• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Οχι εννοώ το εμβόλιο το ίδιο θα βγάλει παρενέργειες :(
Δεν πειράζει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αύριο κλείνω ραντεβού. Εγώ που πιάνω ήδη 5G τι να περιμένω; Υπάρχει πιθανότητα να έχω και 6G μετά τον εμβολιασμό;
Θα βγάλεις 7G και θα πας στο διάστημα.😁😁
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Ο καθένας μπορεί να κολλήσει .Οποίος λέει σήμερα ότι δεν έχει κολλήσει δεν έχει ιδέα απ' την πανδημία

Θα πω μια λέξη .... ασυμπτωματικός

Υπάρχουν και ασυμπτωματικοί φυσικά αλλά και πολλοί που δεν έχουμε κολλήσει....

Γιατί σου φαίνεται παράξενο ;

'Αλλωστε όποιος θέλει να είναι σίγουρος για το αν έχει κολλήσει ή όχι, υπάρχουν τα self tests.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Να ενημερώσω τους φελλούς που χαχανίζουν εδώ μέσα ότι α)ο κόσμος διαδηλώνει κατά του διαχωρισμού, της τρομοκρατίας και της "υποχρεωτικότητας" και όχι κατά του εμβολίου όπως τονίζουν τα πληρωμένα κωλοκάναλα και φυλλάδες και β)ότι στις διαδηλώσεις αυτές συμμετέχουν και εμβολιασμένοι (που έχουν μυαλό στο κεφάλι κι αντιλαμβάνονται τι έρχεται μετά)...
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Tι έγινε; Αρχισαν και οι 25άρηδες να εμβολιάζονται;
1626291208664.png
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,843 μηνύματα.
Έκανα το Σάββατο το απόγευμα την πρώτη δόση pfizer.
Δεν με πονάει καθόλου το χέρι μου, όμως σήμερα Τετάρτη πονάνε οι μυες των ποδιών μου (μπροστά, πάνω από το γόνατα το μπούτι), ενώ δεν μπορώ να το δικαιολογήσω με κάτι (πχ δεν περπάτησα έντονα ούτε έκανα σωματική άσκηση).

Αυτά :)
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
@Jack of Spades δεν σε βλέπω να διαμαρτύρεσαι με τον ίδιο ζήλο για αλλες EUA θεραπείες. Πχ πλάσμα, remdesivir, Regeneron. Εκεί δεν μας ενοχλεί το σύντομο χρονικό διάστημα που εγκρίθηκαν οι θεραπείες; Τι; Όχι;
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα γελάει η ανθρωπότητα αιώνες μετά όταν θα γράφεται ιστορία και θα αναφέρεται στην πανδημία και στο πως η επιστήμη έφερε την λύση με το εμβόλιο και αντί ο κόσμος να τρέξει διαδήλωνε κατά.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Κανείς δεν εκαμε συγκέντρωση κατά του εμβολιασμού εκανε συγκέντρωση ΚΑΤΑ του υποχρεωτικου εμβολιασμού. Εδώ και ενα χρόνο η κυβέρνηση καταπατησε κάθε ανθρώπινο δικαίωμα, έκλεισε την οικονομια για 6 μήνες, εβαζε την αστυνομια μεσα στα σπιτια των ανθρώπων για να δουν αν είναι πολλά άτομα μαζεμένα, έβαζε την αστυνομία να κοβει πρόστιμα αν μέσα στο οικογενειακό αυτοκίνητο ήταν πάνω από 2 άτομα και τώρα αναγκάζει με εμβολιασμο ατομα που δεν ειναι αρνητες αλλα φοβούνται καθως ολα τα σκευάσματα αυτα ειναι 9 μηνών.

Απο την μια φωνάζετε για τα δικαιώματα των μεταναστών και των ΛΟΑΤ ομως χαίρεστε με την καταπάτηση των παραπάνω δικαιωμάτων που ανέφερα.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Κανείς δεν εκαμε συγκέντρωση κατά του εμβολιασμού εκανε συγκέντρωση ΚΑΤΑ του υποχρεωτικου εμβολιασμού. Εδώ και ενα χρόνο η κυβέρνηση καταπατησε κάθε ανθρώπινο δικαίωμα, έκλεισε την οικονομια για 6 μήνες, εβαζε την αστυνομια μεσα στα σπιτια των ανθρώπων για να δουν αν είναι πολλά άτομα μαζεμένα, έβαζε την αστυνομία να κοβει πρόστιμα αν μέσα στο οικογενειακό αυτοκίνητο ήταν πάνω από 2 άτομα και τώρα αναγκάζει με εμβολιασμο ατομα που δεν ειναι αρνητες αλλα φοβούνται καθως ολα τα σκευάσματα αυτα ειναι 9 μηνών.

Απο την μια φωνάζετε για τα δικαιώματα των μεταναστών και των ΛΟΑΤ ομως χαίρεστε με την καταπάτηση των παραπάνω δικαιωμάτων που ανέφερα.
Φώτη, τα είπες όλα σε λίγες λέξεις.

Φόβος!!! ένα συναίσθημα με απίστευτα αποτελέσματα για το άτομο που βρίσκεται κάτω απο την επίδραση του.

Οποιος διέγραψε απο το λεξιλόγιο του την λέξη <<σεβασμός>>, μπορεί να πει ότι θέλει.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Φώτη, τα είπες όλα σε λίγες λέξεις.

Φόβος!!! ένα συναίσθημα με απίστευτα αποτελέσματα για το άτομο που βρίσκεται κάτω απο την επίδραση του.

Οποιος διέγραψε απο το λεξιλόγιο του την λέξη <<σεβασμός>>, μπορεί να πει ότι θέλει.
Και εγω φοβάμαι τον Covid σαν ιό, αλλά αυτό που κάνει η Νεα Δημοκρατία είναι απαράδεκτο είναι αστείο να μιλάμε για βασικά δικαιώματα εν έτη 2021. Δηλαδη εγω θα εμβολιαστω ομως ο καλύτερος φιλος μου οχι, δηλαδη θα μου απαγορευσει να πηγαίνω στην εστιαση μαζι του επειδη δεν εκανε το εμβολιο?? Θα μου βαζει ο Μητσοτακης την αστυνομια στο σπιτι μου για να δει ποσα ατομα εχω καλέσει οταν εκεινος τον Φεβρουαριο πηγε στην Ικαρια με 50 ατομα μεσα σε ενα σπιτι? Θα αποφασίζει ο Μητσοτάκης για το ποτε θα ανοιξει η θα κλεισει η οικονομια λες και ειναι δικια του περιουσια η Ελλαδα?? Αυτα ειναι γέλια πράγματα
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
δεν σε βλέπω να διαμαρτύρεσαι με τον ίδιο ζήλο για αλλες EUA θεραπείες. Πχ πλάσμα, remdesivir, Regeneron. Εκεί δεν μας ενοχλεί το σύντομο χρονικό διάστημα που εγκρίθηκαν οι θεραπείες; Τι; Όχι;
Δεν είμαι research coordinator ala crem για να γνωρίζω αυτές τις θεραπείες, εσύ που είσαι εξήγησέ μου να καταλάβω (σε p.m., μην το ξεχειλώνεις εδώ) κι αν υπάρχει τέτοιο ζήτημα κι εκεί φυσικά και η θέση μου παραμένει ίδια...
Ωραία τα επιχειρήματά σου πάντως!:rolleyes:
Θα γελάει η ανθρωπότητα αιώνες μετά όταν θα γράφεται ιστορία και θα αναφέρεται στην πανδημία και στο πως η επιστήμη έφερε την λύση με το εμβόλιο και αντί ο κόσμος να τρέξει διαδήλωνε κατά.
Δεν ήξερα ότι έχεις εκτός των άλλων και μαντικές ικανότητες!
Πάντως καλού κακού ετοίμασε 2ο προφίλ εσύ και μερικοί ακόμη γιατί αν η ιστορία δεν γράψει αυτό που πιστεύεις αλλά γράψει π.χ. για τους «...κρατικολάγνους πολίτες του Μπανανιστάν των Βαλκανίων που ο πρωθυπουργός τους έλεγε ότι "ελευθερίες δίνονται σε αυτούς που τις δικαιούνται" κι αυτοί αντί να ξεσηκωθούν απ' τον καναπέ ζητωκραυγάζανε...» δε θα έχεις μούτρα ούτε στο "Κουβεντούλα χωρίς θέμα" να postάρεις...
α)...και τώρα αναγκάζει με εμβολιασμο ατομα που δεν ειναι αρνητες αλλα φοβούνται καθως ολα τα σκευάσματα αυτα ειναι 9 μηνών.

β)Απο την μια φωνάζετε για τα δικαιώματα των μεταναστών και των ΛΟΑΤ ομως χαίρεστε με την καταπάτηση των παραπάνω δικαιωμάτων που ανέφερα.
α)Συν το ότι πλέον θα εμβολιάζουν και ανήλικα παιδιά (τα οποία ούτε θα σταματήσουν να μεταδίδουν τον ιό λόγω εμβολιασμού ούτε κινδυνεύουν ν' αρρωστήσουν βαριά και να πεθάνουν αν τον κολλήσουν) μόνο και μόνο για να (ξε)πουλήσουν τα κορονοεμβόλια!
Μιλάμε για στυγνούς εγκληματίες dealers φαρμακευτικών (που όπως βγήκε στη δημοσιότητα ήδη έχουν τσακώσει μπόλικες χορηγίες...κι ακόμη δεν είδαμε τίποτα) που δε δίνουν δεκάρα τσακιστή για τις ζωές μας...

β)Κομμουνισμό και Χούντα (τρίτων κρατών και όχι Ελλάδας, οι συνταγματάρχες ήταν πολύ "light") τους αξίζει να ζήσουν μπας και πάρει καμιά στροφή το μυαλουδάκι τους...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Το ότι υπάρχουν άτομα που 1μιση χρόνο μετά αφιερώνουν ακόμα τη ζωή τους καθημερινά στον κορονοϊό, και ότι τα μμε ουρλιάζουν για 4ο κύμα ενώ οι εμβολιασμοί προχωράνε και οι διασωληνώσεις μειώνονται, πραγματικά με ξεπερνάει. Η όλη υπόθεση αναδεικνύει πολύ θεμελιακότερα προβλήματα στις ζωές πολλών ανθρώπων από το φαινομενικά μοναδικό πρόβλημα της πανδημίας. Δεν αμφιβάλλω πως αφότου τελειώσει για τα καλά ο όλος πανικός σε μερικά χρόνια, μερικοί θα στενοχωριούνται για το τι θ’ απογίνουν πλέον χωρίς βαρβάρους.

Κατά τη γνώμη μου, η όλη συζήτηση, όχι μόνο εδώ, αλλά και γενικά, έχει καταλήξει κουραστική, αν όχι νοσηρή. Όποιος εμβολιάστηκε κατά πάσα πιθανότητα δε θα υποστεί ξανά περιορισμούς και σίγουρα όχι στο βαθμό που έγινε πέρσι, οπότε περαιτέρω ενασχόληση με το θέμα παρέλκει. Όποιος το αντιλαμβάνεται αυτό, συνεχίζει τη ζωή του και σταματά να ασχολείται με την καθημερινή μηχανιστική, ψυχρή και εν τέλει περιττή στατιστικοποίηση της ανθρώπινης ζωής. Όσο γρηγορότερα το αντιληφθούν κάποιοι αυτό, τόσο καλύτερα - θα τους φύγει και ένα ψυχοφθόρο βάρος που, έστω και αν δεν το συνειδητοποιούν, τους πάει πολύ πίσω στη ζωή.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Όποιος το αντιλαμβάνεται αυτό, συνεχίζει τη ζωή του και σταματά να ασχολείται με την καθημερινή μηχανιστική, ψυχρή και εν τέλει περιττή στατιστικοποίηση της ανθρώπινης ζωής.
Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα. Το οτι εγώ εμβολιάστηκα δεν φτάνει. Το οτι υπάρχει μια μεγάλη μερίδα ανθρώπων που όχι μόνο αρνούνται το εμβόλιο αλλά προτρέπουν στον μη εμβολιασμό κι άλλων και δεν τηρούν και κανένα μέτρο αυτό μου δυσχεραίνει τη ζωή γιατί θα έχει ως αποτέλεσμα η κανονικότητα να αργήσει πολύ περισσότερο από το αν κάνανε οι περισσότεροι εμβόλιο. Δεν είναι απλά "εγώ έκοψα το τσιγάρο οπότε δε με νοιάζει τί κάνουν οι άλλοι". Επίσης προβληματικό είναι οτι υπάρχουν άνθρωποι που θεωρούν οτι μας βάζουν τσιπάκια και έχουν σκοπό να μας εξοντώσουν και άλλα τέτοια. Καλά αυτό το τελευταίο δε μού κάνει πολλή εντύπωση, εδώ υπάρχουν άνθρωποι που θεωρούν οτι αν πιστεύουν στον Θεό δε θα κολλήσουν.
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα. Το οτι εγώ εμβολιάστηκα δεν φτάνει. Το οτι υπάρχει μια μεγάλη μερίδα ανθρώπων που όχι μόνο αρνούνται το εμβόλιο αλλά προτρέπουν στον μη εμβολιασμό κι άλλων και δεν τηρούν και κανένα μέτρο αυτό μου δυσχεραίνει τη ζωή γιατί θα έχει ως αποτέλεσμα η κανονικότητα να αργήσει πολύ περισσότερο από το αν κάνανε οι περισσότεροι εμβόλιο. Δεν είναι απλά "εγώ έκοψα το τσιγάρο οπότε δε με νοιάζει τί κάνουν οι άλλοι". Επίσης προβληματικό είναι οτι υπάρχουν άνθρωποι που θεωρούν οτι μας βάζουν τσιπάκια και έχουν σκοπό να μας εξοντώσουν και άλλα τέτοια. Καλά αυτό το τελευταίο δε μού κάνει πολλή εντύπωση, εδώ υπάρχουν άνθρωποι που θεωρούν οτι αν πιστεύουν στον Θεό δε θα κολλήσουν.

Δε συμφωνώ για πολλούς λόγους, κυρίως επειδή έχασες το ποιντ μου και απαντάς κάτι άλλο, αλλά δίνω μάθημα σε λίγο οπότε δεν μπορώ να το αναλύσω. Θα σταθώ απλά στην εξής τραγική ειρωνεία: να σκούζουν οι εμβολιασμένοι του φόρουμ ότι οι ανεμβολιάστοι τους εμποδίζουν να επιστρέψουν στην κανονικότητα και την ίδια στιγμή να ασχολούνται ολημερίς και ολονυχτίς με τα στατιστικά, τα κρούσματα, τις μεταλλάξεις, τις δηλώσεις κλπ κλπ και να καταλήγουν από μόνοι τους να χάνουν το χρόνο τους και την κανονικότητά, που ήδη υπάρχει. Αυτοεκπληρούμενη προφητεία; :P
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.
Δεν πιστεύω να διαφωνεί κανείς.
Το οτι εγώ εμβολιάστηκα δεν φτάνει.
Ναι! δεν φτάνει. Αλλά, εσένα θα πρέπει να σου αρκεί και μέχρι εδώ.
Το οτι υπάρχει μια μεγάλη μερίδα ανθρώπων που όχι μόνο αρνούνται το εμβόλιο αλλά προτρέπουν στον μη εμβολιασμό κι άλλων και δεν τηρούν και κανένα μέτρο αυτό μου δυσχεραίνει τη ζωή γιατί θα έχει ως αποτέλεσμα η κανονικότητα να αργήσει πολύ περισσότερο από το αν κάνανε οι περισσότεροι εμβόλιο.
Υπάρχει μία μεγάλη κοινότητα επιστημόνων και όχι αμελητέα, η οποία ενημερώνει.
Επίσης, πώς μπορώ να αγνοήσω την Καγκελάριο της Γερμανίας??? Μέρκελ το όνομα της...
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Θα σταθώ απλά στην εξής τραγική ειρωνεία: να σκούζουν οι εμβολιασμένοι του φόρουμ ότι οι ανεμβολιάστοι τους εμποδίζουν να επιστρέψουν στην κανονικότητα και την ίδια στιγμή να ασχολούνται ολημερίς και ολονυχτίς με τα στατιστικά, τα κρούσματα, τις μεταλλάξεις, τις δηλώσεις κλπ κλπ και να καταλήγουν από μόνοι τους να χάνουν το χρόνο τους και την κανονικότητά, που ήδη υπάρχει. Αυτοεκπληρούμενη προφητεία;
Κρίνεις εξι ιδίων τα αλλότρια. Μπορεί για κάποιον η κανονική του ζωή να είναι αυτή, να κάθεται και να διαβάζει ειδήσεις και να τις ποστάρει στο στέκι. Δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι τη "νορμάλ" κοινωνική ζωή που νομίζουν οι "νορμάλ" άνθρωποι της κοινωνίας μας. Για κάποιον κανονικότητα μπορεί να είναι απλά να κοιτάει τον τοίχο πίνοντας σαγκρία. Όχι η κανονικότητα δεν υπάρχει φίλε μου τη στιγμή που θες να κάνεις μια εγχείρηση ρουτίνας και δεν μπορείς επειδή τα μισά νοσοκομεία είναι νοσοκομεία κόβιντ γεμάτα από κόσμο που νόμιζε όπως εσύ οτι η κανονικότητα επέστρεψε...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top