• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,428 μηνύματα.
Ναι, για να καταλάβετε ότι όταν εγώ λέω δεν θέλω να κάνει το εμβόλιο το παιδί μο
πριν το πεις εσυ,το εχω πει εγω καιρο τωρα και ας μην εχω παιδι.Να αφησουμε τα υγειη παιδια ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ,ησυχα.
Αλλα για να μην εμβολιαστουν τα παιδια,ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΟΦΕΙΛΕΤΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΝΗΛΙΚΕΣ ΝΑ ΕΜΒΟΛΙΑΣΤΗΤΕ.
Αλλιως αναγκαστικα πανε στα παιδια.
Και δυστυχως λειτουργεις ΕΝΑΝΤΙΑ ΚΑΙ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ των παιδιων γενικοτερα αλλα και των ιδιων σου των παιδιων.
Οποτε αυτη η δικαιολογια δεν παιζει.ΤΕΛΈΙΑ.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Mια λεξη θα πω μονο και ειναι λιγη.
ΝΤΡΟΠΗ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και μαλιστα 2 φορες ντροπη.Για αυτο που ειπε η ''κυρια''. Και για το γεγονος που φωναζω τοσο καιρο τωρα.ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ.Οτι αναγκαζονται οι κυβερνησεις να εμβολιαζουν παιδια,κατι στο οποιο καιρο τωρα δηλωνω ΑΝΤΙΘΕΤΗ,επειδη ΤΑ ΨΕΚΑΣΜΕΝΑ ΕΝΗΛΙΚΑ δεν εμβολιαζονται.Διπλη ντροπη.
Κι εσύ θα έπρεπε να ντρέπεσαι. Γιατί μας λες στην ουσία ότι, λυπάσαι που το έπαθε το παιδί, αλλά τι μας νοιάζει αν το πάθαινε η μάνα του, ακομα καλύτερα θα ήταν για σένα να το πάθαινε η ψεκασμένη και αρνήτρια μάνα του, που θα είχε υποχρεωθεί πχ απο τον εργοδότη της να κάνει το εμβόλιο.

Ντροπή, λοιπόν, και σε σένα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,428 μηνύματα.
Κι εσύ θα έπρεπε να ντρέπεσαι. Γιατί μας λες στην ουσία ότι, λυπάσαι που το έπαθε το παιδί, αλλά τι μας νοιάζει αν το πάθαινε η μάνα του, ακομα καλύτερα θα ήταν για σένα να το πάθαινε η ψεκασμένη και αρνήτρια μάνα του, που θα είχε υποχρεωθεί πχ απο τον εργοδότη της να κάνει το εμβόλιο.

Ντροπή, λοιπόν, και σε σένα.
Γελαμε ολοι μαζι τωρα, :hehe:
Η μανα του δεν θα το παθαινε..εσυ τα λες αυτα.ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ ΣΚΕΨΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΒΑΖΕΙΣ αγαπουλα.

Εγω ποτε δεν ειπα οτι κινδυνευουν οι ενηλικες απο τα εμβολια,τουλαχιστον τα mrna., για το αστρα και τζονσον εχω αναφερθει, αν και ασφαλεια 100% δεν υπαρχει ουτε στο πιο απλο φαρμακο.
Λεω οτι τα παιδια ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΡΟΝΟΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ,δεν χρειαζεται να εμβολαιστουν.Αφου ο κινδυνος ειναι σχεδον μηδαμηνος.ΤΑ ΥΓΕΙΗ.Επισης ελαχιστα παιδα εχουν ακομα εμβολιαστει και δεν εχουμε επαρκει δεδομενα.
ΓΙΑ Τ ΟΥΣ ΕΝΗΛΙΚΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΣΑ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟΥΣ,ΥΠΕΡ ΕΠΑΡΚΗ!!!

ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΣΟΥΝ ΕΣΕΝΑ θα τα εμβολιασουν,απο τον κορονοιο.
Οποτε εκτος απο το οτι παλι εσυ πρεπει να ντρεπεσαι,οφειλεις και να μην παραποιεις τον αλλον.
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.
πριν το πεις εσυ,το εχω πει εγω καιρο τωρα και ας μην εχω παιδι.Να αφησουμε τα υγειη παιδια ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ,ησυχα.
Αλλα για να μην εμβολιαστουν τα παιδια,ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΟΦΕΙΛΕΤΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΝΗΛΙΚΕΣ ΝΑ ΕΜΒΟΛΙΑΣΤΗΤΕ.
Αλλιως αναγκαστικα πανε στα παιδια.
Και δυστυχως λειτουργεις ΕΝΑΝΤΙΑ ΚΑΙ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ των παιδιων γενικοτερα αλλα και των ιδιων σου των παιδιων.
Οποτε αυτη η δικαιολογια δεν παιζει.ΤΕΛΈΙΑ.
Μπορείς, επιτέλους, να στύψεις λιγο το μυαλό σου πριν μιλήσεις και να καταλάβεις ότι δεν χωράνε υποχρεωτικότητες σε ότι έχει να κάνει με το σώμα μας;
Ό,τι έπαθε αυτό το παιδάκι, θα μπορούσε να το πάθει κάλλιστα η μάνα του. Αλλά τι σε νοιάζει εσένα. Μόνο να ρίχνεις τη χολή σου.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,428 μηνύματα.
Μπορείς, επιτέλους, να στύψεις λιγο το μυαλό σου πριν μιλήσεις και να καταλάβεις ότι δεν χωράνε υποχρεωτικότητες σε ότι έχει να κάνει με το σώμα μας;
Ό,τι έπαθε αυτό το παιδάκι, θα μπορούσε να το πάθει κάλλιστα η μάνα του. Αλλά τι σε νοιάζει εσένα. Μόνο να ρίχνεις τη χολή σου.
ναι ναι..δες σε ποσους χρηστες εδω, λες οτι σου ριχνουν χολη!Για μετρα. Γελαμε ολοι μαζι! :hehe:

Κια θα το ξαναπω ....δεν θα βαζεις σε εμενα τις δικες σου ΦΟΒΙΕΣ ΚΑΙ ΨΕΚΑΣΜΕΝΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ,
ΕΣΥ
θεωρεις οτι θα το παθαινε η μανα,επειδη ΕΣΥ θεωρεις οτι οι ενηλικες το παθαινουν.ΟΧΙ ΕΓΩ.

Εγω λεω οτι κανενα φαρμακο δεν ειναι ασφαλες,αλλα στους ενηλικες εχουμε τεραστια δεδομενα διοτι εκατομμυρια πλεον εχουν εμβολιαστει και οι θανατοι απο τα εμβολια ειδικα τα mrna ειναι πραγματικα ελαχιστοι.Ομως αξιζει αυτο το ελαχιστο ρισκο διοτι ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΝΗΛΙΚΕΣ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.Απο αυτον τον ιο που ΕΣΥ τον ονομαζεις ΨΕΥΤΟΙΟ! Αυτο και μονο τα λεει ολα!
Τα παιδια δεν αξιζει να παρουν ΑΚΟΜΑ αυτο το ελαχιστο ρισκο,διοτι δεν κινδυνβευουν ΑΚΟΜΑ τα υγειη,και διοτι ΑΚΟΜΑ ΕΧΟΥΝ ΕΜΒΟΛΙΑΣΤΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ και δεν εχουμε επαρκει δεδομενα.

ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΩΡΑ ΚΑΛΗ μου, Η ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΠΑΠΑΓΑΛΙΖΕΙΣ ΤΑ ΙΔΙΑ;
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Κάποια στιγμή, πολύ γρήγορα, (Ελλάδα, Ευρώπη και υπόλοιπος πολιτισμένος κόσμος) θα αποφασίσει αυτό που έπρεπε να γίνει από την αρχή: ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΣ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ. Μόνον έτσι θα σωθούμε. Με το να ανεχόμαστε αυτούς που λόγω βλακείας ή φόβου αρνούνται, πρέπει κάποτε να σταματήσει.

magnitis.jpg
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.
ναι ναι..δες σε ποσους χρηστες εδω, λες οτι σου ριχνουν χολη!Για μετρα. Γελαμε ολοι μαζι! :hehe:

Κια θα το ξαναπω ....δεν θα βαζεις σε εμενα τις δικες σου ΦΟΒΙΕΣ ΚΑΙ ΨΕΚΑΣΜΕΝΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ,
ΕΣΥ
θεωρεις οτι θα το παθαινε η μανα,επειδη ΕΣΥ θεωρεις οτι οι ενηλικες το παθαινουν.ΟΧΙ ΕΓΩ.

Εγω λεω οτι κανενα φαρμακο δεν ειναι ασφαλες,αλλα στους ενηλικες εχουμε τεραστια δεδομενα διοτι εκατομμυρια πλεον εχουν εμβολιαστει και οι θανατοι απο τα εμβολια ειδικα τα mrna ειναι πραγματικα ελαχιστοι.Ομως αξιζει αυτο το ελαχιστο ρισκο διοτι ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΝΗΛΙΚΕΣ ΚΙΝΔΥΝΕΥΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.Απο αυτον τον ιο που ΕΣΥ τον ονομαζεις ΨΕΥΤΟΙΟ! Αυτο και μονο τα λεει ολα!
Τα παιδια δεν αξιζει να παρουν ΑΚΟΜΑ αυτο το ελαχιστο ρισκο,διοτι δεν κινδυνβευουν ΑΚΟΜΑ τα υγειη,και διοτι ΑΚΟΜΑ ΕΧΟΥΝ ΕΜΒΟΛΙΑΣΤΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ και δεν εχουμε επαρκει δεδομενα.

ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΩΡΑ ΚΑΛΗ μου, Η ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΠΑΠΑΓΑΛΙΖΕΙΣ ΤΑ ΙΔΙΑ;

Κι όμως, εχουν πεθάνει και ενήλικες. Άλλο αν εσέα δεν σε ενδιαφέρει. Επίσης, πως το ξέρεις ότι δεν υπάρχουν θάνατοι απο το εμβόλιο που τους έχουν σκοπίμως αποκρύψει; Πως το ξέρεις ότι δεν υπάρχουν παρενέργειες που τις έχουν αποκρύψει είτε σκόπιμα είτε γιατί ο ίδιος ο εμβολιασμένος δεν έτυχε να δώσει και τόσο πολλή σημασία και να το αναφέρει στο εμβολιαστικό κέτνρο; Εγώ, πάντως ξέρω δύο τέτοιες περιπτώσεις η μια με πρήξιμο στο πόδι και η άλλη με μελανιασμένο χέρι΄και με πρησμένο αδένα για δύο βδομάδες. Καμια απο τις δύο κυρίες δεν σκέφτηκε να ενημερώσει.

Εσύ, μπορεί να κινδυνεύεις. Κάνε και 500 εμβόλια. Εγω δεν θεωρώ ότι είμαι σε ηλικία που κινδυνεύω.
Απο τι να κινδυνεύω; Απο τη μετάλλαξη Δελτα; Με συμπτώματα συνάχι, πονοκέφαλο, πονόλαιμο;
Πρώτη φορα έχουμε να κάνουμε με τέτοια συμπτώματα;

Τώρα που σου μειώσει ακόμα περισσότερο ο πρωθυπουγός σου τα δημόσια νοσοκομεια, να δω τι θα λες. Α, ναι, έχω ξεχάσει. Εγώ πήγα βρε και τον έπιασα και του είπα να τα κλείσει για να μην έχουν πρόσβαση οι εμβολιασμένοι.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Φημες λενε το αεροπλανο(ελλαδα) το πεταει πιλοτος της Ryan Air

Κρατηθειτεεεεε θα εχουμε δυσκολη απογειωση :P

1625501277201.png
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,428 μηνύματα.
Ε....σημερινο δημοσιευμα.Σαν να μας εβλεπε.

Ενταξει ΟΛΟΙ ειναι σχιτζιδες ή πασοκια βεβαια.
Κατα τα αλλα,εγω σκεφτομαι οτι ΑΝ φοβομουν τοσο πολυ να εμβολιαστω,οκ δεν θα το εκανα και απλα δεν θα το ελεγα.Το να χεζομαι ομως τον εμβολιασμο και για να προσπαθησω να βγω και απο πανω να λεω τον ιο ΨΕΥΤΟΙΟ δηλαδη πληρη αμφισβηρτηση του κορονοιο και ακρα ψεκασμενι ή να προσπαθω να βγαλω τα εμβολια μουφα,επικινδυνα πολυ κλπ,θα ντρεπομουν να εμφανιστω πραγματικα.

Σεβομαι πολυ τον φοβο του αλλου.
Αρκει να μην ψεκαζει ολο το συμπαν με ψευτιες και να μην βγαζει τους αλλους τρελλους.Ε..λιγη τσιπα γμτ.
Ναι..λαγουμακια.Το πιο τιμιο .
ΥΓ Δεν ειμαι ουτε κατα διαννοια ΝΔ.Υποψην για ψεκασεμνους αυτο.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
@Πουπουλίνα δεν θελω να διακοψω την συζητση ...αλλα αυτα δεν ειναι ερευνες,απλα βαζεις ΜΜΕ . Μπορειτε να συνεχισεται
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,063 μηνύματα.
Πάντως παιδιά έχω παρατηρήσει από συζητήσεις που (έκανα το λάθος να) έχω κάνει με ψεκασμένους που ενημερώνονται από τα πολύ έγκυρα site όπως pro news και edoialitheia.blogspot.com ότι οι απαντήσεις που έχουν σε όλα είναι τυποποιημένες. Δεν ξέρω αν υπάρχει, πάντως σίγουρα κάποια στιγμή θα γίνει, κάποιο site που θα δίνει στους ψεκασμένους έτοιμες τις απαντήσεις που πρέπει να δίνουν σε αυτούς που τους ρωτάνε. Οι απαντήσεις αυτές θα περιέχουν επιστημονικούς και μη επιστημονικούς όρους έτσι ώστε να φαίνονται έγκυρες ενώ φυσικά δεν θα είναι. Κάτι σαν το αμονιαζολ που ελεγε παλιά η διαφήμιση ότι περιέχει το καθαριστικό κι οι νοικοκυρές νόμιζαν ότι είναι κατι επιστημονικό. Θα περιέχουν παράλληλα ονόματα επιστημόνων που δεν τους ξέρει κανείς αλλά που μπορεί κάποια στιγμή να είχαν παρευρεθεί σε ένα συνέδριο ενός μεγάλου Πανεπιστημίου οπότε..... Τέλος πάντων το συμπέρασμα στο οποίο έχω φτάσει είναι ότι οι ψεκασμένοι πλέον το μόνο που θα έχουν να λάβουν από μένα είναι η άκρα περιφρόνηση και η σιγή μου.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Νικο σταμάτα το κρεσέντο τρομοκρατίας, προπαγάνδας και συνωμοσιολογίας. Μου θυμίζετε τον Καμμένο το 2012.
 

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Πάντως παιδιά έχω παρατηρήσει από συζητήσεις που (έκανα το λάθος να) έχω κάνει με ψεκασμένους που ενημερώνονται από τα πολύ έγκυρα site όπως pro news και edoialitheia.blogspot.com ότι οι απαντήσεις που έχουν σε όλα είναι τυποποιημένες. Δεν ξέρω αν υπάρχει, πάντως σίγουρα κάποια στιγμή θα γίνει, κάποιο site που θα δίνει στους ψεκασμένους έτοιμες τις απαντήσεις που πρέπει να δίνουν σε αυτούς που τους ρωτάνε. Οι απαντήσεις αυτές θα περιέχουν επιστημονικούς και μη επιστημονικούς όρους έτσι ώστε να φαίνονται έγκυρες ενώ φυσικά δεν θα είναι. Κάτι σαν το αμονιαζολ που ελεγε παλιά η διαφήμιση ότι περιέχει το καθαριστικό κι οι νοικοκυρές νόμιζαν ότι είναι κατι επιστημονικό. Θα περιέχουν παράλληλα ονόματα επιστημόνων που δεν τους ξέρει κανείς αλλά που μπορεί κάποια στιγμή να είχαν παρευρεθεί σε ένα συνέδριο ενός μεγάλου Πανεπιστημίου οπότε..... Τέλος πάντων το συμπέρασμα στο οποίο έχω φτάσει είναι ότι οι ψεκασμένοι πλέον το μόνο που θα έχουν να λάβουν από μένα είναι η άκρα περιφρόνηση και η σιγή μου.
Αν κάτσω και βρω όλες τις απαντήσεις που έχω λάβει, θα καταλάβουμε επίσης το πόσο έτοιμες είναι αντίστοιχα κι εκείνες της αντίθετης πλευράς. Μόνο που δεν έχω χρόνο.

Παράδειγμα, παρατηρώ συνεχώς επανάληψη της λέξης ψεκασμένος και αρνητής.
Επίσης, η καραμελίτσα των περισσοτέρων.
Δεν θες να κάνεις το εμβόλιο;Θα έχεις επιτώσεις.
Δεν θες να κάνεις το εμβόλιο, δεν θα έχεις πρόσβαση στα νοσοκομεία.
Δεν θες να κάνεις το εμβόλιο; Θα έχεις περιορισμούς.
Δεν θες να φοράς μάσκα; Πήγαινε στα ογκολογικά να δεις τι γίνεται.
Μα...γιατί δεν θες να κάνεις το εμβόλιο; Τα παιδικά εμβόλια δεν τα έχεις κάνει;
Μα οι ανεμβολίαστοι φταίνε
Μα πρέπει να γίνει υποχρεωτικός ο εμβολιασμός για να ξεμπλέξουμε μια και καλή απο τη βλακεία των ψεκασμένων.


Αυτές είναι μονο μερικες απο τις πρωτότυπες απαντήσεις που λαμβάνουμε.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Νικο σταμάτα το κρεσέντο τρομοκρατίας, προπαγάνδας και συνωμοσιολογίας. Μου θυμίζετε τον Καμμένο το 2012.

Αυτο μας διοικει σημερα παντως ... :wheel:(συμφωνα με τα σημερινα δεδομενα αυτος ειναι αντιεμβολιαστης)

1)Εμβολιαστηκε με επιφυλαξεις λεει
2)Δεν πιστευαι στην γριπη
3) Μας πουλησαν παραμυθι λεει για να βγαλουν καποιοι χρηματα
4)Σιγα την γριπη που ειχαμε και δεν χτησαμε τοιχος ανοσιας

.....και αυτος ειναι στην διαχειριση της πανδημιας σημερα :wheel:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,428 μηνύματα.
Θα έλεγε κανείς πάντως πως με την προστασία που δίνει το εμβόλιο οι εμβολιασμένοι του forum θα έπρεπε να κάνουν την ζωάρα τους και να μην σκάνε για το κάθε τι που συμβαίνει σε σχέση με τον covid. Αναρωτιέμαι από που πηγάζει όμως το γεγονός πως αντί να είναι cool κάθονται και ασχολούνται με το τι μέτρα θα μπουν στους Ανεμβολιαστους ενώ μας έχουν τονίσει 1000αδες φορές πως δεν τους ενδιαφέρει η κατάληξή τους. Θα κάνω ένα speculation πως μάλλον παρ'ότι εμβολιασμένοι είναι ιδιαίτερα ανασφαλείς με την προστασία που τους παρέχει το εμβόλιο ενώ παράλληλα προσπαθούν να πείσουν τους υπόλοιπους να εμβολιαστούν (the irony)!
Εχμ...τα καλα και τα συμφεροντα.
Λοιπον παρτο αλλιως.
Καταρχην ολοι οι ψυχολογοι λενε οτι αυτοι που αρνουνται τον κορονοιο και λενε δεν ειναι τιποτα σιγα,δεν χρειαζεται να εμβολιαστω,το παιζουν ανετοι και ετσι..ειναι οι πιο φοβηκουλες και ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ την πραγματικοτητα.
Οποτε κανουν σαν να μην τρεχει τιποτα.Ολα ειναι οπως πριν και ολοι οι αλλοι εχουν τρελλαθει.Εχουν θεματακι οια νθρωποι το λενε οι ψυχολογοι οχι εγω.


Παμε παρακατω και δεν θα πω πολλα γιατι ολα αυτα ειναι αυτονοητα.Το γιατι πρεπει οσο περισσοτεροι γινεται να εμβολιαστουν συνεχεια ακουγεται απο επιστημονες κλπ,δεν θα τα λεμε 100 φορες για τα ψεκασμενα παμε παρακατω.

Και βεβαια εμεις ο εμβολιασμενοι θα σχολιαζουμε και θα ασχολουμαστε με τα ανεμβολιαστα ψεκασμενα απο ΕΠΙΛΟΓΗ,ΟΤΑΝ και μονο ΟΤΑΝ εχουν το ΘΡΑΣΣΟΣ να μας την λενε κιολας.Και οχι μονο να μας την λενε,αλλα αντι να λουφαξουν ταπεινα, μας γεμιζουν ψεμματα,θεωριες οχι συνομωσιας αλλα μονο για νεαντερνταλ και ακομα χειροτερα να θελουν και να απαιτουν να μην αλλαξει και τιποτα στην καθημερινοτητα τους και ας μην εμβολιαζονται.
Ε οχι αγαπουλες μου.

Με γεια σας με χαρα σας να μην εμβολιαστητε,αλλα θα το ξαναπω.ΟΧΙ ΦΕΗΚ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ,οχι ψευδη και κυριως ΝΑΙ..θα σχολιαζουμε το θρασσος σας που θελετε να μην αλλαξει και η καθημερινοτντα σας και να μου εχετε τα ιδια ''προνομια'' με εμας που εμβολιαστηκαμε.

Ακριβως για αυτο λοιπον αγαπητε Unseen ειμαστε εδω και γραφουμε και σχολιαζουμε οντας εμβολιασμενοι.Οχι επειδη φοβομαστε/Αλλα επειδη ΑΥΤΟΙ φοβουνται τελικα.Αλλα τα ψευδη δεν μπορουν να γινονται ανεκτα.Κια η παραπληροφοριση.Αρκετα τοσο καιρο τωρα.
Νομιζω στο εξηγησα επαρκεστατα. :vroum:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αν κάτσω και βρω όλες τις απαντήσεις που έχω λάβει, θα καταλάβουμε επίσης το πόσο έτοιμες είναι αντίστοιχα κι εκείνες της αντίθετης πλευράς. Μόνο που δεν έχω χρόνο.

Παράδειγμα, παρατηρώ συνεχώς επανάληψη της λέξης ψεκασμένος και αρνητής.
Επίσης, η καραμελίτσα των περισσοτέρων.
Δεν θες να κάνεις το εμβόλιο;Θα έχεις επιτώσεις.
Δεν θες να κάνεις το εμβόλιο, δεν θα έχεις πρόσβαση στα νοσοκομεία.
Δεν θες να κάνεις το εμβόλιο; Θα έχεις περιορισμούς.
Δεν θες να φοράς μάσκα; Πήγαινε στα ογκολογικά να δεις τι γίνεται.
Μα...γιατί δεν θες να κάνεις το εμβόλιο; Τα παιδικά εμβόλια δεν τα έχεις κάνει;
Μα οι ανεμβολίαστοι φταίνε
Μα πρέπει να γίνει υποχρεωτικός ο εμβολιασμός για να ξεμπλέξουμε μια και καλή απο τη βλακεία των ψεκασμένων.


Αυτές είναι μονο μερικες απο τις πρωτότυπες απαντήσεις που λαμβάνουμε.
Μονο που ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ.Τα αλλα ειναι τα ψεκασμενα.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Αυτο μας διοικει σημερα παντως ... :wheel:(συμφωνα με τα σημερινα δεδομενα αυτος ειναι αντιεμβολιαστης)

1)Εμβολιαστηκε με επιφυλαξεις λεει
2)Δεν πιστευαι στην γριπη
3) Μας πουλησαν παραμυθει λεει για να βγαλουν καποιοι χρηματα

.....και αυτος ειναι στην διαχειριση της πανδημιας σημερα :wheel:
Με διασκεδάζεις τόσο ρε φίλε... Τι μου παραθέτεις; Ο Άδωνις έχει απόλυτο δίκιο. Τώρα μια ερώτηση, συγκρίνεις την γρίπη των πτηνών με τον COVID-19?
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Με διασκεδάζεις τόσο ρε φίλε... Τι μου παραθέτεις; Ο Άδωνις έχει απόλυτο δίκιο. Τώρα μια ερώτηση, συγκρίνεις την γρίπη των πτηνών με τον COVID-19?
Οχι , εσυ διαφωνεις ? :wheel: (και εμενα με διασκεδαζεις)

(για το κοινο που μας βλεπει ...ξαναλεω οτι φοβοταν τα εμβολια και θεωρουσε την γριπη ενα παραμυθι για να βγαλουν λεφτα οι φαρμακευτηκες....εχουμε 50% πιθανοτητα η επομενη πανδημια γριπης να συμβει την επομενη 5ετια και 100% σε αυτην την δεκαετια {μετρωντας απ το 2019}...που θα ειναι χειροτερη απο αυτο του κοβιντ)
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.
WHO :

"Widespread testing on asymptomatic populations, including through self-testing is not currently recommended, based on the lack of evidence on the cost impact and effectiveness of such approaches and on the concern that this approach risks diverting resources from higher priority test indications."



"tests should be directed where they are expected to have the greatest impact on public health. This means that everyone suspected of having COVID-19 based on symptoms should have priority for testing."





"Who had long recommended to laboratory experts and users of in vitro diagnostic medical devices not to rely exclusively on PCR test results to diagnose COVID-19. The WHO recommends that reference be made to PCR test results together with the patient's medical history and epidemiological risk factors."
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Οχι , εσυ διαφωνεις ? :wheel: (και εμενα με διασκεδαζεις)

(για το κοινο που μας βλεπει ...ξαναλεω οτι φοβοταν τα εμβολια και θεωρουσε την γριπη ενα παραμυθι για να βγαλουν λεφτα οι φαρμακευτηκες....εχουμε 50% πιθανοτητα η επομενη πανδημια γριπης να συμβει την επομενη 5ετια και 100% σε αυτην την δεκαετια {μετρωντας απ το 2019}...που θα ειναι χειροτερη απο αυτο του κοβιντ)
Ποιος φοβόταν τα εμβόλια; Η Ελλάδα είχε τότε προμηθευτεί εμβόλια πολύ περισσότερα χωρίς να το έχει ανάγκη για μια γρίπη πολύ πιο ακίνδυνη. Τότε δεν είχαμε καραντίνες και θανάτους σε τέτοιο επίπεδο. Ξεκινάω και αμφιβάλλω για την νοημοσύνη σου αν συνεχίσεις να συγκρίνεις τον ιό της γρίπης με αυτόν του COVID-19.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top