• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εντωμεταξυ είναι πολύ εύκολο να κάνεις ένα ψεύτικο rapid test δεν μπορεί να το ελέγξει κανείς.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
20 ευρώ κάνει το ραπίντ στην βιοϊατρική. Δεν έχουν 20 ευρώ για τεστ και θέλουν ταξίδια.
Το τσαμπα ειναι πιο γλυκο. :bleh:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα self test είναι μουφα. Δεν αξιολογούμε το αρνητικό αποτελεσμα κανονικά. Η κυβέρνηση βέβαια έλεγε τα αντίθετα.

Και που σας αφήνουν να μπείτε στο καράβι χάρη σας κάνουν.
Διοτι ξες καποιοι τα θελουν ολα.Και το σκυλο χορτατο και την πιτα ολοκληρη.Αυτο θα πει παρτακισμος ρε φιλε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δηλαδή, το ότι κάποιος θέλει να πάει ταξίδι στο εξοχικό του που δεν έχει μπορέσει να παέι εδώ και έναν χρόνο και μπορεί να έχει πάθει ζημιες το σπίτι του, αφου δεν έχει μπορεσει να το συντηρήσει, σημαίνει ότι του τρέχουν και από τα μπαντζακια του;
Τι νομίζετε, ότι όλοι όσοι θέλουν να ταξιδέψουν θα πάνε Μύκονο και Σαντορίνη;
Και...οκ, να πάω να πληρώσω αυτά τα χρήματα επιπλέον για να μπω στο πλοίο. Εφ'όσον θα έχει βγει αρνητικό με τη σφραγίδα του γιατρού, πλέον, και όχι με το self test που ο καθενας μπορεί να δηλώσει ότι να είναι, φαντάζομαι δεν θα χρειάζεται να μπω στο καράβι με μάσκα. Έτσι δεν είναι;
Να κατσει σπιτακι του αφου ειναι αντικοινωνικος, δεν νοιαιζεται για το καλο των υπολοιπων,οποτε και εμεις χεστηκαμε αν θα πανε στο εξοχικο τους.
Σπιτακι και ξερο ψωμι.
Οχι θα πεθανουμε ολοι για τους αντεμβολιαστες.
Η καθε επιλογη εχει και τις επιπτωσεις της. :D
Και ραπιντ και ΜΑΣΚΟΥΛΑ και αν σας αρεσει.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Επίσης τα μέτρα εφαρμόζονται από 5 Ιουλίου και είναι σαφής. Rapid/pcr test και όχι self test. Αν δεν εχεις την βεβαιωση απο διαγνωστικό κέντρο κανονικά δεν πρέπει να σε αφήνουν να περάσεις. Αν δεν εφαρμόσουν αυτά που ειπαν ειναι αλλο θεμα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Επίσης τα μέτρα εφαρμόζονται από 5 Ιουλίου και είναι σαφής. Rapid/pcr test και όχι self test. Αν δεν εχεις την βεβαιωση απο διαγνωστικό κέντρο κανονικά δεν πρέπει να σε αφήνουν να περάσεις. Αν δεν εφαρμόσουν αυτά που ειπαν ειναι αλλο θεμα.
Λογικα θα τους ελεγχουν στα πλοια την ωρα επιβιβασμου μαζι με το εισητηριο.Ελπιζω.Αλλιως θα πεσει πολυ μουτζα στην κυβερνηση.Κια οχι μονο.
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Επίσης τα μέτρα εφαρμόζονται από 5 Ιουλίου και είναι σαφής. Rapid/pcr test και όχι self test. Αν δεν εχεις την βεβαιωση απο διαγνωστικό κέντρο κανονικά δεν πρέπει να σε αφήνουν να περάσεις. Αν δεν εφαρμόσουν αυτά που ειπαν ειναι αλλο θεμα.

Τώρα σοβαρά, στο πήγαινε θέλουν ράπιντ τεστ, ενώ στην επιστροφή σελφ τεστ. Στο πήγαινε κολλαει περισσότερο, μάλλον, ενώ στην επιστροφή που θα έχει ο κόσμος ξεσαλωσει σε μπαρ και ταβερνες, λιγότερο.
Είναι τόσο επιστημονικότατες οι αποφάσεις τους. Και...μετά περιμένετε να γίνονται και έλεγχοι. Γιατί τα σελφ τεστ ποιος τα κοίταζε; Έχω και πρόσφατο παράδειγμα δικού μου ανθρώπου. Δεν κοίταξαν τίποτα, δεν κράτησαν τίποτα, παρά μόνο το χαρτί που συμπληρώνεις για το πλοιο και αυτο σε ταξίδι 2 ωρών. Πλανάστε πλάνην οικτρα, νομίζω. Αφού, τίποτα δεν λειτουργεί σωστά σε αυτό το κράτος.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ρε φίλε μου λες ένα απόλυτο νούμερο και μετά ένα ποσοστό.
Κάνε την διαίρεση
--------------------
Γραφειοκρατία το όλο θέμα .Η κυβέρνηση άμα ήθελε να σώσει την χώρα θα έκανε υποχρεωτικό τον εμβολιασμό σε υγειονομικούς και ευπαθείς ομάδες (άτομα με υποκειμένα νοσήματα κάθε ηλικίας και 40+)......αλλά τα έχουμε πει δεν αντιμετωπίζουμε πανδημία ,αλλάζουμε σύστημα στον κόσμο (Μαξ 10 χρόνια έχουμε πει θα πάρει αυτό)
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κάνε την διαίρεση
--------------------
Γραφειοκρατία το όλο θέμα .Η κυβέρνηση άμα ήθελε να σώσει την χώρα θα έκανε υποχρεωτικό τον εμβολιασμό σε υγειονομικούς και ευπαθείς ομάδες (άτομα με υποκειμένα νοσήματα κάθε ηλικίας και 40+)......αλλά τα έχουμε πει δεν αντιμετωπίζουμε πανδημία ,αλλάζουμε σύστημα στον κόσμο (Μαξ 10 χρόνια έχουμε πει θα πάρει αυτό)
Ο εμβολιασμός ξεκίνησε υγειονομικούς και ευπαθείς ομάδες. Όσοι δεν ήταν συνομωσιολογοι και αντιεμβολιαστες όπως εσύ, το έκαναν το εμβόλιο.

Πάντως σιγά σιγά τα πετάτε αυτά τα διαμαντακια. Στο 2012 θα λέγατε ότι μας ψεκάζουν μαζί με τον Καμμένο. Είστε η ίδια κοινωνική ομάδα.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Τώρα σοβαρά, στο πήγαινε θέλουν ράπιντ τεστ, ενώ στην επιστροφή σελφ τεστ. Στο πήγαινε κολλαει περισσότερο, μάλλον, ενώ στην επιστροφή που θα έχει ο κόσμος ξεσαλωσει σε μπαρ και ταβερνες, λιγότερο.
Είναι τόσο επιστημονικότατες οι αποφάσεις τους. Και...μετά περιμένετε να γίνονται και έλεγχοι. Γιατί τα σελφ τεστ ποιος τα κοίταζε; Έχω και πρόσφατο παράδειγμα δικού μου ανθρώπου. Δεν κοίταξαν τίποτα, δεν κράτησαν τίποτα, παρά μόνο το χαρτί που συμπληρώνεις για το πλοιο και αυτο σε ταξίδι 2 ωρών. Πλανάστε πλάνην οικτρα, νομίζω. Αφού, τίποτα δεν λειτουργεί σωστά σε αυτό το κράτος.
Aυτό το διάβασες;
Η αρνητική διάγνωση του εργαστηριακού ελέγχου με τη μέθοδο PCR και του ελέγχου ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου rapid test αποδεικνύονται με την επίδειξη σχετικής βεβαίωσης, ή
Θέλει βεβαίωση και όχι το τεστ το ίδιο. Αυτά ισχύουν από αύριο. Μην το ταυτοποιείς με το τι γινόταν μέχρι τώρα που αργούσε self test και έπαιρνες την ευθύνη πάνω σου υπογράφοντας μια δήλωση.



Δεν το περίμενα αλλά μπράβο στην κυνέρνηση. Περίμενα εικονικά μέτρα για να νομίζουν οι ευρωπαίοι ότι έχουμε περιορισμούς αλλά δεν είναι έτσι.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Aυτό το διάβασες;

Θέλει βεβαίωση και όχι το τεστ το ίδιο. Αυτά ισχύουν από αύριο. Μην το ταυτοποιείς με το τι γινόταν μέχρι τώρα που αργούσε self test και έπαιρνες την ευθύνη πάνω σου υπογράφοντας μια δήλωση.



Δεν το περίμενα αλλά μπράβο στην κυνέρνηση. Περίμενα εικονικά μέτρα για να νομίζουν οι ευρωπαίοι έχουν περιορισμούς αλλά δεν είναι έτσι.
Μπα καν δεν καταλαβαινουν μωρε.Φτανει να νομιζουν οτι μπορουν να κανουν οτι θελουν.Αμ δε..

Η διαδικασία επιβίβασης στα πλοία​

Οπως ανακοίνωσε το υπουργείο Ναυτιλίας, η διαδικασία επιβίβασης στα πλοία θα πραγματοποιείται ως ακολούθως:

Όλοι οι επιβάτες θα πρέπει να φέρουν σε έγχαρτη ή ηλεκτρονική μορφή το πιστοποιητικό εμβολιασμού, ή τη βεβαίωση αρνητικής διάγνωσης του εργαστηριακού ελέγχου με τη μέθοδο PCR, ή του ελέγχου ταχείας ανίχνευσης αντιγόνου rapid test, ή το πιστοποιητικό νόσησης, όπως εξάγονται με τη μορφή ψηφιακού ή εκτυπωμένου αντιγράφου από την πλατφόρμα gov.gr

Δεκτές θα γίνονται επίσης οι βεβαιώσεις εμβολιασμού της Ευρωπαϊκής Ένωσης (ψηφιακό πιστοποιητικό COVID) καθώς και τρίτων χωρών.

Κατά την επιβίβαση στα πλοία των επιβατών που φέρουν τα πιο πάνω πιστοποιητικά/βεβαιώσεις, θα διενεργείται ηλεκτρονικός έλεγχος πιστοποίησης αυτών από το πλήρωμα του πλοίου με την παρουσία και υπό την εποπτεία στελέχους της αρμόδιας Λιμενικής Αρχής.

Παράλληλα, θα διενεργείται έλεγχος ταυτοπροσωπίας των επιβατών με το έγγραφο ταυτότητας ή το διαβατήριο, ή οιοδήποτε προβλεπόμενο έγγραφο που πιστοποιεί την ταυτότητα αυτών. Για την αποφυγή καθυστερήσεων, παρακαλούνται οι επιβάτες παρακαλούνται να προσέρχονται στα λιμάνια για την επιβίβασή τους τουλάχιστον μια ώρα πριν την προγραμματισμένη ώρα απόπλου.

1625423111380.png
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Πιστεύω ότι θα τα πάρουν πίσω. Θα έχει πολιτικό κόστος αν τα εφαρμόσουν αυτά.
Αυτός είναι ο στόχος τους ....αν κατσεις και το σκεφτείς κάθε κίνηση ήταν για την διάλυση της οικονομίας και στον τουρισμό και σε ότι άλλη απόφαση έχει γίνει
Όταν οι πολίτες είμαι αδύναμοι οικονομικά αναγκάστηκα θα κάνουν ότι λέει η κυβέρνηση .
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Aυτό το διάβασες;

Θέλει βεβαίωση και όχι το τεστ το ίδιο. Αυτά ισχύουν από αύριο. Μην το ταυτοποιείς με το τι γινόταν μέχρι τώρα που αργούσε self test και έπαιρνες την ευθύνη πάνω σου υπογράφοντας μια δήλωση.



Δεν το περίμενα αλλά μπράβο στην κυνέρνηση. Περίμενα εικονικά μέτρα για να νομίζουν οι ευρωπαίοι ότι έχουμε περιορισμούς αλλά δεν είναι έτσι.
Ναι, αλλά μόνο στο πήγαινε. Στην επιστροφή λεει με σελφ τεστ.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Εντωμεταξυ είναι πολύ εύκολο να κάνεις ένα ψεύτικο rapid test δεν μπορεί να το ελέγξει κανείς.
Sorry μη με αντιγράφεις, αυτό ρώτησα πιο πριν και δε μού απάντησε κανείς. Εγώ έχω ακούσει από πηγές που δεν μπορώ να αποκαλύψω (:sly:) οτι ψάχνουν τρόπους να προσπεράσουν τα προσωπικά δεδομένα και να περνάει το αποτέλεσμα μέσα από το σύστημα.

Εγώ πάντως δε νομίζω οτι στις 15 Ιουλίου θα θέλεις τεστ για να πας για καφέ. Δεν είναι εφικτό αυτό και δεν μπορεί να σε ελέγξει και κανείς. Νομίζω οτι το κάνουν απλά για να θορυβηθούν οι αναποφάσιστοι και να κάνουν το εμβόλιο.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Sorry μη με αντιγράφεις, αυτό ρώτησα πιο πριν και δε μού απάντησε κανείς. Εγώ έχω ακούσει από πηγές που δεν μπορώ να αποκαλύψω (:sly:) οτι ψάχνουν τρόπους να προσπεράσουν τα προσωπικά δεδομένα και να περνάει το αποτέλεσμα μέσα από το σύστημα.

Εγώ πάντως δε νομίζω οτι στις 15 Ιουλίου θα θέλεις τεστ για να πας για καφέ. Δεν είναι εφικτό αυτό και δεν μπορεί να σε ελέγξει και κανείς. Νομίζω οτι το κάνουν απλά για να θορυβηθούν οι αναποφάσιστοι και να κάνουν το εμβόλιο.
Δεν σε αντιγράφω. Ξέρω κόσμο που έχει ταξιδέψει με ψεύτικα τεστ. Δεν μιλάμε για να πάρει το ΚΤΕΛ στην Ελλάδα αλλά για να ταξιδέψει Γερμανία Ελβετία να περάσει από έλεγχο αεροδρομίων κλπ.

Αν νομίζετε ότι κάποιος που ταξιδεύει συχνά πλήρωνε κάθε φορά PCR τότε μάλλον δεν το έχετε σκεφτεί καλά.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Δεν σε αντιγράφω. Ξέρω κόσμο που έχει ταξιδέψει με ψεύτικα τεστ. Δεν μιλάμε για να πάρει το ΚΤΕΛ στην Ελλάδα αλλά για να ταξιδέψει Γερμανία Ελβετία να περάσει από έλεγχο αεροδρομίων κλπ.

Αν νομίζετε ότι κάποιος που ταξιδεύει συχνά πλήρωνε κάθε φορά PCR τότε μάλλον δεν το έχετε σκεφτεί καλά.
Τότε γιατί δεν το είπες όταν το ρώτησα εγώ το μεσημέρι; Πας να μού κλέψεις τη δόξα; :ropalo:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,048 μηνύματα.
Δεν σε αντιγράφω. Ξέρω κόσμο που έχει ταξιδέψει με ψεύτικα τεστ. Δεν μιλάμε για να πάρει το ΚΤΕΛ στην Ελλάδα αλλά για να ταξιδέψει Γερμανία Ελβετία να περάσει από έλεγχο αεροδρομίων κλπ.

Αν νομίζετε ότι κάποιος που ταξιδεύει συχνά πλήρωνε κάθε φορά PCR τότε μάλλον δεν το έχετε σκεφτεί καλά.

Επειδή δεν γνωρίζω (αν και ο μπρο μου έκανε για να πάει εξωτερικο κανονικά), το PCR έχει αναγνωριστικό επάνω; Σκανάρεται και ελέγχεται από βάση δεδομένων;
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Επειδή δεν γνωρίζω (αν και ο μπρο μου έκανε για να πάει εξωτερικο κανονικά), το PCR έχει αναγνωριστικό επάνω; Σκανάρεται και ελέγχεται από βάση δεδομένων;
Κάποια PCR έχουν barcode. Αυτό το barcode πολλές φορές δεν είναι τίποτα ιδιαίτερο και οδηγεί απλά στην ιστοσελίδα του laboratory. Δεν μου έχει τύχει να έχω PCR με barcode που αποδεικνύει το τεστ. Στο αεροδρόμιο γίνεται δειγματοληπτικός έλεγχος και κοιτάνε απλά το όνομα σου, να λέει το τεστ PCR και την μέρα και ώρα που το έκανες.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Αυτός είναι ο στόχος τους ....αν κατσεις και το σκεφτείς κάθε κίνηση ήταν για την διάλυση της οικονομίας και στον τουρισμό και σε ότι άλλη απόφαση έχει γίνει
Όταν οι πολίτες είμαι αδύναμοι οικονομικά αναγκάστηκα θα κάνουν ότι λέει η κυβέρνηση .
Δηλαδή όλοι οι λεφτάδες παγκοσμίως συνεννοήθηκαν για να κλείσουν τα γήπεδα, νυχτερινά κέντρα, τα πάρκα όπως η disney land, διοργανωσεις όπως το NBA και το champions league για να διαλύσουν τον εαυτό τους καθώς αυτοί είναι μεγαλομέτοχοι μετοχοι σε αυτά..

Και όλα αυτά για να βγάλουν λεφτά από τα εμβόλια οι μεγαλύτερες φαρμακευτικές του κόσμου που έτσι και αλλιώς βγάζουν τρελά λεφτά...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το δικαίωμα στην εργασία να δούμε πότε θα μας το δώσει το κράτος.
Καταλαβαίνεις ότι με την απόφαση σου να μην κάνεις το εμβόλιο τρως πόρτα από πολλές θέσεις εργασίας.

Ο άλλος που έχει τη δουλειά του ακόμα και να κλείσει η επιχείρηση λόγω covid χέστηκε αφού θα πληρώνεται από το κράτος. Ξέρω αρκετούς που χάρηκαν κι όλας... Ως άνεργη δεν έχεις αυτή τη πολυτέλεια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,635 μηνύματα.
Στο αεροδρόμιο γίνεται δειγματοληπτικός έλεγχος και κοιτάνε απλά το όνομα σου, να λέει το τεστ PCR και την μέρα και ώρα που το έκανες.
Στο Βενιζέλος δεν γίνεται απλά δειγματοληπτικός έλεγχος, αλλά ελέγχουν όλους τους επιβάτες από πτήσεις εξωτερικού.

1625425778743.png
1625425733563.png


Σύμφωνα με τα στοιχεία του CDC (μεετινγκ 23 Ιουνίου)
1625425839510.png

Τα οφέλη στα αγόρια είναι οριακά έως ανύπαρκτα. Μια μεγάλη λέξη που υπάρχει στην ανακοίνωση του CDC είναι το Currently.

Για τις 1200 μυοκαρδίτιδες ο χρήστης @Nick890 νομίζω αναφέρεται σε αυτό το άρθρο. https://www.cidrap.umn.edu/news-per...id-19-vaccines-likely-tied-heart-inflammation

Για την φυσική ανοσία γνωρίζουμε ότι είναι 1 χρόνου. Πηγή : https://www.nature.com/articles/s41...y-RJXZSYYQa2hgCZfXULbaX8DDCRZYed_zMTjEZmEwIv0
Ένας μάλιστα από τους επιστήμονες που συμμετείχαν στην έρευνα, ανέφερε σε τηλεοπτική συνέντευξη ότι δεν γνωρίζουμε για την ανοσία που προσφέρουν τα εμβόλια. Πηγή :


O Καναδάς ανακοίνωσε τη σχέση των εμβολίων με mrna με την μυοκαρδίτιδα και από ό,τι φαίνεται θα καθυστερήσει την 2η δόση.

Τα ποιο ανησυχητικά δεδομένα έρχονται από το Ισραήλ, όπου οι μυοκαρδίτιδες (εμβόλιο Pfizer) υπολογίζονται στους νεαρούς άνδρες 16-24 ως 1 στις 5000. Περιμένουμε τις νέες έρευνες.
Εγώ δεν έχω καταλάβει το εξής, δεν ξέρω αν έχει διευκρινιστεί. Το αποτέλεσμα του rapid ή του μοριακού τεστ θα είναι απλά ένα χαρτί ή θα περνάει μέσα από το ΑΜΚΑ του καθενός και θα μπορεί κάποιος να ελέγξει τη γνησιότητά του; Γιατί αν είναι ένα χαρτί το φτιάχνω τώρα σε 5 λεπτά όπως έφτιαχναν τις φορολογικές δηλώσεις το Πάσχα να φαίνεται πρώτη κατοικία το σπίτι στο χωριό για να μπορέσουν να πάνε. Κι αν περνάει μέσω του ΑΜΚΑ, δεν είναι προσωπικά ΚΑΙ ιατρικά δεδομένα; Θα πάω εγώ να δώσω τα προσωπικά μου ιατρικά δεδομένα στον κάθε ιδιοκτήτη καφετέριας; Επίσης, επειδή τα rapid test που γίνονται δωρεάν σού στέλνουν αποτέλεσμα με sms, ίδια ερώτηση, ισχύει αυτό το sms; Γιατί αν απλά το δείχνεις και περνάς, φτιάχνω την εικονίτσα ενός sms με αρνητικό rapid test σε 5 λεπτά και το σώζω στο κινητό μου και το δείχνω σαν να είναι sms. Θέλω να πω, αυτά πρέπει να διευκρινιστούν.
Είναι ένα χαρτί που το φτιάχνεις σε 5 λεπτά. Ο εστιάτορας ούτε ταυτότητα μπορεί να ζητήσει ούτε ΑΜΚΑ.
Για τους εμβολιασμένους στο πιστοποιητικό υπάρχει barcode αλλά και πάλι όταν μαγαζάτορας θα το ελέγξει με κάποια QR code εφαρμογή, δεν θα μπορεί να βλέπει στοιχεία, αλλά μόνο την γνησιότητά του. Οπότε και πάλι μπορούν κάποιοι να βρουν τρόπους.
Τα rapid test που γίνονται από τα κλιμάκια του εοδύ , μπορείς να τα κατεβάσεις από το gov.gr (έχω την εντύπωση).
Αυτά δεν μπορούν να διευκρινιστούν λόγω των προσωπικών δεδομένων πχ. στα εστιατόρια γιατί μπορεί να εμπεριέχουν ευαίσθητα στοιχεία όπως αριθμός διαβατηρίου/ταυτότητας, ημερομηνία γέννησης, τηλέφωνο, ονοματεπώνυμο. Στο αεροδρόμιο γίνεται ταυτοποίηση με το εισιτήριο και φυσικά το διαβατήριο ή την ταυτότητα. Άλλο βέβαια το αεροδρόμιο και άλλο ο εστιάτορας/ μαγαζάτορας.
Έριξες καμία ματιά στο paper? Δεν έχουν βρει τίποτα και καταλήγει ότι οι κυβερνήσεις θα πρέπει να λένε στον κόσμο να βγαίνει πιο πολύ στον ήλιο. Survivor γίναμε εδώ πέρα.
1625426792048.png


1625426820068.png

Στην επιστροφή λεει με σελφ τεστ.
Δεν υπάρχει η απαιτούμενη ποσότητα διαθέσιμων rapid test στα νησιά.
 

Συνημμένα

  • 1625426877020.png
    1625426877020.png
    39.7 KB · Εμφανίσεις: 81

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top