τον μαλακα,οτι εγκληματουν επειδη πονταραν στο κουτσο αλογο.
Να τους δω τωρα παλι τα ιδια θα λενε;

Ωστόσο, καθώς ο αριθμός των περιστατικών COVID-19 μειώνεται και λαμβάνοντας υπόψη ότι ο νεότερος πληθυσμός είναι λιγότερο εκτεθειμένος σε κινδύνους που σχετίζονται με την COVID-19, ο Καβαλέρι είπε ότι θα ήταν καλύτερο να χρησιμοποιηθούν εμβόλια COVID-19 τεχνολογίας mRNA, όπως αυτά της Moderna και των Pfizer-BioNTech.

Ερωτηθείς εάν οι υγειονομικές αρχές πρέπει να αποφύγουν τη χορήγηση του εμβολίου Astrazeneca σε άτομα ηλικίας άνω των 60 ετών, ο Καβαλέρι είπε: «Ναι, και πολλές χώρες, όπως η Γαλλία και η Γερμανία, το εξετάζουν υπό το φως της μεγαλύτερης διαθεσιμότητας εμβολίων mRNA».

H ιταλική κυβέρνηση δήλωσε την Παρασκευή ότι θα περιορίσει τη χρήση του εμβολίου AstraZeneca σε άτομα ηλικίας άνω των 60 ετών, καθώς μία έφηβη έχασε τη ζωή της.
Πηγή: iefimerida.gr - https://www.iefimerida.gr/ygeia/na-stamatisoyn-embolia-astrazeneca-se-ano-ton-60
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ειχε βγαλει και σλογκαν το πανηλιθιο που μας κυβερνα.Το καλυτερο εμβολιο ειναι το γρηγοροτερο.ΤΟ ΒΟΥΡΛΟ.Να σας δω τωρα εσας που το επαναλαμβανατε εδω.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Και ηρθε και αλλη μια φορα που θα το ξαναπω ποσο πολυ δικαιωνομαι οταν ελεγα οτι το αστρα ζενεκα ηταν μπακατελλα,και το μισο φορουμ μου ελεγε διαφορα.

Τζαστ...για δες τωρα τι λεει ο ΕΜΑ και ελα βηξε μου.
Και οταν ελεγα οτι θα δειτε καποια στιγμη θα απαγορευτει και ελεγα εγκληματικες τις κυβερνησεις οπως και τον δικο μας τον μαλακα,οτι εγκληματουν επειδη πονταραν στο κουτσο αλογο.
Να τους δω τωρα παλι τα ιδια θα λενε;
Οταν ποντάρει κάποιος σε κάτι, παίρνει ρίσκο.
Για κανέναν λόγο δεν επιτρέπεται μία κυβέρνηση να πάρει ρίσκο στο ΑΣΤΡΑ (το οποίο έκανε ο γιος μου) αλλά ούτε και σε κανένα πειραματικό εμβόλιο όπως είναι όλα.
Με συνοπτικές διαδικασίες μας υποχρέωσαν να τα υποστούμε.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Εγώ ένα ξέρω. Πολλές χώρες (ίσως και όλες) ζηλεύουν τους ελάχιστους νεκρούς που πέτυχε να έχει η Βρετανία εδώ και μήνες. Τώρα πως το πέτυχε και με πιο εμβόλιο; Μπορεί να το ψάξει ο καθένας.

Έτσι κι αλλιώς το αποτέλεσμα είναι αυτό που μετράει πάντα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top