• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
@Gaspar θες να εξηγησεις στον @Paragontas7000 τις κατω φωτογραφιες και ποσο ευκολο ειναι να υπακουσουν ολοι με αυτα τα μαραφετια ? :P
1625139715483.png
1625139695150.png
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
@Gaspar θες να εξηγησεις στον @Paragontas7000 τις κατω φωτογραφιες και ποσο ευκολο ειναι να υπακουσουν ολοι με αυτα τα μαραφετια ? :P
View attachment 82899View attachment 82898
Θεατης θα ειναι η αστυνομια οπως μετα τον μαρτιο. Βγειτε λιγο απο το σπιτακι σας και δειτε τι συμβαινει στον κοσμο.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
H Αγγλια φτανει σε επιπεδα νεομβριου
Η Ελλαδα παιρνει την πανω βολτα (ελπιζω να μην χασω το στοιχημα και κλεισουμε νωριτερα)

Για το καποιο λογο τα ΜΜΕ λενε οτι γινεται πανικος στην αυστραλια ενω η γραμμη της πιο ευθεια δεν γινεται
1625140105781.png
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Η Βρετανία έχει εδώ κ ενάμιση μήνα πολλά κρούσματα κ αυξανόμενα αλλά ελάχιστη αύξηση στις νοσηλείες και στους νεκρούς.
Στην Ρωσία αντίθετα έχει τους περισσότερους νεκρούς από την αρχή της πανδημίας.
Η Αυστραλία είναι ένα απομακρυσμένο νησί από όλο τον κόσμο που βάζει αυστηροτατους κανόνες που δε θα τηρούσε κανείς στην Ελλαδα. Καμία σχέση με Ευρώπη.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Λυπάμαι που θα ζήσω την υπόλοιπη ζωη μου με περιορισμούς, γιατι παρα το εμβολιο μεσα θα ειμαστε ξανα και οι εμβολιασμενοι. Λυπάμαι που εχασα τα καλυτερα χρονια μου κάνοντας μαθημα σε μια οθονη βλεποντας τους φιλους μου μια φορα τον μηνα. Λυπάμαι που η τηλεργασια πλεον θα ειναι ενας μονιμος τροπος εργασιας. Αντε λοιπον σε λιγες μερες κανω το εμβολιο, ενα εμβολιο που ξερω οτι δεν θα μου δωσει την ελευθερια μου πισω ομως. Αλλα δεν πειραζει οι ειδικοι του Forum μπορουν να χαιρονται για την νεα κανονικοτητα.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Λυπάμαι που θα ζήσω την υπόλοιπη ζωη μου με περιορισμούς, γιατι παρα το εμβολιο μεσα θα ειμαστε ξανα και οι εμβολιασμενοι. Λυπάμαι που εχασα τα καλυτερα χρονια μου κάνοντας μαθημα σε μια οθονη βλεποντας τους φιλους μου μια φορα τον μηνα. Λυπάμαι που η τηλεργασια πλεον θα ειναι ενας μονιμος τροπος εργασιας. Αντε λοιπον σε λιγες μερες κανω το εμβολιο, ενα εμβολιο που ξερω οτι δεν θα μου δωσει την ελευθερια μου πισω ομως. Αλλα δεν πειραζει οι ειδικοι του Forum μπορουν να χαιρονται για την νεα κανονικοτητα.
Αν η προσωπική σου πεποίθηση είναι πως το εμβόλιο δεν θα σε βοηθήσει και δεν θ' αλλάξει κάτι, γιατί πας να το κάνεις;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.
Αν ο ανεμβολίαστος πάει σε κλαμπ και δεν έχει αρνητικό τεστ τότε θα φάει πόρτα. Τι δεν καταλαβαίνεις;

Αν αυξηθούν τα κρούσματα τότε θα αυξηθούν πάλι τα μέτρα.

Αλλά η Ελβετία κανει εμβόλια σε ΟΛΟΥΣ όπως έδειξα πριν οπότε θα τα πάει καλύτερα από την Ελλάδα που έχετε αρνητές όπως εσύ. Θα φανεί η διαφορά το χειμώνα και θα είστε οι μοναδικοί υπάιτιοι αυτή τη φορά. Καμιά δικαιολογία.
Η αυτοδιάθεση του σώματος στην επιστήμη κατοχυρωνεται απο το σύνταγμα.
Η επιλογή του εμβολίου ή όχι δεν κατατάσσει τον άνθρωπο ως ψεκασμένο ή μορφωμένο.
Αυτή είναι η διαφορά που δυστυχώς οι οπαδοί συγκεκριμένης παράταξης δεν κατανοούν.

Η κοινωνία πλέον έχει χωριστεί.

Στους ανεμβολιαστους όμως ανήκουν και οι αλλεργικοι (εμφανίζουν αναφυλαξια). Ωστόσο και αυτοί κατα τιυς μορφωμένους είναι ψεκασμένοι.

Ο ξάδερφος μου είναι αλλεργικός σε τροφές (ψάρια, ξηροι καρποί, λακτοζηκαι σε ορισμένα χάπια). Σαν αποτέλεσμα ακολουθεί συγκεκριμένο διατροφολογιο. Αυτός δεν μπορεί να το κάνει αλλα ανήκει στιυε ψεκασμένους.

Εγώ έχω χρόνια αλλεργική ρινίτιδα, αλλα τα τελευταία 2 χρόνια ακολουθώ θεραπεία για να το αντιμετωπίσω πλήρως... Χωρίς αποτέλεσμα (μάσκα μου είναι δύσκολη να την φορέσω). Αντισταμινικα, κορτικοστεροειδη, ανοσοθεραπεια.

Μην σου τύχει. Ειδικά την άνοιξη δεν μπορώ ούτε απέναντι να πάω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
αν δεν θέλεις να το κάνεις, θα κάνεις rapid η pcr τεστ. αυτό διαβάζω.
Σεβαστείτε μωρέ λίγο τους νέους όπως τον Φώτη αλλά και πολλούς άλλους που μας βλέπουν .

Ανέβασα την πηγή για να ξεμπροστιασω όλους εδώ μέσα ότι ο ΠΟΥ λέει δεν είναι ανάγκη για εμβολιασμό νέων γιατί δεν διατρέχουν κίνδυνο !!!!!!(παρά μόνο για αυτούς που έχουν υποκειμένο νόσημα και μου ακούγεται φυσιολογικό)

Τι να πεις τώρα ? Να κάνεις τεστ για κάθε βόλτα ? Για να πας στην σχολή ? Για να πάρεις το παιδί σου να πας ταξίδι τεστ ? Για να αλλάξεις νομο ?
Δηλαδή μέσα σε δύο χρόνια είχαμε 5 εισαγωγές σε ΜΕΘ με το πιο θανατηφόρο στέλεχος από το τωρινό .Από τι ακριβώς κινδυνεύει ο νέος και τα παιδιά δηλαδή ?
(μην ακούω τις βλακείες ότι οι εμβολιασμενοι κινδυνεύουν απ' τους ανεμβολιαστους )

Βλέπουμε μέσα σε ένα χρόνο οι τούμπες που γίνονται παγκόσμιος και αυτό μόνο αντιμετώπιση πανδημίας δεν είναι !!!!!(δυστυχώς κάτι άλλο είναι και δεν θέλω να επεκταθω κι άλλο )
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Αν η προσωπική σου πεποίθηση είναι πως το εμβόλιο δεν θα σε βοηθήσει και δεν θ' αλλάξει κάτι, γιατί πας να το κάνεις;
Αυτο καταλαβες εσυ?? Το εμβολιο το κανω για να προστατεύτω εγω απο τον Ιο. Παρολο αυτα ειναι δεδομενο οτι μολις φύγουν οι τουρίστες θα παμε σε Lock down ξανα αρα τα πανεπιστήμια δεν θα ανοιξουν. Εισαι μεγαλύτερη απο εμενα αρα δεν καταλαβαινεις τι σημαινει να εχεις κανει πανεπιστημιο μονο 4 μηνες.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
Η αυτοδιάθεση του σώματος στην επιστήμη κατοχυρωνεται απο το σύνταγμα.
Η επιλογή του εμβολίου ή όχι δεν κατατάσσει τον άνθρωπο ως ψεκασμένο ή μορφωμένο.
Αυτή είναι η διαφορά που δυστυχώς οι οπαδοί συγκεκριμένης παράταξης δεν κατανοούν.

Η κοινωνία πλέον έχει χωριστεί.

Στους ανεμβολιαστους όμως ανήκουν και οι αλλεργικοι (εμφανίζουν αναφυλαξια). Ωστόσο και αυτοί κατα τιυς μορφωμένους είναι ψεκασμένοι.

Ο ξάδερφος μου είναι αλλεργικός σε τροφές (ψάρια, ξηροι καρποί, λακτοζηκαι σε ορισμένα χάπια). Σαν αποτέλεσμα ακολουθεί συγκεκριμένο διατροφολογιο. Αυτός δεν μπορεί να το κάνει αλλα ανήκει στιυε ψεκασμένους.

Εγώ έχω χρόνια αλλεργική ρινίτιδα, αλλα τα τελευταία 2 χρόνια ακολουθώ θεραπεία για να το αντιμετωπίσω πλήρως... Χωρίς αποτέλεσμα (μάσκα μου είναι δύσκολη να την φορέσω). Αντισταμινικα, κορτικοστεροειδη, ανοσοθεραπεια.

Μην σου τύχει. Ειδικά την άνοιξη δεν μπορώ ούτε απέναντι να πάω.
Παλι δεν μου απαντησες
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Η αυτοδιάθεση του σώματος στην επιστήμη κατοχυρωνεται απο το σύνταγμα.
Η επιλογή του εμβολίου ή όχι δεν κατατάσσει τον άνθρωπο ως ψεκασμένο ή μορφωμένο.
Αυτή είναι η διαφορά που δυστυχώς οι οπαδοί συγκεκριμένης παράταξης δεν κατανοούν.

Η κοινωνία πλέον έχει χωριστεί.

Στους ανεμβολιαστους όμως ανήκουν και οι αλλεργικοι (εμφανίζουν αναφυλαξια). Ωστόσο και αυτοί κατα τιυς μορφωμένους είναι ψεκασμένοι.

Ο ξάδερφος μου είναι αλλεργικός σε τροφές (ψάρια, ξηροι καρποί, λακτοζηκαι σε ορισμένα χάπια). Σαν αποτέλεσμα ακολουθεί συγκεκριμένο διατροφολογιο. Αυτός δεν μπορεί να το κάνει αλλα ανήκει στιυε ψεκασμένους.

Εγώ έχω χρόνια αλλεργική ρινίτιδα, αλλα τα τελευταία 2 χρόνια ακολουθώ θεραπεία για να το αντιμετωπίσω πλήρως... Χωρίς αποτέλεσμα (μάσκα μου είναι δύσκολη να την φορέσω). Αντισταμινικα, κορτικοστεροειδη, ανοσοθεραπεια.

Μην σου τύχει. Ειδικά την άνοιξη δεν μπορώ ούτε απέναντι να πάω.
Α τώρα μου απαντάς με ότι να ναι.

Καταρχας το παραμυθάκι περί κάποιας παράταξης που δεν σου αρέσει τελειώνει από την στιγμή που όλες οι χώρες διαχωρίζουν σε δραστηριότητες και ελευθερίες τους εμβολιασμένους από τους ανεμβολιαστους.

Τέλος τα παραμύθια σας.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.
Α τώρα μου απαντάς με ότι να ναι.

Καταρχας το παραμυθάκι περί κάποιας παράταξης που δεν σου αρέσει τελειώνει από την στιγμή που όλες οι χώρες διαχωρίζουν σε δραστηριότητες και ελευθερίες τους εμβολιασμένους από τους ανεμβολιαστους.

Τέλος τα παραμύθια σας.
Δεν διαχωρίζουν, δεν τους απειλούν οικονομικά

Τα παραμύθια σου εκεί που μπορεις. Τελειώνετε με συνοπτικές διαδικασίες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παλι δεν μου απαντησες
Νομίζω ότι ζεις σε άλλο κόσμο.
1. Υπάρχει σενάριο εκλογών
2. Ο ιός δεν θα εξαφανιστεί, θα υπάρχει ανάμεσα μας.
3. Οι περιορισμοί θα παραμείνουν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Volkswagen Fan Φώτη πριν κάνεις το εμβολιο επισκέψου τον προσωπικό /οικογενειακό γιατρό ώστε αυτός να σε κατευθύνει.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
Δεν διαχωρίζουν, δεν τους απειλούν οικονομικά

Τα παραμύθια σου εκεί που μπορεις. Τελειώνετε με συνοπτικές διαδικασίες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Νομίζω ότι ζεις σε άλλο κόσμο.
1. Υπάρχει σενάριο εκλογών
2. Ο ιός δεν θα εξαφανιστεί, θα υπάρχει ανάμεσα μας.
3. Οι περιορισμοί θα παραμείνουν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Volkswagen Fan Φώτη πριν κάνεις το εμβολιο επισκέψου τον προσωπικό /οικογενειακό γιατρό ώστε αυτός να σε κατευθύνει.
Περιορισμοι θα υπαρχουν ολικο λοκνταουν οχι
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ποιος απειλεί οικονομικά τους μη εμβολιασμενους;
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.
Περιορισμοι θα υπαρχουν ολικο λοκνταουν οχι
3 χρόνια θέλεις μέχρι την κανονικότατα.
Ολικο lockdown στην Ελλάδα δεν θα υπάρχει γιατί δεν υπάρχουν λεφτά
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ποιος απειλεί οικονομικά τους μη εμβολιασμενους;
Η κυβέρνηση της Ελλάδας.
Αν θέλει να μετακινηθει κάποιος πρέπει να κάνει rapid test. 20 ευρώ νομίζω αυτό είναι στην Ελλάδα το αντίτιμο.
Αν θες να μπεις σε εστιατόριο άλλα 20 ευρώ.

Το ίδιο ισχύει και για τους τουρίστες.

Μήπως γνωρίζουν ότι δεν θα έρθουν τουρίστες;
Και δεν μου απάντησες, αυτοί που δεν μπορούν να εμβολιαστούν τι γίνεται;
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
3 χρόνια θέλεις μέχρι την κανονικότατα.
Ολικο lockdown στην Ελλάδα δεν θα υπάρχει γιατί δεν υπάρχουν λεφτά
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Η κυβέρνηση της Ελλάδας.
Αν θέλει να μετακινηθει κάποιος πρέπει να κάνει rapid test. 20 ευρώ νομίζω αυτό είναι στην Ελλάδα το αντίτιμο.
Αν θες να μπεις σε εστιατόριο άλλα 20 ευρώ.

Το ίδιο ισχύει και για τους τουρίστες.

Μήπως γνωρίζουν ότι δεν θα έρθουν τουρίστες;
Και δεν μου απάντησες, αυτοί που δεν μπορούν να εμβολιαστούν τι γίνεται;
Συμφωνουμε λανσελοτ.Το ιδιο λεμε.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top