• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Αυτά παθαίνεις όταν εμπιστεύεσαι ότι το εμβόλιο θα εξαφανίσει τον ιό. Πιο φέηκ πεθαίνεις.
Ψεκα-εμβόλιο.
Τι έγινε φοβήθηκες τώρα ; Φοβάσαι μην κολλήσεις.

Καλά να πάθουν όσοι εμβολιασμένοι κόλλησαν ή κολλήσουν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Μην τα γράφεις
Το οτι φοβηθηκα πως το καταλαβες ;'Κοιτα κατι καμαρι μου,Κανε οτι θες,μην σωσεις και κανεις το εμβολιο,αλλα δεν εχεις κανενα δικαιωμα να βγαζεις εσυ τους αλλους οτι φοβουνται, οταν εσυ χεζεσαι το εμβολιο.Και συνεχεια το λες αυτο οταν σου δειχνουμε τις ψεκασιες που λες.
Αυτο το γεγονος ,του τεραστιου φοβου σου δηλαδη,σε κανει να διαδιδεις ολα αυτα τα φεηκ.Αυτο το δικαιωμα ΔΕΝ το εχεις.
Κατσε σπιτακι σου και κλαψε για τον αδικαιολογητο φοβο σου,αλλα να αποδιδεις στους αλλους αυτον τον φοβο δεν το εχεις το δικαιωμα.
Στην τελικη ειναι απολυτα λυπηρο αυτο το φαινομενο.:(
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγω το Σαββατο εμβολιάζομαι με J&J και δεν ξερω ποσο προστασια δινει εναντι τις Delta variant, το κανω ομως ωστε σε περίπτωση που αρρωστήσω να το περάσω πιο ελαφριά.
Ελα μωρε Φωτη..λες και σε πιστεψαμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,203 μηνύματα.
Το οτι φοβηθηκα πως το καταλαβες ;'Κοιτα κατι καμαρι μου,Κανε οτι θες,μην σωσεις και κανεις το εμβολιο,αλλα δεν εχεις κανενα δικαιωμα να βγαζεις εσυ τους αλλους οτι φοβουνται, οταν εσυ χεζεσαι το εμβολιο.Και συνεχεια το λες αυτο οταν σου δειχνουμε τις ψεκασιες που λες.
Αυτο το γεγονος ,του τεραστιου φοβου σου δηλαδη,σε κανει να διαδιδεις ολα αυτα τα φεηκ.Αυτο το δικαιωμα ΔΕΝ το εχεις.
Κατσε σπιτακι σου και κλαψε για τον αδικαιολογητο φοβο σου,αλλα να αποδιδεις στους αλλους αυτον τον φοβο δεν το εχεις το δικαιωμα.
Στην τελικη ειναι απολυτα λυπηρο αυτο το φαινομενο.:(
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ελα μωρε Φωτη..λες και σε πιστεψαμε.
What;;
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Τοσο καιρο τωρα εχεις γινει πιο αντεμβολιαστης απο τους αντεμβολιαστες και τι μας λες ακριβως; Οτι θα κανεις το εμβολιο που τοσο καιρο τωρα ,εδω και αιωνες λες οτι εχεις κλεσιει ραντεβου,θα ηταν μοντερνα,μετα τζονσον,μετα παλι μοντερνα..μετα παλι τζονσον; Κια μαλιστα οταν το τζονσον εχουμε ολοι δειξει οτι δεν καλυπτει την δελτα σχεδον καθολου και εσυ που τοσο φοβασαι τα εμβολια και εχεις γινει τοσο αντεμβολιαστης θα πας να κανεις ενα εμβολιο που καν δεν σε καλυπτει;

Ρε φωτακη που νομιζεις οτι μιλας; Σε νηπια;
Κανε οτι καταλάβαινεις αλλα πληζ,μην μας υποτιμας τοσο.
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Οσο περνάει ο καιρός, ανεξαρτήτως μεταλλάξεων, είναι λογικό και αναμενόμενο να βλέπουμε περισσότερες μολύνσεις σε εμβολιασμένους, κατι που δεν ειναι ανησυχητικό. Βασικές αρχές ανοσολογίας. Το πρόβλημα θα είναι αν αρχίσουμε να βλέπουμε σοβαρή νόσο / θανάτους, το οποίο, αν δε βγει καινούργιο στέλεχος που ξεφεύγει απο το εμβόλιο, θα είναι περίεργο.

Ο Άδωνις είναι τυχερός που νοσησε οντας εμβολιασμένος. Ισα ισα, (λογικά) θα περάσει τη νοσο ήπια και το πιο σημαντικό, θα αποκτήσει και φυσική ανοσια στον ιο, που το πιο πιθανο ειναι να τον καλύπτει σε ενδεχόμενο νεο στέλεχος που διαφεύγει του εμβολίου.

Η ολη κατάσταση το μονο που δείχνει είναι οτι ο εμβολιασμός όλων είναι απαραίτητος, παρόλο που μπορεί να μην ειναι η οριστική λύση.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,203 μηνύματα.
Τοσο καιρο τωρα εχεις γινει πιο αντεμβολιαστης απο τους αντεμβολιαστες και τι μας λες ακριβως; Οτι θα κανεις το εμβολιο που τοσο καιρο τωρα ,εδω και αιωνες λες οτι εχεις κλεσιει ραντεβου,θα ηταν μοντερνα,μετα τζονσον,μετα παλι μοντερνα..μετα παλι τζονσον; Κια μαλιστα οταν το τζονσον εχουμε ολοι δειξει οτι δεν καλυπτει την δελτα σχεδον καθολου και εσυ που τοσο φοβασαι τα εμβολια και εχεις γινει τοσο αντεμβολιαστης θα πας να κανεις ενα εμβολιο που καν δεν σε καλυπτει;

Ρε φωτακη που νομιζεις οτι μιλας; Σε νηπια;
Κανε οτι καταλάβαινεις αλλα πληζ,μην μας υποτιμας τοσο.
Οπα οπα μια φορα αλλαξα το ραντεβου μου απο moderna σε J&J και μαλιστα ειχα πει και τους λογους που το εκανα. Συγγνωμω Πουπουλινα μου αν σου χαλαω το σεναριο αλλα οχι εχω κανονικα ραντεβου το Σαββατο για υο εμβολιο, ξερεις αν δεν το εκανα απλα θα το ελεγα και στο esteki καθως δεν ειστε ουτε εργοδοτες μου, ουτε το πανεπιστημιο μου ωστε να με απολυσετε αν δεν εκανα το εμβολιο. Δεν λεω οτι δεν φοβαμαι για τυχον παρενέργειες, φοβαμαι και μαλιστα αρκετα. Αρα ναι το Σαββατο εμβολιάζομαι με το J&J και για εμενα κλεινει αυτο το κεφαλαιο. Αν με ρωτας για επιπλεον δοση εκει θα το σκεφτω αν κανω η οχι, προς το παρον ευχομαι να πανε ολα καλα το Σαββατο και να μην εχω καποια σοβαρη παρενέργεια.
Αντιεμβολιαστης δεν ειμαι και προφανώς ουτε αρνητης του Covid, πολλες φορες εχω αναφερει οτι ακομα και για φαγητό που βγαινω με 2 φιλους φοβαμαι αρκετα και για αυτο τον λογο φοραω μασκα και ειμαι με ενα αντισηπτικό στο χερι μου καθως φοβάμαι αν κολλήσω. Επισης, παιζει να ειμαι ο μονος που κανω self test πριν παω βολτα με τους φιλους μου καθως νιωθω υπεύθυνος σε περιπτωση που παθουν κατι εξαιτιας μου. Αρα οχι Ποπουλινα αντιεμβολιαστης δεν ειμαι, μπορεις να δεις οτι ουδέποτε δεν πεταγα πιπες του τυπου 5G, τσιπακια και Bill gates εγω. Στο μονο που διαφωνώ καθετα ειναι ο αποκλεισμός των μη εμβολιασμενων απο εστίαση αλλα και απο την δουλεια τους. Ισως τα λεω αυτα γιατι οι 2 φιλοι μου δεν θα κανουν το εμβολιο (εκτος απο εναν!!) και αρα τους υποστηριζω κατα αυτο τον τροπο. Θεωρω οτι το εμβολιο πρεπει να ειναι ενα οπλο επιστροφή μας στην παλια μας ζωη και οχι ενα οπλο που το χρησιμοποιει η κυβέρνηση για να απολύσει κόσμο, εξάλλου ειδη παμε καλα σε εμβολιασμούς το 52% νομιζω εχει κανει τουλαχιστον μια δοση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Οπα οπα μια φορα αλλαξα το ραντεβου μου απο moderna σε J&J και μαλιστα ειχα πει και τους λογους που το εκανα. Συγγνωμω Πουπουλινα μου αν σου χαλαω το σεναριο αλλα οχι εχω κανονικα ραντεβου το Σαββατο για υο εμβολιο, ξερεις αν δεν το εκανα απλα θα το ελεγα και στο esteki καθως δεν ειστε ουτε εργοδοτες μου, ουτε το πανεπιστημιο μου ωστε να με απολυσετε αν δεν εκανα το εμβολιο. Δεν λεω οτι δεν φοβαμαι για τυχον παρενέργειες, φοβαμαι και μαλιστα αρκετα. Αρα ναι το Σαββατο εμβολιάζομαι με το J&J και για εμενα κλεινει αυτο το κεφαλαιο. Αν με ρωτας για επιπλεον δοση εκει θα το σκεφτω αν κανω η οχι, προς το παρον ευχομαι να πανε ολα καλα το Σαββατο και να μην εχω καποια σοβαρη παρενέργεια.
Αντιεμβολιαστης δεν ειμαι και προφανώς ουτε αρνητης του Covid, πολλες φορες εχω αναφερει οτι ακομα και για φαγητό που βγαινω με 2 φιλους φοβαμαι αρκετα και για αυτο τον λογο φοραω μασκα και ειμαι με ενα αντισηπτικό στο χερι μου καθως φοβάμαι αν κολλήσω. Επισης, παιζει να ειμαι ο μονος που κανω self test πριν παω βολτα με τους φιλους μου καθως νιωθω υπεύθυνος σε περιπτωση που παθουν κατι εξαιτιας μου. Αρα οχι Ποπουλινα αντιεμβολιαστης δεν ειμαι, μπορεις να δεις οτι ουδέποτε δεν πεταγα πιπες του τυπου 5G, τσιπακια και Bill gates εγω. Στο μονο που διαφωνώ καθετα ειναι ο αποκλεισμός των μη εμβολιασμενων απο εστίαση αλλα και απο την δουλεια τους. Ισως τα λεω αυτα γιατι οι 2 φιλοι μου δεν θα κανουν το εμβολιο (εκτος απο εναν!!) και αρα τους υποστηριζω κατα αυτο τον τροπο. Θεωρω οτι το εμβολιο πρεπει να ειναι ενα οπλο επιστροφή μας στην παλια μας ζωη και οχι ενα οπλο που το χρησιμοποιει η κυβέρνηση για να απολύσει κόσμο, εξάλλου ειδη παμε καλα σε εμβολιασμούς το 52% νομιζω εχει κανει τουλαχιστον μια δοση.
Δεν χρειαζεται να μας δινεις κανεναν λογαριασμο Φωτη,απλα καταλαβε οτι καταλαβαινουμε πολυ περισσοτερα απο οσα σου λεμε.Εγω ειμαι και κομματι πολυ ειλικρινης και τα λεω φατσα φορα.

Δεν χρειαζεται να μας λες οτι θα κανεις εμβολιο,συμφωνω σε αυτο.

Εσυ ομως προτιμας να το λες.Δεν σου ειπα γω να το λες,ουτε σε ρωτησα εγω,εσυ το λες.
Επετρεψε μου λοιπον να μην σε πιστευω,δικαιωμα μου.
Ολο το πακετο λεει αλλα.

Οπως και να εχει..αστο να παει καλιά του.
Αντιεμβολιαστης λες δεν εισαι,αλλα ελα που ΟΛΑ ΟΣΑ ΛΕΣ ειναι κουβεντες των αντεμβολιαστων.
Αστο να παει λεμε....
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Το οτι φοβηθηκα πως το καταλαβες ;'Κοιτα κατι καμαρι μου,Κανε οτι θες,μην σωσεις και κανεις το εμβολιο,αλλα δεν εχεις κανενα δικαιωμα να βγαζεις εσυ τους αλλους οτι φοβουνται, οταν εσυ χεζεσαι το εμβολιο.Και συνεχεια το λες αυτο οταν σου δειχνουμε τις ψεκασιες που λες.
Αυτο το γεγονος ,του τεραστιου φοβου σου δηλαδη,σε κανει να διαδιδεις ολα αυτα τα φεηκ.Αυτο το δικαιωμα ΔΕΝ το εχεις.
Κατσε σπιτακι σου και κλαψε για τον αδικαιολογητο φοβο σου,αλλα να αποδιδεις στους αλλους αυτον τον φοβο δεν το εχεις το δικαιωμα.
Στην τελικη ειναι απολυτα λυπηρο αυτο το φαινομενο.:(
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ελα μωρε Φωτη..λες και σε πιστεψαμε.
Μια χαρά έξω κυκλοφορώ όπως και κανονικότατα διακοπές θα κανω.

Εσυ κοίτα να αλλάξεις πηγές με τα ψέματα που αραδιάζεις απο την αρχή της πανδημίας.

Ακόμα δεν έχεις καταλαβει πόσοι είναι οι θάνατοι στις ηλικίες 18-30 και έχεις το θράσος να γράφεις. Και όχι μόνο αυτό, δεν πτοηθηκες στο να εκφράσεις δημόσια τη χαρά σου για τον θάνατο ανθρώπων συγκρίνοντας με θεία δική
Πόσο μισος και κακία μπορούν να συσσωρευτουν σε ενα μόνο μήνυμα! Το απέδειξες περίτρανα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οπα οπα μια φορα αλλαξα το ραντεβου μου απο moderna σε J&J και μαλιστα ειχα πει και τους λογους που το εκανα. Συγγνωμω Πουπουλινα μου αν σου χαλαω το σεναριο αλλα οχι εχω κανονικα ραντεβου το Σαββατο για υο εμβολιο, ξερεις αν δεν το εκανα απλα θα το ελεγα και στο esteki καθως δεν ειστε ουτε εργοδοτες μου, ουτε το πανεπιστημιο μου ωστε να με απολυσετε αν δεν εκανα το εμβολιο. Δεν λεω οτι δεν φοβαμαι για τυχον παρενέργειες, φοβαμαι και μαλιστα αρκετα. Αρα ναι το Σαββατο εμβολιάζομαι με το J&J και για εμενα κλεινει αυτο το κεφαλαιο. Αν με ρωτας για επιπλεον δοση εκει θα το σκεφτω αν κανω η οχι, προς το παρον ευχομαι να πανε ολα καλα το Σαββατο και να μην εχω καποια σοβαρη παρενέργεια.
Αντιεμβολιαστης δεν ειμαι και προφανώς ουτε αρνητης του Covid, πολλες φορες εχω αναφερει οτι ακομα και για φαγητό που βγαινω με 2 φιλους φοβαμαι αρκετα και για αυτο τον λογο φοραω μασκα και ειμαι με ενα αντισηπτικό στο χερι μου καθως φοβάμαι αν κολλήσω. Επισης, παιζει να ειμαι ο μονος που κανω self test πριν παω βολτα με τους φιλους μου καθως νιωθω υπεύθυνος σε περιπτωση που παθουν κατι εξαιτιας μου. Αρα οχι Ποπουλινα αντιεμβολιαστης δεν ειμαι, μπορεις να δεις οτι ουδέποτε δεν πεταγα πιπες του τυπου 5G, τσιπακια και Bill gates εγω. Στο μονο που διαφωνώ καθετα ειναι ο αποκλεισμός των μη εμβολιασμενων απο εστίαση αλλα και απο την δουλεια τους. Ισως τα λεω αυτα γιατι οι 2 φιλοι μου δεν θα κανουν το εμβολιο (εκτος απο εναν!!) και αρα τους υποστηριζω κατα αυτο τον τροπο. Θεωρω οτι το εμβολιο πρεπει να ειναι ενα οπλο επιστροφή μας στην παλια μας ζωη και οχι ενα οπλο που το χρησιμοποιει η κυβέρνηση για να απολύσει κόσμο, εξάλλου ειδη παμε καλα σε εμβολιασμούς το 52% νομιζω εχει κανει τουλαχιστον μια δοση.
Που να καταλάβει τι σημαίνει αντιεμβολιαστης;
Οταν πλέον τα μμε επηρεάζουν τόσο εύκολα και χειραγωγουν...

Αντιεμβολιαστης αυτός που δεν κάνει εμβόλιο covid και έχει κάνει όλα τα υπόλοιπα μόνο η Πουπουλινα και οι τηλεγιατροι.
Πουπουλινα προκαλείς άφθονο γέλιο
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,772 μηνύματα.
Σύμφωνα με τις εκτιμήσεις του, ο ιός θα είναι περισσότερο παθογόνος σε όσους δεν έχουν εμβολιαστεί, στους οποίους ενδέχεται να δούμε και σοβαρά περιστατικά.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Εσυ κοίτα να αλλάξεις πηγές με τα ψέματα που αραδιάζεις απο την αρχή της πανδημίας.
Θα μου δειξεις ενα ψεμα που εχω πει;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το ειδα ακριβως την ωρα που το ελεγε.Πιο παθογονος/πιο φονικος σημαινει.Για αυτο και προσβαλλει ακομα και εμβολιασμενους,διοτι εχει τεραστιο ιικο φορτιο.
Μονο που οι εμβολιασμενοι στα ποσοστα που εχπουν δωσει προστασιας για καθε εμβολιο,θα το προσπερασουν.
Απο τα αλλα θα κλαψουν μανουλες.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
@Volkswagen Fan δεν θα σου συνιστουσα το εμβολιο της J&J. Δεν τα παει καθολου καλα με την Δ και η Δ θα παιζει μονη της μπαλα στο αμεσο μελλον. Τραβα κανε ενα pfizer να τελειωνεις. Το εχεις κανει ολοκληρο σηριαλ.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,203 μηνύματα.
@Volkswagen Fan δεν θα σου συνιστουσα το εμβολιο της J&J. Δεν τα παει καθολου καλα με την Δ και η Δ θα παιζει μονη της μπαλα στο αμεσο μελλον. Τραβα κανε ενα pfizer να τελειωνεις. Το εχεις κανει ολοκληρο σηριαλ.
Τωρα έκλεισα με J&J δεν το αλλάζω, αν μας πουν για συμπληρωματική δοση με mrna τοτε θα κανω αυτο της Moderna . Έξαλλου προστατεύει ομως απο βαρια νοσηση και αυτό είναι που με ενδιαφέρει αρχικά. Επίσης, Νελη και το pfizer σε έρευνα στο Ισραηλ επεσε στο 39% η αποτελεσματικότητα του έναντι της Δ αρα θα χρειαστεί και τριτη δοση.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Τωρα έκλεισα με J&J δεν το αλλάζω, αν μας πουν για συμπληρωματική δοση με mrna τοτε θα κανω αυτο της Moderna . Έξαλλου προστατεύει ομως απο βαρια νοσηση και αυτό είναι που με ενδιαφέρει αρχικά. Επίσης, Νελη και το pfizer σε έρευνα στο Ισραηλ επεσε στο 39% η αποτελεσματικότητα του έναντι της Δ αρα θα χρειαστεί και τριτη δοση.
σε ερευνες σε ΗΒ και καναδα ειναι ανω του 80% η αποτελεσματικοτητα του. 3η δοση δεν θα χρειαστει.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Τωρα έκλεισα με J&J δεν το αλλάζω, αν μας πουν για συμπληρωματική δοση με mrna τοτε θα κανω αυτο της Moderna . Έξαλλου προστατεύει ομως απο βαρια νοσηση και αυτό είναι που με ενδιαφέρει αρχικά. Επίσης, Νελη και το pfizer σε έρευνα στο Ισραηλ επεσε στο 39% η αποτελεσματικότητα του έναντι της Δ αρα θα χρειαστεί και τριτη δοση.
Συνεχισε τα φεηκ φωτακι...συνεχισε.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,203 μηνύματα.
σε ερευνες σε ΗΒ και καναδα ειναι ανω του 80% η αποτελεσματικοτητα του. 3η δοση δεν θα χρειαστει.
Το ειδα και αυτο και μου έκανε εντύπωση το πως γίνεται στην μια χαρά να ειναι στο 80% και στην αλλην 39%. Αν και να πω την αληθεια το 39% μου φαίνεται υπερβολικά μικρο ποσοσοτ και δεν το πιστευω
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Το ειδα και αυτο και μου έκανε εντύπωση το πως γίνεται στην μια χαρά να ειναι στο 80% και στην αλλην 39%. Αν και να πω την αληθεια το 39% μου φαίνεται υπερβολικά μικρο ποσοσοτ και δεν το πιστευω
Το διαδιδεις ομως.και βεβαια της πφαιζερ δεν ειπαν ποτε για 39%
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,203 μηνύματα.
Συνεχισε τα φεηκ φωτακι...συνεχισε.
Ποια φεικ?? Σοβαρες εφημερίδες το έγραψαν οχι καναλια πιπες σαν το pronews κτλ.



 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,772 μηνύματα.
Aυτο το 39% που λες είναι effective at preventing infections. (για εμβολιασμενους εδώ κ πολλούς μήνες)
Στο πρώτο άρθρο που παραθέτεις διαβάζουμε.
"Πάντως η αποτελεσματικότητα του σκευάσματος της αμερικανογερμανικής κοινοπραξίας ως προς την αποτροπή σοβαρών μορφών της COVID-19 εκτιμάται πως φθάνει το 91,4% και η αποτελεσματικότητά του ως προς την αποτροπή των εισαγωγών σε νοσοκομεία υπολογίζεται ότι φθάνει το 88%, κατά τους υπολογισμούς που δημοσιοποίησε το υπουργείο".
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,203 μηνύματα.
Το διαδιδεις ομως.και βεβαια της πφαιζερ δεν ειπαν ποτε για 39%
Ειπα απλα τι διάβασα γιατρός δεν ειμαι για αυτο ρωτησα και την άποψη της @Nelliel που εχει τις γνωσεις να μου πει γιατι υπαρχει αυτη η μεγαλη απόκλιση.

Διάβασα και ενα αλλο καλο νεο ομως!! Η Glankosmithklein η μεγαλύτερη φάρμακο βιομηχανία του U.K ειναι κοντα να κυκλοφορήσει το δικο της εμβολιο, αρα εχουμε αλλο ενα οπλο στην φαρέτρα μας!!
Για οποιον δεν γνωριζει η Glankosmithklein βγαζει φαρμακα οπως το Panadol, Voltaren, Augmedin, zinadol, otrivin, centrum vitamins και πολλα αλλα. Αρα μιλαμε για μια εταιρεια γίγαντα με γνωσεις στο τομεα των εμβολίων!!
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,355 μηνύματα.
Πρωτον ξεχνας αυτο,που πριν δεν τι ελεγες.
Πάντως η αποτελεσματικότητα του σκευάσματος της αμερικανογερμανικής κοινοπραξίας ως προς την αποτροπή σοβαρών μορφών της COVID-19 εκτιμάται πως φθάνει το 91,4% και η αποτελεσματικότητά του ως προς την αποτροπή των εισαγωγών σε νοσοκομεία υπολογίζεται ότι φθάνει το 88%, κατά τους υπολογισμούς που δημοσιοποίησε το υπουργείο.


Αφότου άρχισε η εκστρατεία ανοσοποίησης στο Ισραήλ, την 20ή Δεκεμβρίου 2020, πάνω από 5,75 εκατ. πολίτες της χώρας, ή το 61,6% του πληθυσμού, έχει λάβει την πρώτη δόση του εμβολίου, εκ των οποίων 5,28 εκατ. και τη δεύτερη.

Το πιο σημαντικο ομως ειναι οτι αυτο ΜΟΝΟ το Ισραηλ το λεει...,ολες οι ερευνες δινουν τελειως διαφορετικα ποσοστα.Και ξαναλεμε οτι το ισραηλ αρχισε παρα πολυ νωρις τους εμβολιασμους,οποτε ισως για αυτο κολλανε και περισσοτεροι εμβολιασμενοι διοτι εχουν περασει πολλοι μηνες.
Οπως και να εχει εσυ εγραψες αυτο
Νελη και το pfizer σε έρευνα στο Ισραηλ επεσε στο 39% η αποτελεσματικότητα του έναντι της Δ αρα θα χρειαστεί και τριτη δοση.
Αλλα αυτο απο μονο του δεν λεει απολυτως τιποτα και δεν ειναι ΕΡΕΥΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΤΟΥ ΙΣΡΑΗΛ
ανακοίνωσε χθες Πέμπτη το υπουργείο Υγείας της χώρας, σημειώνοντας πως το εύρημα αυτό καταγράφεται την ώρα που εξαπλώνεται η πιο μολυσματική παραλλαγή Δέλτα.
Δεν ξερω αν μπορεις να αντιληφθεις την διαφορα της ερευνας απο κατι που ανακοινωνει το υπουργειο υγειας μια χωρας.
Οποτε ναι ειναι καργα φεηκ διοτι δεν ειναι ερευνα καν και βεβαια η τριτη δοση παλι φεηκ ειναι.Ακομα και η παγωνη σημερα ξεκαθαρισε οτι 3η δοση ισως χρειαστουν οι ανοσοκατασταλμενοι και ισως αυτοι που ξεκινησαν τον ιανουαριο τον εμβολιασμο,οι υγειονομικοι δηλαδη που θα εχει περασει πολυς καιρος και ερχονται σ επαφη με παρα πολυ ιικο φορτιο.και αυτο κατα το τελος του ετους.Οχι για τον πολυ κοσμο.
Να ξερουμε τι λεμε φωτακη.
Σωνει πια,διοτι καιρο τωρα σε βλεπω πολυ να φεηκνιουζαρεις.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,772 μηνύματα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top