• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,430 μηνύματα.
H Eλλάδα κάτι κάνει αλλά δεν εξασφαλίζεται αρκετή ανοσία. Η Βουλγαρία τα πάει χάλια και είναι δίπλα μας. Αξειοσημείωτο το ποσοστό εμβολιασμού των νέων στην Γαλλία. (πάνω από 60% - αλλάζει νοοτροπία; ) Τα ίδια ποσοστά εχει η Γαλλία και σε παιδια από 0 εως 25 ετών.
1627472096651.png
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,871 μηνύματα.
207 κρούσματα και 1 νεκρός στην Αυστραλία εκ των οποίων οι 187 στην Νεα Νότια Ουαλία η οποία θα παραμείνει σε state lock down για ένα μήνα ακόμα.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,056 μηνύματα.



:(
Βρε τσεστερ πραγματικα εισαι ο ορισμος του αγχους.
Να σε ρωτησω.
Ειδες κανενα εμβολιο να αποκλειει την βαρια νοσηση 100% ; Ποσο ειπαμε οτι ειναι το ποσοστο;
Ας πουμε χοντρικα 7 στους 100 θα νοσησουν βαρια οντας πληρως εμβολιασμενοι αν λαβουμε υποψην προστασια απο βαρια νοσηση 93% που ειναι στο Δ.
Οταν νοσουν χιλιαδες ποσοι πληρως εμβολιασμενοι θα μπουν εντατικη;

Αν δεν ηταν εβμολιασμενοι ποσοι θα εμπαιναν;
Νομιζω τις απαντησεις τις ξερεις αλλα τεινεις να νομιζεις οτι ο πληρως εμβολιασμενος 100% δεν θα νοσησει βαρια.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ.
Και οα νθρωπος ειναι 70 χροινων που ξερουμε οτι οι ηλικιωμενοι δεν αναπτισουν τοσα πολλα αντισωματα.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,399 μηνύματα.
Βρε τσεστερ πραγματικα εισαι ο ορισμος του αγχους.
Να σε ρωτησω.
Ειδες κανενα εμβολιο να αποκλειει την βαρια νοσηση 100% ; Ποσο ειπαμε οτι ειναι το ποσοστο;
Ας πουμε χοντρικα 7 στους 100 θα νοσησουν βαρια οντας πληρως εμβολιασμενοι αν λαβουμε υποψην προστασια απο βαρια νοσηση 93% που ειναι στο Δ.
Οταν νοσουν χιλιαδες ποσοι πληρως εμβολιασμενοι θα μπουν εντατικη;

Αν δεν ηταν εβμολιασμενοι ποσοι θα εμπαιναν;
Νομιζω τις απαντησεις τις ξερεις αλλα τεινεις να νομιζεις οτι ο πληρως εμβολιασμενος 100% δεν θα νοσησει βαρια.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ.
Φυσικα και τα ξερω ολα αυτα. Σαν ειδηση το εβαλα
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,056 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,399 μηνύματα.
Α οκ.Απλα η φατσουλα μου εδειξε αγχος.Οχι τιποτα αλλο,αλλα καποιοι,καλοθελητες λενε οτι οι εμβολιασμενοι αγχωνονται.
Λυπη που ενας ανθρωπος και μαλιστα ηλικιωμενος μπηκε μεθ και περναει δυσκολα, παρα τις ελπιδες και προστασια που ειχε λογω εμβολιου
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,056 μηνύματα.
Λυπη που ενας ανθρωπος και μαλιστα ηλικιωμενος μπηκε μεθ και περναει δυσκολα, παρα τις ελπιδες και προστασια που ειχε λογω εμβολιου
Α ναι συμφωνω απολυτα,Και ο ερμος εμβολιαστηκε δεν ηταν απο τους αρνητες.
Στο μεταξυ πρεπει να συνειδητοποιησουμε οτι τα μετρα πρεπει να τα τηρουμε ακομα καια ν ειμαστε πληρως εμβολιασμενοι.
Να δουμε μονο τι θα ξημερωσει.Μην βγει κανενα στελεχος που δεν θα τον πιανει τιποτα.Αυτο φοβουνται και ολοι οι επιστημονες .
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,871 μηνύματα.
Λυπη που ενας ανθρωπος και μαλιστα ηλικιωμενος μπηκε μεθ και περναει δυσκολα, παρα τις ελπιδες και προστασια που ειχε λογω εμβολιου
Κοιτα θα σου πω κατι, καποτε ολοι θα χρειαστούμε νοσοκομείο απο διάφορες ασθένειες και μια απο αυτές ειναι ο Covid. Ομως λογω του εμβολιου απο εκει που ειχες 840 ατομα στις εντατικές τωρα θα εχεις 90% λιγότερα ατομα. Αρα στον τομεα των ICU και θανατων τα εμβολια κανουν καλα την δουλεια τους και θα την κανουν ακομα καλυτερα καθως θα εξελίσσονται!!
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,171 μηνύματα.
Ξαναδιάβασε σε παρακαλώ αυτό που γράφω. Γράφω ανεμβολίαστοι χωρίς τεστ. Όσο και αν η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα πολύ οι μη εμβολιασμένοι να κάθονται στα σπίτια τους.
Μη σου πω να φοράνε περιβραχιόνιο με το σήμα του εμβολίου όταν βγαίνουν έξω για να τους αποφεύγει ο κόσμος και στη συνέχεια προτείνω στρατόπεδα συγκέντρωσης για καταναγκαστική εργασία.
Καλά είμαστε σοβαροί τώρα; Μήπως να μην αναπνέουν κιόλας; Φόρους πληρώνουν για να τα έχουν και αυτοί αυτά τα, ο Θεός να τα κάνει, αγαθά. Σταματήστε να ακολουθείτε την κυβέρνηση των νεοφιλελεδων που απλά διχάζει τον Ελληνικό λαό και δημιουργεί κλίμα πόλωσης.
Αλήθεια τώρα;;;; Κανένας έλεγχος για το ποιος μπαίνει σε ένα περιορισμένο χώρο όπου βρίσκονται περίπου 50 άτομα και που η πιθανότητα κάποιος να κολλήσει είναι αυξημένη εν συγκρίσει με τον ανοιχτό χώρο;;;; Συνέλθετε σας παρακαλώ λιγάκι.
Ας πλερωνει το κράτος για τα test των πολιτών. Δεν θα σκάει ο καθένας 20αρικα στα rapid test για να πάει οπουδήποτε. Αυτά πρέπει να παρέχονται δωρεάν στον λαό. Άλλο μέτρο πρόληψης είναι η θερμομετρηση. Απαγόρευση εισόδου σε δημόσιο αγαθό σε Έλληνα/Ελληνίδα πολίτη είναι ανεπίτρεπτο.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,056 μηνύματα.
Μη σου πω να φοράνε περιβραχιόνιο με το σήμα του εμβολίου όταν βγαίνουν έξω για να τους αποφεύγει ο κόσμος και στη συνέχεια προτείνω στρατόπεδα συγκέντρωσης για καταναγκαστική εργασία.
Καλά είμαστε σοβαροί τώρα; Μήπως να μην αναπνέουν κιόλας; Φόρους πληρώνουν για να τα έχουν και αυτοί αυτά τα, ο Θεός να τα κάνει, αγαθά. Σταματήστε να ακολουθείτε την κυβέρνηση των νεοφιλελεδων που απλά διχάζει τον Ελληνικό λαό και δημιουργεί κλίμα πόλωσης.

Ας πλερωνει το κράτος για τα test των πολιτών. Δεν θα σκάει ο καθένας 20αρικα στα rapid test για να πάει οπουδήποτε. Αυτά πρέπει να παρέχονται δωρεάν στον λαό. Άλλο μέτρο πρόληψης είναι η θερμομετρηση. Απαγόρευση εισόδου σε δημόσιο αγαθό σε Έλληνα/Ελληνίδα πολίτη είναι ανεπίτρεπτο.
Ναι...καμια ξαπλωστρα με μασερ και φοινικες να σου κανουν αερα θες;
Α...παγαινε καλο μου.

Το κρατος ΧΟΡΗΓΕΙ ΤΑ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΑ ΕΜΒΟΛΙΑ ΔΩΡΕΑΝ.

Που θα σου πλερωνει τα δωρεαν τεστ ενω δινει δωρεαν τα πιο ακριβα εμβολια.
ΟΧΙ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ.
Οταν στην αφρικη παρακαλανε για εμβολια,εδω ειναι ξεφτυλα αυτο που κανουμε.

Αντε σιχτιρ πια.


Δεν θα γκρεμισουν ουτε την υγεια μας ουτε την οικονομια μας τα ξοανα που αρνουνται να εμβολιαστουν,καταλαβε το.
Αν ειναι δυνατον να τα θελουν και ολα δικα τους!
Οι ιδιοι εγιναν πολιτες δευτερης κατηγοριας.Εγω θα ελεγα και τριτης.
Τα περιβραχιωνια στα κομματα που υποστηριζεις.


Κοινωνικη ευθυνη λεγεται.
Τα κομματα που υποστηριζεις φασισμος/
Ελα σεμνα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,171 μηνύματα.
Μ'αρεσει που κόλλησε και εδώ ο φασισμός. Γιατί εγώ νομίζω φασισμός είναι να υποχρεώνεις τον κόσμο να βάζει ουσίες στο σώμα του και αν αρνηθεί να έχει την ΚΥΡΙΌΤΗΤΑ του σώματος ΤΟΥ τότε θα του αρνείται το κράτος την είσοδο σε πράγματα που πληρώνει μέσω φόρων με τα λεφτά ΤΟΥ από τον κόπο ΤΟΥ.

Άιντε από εσάς τους αριστερούς τα καταλαβαίνω αυτά. Γνωστοί καταπατητές των ατομικών ελευθεριών με το πρόσχημα του " κοινού καλού ". Αλλα το σουρεαλ αυτής της χώρας είναι ότι αυτά που θέλετε εσείς τα περνάνε μια χαρά οι νεοφιλελεδες της ΝΔ που οι φιλελεδες πάντα αυτοπροβαλλονταν σαν προστάτες των civil rights κλπ.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,056 μηνύματα.
Μ'αρεσει που κόλλησε και εδώ ο φασισμός. Γιατί εγώ νομίζω φασισμός είναι να υποχρεώνεις τον κόσμο να βάζει ουσίες στο σώμα του και αν αρνηθεί να έχει την ΚΥΡΙΌΤΗΤΑ του σώματος ΤΟΥ τότε θα του αρνείται το κράτος την είσοδο σε πράγματα που πληρώνει μέσω φόρων με τα λεφτά ΤΟΥ από τον κόπο ΤΟΥ.

Άιντε από εσάς τους αριστερούς τα καταλαβαίνω αυτά. Γνωστοί καταπατητές των ατομικών ελευθεριών με το πρόσχημα του " κοινού καλού ". Αλλα το σουρεαλ αυτής της χώρας είναι ότι αυτά που θέλετε εσείς τα περνάνε μια χαρά οι νεοφιλελεδες της ΝΔ που οι φιλελεδες πάντα αυτοπροβαλλονταν σαν προστάτες των civil rights κλπ.
Οοοοοοοοοοοοοοχι μαναρι μου.
Φασισμος ειναι να θες να κανεις το δικο σου και να μην σε νοιαζει τιποτα και κανενας αρκει να εισαι εσυ ευχαριστημενος.Να εχεις ολους τους αλλους χεσμενους και το κοινωνικο συνολο μαζι.
Αυτο ειναι φασισμος.

Οχι να μας βγαινεις και απο πανω.Κια να μας το παιζεις και δημοκρατης! :jumpy:
Και την πιτα ολακερη και τον σκυλο χορτατο ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ,αν μπορεςι να το αντιληφθεις.

Στη γωνιτσα του ο ανεμβολιαστος ειπαμε...και με πολυ λιγοτερα δικαιωματα αφου γραφει στα παπαρια του ολη την κοινωνια,θα τον ΚΑΡΑΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ.
Τα υπολοιπα ειναι λογακια ενος παιδιου που εμαθε να παπαγαλιζει κομματικα τσιτατα.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,512 μηνύματα.
Ξαναδιάβασε σε παρακαλώ αυτό που γράφω. Γράφω ανεμβολίαστοι χωρίς τεστ. Όσο και αν η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα πολύ οι μη εμβολιασμένοι να κάθονται στα σπίτια τους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αλήθεια τώρα;;;; Κανένας έλεγχος για το ποιος μπαίνει σε ένα περιορισμένο χώρο όπου βρίσκονται περίπου 50 άτομα και που η πιθανότητα κάποιος να κολλήσει είναι αυξημένη εν συγκρίσει με τον ανοιχτό χώρο;;;; Συνέλθετε σας παρακαλώ λιγάκι.
Ποδαράτο ή αεροπλάνο.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,056 μηνύματα.

Kassiopi

Νεοφερμένος

Η Kassiopi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 57 μηνύματα.
αν αρνηθεί να έχει την ΚΥΡΙΌΤΗΤΑ του σώματος ΤΟΥ
Είπα να μην ασχοληθώ αλλά μερικά επιχειρήματα που είδα με τσιγκλάνε πολύ. Ποια κυριότητα καλέ μου;;; Όταν είσαι μία υγειονομική βόμβα που στο διάβα σου κολλάς τους πάντες; Με την ίδια λογική τότε να πω ότι εγώ έχω την κυριότητα του σώματός μου, κατεβάζω τα ποτά σαν νερό και μετά πιάνω το τιμόνι. Είμαι κύριος του εαυτού μου και κάνω ότι θέλω (και ας πάρω στο λαιμό μου αθώους ανθρώπους). Τι, όχι; Η λέξεις ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΕΥΘΥΝΗ σου λένε κάτι;;

Αν θέλεις να μην εμβολιαστείς ok (βασικά καθόλου οκ δεν είναι αλλά ας σε αφήσω να βαυκαλίζεσαι με την "κυριότητα" του εαυτού σου) αλλά τουλάχιστον κλειδαμπαρωθείτε σπίτια σας να μην υπάρξουν άλλες μεταλλάξεις και άλλα θύματα. Αυτό που κάθε φορά όταν η επιστήμη κάνει ένα τεράστιο άλμα υπάρχετε εσείς του "εμπρός πίσω" με ξεπερνάει πια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μ'αρεσει που κόλλησε και εδώ ο φασισμός.
Επίσης, θα σου έλεγα να διαβάσεις πάλι στην ιστορία του σχολείου τι είναι ο φασισμός. Παίρνετε αμπάριζα και πετάτε ότι θέλετε...Και δεν ξανα ασχολούμαι. Το θεωρώ χάσιμο χρόνου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Συμφωνω.ΟΙ ΑΝΕΜΒΟΛΙΑΣΤΟΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ.
Θα σου πρότεινα να μην ασχολείσαι άλλο. Χάνεις το χρόνο σου.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,512 μηνύματα.
Είπα να μην ασχοληθώ αλλά μερικά επιχειρήματα που είδα με τσιγκλάνε πολύ. Ποια κυριότητα καλέ μου;;; Όταν είσαι μία υγειονομική βόμβα που στο διάβα σου κολλάς τους πάντες; Με την ίδια λογική τότε να πω ότι εγώ έχω την κυριότητα του σώματός μου, κατεβάζω τα ποτά σαν νερό και μετά πιάνω το τιμόνι. Είμαι κύριος του εαυτού μου και κάνω ότι θέλω (και ας πάρω στο λαιμό μου αθώους ανθρώπους). Τι, όχι; Η λέξεις ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΕΥΘΥΝΗ σου λένε κάτι;;

Αν θέλεις να μην εμβολιαστείς ok (βασικά καθόλου οκ δεν είναι αλλά ας σε αφήσω να βαυκαλίζεσαι με την "κυριότητα" του εαυτού σου) αλλά τουλάχιστον κλειδαμπαρωθείτε σπίτια σας να μην υπάρξουν άλλες μεταλλάξεις και άλλα θύματα. Αυτό που κάθε φορά όταν η επιστήμη κάνει ένα τεράστιο άλμα υπάρχετε εσείς του "εμπρός πίσω" με ξεπερνάει πια.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Επίσης, θα σου έλεγα να διαβάσεις πάλι στην ιστορία του σχολείου τι είναι ο φασισμός. Παίρνετε αμπάριζα και πετάτε ότι θέλετε...Και δεν ξανα ασχολούμαι. Το θεωρώ χάσιμο χρόνου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Θα σου πρότεινα να μην ασχολείσαι άλλο. Χάνεις το χρόνο σου.
Αν φοβάσαι δεν μετακινείσαι. Κάθεσαι σπίτι
Συμφωνω.ΟΙ ΑΝΕΜΒΟΛΙΑΣΤΟΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ.
χαχαχαχα ...ξεκίνσα προπόνηση γιατί σε βλέπω να μετακινείσαι με τα πόδια ή να αγοράζεις γαϊδούρι


Αν φοβάσαι, δεν μετακινείσαι. Κάθεσαι σπίτι.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,056 μηνύματα.
Αν φοβάσαι δεν μετακινείσαι. Κάθεσαι σπίτι

χαχαχαχα ...ξεκίνσα προπόνηση γιατί σε βλέπω να μετακινείσαι με τα πόδια ή να αγοράζεις γαϊδούρι


Αν φοβάσαι, δεν μετακινείσαι. Κάθεσαι σπίτι.
Ακου κατι αγαπουλα.Πλεον το μεγαλυτερο μερος του πληθυσμου εχει εμβολιαστει.
Δεν μπορεις να δινεις εντολες στην πλειοψηφια γκεγκε;Δεν μπορει η πλειοψηφια να κανει τα χατηρια της μειοψηφιας γκεγκε;
Τον πουλογλου καλο μου και εσυ σπιτακι σου
Που να δεις απο σεπτεμβρη πως θα γινει ακομα καλυτερο! :D
Θα γελασουμε πολυυυυυυυυυυυυυυ!
Ξυδακιον!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top