• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Και δηλαδή το κρύβουν σε όλο τον πλανήτη; Όλα τα δεδομένα από παντού που λένε για τεράστια προστασία εμβολιασμένων από σοβαρή νόσηση είναι πειραγμένα;
Ήταν αυτονόητο ότι οι νεκροί από κορονοϊό που δεν είχαν εμβολιαστεί θα ήταν περισσότεροι από εδώ και στο εξής, αυτό έλειπε...από εκεί και πέρα όμως βλέπουμε ότι και τα Μ.Μ.Ε. κάνουν ό,τι μπορούν να «φουσκώσουν» τους θανάτους ανεμβολίαστων και να «θάψουν» (όσο γίνεται) τους θανάτους εμβολιασμένων!
Ομοίως και για τις παρενέργειες και ό,τι άλλο κάνει κακό στη γενικότερη μπίζνα που έχει στηθεί...
Αφού δεν μπορείς να αποδείξεις τίποτα λοιπόν, καλύτερα να μην το λες.
Γιατί;Θυμώνει τ' αφεντικό σου;:rolleyes:
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,846 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,488 μηνύματα.
...όσο για το δεύτερο, εγώ έχω ήδη 3 στον κοινωνικό μου κύκλο που μας άφησαν χρόνους (ο 3ος πριν 2 μέρες, καρκινοπαθής που μπήκε με κορονοϊό και τον βγάλαν τέσσερις), άρα από αυτό και μόνο φαίνεται το ψέμα...
Συλλυπητήρια

Γενικά οι καρκινοπαθεις ειναι ευάλωτοι στον κορωνοιο ακομα και εμβολιασμενοι, Γενικά πρέπει να προσέχουν

Το ανοσοποιητικο τους είναι ήδη εξασθενημένο και ειναι πιθανο να μην κάνουν πολλα αντισώματα.

Οπότε αυτό που λες δεν ειναι επιχείρημα κατά του εμβολίου. Το εμβολιο του παρείχε μια καλύτερη προστασία σε σχέση με αυτήν που θα είχε εκ φυσικού αν συναντούσε τον ιο χωρίς να χει κάνει το εμβολιο, αν και δυστυχώς το αποτέλεσμα δεν θα άλλαζε.



 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,053 μηνύματα.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Oταν είναι διαφορετικό από όλες τις μελέτες και έρευνες που γίνονται απλά θεωρείται ένα ακόμη φεηκ νιουζ.
Οι μελέτες και οι έρευνες έχουν ευρύτερο χαρακτήρα και δεν έχουν σχέση μ' αυτό που είπα, εγώ είπα απλά ότι 2 θανάτους από κορονοϊό πλήρως εμβολιασμένων έχουν αναφέρει στην Ελλάδα τα «συστημικά» Ελληνικά Μ.Μ.Ε. κι εγώ από μόνος μου ξέρω 3...κατά τ' άλλα περίμενε εσύ «real news» απ' τα κανάλια της διαφθοράς και της ρεμούλας που σε ταΐζουν σανό και πίτουρο από τότε που τα παρακολουθείς!:rolleyes:
Οπότε αυτό που λες δεν ειναι επιχείρημα κατά του εμβολίου. Το εμβολιο του παρείχε μια καλύτερη προστασία σε σχέση με αυτήν που θα είχε εκ φυσικού αν συναντούσε τον ιο χωρίς να χει κάνει το εμβολιο, αν και δυστυχώς το αποτέλεσμα δεν θα άλλαζε.
Η ουσία είναι ότι ένας άνθρωπος πέθανε από κορονοϊό όντας πλήρως εμβολιασμένος και δε μάθαμε από κανένα κανάλι γι' αυτόν...για τους άλλους μας τα ζαλίζουν απ' το πρωί ως το βράδυ και τους μετράνε έναν έναν όπως ο Scrooge McDuck τις χρυσές του λίρες, για ευνόητους λόγους!;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,846 μηνύματα.
Δεν μπορεί να είναι όλα συστημικά μέσα, σε όλο τον κόσμο. Ας σοβαρευτούμε λίγο.
...
Για πρότεινε μας αν θέλεις κάποιο μη "συστημικό μέσο" να δούμε τι λέει; Το pronews π.χ; :P
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Για πρότεινε μας αν θέλεις κάποιο μη "συστημικό μέσο" να δούμε τι λέει; Το pronews π.χ; :P
Γιατί, μήπως αν σου προτείνω θα κάτσεις να το ψάξεις με ανοιχτό μυαλό χωρίς προκαταλήψεις και διάθεση χλευασμού;:rolleyes:
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,846 μηνύματα.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,846 μηνύματα.
Δεν θα το κάνω γιατί πολύ απλά θα κάνεις ό,τι έκανες πιο πάνω με το pronews κι εγώ θα χάσω τζάμπα το χρόνο μου!
Καλή συνέχεια στη «δουλειά» που επέλεξες να κάνεις!:rolleyes:
Θεωρείς το pronews αξιόπιστο; :P
...
...
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,488 μηνύματα.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
30 νεκροι σημερα
γτ ειναι νεκροι? γτ δεν εμβολιαστηκαν!
οποτε η δικη μου ελευθερια δεν μπορει και δεν πρεπει να επηρρεαστει απο τους συγκεκριμενους
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
30 νεκροι σημερα
γτ ειναι νεκροι? γτ δεν εμβολιαστηκαν!
οποτε η δικη μου ελευθερια δεν μπορει και δεν πρεπει να επηρρεαστει απο τους συγκεκριμενους
Πηγή ότι και οι 30 ήταν ανεμβολίαστοι;
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,488 μηνύματα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,846 μηνύματα.
1629475168686.png

Θεσσαλονίκη: Κυρίως ανεμβολίαστοι στις ΜΕΘ – Ευχάριστα για μωράκι με κορωνοϊό | Typosthes
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,846 μηνύματα.
Δεν έχει πάντως ουσιαστική διαφορά. Ο Έλληνας το καταλαβαίνει καλύτερα όταν του λένε οτι σχεδόν όλοι στις ΜΕΘ είναι ανεμβολίαστοι. Ελπίζω δηλαδή να το καταλαβαίνει καλύτερα έτσι γιατί με τόσους ψεκασμένους που βλέπουμε στο φβ...

ΠΑΓΝΗ: Μόνο μία κλίνη ΜΕΘ είναι διαθέσιμη – Όσοι νοσηλεύονται είναι ανεμβολίαστοι - Newsbeast

Παρά το ότι σχεδόν όλοι οι γιατροί έχουν εμβολιαστεί...
Κρήτη: Δύο ανεμβολίαστοι γιατροί σε ΜΕΘ-covid του νησιού | Kriti24.gr
 
Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,488 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,846 μηνύματα.
Συχνά πλέον συμβαίνει να κολλάει όλη η οικογένεια.
...
 
Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,488 μηνύματα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top