• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Άρα ήδη πιθανόν το εχουν κόλλησει και ξεπεράσει εδώ και καιρό, πολύ μεγάλο κομμάτι εξ αυτών.
Δεν μου εδωσες όμως τα προγνωστικά σου :P
Οι άλλες κατηγορίες είναι πάνω από 70%. Aυτοι θα είναι κάτω από 50% τον Σεπτέμβριο;
Τελικά θα φτιάξουμε τοίχος ανοσίας για να μην μπούμε λοκ ντάουν ξανά ,γιατί δεν μου απαντάς ? Να ξέρω να πάω ταξίδι ή όχι τον φθινόπωρο :P
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.

Δυστυχώς πάει για πιο μετά το meeting του cdc.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Άρα ήδη πιθανόν το εχουν κόλλησει και ξεπεράσει εδώ και καιρό, πολύ μεγάλο κομμάτι εξ αυτών.
Δεν μου εδωσες όμως τα προγνωστικά σου :P
Οι άλλες κατηγορίες είναι πάνω από 70%. Aυτοι θα είναι κάτω από 50% τον Σεπτέμβριο;
Όσοι θέλανε να εμβολιαστούν >25 το έκαναν. Το 50% πολύ αισιόδοξο μου φαίνεται ειδικά τώρα που έχουμε χαλάρωση.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Όσοι θέλανε να εμβολιαστούν >25 το έκαναν. Το 50% πολύ αισιόδοξο μου φαίνεται ειδικά τώρα που έχουμε χαλάρωση.
Τι στοίχημα ότι θα έχει πολλούς περισσότερους την άλλη βδομάδα από το 33% που είναι τώρα; Άλλωστε αυτοί δεν έχει καιρό που ξεκίνησαν.
Απ' ότι βλέπω αυτοί πιο πολύ αυξάνουν σε ποσοστά παρά οι ηλικιωμένοι που έχουν ξεπεράσει το 70%. Και είναι λογικό.

Πιστεύω ότι θα συνεχίσουν να το κάνουν ακόμη και τον Οκτώβριο κάποιοι αργοπορημένοι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Δεν τα ξερεις σωστα διοτι εγω αυτην την υποθεση την ξερω πριν μπει αυτο το αρθρο.Επαθε ο ανυρωπος το συνδρομο αυτο,του ειπαν οι γιατροι οτι οφειλεται στο αστρα και στο ιδιο το αστρα υπαρχει επισημα σαν παρενεργεια,πηγε νοσοκομειο και ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΠΑΘΕ ΚΑΙ ΘΡΟΜΒΩΣΗ.
Πριν την πεταξεις να το ψαχνεις καλυτερα.
σιγά ... απλά κάνανε λάθος διαγνωση και αντι για guilain barre είχε θρομβωση εξαρχής και προσπαθούν να τα κουκουλώσουν. Είδανε οτι με γ σφαιρίνη δε βελτιώνεται κάνανε επαναληπτική μαγνητική και είδαν θρόμβωση....
 

ag97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ag97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
ξερω παρα πολλους ειδικα στην ηλικια μου που περιμενουν να "δουν" και μετα να αποφασισουν ποιο θα κανουν κατα Φθινοπωρο μερια..εκτιμηση μου οτι θα εμβολιαστουν τουλαχιστον 6.5-7 εκ ατομα μεχρι τελος Αυγουστου συνολο
 

KGGS

Νεοφερμένος

Η KGGS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Αναμένω ν με παρουν για να πα να κάνω το εμβόλιο. Νίκο εσυ το έκανες ; θα το κάνεις ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Εσυ με παρεθεσες όχι εγώ. Αμα δε γουστάρεις κάνε ιγκνορ και μη μας σκοτιζεις με εξυπνάδες.
Σου έκανα παράθεση διότι έτσι έκρινα σωστό , μη γράφεις κι εσύ ότι να 'ναι για να μην σου απαντάμε.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Οι γιατροί άρχισαν να εμβολιαζονται μαζικά; 91,1%. Λογικά αν ένα 5 με 10% των γιατρών έχει νοσήσει, όλοι οι γιατροί σχεδόν είναι καθαροί.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
Πρέπει οι Έλληνες πιλότοι μαχητικών αεροσκαφών να εμβολιαστούν; Ποια η γνώμη σας;

 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,400 μηνύματα.
Τελικά θα φτιάξουμε τοίχος ανοσίας για να μην μπούμε λοκ ντάουν ξανά ,γιατί δεν μου απαντάς ? Να ξέρω να πάω ταξίδι ή όχι τον φθινόπωρο :P
Πηγαινε ταιβαν και αλβανια που τα πανε καλα.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Λοιπόν ύστερα από μέρες σκέψεων κατέληξα στο Moderna. Ήρθε η ώρα να μπω στο σύστημα.🤣🤣
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,435 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.
Πώς και όχι Pfizer?
Μπορεί να είναι λίγο χαζή η λογικη μου ομως εχω ακουσει για θανατους με το Pfizer στην Ελλαδα ενω με το Moderna οχι. Επίσης, στις ΗΠΑ ο αριθμός των θανατων ειναι πολλαπλάσιος με Pfizer παρα με Moderna.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
1624114760410.png

1624114690044.png


Από ό,τι φαίνεται οι εμβολιασμοί στην Βρετανία τους έσωσαν κυριολεκτικά από την βαρια νόσηση λόγω της μετάλλαξης Δελτα.
Δυστυχώς η Ρωσία τα πήγε ακόμα χειρότερα σήμερα με 466 νεκρούς.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,549 μηνύματα.
View attachment 82526
View attachment 82525

Από ό,τι φαίνεται οι εμβολιασμοί στην Βρετανία τους έσωσαν κυριολεκτικά από την βαρια νόσηση λόγω της μετάλλαξης Δελτα.
Δυστυχώς η Ρωσία τα πήγε ακόμα χειρότερα σήμερα με 466 νεκρούς.
Οι θανατοι ανά εκατομμύριο δεν μετράνε πλέον; ή δεν βολεύει να μετράνε;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μπορεί να είναι λίγο χαζή η λογικη μου ομως εχω ακουσει για θανατους με το Pfizer στην Ελλαδα ενω με το Moderna οχι. Επίσης, στις ΗΠΑ ο αριθμός των θανατων ειναι πολλαπλάσιος με Pfizer παρα με Moderna.
Και τα δυο εμφανίζουν μυοκαρδιτιδα (σύμφωνα με τα νούμερα του CDC).
Λαμβάνεις ενα ρίσκο μεγαλύτερο απο τη νόσηση του covid ( γράφημα από UK για AZ)
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Οι θανατοι ανά εκατομμύριο δεν μετράνε πλέον; ή δεν βολεύει να μετράνε;
Μια χαρά μετράνε αλλά η τάση είναι πολύ άσχημη για την Ρωσία σε αυτή την χρονική περίοδο. Ο λόγος που πάει τόσο χάλια η Ρωσία είναι πασιφανής.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top