• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Νομιζεις θα την γλυτωσεις?

1626223733991.png
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
και οι ψεκασμενοι εχουν δικαιωμα στην ενημερωση

1626241346311.png
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,205 μηνύματα.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Δωράκι σε αυτούς που μέχρι πριν κάτι μήνες έλεγαν για την ωφέλεια των Lock downs.

https://www.google.gr/url?sa=t&sour...LEAM&usg=AOvVaw3I865POTfNHKvTVyQhWMB_&ampcf=1
Υπομονή και σε λίγους μήνες θα έχουμε κάτι αντίστοιχο και για τα κορονοεμβόλια...το θέμα είναι άλλο όμως, θα πληρώσει κανείς το τίμημα των όσων έρχονται;Θα μπει κανείς φυλακή;:rolleyes:
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,805 μηνύματα.
Οπότε ο άλλος που θα πάει σε καφετέρια να φάει σουβλάκια φορώντας δύο μάσκες για να προστατευτεί και μετά την βγάλει για να φάει (πώς θα φάει αλλιώς), δεν προστατεύεται καθόλου, με την λογική αυτή.

Βέβαια πολλοί φοράνε τις μάσκες διακοσμητικά, αφού έχουν την μύτη έξω !
Ο καθένας μπορεί να κολλήσει .Οποίος λέει σήμερα ότι δεν έχει κολλήσει δεν έχει ιδέα απ' την πανδημία

Θα πω μια λέξη .... ασυμπτωματικός
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,205 μηνύματα.
Υπομονή και σε λίγους μήνες θα έχουμε κάτι αντίστοιχο και για τα κορονοεμβόλια...το θέμα είναι άλλο όμως, θα πληρώσει κανείς το τίμημα των όσων έρχονται;Θα μπει κανείς φυλακή;:rolleyes:
Οι εταιρείες των εμβολίων είναι γίγαντες κανενα κράτος δεν θα ζητήσει ευθύνες. Πχ η Johnson and Johnson είναι η μεγαλύτερη εταιρεία φαρμάκων των ΗΠΑ. Εχει έσοδα 87 δις Δολάρια ανά έτος, κέρδη 10 δις και μια χρηματιστήριακη αξια 2.5 φορες το Ελληνικο ΑΕΠ υψους 427 δις Δολαρια.
Η Pfizer εχει εσοδα 49 δις Δολάρια, κερδη 8.7 δις και αξια στο χρηματιστήριο λίγο πάνω από 200 δις. Μιλαμε για γίγαντες κανενα κρατος δεν μπορει να ζητησει ευθύνες. Ενταξει η Moderna ειναι μικρή εταιρεία εχει εσοδα 2 δις Δολάρια αρα πες εκει κατι γινεται.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Οι εταιρείες των εμβολίων είναι γίγαντες κανενα κράτος δεν θα ζητήσει ευθύνες. Πχ η Johnson and Johnson είναι η μεγαλύτερη εταιρεία φαρμάκων των ΗΠΑ. Εχει έσοδα 87 δις Δολάρια ανά έτος, κέρδη 10 δις και μια χρηματιστήριακη αξια 2.5 φορες το Ελληνικο ΑΕΠ υψους 427 δις Δολαρια.
Η Pfizer εχει εσοδα 49 δις Δολάρια, κερδη 8.7 δις και αξια στο χρηματιστήριο λίγο πάνω από 200 δις. Μιλαμε για γίγαντες κανενα κρατος δεν μπορει να ζητησει ευθύνες. Ενταξει η Moderna ειναι μικρή εταιρεία εχει εσοδα 2 δις Δολάρια αρα πες εκει κατι γινεται.
Η φυλακή σ' αυτή την περίπτωση θα έπρεπε να ετοιμάζεται κυρίως για τους "dealers" (πολιτικάντηδες, τηλεμαϊντανούς "επιστήμονες" κ.λπ.) που με 40 βαθμούς έξω ουρλιάζουν μην κολλήσουμε γρίπη και τρομοκρατούν, εκβιάζουν, απειλούν και περιορίζουν όλο και περισσότερο τις ελευθερίες όσων δεν πάνε να κάνουν τα πειραματόζωα για να ξεπουλήσουν...αλλά ξέχασα, είναι καλυμμένοι από τις υπογραφές (και την ανοχή και συνενοχή) των μπολιασμένων και τους νόμους που ψηφίζουν!:rolleyes:
Οι φαρμακευτικές καλά κάνουν και πουλάνε ό,τι πουλάνε αφού τους έχουν δώσει άδεια να το κάνουν, έστω και "έκτακτη" (για την οποία κάτι research coordinator ala crem εδώ μέσα δε μιλάνε φυσικά)...

 
Τελευταία επεξεργασία:

ilovenature

Νεοφερμένος

Ο ilovenature αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
https://science.sciencemag.org/cont...=SciMag&utm_source=Social&utm_medium=Facebook

τελικα τα εμβολια θα μας φερουν την κανονικοτητα πισω? Ρωταω γιατι απ οτι ακουγεται το πλανο εμβολιασμου σε ολο τον κοσμο ξεκιναει παλι απ το 0 αφου η Ε μεταλλαξη προσβαλει ανετα και εμβολιασμενους συμφωνα με την ερευνα
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,205 μηνύματα.
https://science.sciencemag.org/cont...=SciMag&utm_source=Social&utm_medium=Facebook

τελικα τα εμβολια θα μας φερουν την κανονικοτητα πισω? Ρωταω γιατι απ οτι ακουγεται το πλανο εμβολιασμου σε ολο τον κοσμο ξεκιναει παλι απ το 0 αφου η Ε μεταλλαξη προσβαλει ανετα και εμβολιασμενους συμφωνα με την ερευνα
Τα εμβολια δινουν τοσο μεγαλη προστασια οπου οι εμβολιασμενοι του φορουμ αντι να χαίρονται ασχολουνται με τους ανεμβολιαστους καθισμένοι σε ενα καναπε 24 ωρες. Μαλλον ειδαν οτι στην Βρετανια και Ισραηλ κολλάνε και οι εμβολιασμενοι και φοβούνται.
Τελος παντων εγω θα παω να το κανω ομως μασκα και τεστ θα συνεχισω να κανω κανονικα.
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
εγω που ειμαι εμβολιασμενος και καθομαι στο καναπε λογω ζεστης μετραω φωτη?
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
https://science.sciencemag.org/cont...=SciMag&utm_source=Social&utm_medium=Facebook

τελικα τα εμβολια θα μας φερουν την κανονικοτητα πισω? Ρωταω γιατι απ οτι ακουγεται το πλανο εμβολιασμου σε ολο τον κοσμο ξεκιναει παλι απ το 0 αφου η Ε μεταλλαξη προσβαλει ανετα και εμβολιασμενους συμφωνα με την ερευνα
Η "κανονικότητα" θα επανέλθει μόνο όταν η κοινή λογική αντικαταστήσει τις μίζες και την κερδοσκοπία παγκοσμίως...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,205 μηνύματα.
εγω που ειμαι εμβολιασμενος και καθομαι στο καναπε λογω ζεστης μετραω φωτη?
Εξαρτάτε, αν νομίζεις φιλε οτι δεν κολλάς επειδή είσαι εμβολιασμενος επειδή ετσι λεει ο Μητσοτάκης και ο Βασιλακοπουλος ναι μετράς. Αν απο την αλλη σκέφτεσαι λογικα, δηλαδη εκανες το εμβολιο ωστε να προστατευτείς απο την βαρια νοσηση αλλα γνωριζεις οτι υπαρχει πιθανοτητα να κολλησεις τοτε οχι.
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Εξαρτάτε, αν νομίζεις φιλε οτι δεν κολλάς επειδή είσαι εμβολιασμενος επειδή ετσι λεει ο Μητσοτάκης και ο Βασιλακοπουλος ναι μετράς. Αν απο την αλλη σκέφτεσαι λογικα, δηλαδη εκανες το εμβολιο ωστε να προστατευτείς απο την βαρια νοσηση αλλα γνωριζεις οτι υπαρχει πιθανοτητα να κολλησεις τοτε οχι.
καλα εγω ειρωνικα το ειπα λιγο
κοιτα εγω εκανα το εμβολιο εκανα το χρεος μου απο εκει και περα αν κολλησω κολλησα
θα εκμεταλευτω τουλαχιστον στις διακοπες οτι περναω απαρατηρητος χωρις τεστ
αλλα τι εννουμε κολλαω? γτ το να ειμαι ασυμπτωματικος εμβολιασμενος για μενα ειναι ιδιο με το να μην εχω τον ιο
 

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
οταν βγαινεις θετικος σε παιρνουν τηλεφωνο απο την πολιτικη προστασια?
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,205 μηνύματα.
καλα εγω ειρωνικα το ειπα λιγο
κοιτα εγω εκανα το εμβολιο εκανα το χρεος μου απο εκει και περα αν κολλησω κολλησα
θα εκμεταλευτω τουλαχιστον στις διακοπες οτι περναω απαρατηρητος χωρις τεστ
αλλα τι εννουμε κολλαω? γτ το να ειμαι ασυμπτωματικος εμβολιασμενος για μενα ειναι ιδιο με το να μην εχω τον ιο
Καταλαβαινω τι λες και συμφωνω απολυτα. Δεν συμφωνώ με την αποψη της κυβέρνησης που λεει οτι οι εμβολιασμενοι δεν πρεπει να κανουν τεστ, αυτο ειναι λαθος αν ρωτησεις σοβαρους γιατρους. Εγω λεω ναι στα εμβολια ομως ειναι καλο σε εσωτερικους χωρους (εστιαση, διασκεδαση, cinema) να ζητηθει και rapid test καθως ειμαστε εν μεσω 4ο κόμματος.
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
νταξ εχει ξεφυγει τοσο ο ιος που με ελευθεριες σε ατομα που εμβολιαστηκαν ειναι το σωστο
και επισης το ιικο φορτιο ειναι πολυ μικροτερο
μη τα ξαναλεμε
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
κοιτα εγω εκανα το εμβολιο εκανα το χρεος μου απο εκει και περα αν κολλησω κολλησα
θα εκμεταλευτω τουλαχιστον στις διακοπες οτι περναω απαρατηρητος χωρις τεστ
αλλα τι εννουμε κολλαω? γτ το να ειμαι ασυμπτωματικος εμβολιασμενος για μενα ειναι ιδιο με το να μην εχω τον ιο
Κι έτσι χωρίς τεστ θα μπορείς να κολλάς τους γύρω σου ανενόχλητος και να συνδράμεις στις μεταλλάξεις του ιού ως φορέας του...αλλά κατά τ' άλλα "έκανες το χρέος σου"!:whatever:
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Κι έτσι χωρίς τεστ θα μπορείς να κολλάς τους γύρω σου ανενόχλητος...αλλά κατά τ' άλλα "έκανες το χρέος σου"!:whatever:
ενω εσυ που δεν κανεις το εμβολιο και εχεις πολυ μεγαλυτερο φορτιο εχεις κανει το χρεος σου προς τη κοινωνια :whatever:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top