• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.

Γιατί ο κ. Γάκης λέει οτι Γερουσιαστές της Αμερικής, λένε οτι ο Φάουτσι είναι διεφθαρμένος και ζητούν να φύγει;
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Ωραία για να καταλάβω. Οι γονείς σου κι οι παππούδες σου δέχεσαι να το κάνουν; Τί πιστεύεις οτι πρέπει να κάνει το κράτος για να αναγκάσει - πείσει τους 60+ να εμβολιαστούν;
Δεν έχω ούτε γονείς ούτε παππούδες εν ζωή...το μόνο που ξέρω είναι ότι με τον τσαμπουκά, με συγκαλύψεις, με παλινωδίες κ.λπ. έχεις τ' αντίθετα αποτελέσματα!
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,478 μηνύματα.
Σαν εχθρό θεωρείτε τον ιό ή την κυβέρνηση και τα μέτρα της;
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Δεν έχω ούτε γονείς ούτε παππούδες εν ζωή...το μόνο που ξέρω είναι ότι με τον τσαμπουκά, με συγκαλύψεις, με παλινωδίες κ.λπ. έχεις τ' αντίθετα αποτελέσματα!
Απάντησέ μου όμως. Κάποιον συγγενή δικό σου ή της γυναίκας σου ή φίλου σου θα έχεις. Αυτοί θες να κάνουν το εμβόλιο;

Λες να πείσουν τους ηλικιωμένους να το κάνουν, σε ρωτώ πώς; Πώς;
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,478 μηνύματα.
δειγματοληψία 17/6-12/7 - 856 δειγματα, 760 με στελέχη
466 στελέχη Δ = 61% των στελεχών
868 στελέχη συνολικά = 4,41% του συνόλου
Αττική, Ηράκλειο, Θες/κη, Ρέθυμνο το 88% των 868 που έχουν βρεθεί ως τώρα

1626812569439.png
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Απάντησέ μου όμως. Κάποιον συγγενή δικό σου ή της γυναίκας σου ή φίλου σου θα έχεις. Αυτοί θες να κάνουν το εμβόλιο;

Λες να πείσουν τους ηλικιωμένους να το κάνουν, σε ρωτώ πώς; Πώς;
Δείχνεις οτι εναγωνίως ρωτάς. Και αυτό δεν σε αφήνει να δεις και άλλα πράγματα. Γιατι υπάρχουν και άλλα πράγματα.

Ενα απο αυτά, είναι η αντίθετη γνώμη, που όλοι μας οφείλουμε να σεβαστούμε.

Σεβάστηκα τους δύο γιους μου, την νύφη μου και δεν είπα κουβέντα.

Σε αντίθεση με εμένα, μόνο ο ένας γιος μου δεν προσπάθησε να με πείσει.

Δεν κρύβω και οτι φοβάμαι μη πάθει κανείς τους τίποτα.

Εγώ, έχω πειστεί οτι είναι πολύ βιαστικό το εμβόλιο.
Δεν είχαν τον απαιτούμενο χρόνο για να θεωρήσω το εμβόλιο ασφαλές.

Ομως, καλύτερο είναι να επιστρέψω στην συζήτηση μας και θα σου πω, οτι οι ηλικιωμένοι μας, ΔΕΝ παραμυθιάζονται...

Υπάρχουν τόσες παρενέργειες, σε πολλές απο αυτές κρύβονται τα στοιχεία, που αδυνατώ να μη τις λάβω υπ'όψιν μου.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Εγώ, έχω πειστεί οτι είναι πολύ βιαστικό το εμβόλιο.
Δεν είχαν τον απαιτούμενο χρόνο για να θεωρήσω το εμβόλιο ασφαλές.
Αφού με τις πολύχρονες ιατρικές σου γνώσεις έβγαλες αυτό το πόρισμα φυσικά και είναι σεβαστό.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αν η εκκλησία λέει ναι στον εμβολιασμό σκεφτείτε πόσο άσχημα είναι τα πράγματα.
 

Nikoleta_Giann2003

Νεοφερμένος

Η Nikoleta_Giann2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Παιδιά κόλλησα κοροναιο προχθές...γνωρίζει κανείς όταν με το καλό ανάρρωσω ποια είναι η διαδικασία για το πιστοποιητικό?
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Αν η εκκλησία λέει ναι στον εμβολιασμό σκεφτείτε πόσο άσχημα είναι τα πράγματα.
Όλοι θα βγάλουν το κατιτίς τους απ' όλη αυτή τη μπίζνα, η εκκλησία θα έμενε στην απ' έξω;
Κατά τ' άλλα από οικονομικής πλευράς σίγουρα πάμε κατά διαόλου κι ένας από τους λόγους που έχουν λυσσάξει να εμβολιάσουν τους πάντες είναι πιθανότατα και αυτός (προφανώς κάποιο πουλάκι από την ΕΚΤ τους σφύριξε ότι από Σεπτέμβριο στήριξη για νέα ομόλογα γιοκ), από υγειονομικής δεν έχουν ανάγκη όλοι αυτοί, κακό σκυλί ψόφο δεν έχει (βλέπε π.χ. Εφραίμ)...
Απάντησέ μου όμως. Κάποιον συγγενή δικό σου ή της γυναίκας σου ή φίλου σου θα έχεις. Αυτοί θες να κάνουν το εμβόλιο;

Λες να πείσουν τους ηλικιωμένους να το κάνουν, σε ρωτώ πώς; Πώς;
Πρώτα απ' όλα ηρέμησε γιατί θα πάθεις τίποτα (εκτός αν είναι παρενέργεια του εμβολίου όλο αυτό οπότε πάσο)...έπειτα, βλέπεις εσύ κάτι απ' όλα όσα ακούγονται (και λέω "ακούγονται" γιατί το αν και κατά πόσο τελικά θα εφαρμοστούν όλες αυτές οι γελοιότητες είναι άλλο θέμα) ν' αφορά τους 80 και άνω;
Οι 80+άρηδες ξημεροβραδιάζονται στα club ή μήπως εργάζονται και φοβούνται για τις δουλειές τους;:rolleyes:
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Αν η εκκλησία λέει ναι στον εμβολιασμό σκεφτείτε πόσο άσχημα είναι τα πράγματα.
Το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα είναι αυτό αλλά ήδη έχουν πληρώσει πολύ μεγάλο τίμημα (έχουν πεθάνει πολλοί ιερείς και ποίμνιο) και μάλλον φοβούνται μην τριτωσει το κακό.
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Αν η εκκλησία λέει ναι στον εμβολιασμό σκεφτείτε πόσο άσχημα είναι τα πράγματα.
Κακά μαντάτα. Αν συνεχίσουν έτσι οι εκκλησίες θα αδειάσουν, γιατί κανένας πιστός δεν θα πηγαίνει.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Πρώτα απ' όλα ηρέμησε γιατί θα πάθεις τίποτα (εκτός αν είναι παρενέργεια του εμβολίου όλο αυτό οπότε πάσο)...έπειτα, βλέπεις εσύ κάτι απ' όλα όσα ακούγονται (και λέω "ακούγονται" γιατί το αν και κατά πόσο τελικά θα εφαρμοστούν όλες αυτές οι γελοιότητες είναι άλλο θέμα) ν' αφορά τους 80 και άνω;
Οι 80+άρηδες ξημεροβραδιάζονται στα club ή μήπως εργάζονται και φοβούνται για τις δουλειές τους;:rolleyes:
Ρε φίλε είπες να αφήσουν ήσυχους τους νέους και να πείσουν τους γέρους να το κάνουν και σε ρωτάω, είσαι υπέρ στο να το κάνουν οι γέροι και πώς μπορεί το κράτος να τους πείσει; Προσπαθώ να καταλάβω τη λογική σου ώστε να κάνουμε συζήτηση. Το οτι υπεκφεύγεις εδώ και δύο ποστ σημαίνει οτι είτε τελικά δεν πιστεύεις στο εμβόλιο για κανέναν είτε κάτι άλλο που δεν έχεις ακόμα πει. Όπως και να έχει προσπάθησα να κάνω συζήτηση, δε θες, αυτοί που διαβάζουν κρίνουν και πάμε παρακάτω.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Ρε φίλε είπες να αφήσουν ήσυχους τους νέους και να πείσουν τους γέρους να το κάνουν και σε ρωτάω, είσαι υπέρ στο να το κάνουν οι γέροι και πώς μπορεί το κράτος να τους πείσει; Προσπαθώ να καταλάβω τη λογική σου ώστε να κάνουμε συζήτηση. Το οτι υπεκφεύγεις εδώ και δύο ποστ σημαίνει οτι είτε τελικά δεν πιστεύεις στο εμβόλιο για κανέναν είτε κάτι άλλο που δεν έχεις ακόμα πει. Όπως και να έχει προσπάθησα να κάνω συζήτηση, δε θες, αυτοί που διαβάζουν κρίνουν και πάμε παρακάτω.
Φυσικά και είμαι υπέρ στο να το κάνουν οι ηλικιωμένοι και όσοι έχουν σοβαρά προβλήματα υγείας, δεν είναι αυτονόητο αυτό;
Γι' αυτούς (υποτίθεται ότι) βγήκαν αυτά τα εμβόλια κι όχι για υγιείς νέους ανθρώπους που οι πιθανότητες ν' αρρωστήσουν βαριά ή/και να πεθάνουν είναι πρακτικά μηδέν...
Και ξαναρωτάω, βλέπεις εσύ κάποια από τις κινήσεις που κάνουν ν' αφορά τους ηλικιωμένους (δε μιλάμε για όσους έχουν σοβαρά προβλήματα υγείας γιατί αυτοί θεωρούμε πως ήδη έχουν σπεύσει από μόνοι τους να το κάνουν);
 
Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,478 μηνύματα.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,589 μηνύματα.
Απάντησέ μου όμως. Κάποιον συγγενή δικό σου ή της γυναίκας σου ή φίλου σου θα έχεις. Αυτοί θες να κάνουν το εμβόλιο;

Λες να πείσουν τους ηλικιωμένους να το κάνουν, σε ρωτώ πώς; Πώς;
ειδοδος στην εκκλησια και στα καπη μονο για εμβολιασμενους ενα μετρο.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Αφού με τις πολύχρονες ιατρικές σου γνώσεις έβγαλες αυτό το πόρισμα φυσικά και είναι σεβαστό.
Ανούσιο να απαντήσω.

Υπάρχει τόσο μεγάλη βιβλιογραφία και απίστευτο υλικό στο διαδίκτυο, που το να επικεντρωθείς σε έναν συνταξιούχο όπως εμένα, αποτελεί σημείο για σκέψη. Οχι για εμένα, αλλά για όσους μπορούν και βλέπουν αυτά που γράφουμε.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
ειδοδος στην εκκλησια και στα καπη μονο για εμβολιασμενους ενα μετρο.
Ένα είναι το μέτρο που θα κάνει όλους τους μπαρμπάδες (αυτούς που νομίζουν ότι είναι αθάνατοι, ότι τους χρωστάμε κάτι κ.λπ.) να τρέξουν να εμβολιαστούν: η κλιμακωτή περικοπή της σύνταξης των ανεμβολίαστων (π.χ. 20% για συντάξεις ως 500€, 35% για συντάξεις από 501€ έως 1.000€ και 50% για συντάξεις από 1.001€ και άνω)...
Μέτρο που ούτε αντισυνταγματικό, παράνομο κ.λπ. είναι, ούτε τις ελευθερίες των πολιτών καταπατά κι είναι πέρα για πέρα justified (δεδομένης της τραγικής οικονομικής κατάστασης της χώρας, του κόστους που συνεπάγεται η περίθαλψη ανεμβολίαστων υπερηλίκων στα νοσοκομεία κ.λπ.)...αλλά που;Ακούσατε κανέναν να πει κάτι τέτοιο;
Όχι γιατί αφενός δε θέλουν να πειράξουν την εκλογική τους "πελατεία", αφετέρου διότι δεν τους ενδιαφέρει ούτε αν θα πεθάνουν 100 ή 1.000.000 ηλικιωμένοι ούτε η υγεία των υπολοίπων, το ΜΟΝΟ που τους ενδιαφέρει είναι να ξεπουλήσουν το εμπόρευμα, εμβολιάζοντας όποιον και όπως μπορούν!;)
Αν μπορούσαν μέχρι και στα μαιευτήρια θα πήγαιναν να τρυπάνε με το ζόρι τα νεογέννητα βρέφη μέσα από τις θερμοκοιτίδες!:rolleyes:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
ειδοδος στην εκκλησια και στα καπη μονο για εμβολιασμενους ενα μετρο.
Αν αυτό που για χιλιάδες χρόνια αγωνίστηκε ο άνθρωπος, να ρυθμίσει τις σχέσεις μεταξύ ιδίων, μπορούν και το καταργούν κατα το δοκούν, τότε λυπάμαι αλλά δεν είναι αυτό Δημοκρατία.
Λυπάμαι γιατι κανένας δεν έχει το δικαίωμα να ρυθμίσει τις σχέσεις των πιστών μέσα στην εκκλησία.

Απορώ με πόση ευκολία ο άνθρωπος εναντιώνεται σε συνανθρώπους του, γιατι τον έχουν ζαλίσει με την παράλογη ενημέρωση που δέχεται σε καθημερινή βάση.

Πες, πες πες, στο τέλος χύθηκε ο καφές...
Ένα είναι το μέτρο που θα κάνει όλους τους μπαρμπάδες (αυτούς που νομίζουν ότι είναι αθάνατοι, ότι τους χρωστάμε κάτι κ.λπ.)
Τους χρωστάς μόνο ένα. Τον σεβασμό...
να τρέξουν να εμβολιαστούν: η κλιμακωτή περικοπή της σύνταξης των ανεμβολίαστων (π.χ. 20% για συντάξεις ως 500€, 35% για συντάξεις από 501€ έως 1.000€ και 50% για συντάξεις από 1.001€ και άνω)...
Απάνθρωπο είναι αυτό το μέτρο.
Και ενώ οι τράπεζες έχουν το δικαίωμα να πατούν το έντερ και να παράγουν το πολυπόθητο σε όλους χρήμα, εσύ συμφωνείς να κόβουν συντάξεις απο τα χρήματα που έχουν παρακρατηθεί στα ασφαλιστικά ταμεία.
Δεν δικαιούσαι ούτε να το σκεφτείς εσύ, όχι να το υποστηρίξεις δημόσια.
Μέτρο που ούτε αντισυνταγματικό, παράνομο κ.λπ. είναι, ούτε τις ελευθερίες των πολιτών καταπατά κι είναι πέρα για πέρα justified (δεδομένης της τραγικής οικονομικής κατάστασης της χώρας, του κόστους που συνεπάγεται η περίθαλψη ανεμβολίαστων υπερηλίκων στα νοσοκομεία κ.λπ.)...αλλά που;Ακούσατε κανέναν να πει κάτι τέτοιο;
Μόλις το είπες εσύ.
Και να σκεφτεί κανείς, οτι ούτε Νομικός είσαι, ούτε Ποινικολόγος, ούτε Αρεοπαγίτης.
Όχι γιατί αφενός δε θέλουν να πειράξουν την εκλογική τους "πελατεία",
Αν αναλογιστεί κανείς οτι τα κόμματα είναι συγκοινωνούντα δοχεία, αξία έχουν μόνο οι κομματικοί μηχανισμοί που απαρτίζονται απο αναλώσιμους.
Κανένας άλλος ψηφοφόρος!!!
αφετέρου διότι δεν τους ενδιαφέρει ούτε αν θα πεθάνουν 100 ή 1.000.000 ηλικιωμένοι ούτε η υγεία των υπολοίπων, το ΜΟΝΟ που τους ενδιαφέρει είναι να ξεπουλήσουν το εμπόρευμα, εμβολιάζοντας όποιον και όπως μπορούν!;)
Αν μπορούσαν μέχρι και στα μαιευτήρια θα πήγαιναν να τρυπάνε με το ζόρι τα νεογέννητα βρέφη μέσα από τις θερμοκοιτίδες!:rolleyes:
Αν μπορούσες να αναλύσεις την λειτουργικότητα των εμβολίων και τις πηγές που άντλησες τις πληροφορίες, θα ήσουν σωστότερος.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top