• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
κανενα λοκνταουν για τους εμβολιασμενους
μαλακας δεν ειμαι να κλειστω εγω μεσα για τον ψεκα η τον αναβλητικο
εγω εμβολιαστηκα οποτε δεν εχω σκοπο να μεινω μεσα
και αν πουν λοκνταουν ειμαι υπερ σε διαδηλωσεις
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,908 μηνύματα.
Εάν δεν είναι ικανή ούτε η παρακάτω εικόνα να σας παρακινήσει να εμβολιαστείτε, τότε δεν ξέρω τι άλλο να πω.

 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
Tην μεγαλύτερη άνοδο στους εμβολιασμούς τελευταία την είχαν οι νέοι μεταξύ 25 και 49 ετων. Λέω νέοι γιατί και εγώ ανήκω σε αυτήν την κατηγορία, Πρίν από 2-3 βδομάδες ήταν μόνο 33% εμβολιασμένοι και τώρα πλησιάζουν το 45%.
Δείτε λίγο πόσο ψηλά είναι όμως το Βέλγιο και η Ιρλανδία στους νέους.
1625683297768.png
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
τζαστ παντως οι εμβολιασμοι εχουν πεσει
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,984 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.

ilovenature

Νεοφερμένος

Ο ilovenature αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
Τώρα που πιάσαν οι ζεστες θα προτιμούσα να ζούσα στην Χιλή.
1625688419179.png
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
Η λεγόμενη μακροχρόνια Covid-19 πρόκειται να σαρώσει τους νέους στην Αγγλία όταν οι εναπομείναντες περιορισμοί αρθούν, προειδοποιεί ο επικεφαλής ιατρικός σύμβουλος της βρετανικής κυβέρνησης.
«Αφού κυκλοφορεί πολύς κορωνοϊός αυτή τη στιγμή και τα ποσοστά μόλυνσης αυξάνονται, λυπάμαι που το λέω αλλά θα υποστούμε πολύ μεγαλύτερους αριθμούς κρουσμάτων μακροχρόνιας Covid, ιδιαιτέρως μεταξύ των νέων όπου τα ποσοστά εμβολιασμού είναι ακόμη πολύ χαμηλότερα», δήλωσε ο κ. Γουίτι την Τρίτη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,984 μηνύματα.
Σε 19 μέρες παιδιάααααα πλησιάζει.
Θα τραβαω Video ετσι ώστε αν παθω κατι να το δειτε και να ξερετε τον λογο που δεν θα γραφω στο Esteki.😑😑
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο θρεντ, αλλά ας ρωτήσω.
Γνωρίζετε ποιο είναι το ισχύον μέτρο για είσοδο στην Ελλάδα σε ο,τι έχει να κάνει με τα τεστ;
Θελω να πω, χρειάζεται PCR ή πλέον δέχονται και rapid?
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,492 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο θρεντ, αλλά ας ρωτήσω.
Γνωρίζετε ποιο είναι το ισχύον μέτρο για είσοδο στην Ελλάδα σε ο,τι έχει να κάνει με τα τεστ;
Θελω να πω, χρειάζεται PCR ή πλέον δέχονται και rapid?
Εάν προέρχεσαι από χώρα της Ε.Ε. μπορείς να εκδώσεις το Ευρωπαϊκό Ψηφιακό Πιστοποιητικό COVID-19 αν έχεις:
  • υποβληθεί σε διαγνωστικό έλεγχο (τελευταίο χρονικά εντός 30 ημερών) Rapid ή PCR και έχει καταχωριστεί το αρνητικό αποτέλεσμα από την Μονάδα Υγείας/ Διαγνωστικό Κέντρο/ Εργαστήριο/ Κλιμάκιο στο οποίο έχετε διενεργήσει τον έλεγχο
σύμφωνα με το gov.gr.

Εκτός Ε.Ε. θα σε γελάσω, δεν γνωρίζω.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,984 μηνύματα.
Παιδιά θέλω την άποψη σας σε κάτι. Εμβολιάζομαι στις 27 με Moderna, όμως διαβάζω για τα περιστατικά Μυοκαρδητιδας σε νέους κάτω των 30 ετων κυρίως σε άνδρες. Μήπως να ψάξω για Johnson and Johnson?? Φοβάμαι για αυτό ρωτάω.
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Παιδιά θέλω την άποψη σας σε κάτι. Εμβολιάζομαι στις 27 με Moderna, όμως διαβάζω για τα περιστατικά Μυοκαρδητιδας σε νέους κάτω των 30 ετων κυρίως σε άνδρες. Μήπως να ψάξω για Johnson and Johnson?? Φοβάμαι για αυτό ρωτάω.
Φώτη όλα τα εμβόλια έχουν παρενέργειες. Το αν και ποιο θα κάνεις είναι καθαρά δική σου απόφαση. Δεδομένα υπάρχουν για όλα τα εμβόλια στο net παντού και μπορείς να τα ερμηνεύσεις. Κάνεις την ερευνά σου και αποφασίζεις τι θες. Από το forum δηλαδή τι απάντηση περιμένεις να πάρεις δηλαδή; Κάνε jj γιατί γαμάει; Στο jj δεν χωράει στο moderna κολυμπάει; Στην τελική αν φοβάσαι πολυ το εμβόλιο για παρενέργειες απλά μην το κάνεις για την ώρα. Υποχρεωτικό δεν είναι
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,984 μηνύματα.
Φώτη όλα τα εμβόλια έχουν παρενέργειες. Το αν και ποιο θα κάνεις είναι καθαρά δική σου απόφαση. Δεδομένα υπάρχουν για όλα τα εμβόλια στο net παντού και μπορείς να τα ερμηνεύσεις. Κάνεις την ερευνά σου και αποφασίζεις τι θες. Από το forum δηλαδή τι απάντηση περιμένεις να πάρεις δηλαδή; Κάνε jj γιατί γαμάει; Στο jj δεν χωράει στο moderna κολυμπάει; Στην τελική αν φοβάσαι πολυ το εμβόλιο για παρενέργειες απλά μην το κάνεις για την ώρα. Υποχρεωτικό δεν είναι
Απλα διαβάζω οτι τα MRNA κανουν μυοκαρδητιδες σε ατομα 18-25 ετων για αυτο ρωταω αποψεις.
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Απλα διαβάζω οτι τα MRNA κανουν μυοκαρδητιδες σε ατομα 18-25 ετων για αυτο ρωταω αποψεις.
Και εγώ το έχω ακούσει αυτό αλλά προφανως όχι σε μεγάλα ποσοστά. Πάντως αν Φώτη ψάχνεις για να καθησυχαστεις μια απάντηση τύπου κάνε το Χ εμβόλιο και 100% δεν θα πάθεις τίποτα δεν νομίζω ότι θα την πάρεις.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,405 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,984 μηνύματα.

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,405 μηνύματα.
Ποιο εκανες αν επιτρέπεται??
φαιζερ.Δευτερη δοση σε καμια εβδομαδα εχω να κανω.Μονη παρενεργεια ειναι ενας πονος-μουδιασμα στο χερι που το εκανα(οχι κατι τρελο,απλα ενοχλει οταν σηκωνεις βαρος) για 2 μερες και προφανως ενας μικρος φοβος τη πρωτη ωρα :P
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,984 μηνύματα.
φαιζερ.Δευτερη δοση σε καμια εβδομαδα εχω να κανω.Μονη παρενεργεια ειναι ενας πονος-μουδιασμα στο χερι που το εκανα(οχι κατι τρελο,απλα ενοχλει οταν σηκωνεις βαρος) για 2 μερες και προφανως ενας μικρος φοβος τη πρωτη ωρα :P
ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΜΟΥ ΘΑ ΜΕ ΒΓΑΛΟΥΝ ΜΕ ΦΟΡΕΊΟ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top