• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Παιδιά δεν ξέρετε πως εξαπλώνεται ο ιός. Χώρες που έκλεισαν τα σύνορα τους συνέχισαν να έχουν κοβιντ. Και 1 κρούσμα να έχεις στη χώρα, αν έχεις ανοιχτό εγχώριο τουρισμό και οι πολίτες κυκλοφορούν, αυτό θα ξεσπάσει νέο κύμα. Έτσι ξεκινάει κάθε επιδημία, με ένα κρούσμα, όχι με τουρισμό. Ο τουρισμός δεν έχει κάποια σχέση. Εγώ όταν ήρθα Ελλάδα είχα κάνει 8 τεστ σε διάστημα τριών εβδομάδων, τρία PCR, δύο rapid και 3 self test. Οι τουρίστες σας φταίνε όταν έχετε covid και δεν τηρείτε τα μέτρα...

Νομίζω αντιλαμβάνεσαι την διαφορά ότι στα λίγα κρουσματα η εκθετική αύξηση δεν έχει καμία σχέση με εκθετική αύξηση σε πολλά κρουσματα. Οι αριθμοί που είχαμε φτάσει πέρυσι με λίγα απλά μέτρα κατά την διάρκεια της χρονιάς ήταν απόλυτα διαχείρισημοι. Το πως ξέφυγαν το είπαμε. Το ότι εσυ έκανες 8 τεστ δεν μου λέει κάτι όταν η μάζα έμπαινε όπως να'ναι
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Εγώ πάντως σήμερα θα κάνω τη πρώτη δόση της pfizer το μεσημέρι και τώρα έχω αγχωθει λίγο με τις παρενέργειες που θα έχω και για πόσο θα κρατήσουν.
Η πρώτη δόση δεν είναι τίποτα, το χέρι σου θα πονάει 2 μέρες, μπορεί να νιώθεις μια μικρή κούραση αλλά τίποτα άλλο. Στη δεύτερη δόση δίνει συμπτώματα πιο σοβαρά το pfizer.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,478 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,478 μηνύματα.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Που είναι οι "έγκριτοι" κυβερνητικοί επιδημιολόγοι της δεκάρας να σχολιάσουν;:rolleyes:
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.

Το ποσοστό παιζει απο 90 έως 96%.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,478 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,558 μηνύματα.
Έκανα κι εγώ την πρώτη δόση πριν τρία τέταρτα!

Μέχρι στιγμής όλα καλά!
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,814 μηνύματα.
Λοιπόν, έκανα τη πρώτη δόση pfizer στις 13:45 και στο πρώτο 5λέπτο ένιωθα μια ενόχληση στο σημείο που μπήκε η βελόνα. Κατά αλλά εντάξει είμαι, μόνο που στο αριστερό χέρι μου μπορώ να το σηκώσω έως σε ένα σημείο.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,478 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
ενας φιλος μου εκανε τη δευτερη δοση φαιζερ το σαββατο και ειναι τελειως κομπλε
αλλη φιλη μου εκανε σημερα τη πρωτη δοση
σιγα σιγα ολοι πειθονται
αυτη τη στιγμη μονο ενας φιλος μου δεν θελει ακομα να το κανει και ενας αλλος δεν το κανει γτ εχει περασει κοβιντ
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Την δικαιούται αυτός και ο δεύτερος μεγαλύτερος αδελφός και τα υπόλοιπα αδέλφια τπτ.
Την δικαιούνται οι δύο φοιτητές. Δύο γονείς χάθηκαν, άρα παίρνουν δύο συντάξεις. Πόσα αδέλφια είναι κ πόσο ετών;
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Την δικαιούνται οι δύο φοιτητές. Δύο γονείς χάθηκαν, άρα παίρνουν δύο συντάξεις. Πόσα αδέλφια είναι κ πόσο ετών;
Aπό το άρθρο στην ομάδα αλήθειας το διάβασα.

Ο υπουργός ενημέρωσε επίσης τον Δημήτρη ότι έχει ολοκληρωθεί ο υπολογισμός της σύνταξης που δικαιούται ο ίδιος και ένα από τα αδέλφια του, από τους γονείς τους.
Μεγάλη αδικία. Η σύνταξη πρέπει να μοιράζεται σε όλα τα παιδιά.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Αν θυμάμαι καλά, είναι τρία αδέλφια εκ των οποιων ο τρίτος είναι ανήλικος. Δύο συντάξεις για τρία άτομα δεν μου φαίνεται και τόσο προβληματικό.
Αν δεν έχαναν την ζωή τους οι γονείς τους από τον κορονοιο, θα ζούσαν πέντε άτομα με δύο μισθούς.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Να πάνε να το κάνουν το 30% χούφταλων που έχουν μείνει ανεμβολίαστοι και να μας αφήσουν στην ησυχία μας
Ωραία για να καταλάβω. Οι γονείς σου κι οι παππούδες σου δέχεσαι να το κάνουν; Τί πιστεύεις οτι πρέπει να κάνει το κράτος για να αναγκάσει - πείσει τους 60+ να εμβολιαστούν;
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Ωραία για να καταλάβω. Οι γονείς σου κι οι παππούδες σου δέχεσαι να το κάνουν; Τί πιστεύεις οτι πρέπει να κάνει το κράτος για να αναγκάσει - πείσει τους 60+ να εμβολιαστούν;
Να τους μειώσει την συνταξη αν δεν εμβολιαστουν. Πάλι η κατάσταση γυρω τους περιστρέφεται ότι και να λένε τα media για το πόσο κίνδυνευουν οι νέοι. Οι διασωληνωμένοι έχουν μέση ηλικία 66.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Σε ημερήσια βάση τουλάχιστον 15 άτομα ηλικίας 25-55 χρόνων εισάγονται σε νοσοκομείο, καθώς χρειάζονται νοσηλεία για την αντιμετώπιση της λοίμωξης covid-19 που έχουν εμφανίσει. Και 1 στις 10 εισαγωγές αφορά ασθενή ηλικίας κάτω των 24 χρόνων.
Προφανώς από τις 9 Ιουλίου ο μέσος όρος έπεσε και άλλο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top