• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,171 μηνύματα.
Είπα να μην ασχοληθώ αλλά μερικά επιχειρήματα που είδα με τσιγκλάνε πολύ. Ποια κυριότητα καλέ μου;;; Όταν είσαι μία υγειονομική βόμβα που στο διάβα σου κολλάς τους πάντες; Με την ίδια λογική τότε να πω ότι εγώ έχω την κυριότητα του σώματός μου, κατεβάζω τα ποτά σαν νερό και μετά πιάνω το τιμόνι. Είμαι κύριος του εαυτού μου και κάνω ότι θέλω (και ας πάρω στο λαιμό μου αθώους ανθρώπους). Τι, όχι; Η λέξεις ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΕΥΘΥΝΗ σου λένε κάτι;;

Αν θέλεις να μην εμβολιαστείς ok (βασικά καθόλου οκ δεν είναι αλλά ας σε αφήσω να βαυκαλίζεσαι με την "κυριότητα" του εαυτού σου) αλλά τουλάχιστον κλειδαμπαρωθείτε σπίτια σας να μην υπάρξουν άλλες μεταλλάξεις και άλλα θύματα. Αυτό που κάθε φορά όταν η επιστήμη κάνει ένα τεράστιο άλμα υπάρχετε εσείς του "εμπρός πίσω" με ξεπερνάει πια.
Συγκρίνεις την οδήγηση σε κατάσταση μέθης με τον υποχρεωτικό εμβολιασμό; Το κακό στη πρώτη περίπτωση μπορεί να αποφευχθεί μόνο με τύχη ενώ στη δεύτερη με ένα σωρό ενέργειες όπως ( δωρεάν ) test, αποστάσεις, υποχρεωτική χρήση μάσκας κλπ. Επίσης υπάρχει πλέον και η ατομική ευθύνη. Εφόσον κάνατε το εμβόλιο τι σας νοιάζει το τι θα κάνουν οι άλλοι; Εσείς καλυμμένοι είστε.

Το τι θα κάνω εγώ αφορά εμένα και όχι εσένα ή το κράτος αλλά για να σε καθησυχάσω μιας που σε βλέπω τρομοκρατημένη με τον ιό, θα εμβολιαστώ πριν ανοίξουν τα πανεπιστήμια μας, αφού είναι να βάλουμε την πρέζα στον οργανισμό μας για να μην έχουμε να σκάμε 20αρικα στα rapid test τι να κάνουμε. Αλλά για τις μεταλλάξεις μην είσαι τόσο σίγουρη ότι δεν θα υπάρξουν καθώς η διασπορά του ιού είναι μεγάλη ακόμα και σε χώρες με υψηλά ποσοστά εμβολιασμού ( Αγγλία, Ουγγαρία, Ισραήλ κλπ ). Άρα ο ιός θα συνεχίσει να διασπείρεται, νέες μεταλλάξεις θα συνεχίζουν να βγαίνουν και η αποδοτικότητα του εμβολίου θα συνεχίζει να μειώνεται.

Επίσης, θα σου έλεγα να διαβάσεις πάλι στην ιστορία του σχολείου τι είναι ο φασισμός. Παίρνετε αμπάριζα και πετάτε ότι θέλετε...Και δεν ξανα ασχολούμαι. Το θεωρώ χάσιμο χρόνου.
Καλή συμβουλή για τον εαυτό σας. Ιστορικά σε δύο περιπτώσεις το κράτος επέβαλλε στους πολίτες το τι θα κάνουν και φανάτιζε τους πειθαρχημένους διχάζοντας την κοινωνία, στον φασισμό και στον κομμουνισμό.

Οοοοοοοοοοοοοοχι μαναρι μου.
Φασισμος ειναι να θες να κανεις το δικο σου και να μην σε νοιαζει τιποτα και κανενας αρκει να εισαι εσυ ευχαριστημενος.Να εχεις ολους τους αλλους χεσμενους και το κοινωνικο συνολο μαζι.
Αυτο ειναι φασισμος.
Όχι, αυτό είναι ατομική ελευθερία, όχι φασισμός. Άλλο η επιβολή μέτρων όπως η μάσκα, η θερμομέτρηση, οι αποστάσεις κλπ και άλλο η είσοδος ουσιών στον ανθρώπινο οργανισμό που δεν ξέρουμε και τις μακροπρόθεσμες επιπτώσεις τους. Ο υποχρεωτικός εμβολιασμός και η ολική απαγόρευση εισόδου σε όσους ασκούν το νόμιμο δικαίωμα τους να μην εμβολιάζονται με αμφιλεγόμενα εμβόλια είναι στοιχεία απολυταρχισμού.
Οχι να μας βγαινεις και απο πανω.Κια να μας το παιζεις και δημοκρατης! :jumpy:
Και την πιτα ολακερη και τον σκυλο χορτατο ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ,αν μπορεςι να το αντιληφθείς.
lol, που κολλάει πάλι αυτό; Όσο για τα της δημοκρατίας ειδικά εσείς είστε οι τελευταίοι που πρέπει να μιλάτε για δημοκρατία και ατομικές ελευθερίες.

Στη γωνιτσα του ο ανεμβολιαστος ειπαμε...και με πολυ λιγοτερα δικαιωματα αφου γραφει στα παπαρια του ολη την κοινωνια,θα τον ΚΑΡΑΓΡΑΨΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ.
Τα υπολοιπα ειναι λογακια ενος παιδιου που εμαθε να παπαγαλιζει κομματικα τσιτατα.
ποια κομματικά τσιτάτα; Τι άλλο θα διαβάσουμε ωρέ;

τουλάχιστον στέκομαι στο
Στη γωνιτσα του ο ανεμβολιαστος ειπαμε… και με πολύ λιγοτερα δικαιωματα
Έτσι για να ξέρουμε τι είναι ο καθένας εδώ μέσα.
 

Nikoleta_Giann2003

Νεοφερμένος

Η Nikoleta_Giann2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Βέβαια θα συμφωνήσω με πιο πάνω...
Ακου κατι αγαπουλα.Πλεον το μεγαλυτερο μερος του πληθυσμου εχει εμβολιαστει.
Δεν μπορεις να δινεις εντολες στην πλειοψηφια γκεγκε;Δεν μπορει η πλειοψηφια να κανει τα χατηρια της μειοψηφιας γκεγκε;
Τον πουλογλου καλο μου και εσυ σπιτακι σου
Που να δεις απο σεπτεμβρη πως θα γινει ακομα καλυτερο! :D
Θα γελασουμε πολυυυυυυυυυυυυυυ!
Ξυδακιον!
Που το είδες ότι έχει εμβολιαστεί το μεγαλύτερο μέρος καλε ?Επιλογή είναι αν θα εμβολιαστεις ή όχι οπότε ότι και να κάνει είναι αντοδυγματικο
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,399 μηνύματα.
226572720_6413595348654330_7484063793742287016_n.jpg
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,056 μηνύματα.
Βέβαια θα συμφωνήσω με πιο πάνω...

Που το είδες ότι έχει εμβολιαστεί το μεγαλύτερο μέρος καλε ?Επιλογή είναι αν θα εμβολιαστεις ή όχι οπότε ότι και να κάνει είναι αντοδυγματικο
Για κοιτα λιγο τα στατιστικα και ελα πεσμου αν εχει εμβολιαστει πανω απο το 50% του πληθυσμου.Κια αν βγαλουμε και τα παιδια ακομα παραπανω ειναι το ποσοστο.Αλλα και με τα μωρα/παιδια μεσα,πλεον πανω απο τον μισο πληθυσμο ειναι εμβολιασμενοι.

Στο μεταξυ η πολυ γλυκια και υπευθυνη νικολετα εχει και κορονοιο και μπαινει και στα ΚΤΕΛ,ή κολλησε απο εκει και με θρασσος μας λεει για δικαιωματα και οτι ολα καλα ειναι που δεν ζητανε τιποτα στα ΚΤΕΛ
Παιδιά κόλλησα κοροναιο προχθές...γνωρίζει κανείς όταν με το καλό ανάρρωσω ποια είναι η διαδικασία για το πιστοποιητικό?

Καλο ε;

ΕΥΓΕ.,.ΕΥΓΕ!!!!!!
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,430 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,399 μηνύματα.

Τι γνωρίζουμε μέχρι σήμερα για τη μόλυνση των κυττάρων από τον SARS-CoV-2 και γιατί η παραλλαγή Δέλτα είναι τόσο μεταδοτική

 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,512 μηνύματα.
[/QUOTE]
Αναφέρεται το ποτε εμβολιαστηκε;
Αποτέλεσμα της παράνοιας που επικρατεί στην κοινωνία από τους κοροναψεκασμενους ψυχασθενεις
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,430 μηνύματα.
Η χθεσινή μέρα. Ινδονησία, Βραζιλία και Ρωσία συνεχίζουν να πληρώνουν βαρύ τίμημα. Στην Ινδια ξαναχειροτερεύει η κατάσταση.
1627558397924.png


Ανησυχία υπάρχει στην Κούβα μετά τις τελευταιες αντικυβερνητικές διαδηλώσεις
1627558578236.png
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,399 μηνύματα.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,512 μηνύματα.
Σύμφωνα με το cdc η πιθανότητα μυοκαρδιτιδας είναι υψηλότερη από αυτην για θρομβωση απο τα εμβόλια pfizer και jj αντίστοιχα.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Σύμφωνα με το cdc η πιθανότητα μυοκαρδιτιδας είναι υψηλότερη από αυτην για θρομβωση απο τα εμβόλια pfizer και jj αντίστοιχα.
Η πιθανότητα μυοκαρδίτιδας είναι εξαιρετικά μικρή έτσι και αλλιώς.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,512 μηνύματα.
Η πιθανότητα μυοκαρδίτιδας είναι εξαιρετικά μικρή έτσι και αλλιώς.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Στους ανδρες είναι σαφώς υψηλότερη η πιθανότητα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,430 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,399 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,171 μηνύματα.
Μετά από ένα χρόνο αγώνα και θυσία, έβγαλα σήμερα επιτέλους κωδικούς Taxisnet ( τελικά σε αυτήν την χώρα αν δεν έχεις κάποιο γνωστό στις δημόσιες υπηρεσίες δεν γίνεται τίποτα, βασανιζομουν ένα χρόνο και τίποτα. Συνεννοηθήκαμε με γνωστό άτομο στην Εφορία και μπαμ μπαμ μέσα σε 2 λεπτά έγινε η δουλειά, α ρε Ελλάδα ).

Τώρα θα κλείσω σιγά σιγά και εγώ ραντεβού για εμβόλιο και ο Θεός μαζί μας. Να συμβάλλουμε όλοι για να ανοίξουν τα πανεπιστήμια μας.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,797 μηνύματα.
( τελικά σε αυτήν την χώρα αν δεν έχεις κάποιο γνωστό στις δημόσιες υπηρεσίες δεν γίνεται τίποτα, βασανιζομουν ένα χρόνο και τίποτα. Συνεννοηθήκαμε με γνωστό άτομο στην Εφορία και μπαμ μπαμ μέσα σε 2 λεπτά έγινε η δουλειά, α ρε Ελλάδα ).
Οι μετανάστες θα φταίνε.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,430 μηνύματα.
«Γιαγιά φοβάσαι μήπως κολλήσεις κορωνοϊό και πεθάνεις;» τη ρώτησαν.
Η απάντηση της γιαγιάς ήταν αποστομωτική.
«Δεν φοβάμαι τον θάνατο, μάλλον αυτός με φοβάται. Απλά θέλω όπως έζησα όλη μου την ζωή με παιδιά εγγόνια και δισέγγονα γύρω μου έτσι και να πεθάνω και όχι σε ένα δωμάτιο νοσοκομείου ολομόναχη!!!!»
Εμβολιάστηκε αιωνόβια γιαγιά στο Ηράκλειο – Το μήνυμα που στέλνει (protothema.gr)
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,171 μηνύματα.
Οι μετανάστες θα φταίνε.
Δεν είναι πίσω από όλα μας τα προβλήματα οι λαθροεποικοι που επικαλείσαι. Έχουμε και ένα σωρό προβλήματα από μόνοι μας.

Αυτοί είναι απλά ένα επιπλέον πρόβλημα.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,399 μηνύματα.

Breakthrough infections with Alpha were rare. However, 1 in 5 breakthrough cases reported long COVID19, regardless of severity of disease. We need a whole lot more data, but this is a really important first look in understanding the burden of breakthroughs.

We know that Delta is less forgiving than Alpha. If you’re not convinced already, it’s time to mask up.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top