• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,061 μηνύματα.
Ντάξει παιδιά μην κάνετε έτσι, άλλοι άνθρωποι που πιθανόν ζουν ακόμα πέρασαν κατοχή και τόσα ακόμα άσχημα πράγματα. Άλλοι νέοι πέθαναν στον πόλεμο. Δεν είναι ιδανικό αλλά δεν είναι και το χείριστο! Ηρεμήστε. Δεν τελειώνει τώρα η ζωή. Αν ζούσαμε 100 χρόνια πριν πάντως τώρα όλοι μας θα ήμασταν στα θυμαράκια, ενώ τώρα υπάρχουν επιστήμονες που μεριμνούν για μας. Να είστε ευγνώμονες.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ποιος απειλεί οικονομικά τους μη εμβολιασμενους;
Ο Άδωνης έχει πει τα εξής χτες
1)Οποίος δεν θέλει να κάνει το εμβόλιο σημαίνει ότι έχει κάνει τα κουμάντα του
2) Θα χρεοκοπήσουμε αν ...ΑΝ έρθει νέο κύμα (εν τω μεταξύ έχουμε μπει στο 4ο κυμα)


Δεν θέλει πολυ σκέψη να καταλάβει κανείς ότι επίτηδες καταστρέφουν την οικονομία .Όταν ο λαός είναι αδύναμος δεν μπορεί να αντιδράσει άρα θα κάνει ότι λέει η κυβέρνηση (βλέπε Κίνα ,ότι μέτρα έχουμε πάρει μέχρι σήμερα τα βλέπω στην Κίνα ...και εχουμε ακόμα να δούμε,προσοπωικα διαβάζω ένα βιβλίο για τι γίνεται στην Κίνα και ξέρω τι θα γίνει και εδώ στην Ευρώπη )


Ερώτηση : έχει εμβολιαστεί κανας πολιτικός τα παιδιά του ? Τα παιδιά του κουλι ? Το παιδί του Αλέξη ? Γενικά τα εμβολιασαν για να τα προστατέψουνε ? ή αυτά δεν τα αγαπάνε και τα έχουν αφήσει χωρίς εμβόλιο ?
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Mια χαρά θα τα εμβολιασουν τα παιδιά τους οι πολιτικοί όταν έρθει η ώρα.
Ακριβώς όπως εμβολιαστηκαν κι εκείνοι. Εξαιρούνται ο Πολακης κ ο κεραλοιφας.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Mια χαρά θα τα εμβολιασουν τα παιδιά τους οι πολιτικοί όταν έρθει η ώρα.
Ακριβώς όπως εμβολιαστηκαν κι εκείνοι. Εξαιρούνται ο Πολακης κ ο κεραλοιφας.
Ενημέρωσε τους ότι η ώρα τους έχει έρθει .Εδώ και κάνα μήνα έχει ανοίξει η πλατοφορμα για όλους του πολίτες άνω των 18
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Ντάξει παιδιά μην κάνετε έτσι, άλλοι άνθρωποι που πιθανόν ζουν ακόμα πέρασαν κατοχή και τόσα ακόμα άσχημα πράγματα. Άλλοι νέοι πέθαναν στον πόλεμο. Δεν είναι ιδανικό αλλά δεν είναι και το χείριστο! Ηρεμήστε. Δεν τελειώνει τώρα η ζωή. Αν ζούσαμε 100 χρόνια πριν πάντως τώρα όλοι μας θα ήμασταν στα θυμαράκια, ενώ τώρα υπάρχουν επιστήμονες που μεριμνούν για μας. Να είστε ευγνώμονες.
Himela μου θα μου φέρεις πίσω εσύ τα φοιτητικά μου χρόνια?? Θα μου φέρεις πίσω την ψυχική μου υγεία που καταστράφηκε μέσα στο lockdown;; Δεν τα λεω εγω, τα νουμερα με τα ποσοστα κατάθλιψης, αυτοκτονιών και αντικαταθλητικων τα λενε.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Ενημέρωσε τους ότι η ώρα τους έχει έρθει .Εδώ και κάνα μήνα έχει ανοίξει η πλατοφορμα για όλους του πολίτες άνω των 18
Δεν ήξερα ότι ο Τσίπρας έχει τόσο μεγάλα παιδιά. Κάποιοι μπορεί να το χουν ήδη κάνει. Εσένα πρέπει να σε ενημερώσουν;
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,061 μηνύματα.
Himela μου θα μου φέρεις πίσω εσύ τα φοιτητικά μου χρόνια?? Θα μου φέρεις πίσω την ψυχική μου υγεία που καταστράφηκε μέσα στο lockdown;; Δεν τα λεω εγω, τα νουμερα με τα ποσοστα κατάθλιψης, αυτοκτονιών και αντικαταθλητικων τα λενε.
Δε θέλω να σού πάω κόντρα, έχεις χίλια δίκια, αλλά δυστυχώς αυτό τώρα μας έτυχε, δεν γυρίζει ο χρόνος πίσω. Δες το όσο μπορείς πιο αισιόδοξα. Είσαι 20 χρονών, έχεις μια ζωή μπροστά σου. Σκέψου τον γέρο που πέρασε τόσα στα νιάτα του και τώρα που πήρε μια σύνταξη δεν μπορεί καν να τη χαρεί και σε λίγο θα πεθάνει....
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.

Ένα ηχηρό "Σφύριξα κι έληξες" στην πανδημία.
Όχι, ότι με νοιάζει και σιγά μην τρέξω να εμβολιαστώ για να πηγαίνω στη Γαρμπή και στη Βισση, δεν σφάξαμε. Άλλωστε, μονο μια φορά πήγα σε τέτοιο κέντρο μέσα στα 38 χρόνια ζωής μου, μάλιστα στον Κιάμο και άλλη μια φορά σε σκυλάδικο. Δεν ξανακάνω τέτοιο λάθος, να δακρύζουν τα μάτια μου από την τσιγαριλα και τα αυτιά μου να έχουν σπάσει και η φωνή μου να κοντεύει να βραχνιάσει. Οπότε, δεν έχω να χάσω και κάτι.Όμως...εύχομαι στο κέντρο να είναι μόνος του παρέα με το μικρόφωνό του.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.
Τελικά ψεκες είναι και αυτοί που δεν μπορούν να κάνουν το εμβολιο;
Αρα απομόνωση και για αυτούς απο την κυβέρνηση
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Ο Άδωνης έχει πει τα εξής χτες
1)Οποίος δεν θέλει να κάνει το εμβόλιο σημαίνει ότι έχει κάνει τα κουμάντα του
2) Θα χρεοκοπήσουμε αν ...ΑΝ έρθει νέο κύμα (εν τω μεταξύ έχουμε μπει στο 4ο κυμα)


Δεν θέλει πολυ σκέψη να καταλάβει κανείς ότι επίτηδες καταστρέφουν την οικονομία .Όταν ο λαός είναι αδύναμος δεν μπορεί να αντιδράσει άρα θα κάνει ότι λέει η κυβέρνηση (βλέπε Κίνα ,ότι μέτρα έχουμε πάρει μέχρι σήμερα τα βλέπω στην Κίνα ...και εχουμε ακόμα να δούμε,προσοπωικα διαβάζω ένα βιβλίο για τι γίνεται στην Κίνα και ξέρω τι θα γίνει και εδώ στην Ευρώπη )


Ερώτηση : έχει εμβολιαστεί κανας πολιτικός τα παιδιά του ? Τα παιδιά του κουλι ? Το παιδί του Αλέξη ? Γενικά τα εμβολιασαν για να τα προστατέψουνε ? ή αυτά δεν τα αγαπάνε και τα έχουν αφήσει χωρίς εμβόλιο ?
Μέχρι το 5ο κύμα έχουμε πολύ δρόμο ακόμα και έχουμε να δούμε πολλά ακόμα. Άλλωστε, μας τα πετάνε κατάμουτρα. Μέχρι και ταινία έχουν βγάλει, αλλά μερικοί κάθονται και κοροϊδεύουν ότι αυτά είναι συνωμοσιολογίες, συνωμοσιολογίες και τα βραχιολάκια που πάνε να εφαρμόσουν.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
40 περιστατικά στα ποσά; Επίσης απ' ότι καταλαβαίνω μηδέν θάνατοι από αυτά τα περιστατικά. Άρα;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
40 περιστατικά στα ποσά; Επίσης απ' ότι καταλαβαίνω μηδέν θάνατοι από αυτά τα περιστατικά. Άρα;
40 περιστατικά μεταφράζεται σε 40 καρδιακές ανεπαρκείες και γενικά καρδιακές επιπλοκές μελλοντικά 🙃

Για φαντάσου αυτοί που έχουν φυσική ανοσία να μπαίνουν ξανά στο τρυπακι του εμβολιασμού επειδή έτσι
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
40 περιστατικά μεταφράζεται σε 40 καρδιακές ανεπαρκείες και γενικά καρδιακές επιπλοκές μελλοντικά 🙃

Για φαντάσου αυτοί που έχουν φυσική ανοσία να μπαίνουν ξανά στο τρυπακι του εμβολιασμού επειδή έτσι
Μυοκαδίτιδα είναι η φλεγμονή της καρδιάς και λυνεται με ibupofren. Που κολλάνε οι μελλοντικές επιπλοκές; Έχει αποδείξει κάτι τέτοιο καμια έρευνα; Σε αντίθεση όσοι κολλάνε covid αποκτουν μελλοντικές επιπλοκές.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.
40 περιστατικά στα ποσά; Επίσης απ' ότι καταλαβαίνω μηδέν θάνατοι από αυτά τα περιστατικά. Άρα;
Δεν μου απάντησες στο προηγούμενο ερωτημα.
Αυτοί που δεν μπορούν να κανουν εμβολιο, γιατί να θεωρούνται ανεμβολιαστοι ;

Μέχρι στιγμής 40. Τώρα που θα μπούνε οι νέοι θα αυξηθεί. Ανάλογο με το Ισραήλ και τις ΗΠΑ

 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Δεν ήξερα ότι ο Τσίπρας έχει τόσο μεγάλα παιδιά. Κάποιοι μπορεί να το χουν ήδη κάνει. Εσένα πρέπει να σε ενημερώσουν;
Ναι γιατί αισθάνομαι απροστάτευτος απέναντι τους .Θέλω να μαθω αν έχουν εμβολιαστεί να ξέρω αν είμαι προστατευμένος

@Johnny15 φλεγμονή-->καταστροφή μυ καρδιάς που δεν αναπλάθεται-->ανεβασμένος τροπονινες-->χρόνια εξελισσόμενη νόσος --->καρδιακές επιπλοκές

Τι περιμένεις να σου πουν ? Ότι ναι το εμβόλιο το προκαλεί αυτό ? Δεν θα πάει να εμβολιαστεί κάνεις μετά ,το είπαν και στο 5ωρο meeting του CDC
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Ναι γιατί αισθάνομαι απροστάτευτος απέναντι τους .Θέλω να μαθω αν έχουν εμβολιαστεί να ξέρω αν είμαι προστατευμένος
Δεν ήξερα ότι μπορεί να υπάρχουν τόσο γραφικοί τύποι όπως ο Βελοπουλος κ ο Πολακης.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top