• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Απλα διαβάζω οτι τα MRNA κανουν μυοκαρδητιδες σε ατομα 18-25 ετων για αυτο ρωταω αποψεις.
Κοίτα όπως και να έχει το ποσοστό παραμένει μικρό και επομένως η εκδήλωση της παρενέργειας σπάνια. Αν είναι το «τυχερό» σου δεν ξέρω, αλλά οι πιθανότητες είναι σίγουρα με το μέρος σου!

Το κακό με το J&J είναι ότι δεν έχει εξίσου υψηλή αποτελεσματικότητα με τα Pfizer/Moderna. Προστατεύει μεν αλλά σε χαμηλότερο ποσοστό.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,279 μηνύματα.
Κοίτα όπως και να έχει το ποσοστό παραμένει μικρό και επομένως η εκδήλωση της παρενέργειας σπάνια. Αν είναι το «τυχερό» σου δεν ξέρω, αλλά οι πιθανότητες είναι σίγουρα με το μέρος σου!

Το κακό με το J&J είναι ότι δεν έχει εξίσου υψηλή αποτελεσματικότητα με τα Pfizer/Moderna. Προστατεύει μεν αλλά σε χαμηλότερο ποσοστό.
Εχεις δικιο για αυτο με το JJ απλα θεωρώ οτι η ασφάλεια μου προέχει σε σχεση με την αποτελεσματικότητα.
Ειμαι σε αδιέξοδο.
 

ag97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ag97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Εχεις δικιο για αυτο με το JJ απλα θεωρώ οτι η ασφάλεια μου προέχει σε σχεση με την αποτελεσματικότητα.
Ειμαι σε αδιέξοδο.
εγω γι αυτο εκανα τζονσον+ οτι ειμαι ο μονος στην ηλικια μας που ηδη εχω green pass..οντως προστατευει καπως λιγοτερο παντως, ειδικα απεναντι στη μεταλλαξη δελτα ( τα μοντελα απο ηπα που ειχε επικρατησει η βρετανικη δινουν 76 % αποτελεσματικοτητα τελικα ) . Ωστοσο οι θρομβωσεις παρατηρηθηκαν κυριως σε γυναικες 18-50 ετων , σε ανδρες αν θυμαμαι καλα κατω απο 5-6 περιστατικα σε 5 εκ εμβολιασμους. Απο την αλλη τα καρδιακα προβληματα τα ειχαν ΚΥΡΙΩΣ αντρες 18-29 ετων και σε Ισραηλ και σε ΗΠΑ, οσον αφορα τα mRNA
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,279 μηνύματα.
εγω γι αυτο εκανα τζονσον+ οτι ειμαι ο μονος στην ηλικια μας που ηδη εχω green pass..οντως προστατευει καπως λιγοτερο παντως, ειδικα απεναντι στη μεταλλαξη δελτα ( τα μοντελα απο ηπα που ειχε επικρατησει η βρετανικη δινουν 76 % αποτελεσματικοτητα τελικα ) . Ωστοσο οι θρομβωσεις παρατηρηθηκαν κυριως σε γυναικες 18-50 ετων , σε ανδρες αν θυμαμαι καλα κατω απο 5-6 περιστατικα σε 5 εκ εμβολιασμους. Απο την αλλη τα καρδιακα προβληματα τα ειχαν ΚΥΡΙΩΣ αντρες 18-29 ετων και σε Ισραηλ και σε ΗΠΑ, οσον αφορα τα mRNA
Ευχαριστω πολυ για την τοποθέτηση σου!!
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Κι εγώ πάντως τόσο καιρό ήμουν σίγουρος ότι δε θα έχουμε πάλι καραντίνα. Τώρα βλέπω τα άρθρα "μέτρα για να μη φτάσουμε σε νέο lockdown" και μου έρχονται στο μυαλό παρόμοια άρθρα του περασμένου Αυγούστου - Σεπτεμβρίου και του Φεβρουαρίου. :( Έχει αρχίσει να με πιάνει και η απελπισία ότι δε θα ανοίξουν τα σχολεία και θα περάσω διαδικτυακά τη Γ' Λυκείου.

Μακάρι να μην ισχύσει τίποτα από όλα αυτά! Πλήρη κανονικότητα πάντως εντός του 2021 δε βλέπω... + ότι οι εμβολιασμοί έχουν έρθει σε τέλμα όχι μόνο των αρνητών αλλά και των "από Σεπτέμβρη και βλέπουμε", φοβάμαι μην είναι αργά τότε!

Τέλος πάντων, ας ελπίσουμε για το καλύτερο.
φιλε μη το λες αυτο απ'τη μια μας βολευει γιατι θα ειμαστε στην ανεση του σπιτιου μας, ουτως η αλλως κανεις δε περιμενει πλεον τα σχολεια για να προετιμαστει, οσον αφορα τα φροντιστηρια πρεπει να βουνε τροπους να κανουν μαθηματα δια ζωσης στο σπιτι καποιου, ετσι θα κανουμε εμεις αν γινει λοκνταουν.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Είμαι της άποψης ότι τα πανεπιστήμια πρέπει να ανοίξουν από Σεπτέμβριο αλλά ταυτόχρονα να είναι υποχρεωτικός ο εμβολιασμός των φοιτητών και καθηγητών. Όσοι φοιτητές δεν έχουν πιστοποιητικό εμβολιασμού να μην μπορούν να μπουν στο καμπους και φυσικά να μην παίρνουν παρουσίες και να μην συμμετέχουν σε τίποτα δια ζώσης. Δεν γίνεται να μένουν κλειστά τα πανεπιστήμια λόγω αυτών που δεν εμβολιάζονται.
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Είμαι της άποψης ότι τα πανεπιστήμια πρέπει να ανοίξουν από Σεπτέμβριο αλλά ταυτόχρονα να είναι υποχρεωτικός ο εμβολιασμός των φοιτητών και καθηγητών. Όσοι φοιτητές δεν έχουν πιστοποιητικό εμβολιασμού να μην μπορούν να μπουν στο καμπους και φυσικά να μην παίρνουν παρουσίες και να μην συμμετέχουν σε τίποτα δια ζώσης. Δεν γίνεται να μένουν κλειστά τα πανεπιστήμια λόγω αυτών που δεν εμβολιάζονται.
γιατι να μη μπορουν; χουντα εχουμε; οποιος θελει ας το κανει οποιος δε θελει ας μη το κανει.
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Γνώμη μου: Δεν νοείται υποχρεωτικός εμβολιασμός κανενός Αν οι εταιρείες που διαθέτουν τα εμβόλια δεν υποχρεωθούν να λάβουν την νομική συνέπεια σε περίπτωση σοβαρής παρενέργειας
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Γνώμη μου: Δεν νοείται υποχρεωτικός εμβολιασμός κανενός Αν οι εταιρείες που διαθέτουν τα εμβόλια δεν υποχρεωθούν να λάβουν την νομική συνέπεια σε περίπτωση σοβαρής παρενέργειας
Όλα τα εμβόλια έχουν παρενέργειες από πάντα, για αυτό υπήρχε το αντιεμβολιαστικό κίνημα από παλιά. Απλά τώρα με τον covid έχει μπει για τα καλά στο μυαλό σας.
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
Όλα τα εμβόλια έχουν παρενέργειες από πάντα, για αυτό υπήρχε το αντιεμβολιαστικό κίνημα από παλιά. Απλά τώρα με τον covid έχει μπει για τα καλά στο μυαλό σας.
και παλι δεν εχουμε χουντα οποιος θελει θα το κανει, οσοι δε θελουνε δε θα το κανουν δικαιωμα τους ειναι, επισης σου προτεινω να δεις κανα βιντεο του pro news.
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Όλα τα εμβόλια έχουν παρενέργειες από πάντα, για αυτό υπήρχε το αντιεμβολιαστικό κίνημα από παλιά. Απλά τώρα με τον covid έχει μπει για τα καλά στο μυαλό σας.
Χμμ μήπως τα αλλά εμβόλια προστατευουν από πολυ πιο φονικές ασθένειες;
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Για να βγάζει ο ΣΥΡΙΖΑ δήλωση στο κόσμο να εμβολιαστεί... σκεφτείτε τι έρχεται.
 

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Χμμ μήπως τα αλλά εμβόλια προστατευουν από πολυ πιο φονικές ασθένειες;
Α νομίζετε ότι είναι μια απλή γρίπη; Έχετε καταλάβει ότι με παγκόσμια καραντίνα μετράμε πολλαπλάσιους θανάτους από τη γρίπη; Έχετε καταλάβει βασικά τι θα γινόταν χωρίς καραντίνα; Ναι ας μην κάνουμε εμβόλιο και ας έχουμε καραντίνα για πάντα από εδώ και πέρα. Σκέψου μόνο ότι δεν έχει ξανασυμβει ποτε αυτό στο σύγχρονο κόσμο, μπας και καταλάβεις την σοβαρότητα της κατάστασης. Δεν είχαμε παρόμοια πανδημία τον τελευταίο αιώνα τουλάχιστον.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.

Jim175

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Jim175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 844 μηνύματα.
εχουμε ακουσει και παρομοια περιστατικα για ατομα που εκαναν το εμβολιο.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το 4ο κύμα θα έρθει στην Ελλάδα είτε το θέλουμε, είτε όχι.

Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε πόσοι από τους διασωλημενους και τους θανάτους ανά ηλικιακή ομάδα είναι εμβολιασμενοι και πόσοι ανεμβολιαστοι, για να βγάλουμε συμπεράσματα για την χρησιμότητα των εμβολίων.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
2107 νέα κρούσματα, τα 397 από από 18.153 rapid tests (θετικότητα 2,19%) και τα από 1710 από 13.433 μοριακά tests (θετικότητα 12,72%).
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top