• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Δε βλέπω να έχει φτάσει ακόμα στα νέα:


Σύντομη περιγραφή: Το ρίσκο θρομβώσεων είναι είναι πολύ μεγαλύτερο μετά από μόλυνση με τον ιό, παρά από τα εμβόλια.


Α, μόλις αντελήφθην τί εννοείς Βασίλη.

Δημοκρατία είναι να αποφασίζουν οι 300σιοι για τον Δήμο και όχι ο δήμος.
Πιο πίσω έλεγες σε κάποιον ότι λέει "μεγάλες κουβέντες", εμένα δε μου απάντησες ακόμα στο προηγούμενο ποστ:
Γιατί έτσι αγαπητέ Μάξιμε;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Σύντομη περιγραφή: Το ρίσκο θρομβώσεων είναι είναι πολύ μεγαλύτερο μετά από μόλυνση με τον ιό, παρά από τα εμβόλια.
Το έβαλε ο Τσέστερ χθες. Ο κίνδυνος θρομβωσεων απο τον ιο του κοβιντ είναι διακόσιες φορες μεγαλυτερος.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Και ο άγιος φοβερά θέλει μερικές φορές γιατί είμαστε ο λαός της αναβλητικοτητας και του ζαμανφουτισμου.
Λαθεύεις εδώ και απόδειξη άλλη δε χρειάζεται, παρά μόνο το γεγονός οτι πραγματεύεσαι το θέμα εδώ, με άτομα εξαιρετικής μόρφωσης και υψηλών δυνατοτήτων ανάλυσης της πληροφορίας που διαχέεις γράφοντας την εδώ. Και δεν βάζω εμένα μέσα στο ποιο πάνω σύνολο.
Επίσης, έχεις αντιληφτεί οτι είναι αρκετοί απο αυτούς που δεν μπαίνουν καν στον κόπο να γράψουν το παραμικρό σε αυτό το θέμα;

Εγώ ο γραφικός συνεχίζω...

Δεν θα μακρηγορήσω, παρά θα κάνω ακόμα μία προσπάθεια για περιεκτικό διάλογο. Και πίστεψε με, τα ποσοστά που αρέσκεσαι να βάζεις μετά απο κάθε τέτοια προσπάθεια, είναι ο ποιο εύστοχος τρόπος να μου πεις : je m΄en fous :morning1:

Εκανα προσπάθειες, να κεντρίσω το ενδιαφέρον κάποιων, έστω κάποιας -ου, καταθέτοντας λέξεις - έννοιες, που εμένα δεν με προκάλεσαν απλά, αλλά με συγκλόνισαν.

Αυτές είναι : η μετάλλαξη του ανθρώπου που συντελείται σήμερα και ο υπεράνθρωπος. Θα συμπληρώσω εδώ. Ο Υπεράνθρωπος που πρόκειται να γίνει ο άνθρωπος μετά την μετάλλαξη που θα υποστεί.

Και οι απόψεις αυτές, δεν είναι δικές μου.
Τις άκουσα στην εκπομπή <<στα άκρα>>. Η σκοπιμότητα να μη βάλω περισσότερες λεπτομέρειες, είναι γιατι όποιος μπει στον κόπο να απαντήσει, θα πρέπει πρώτα να γνωρίζει κάτι και καλύτερος τρόπος είναι η απόδειξη του οτι ενημερώθηκε απο κάποια εκπομπή στην οποία ο Λέκτορας Τάσης, λέει με εξαιρετική σαφήνεια τις απόψεις του.

Εκλαμβάνω οτι κανείς δεν μπήκε στον κόπο να ψάξει την εκπομπή, γιατι δεν είχα καμία εμπνευσμένη απάντηση, ακόμα και αντίθετη άποψη ή και κάτι που να δείχνει οτι υπήρξε ένας απλός προβλημα-τισμός.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Δημοκρατία είναι να αποφασίζουν οι 300σιοι για τον Δήμο και όχι ο δήμος.
Αν κάποιος απειλήσει την ζωή σου, θα φωνάξεις αστυνόμο να σε υπερασπιστει ή θα περιμένεις να αποφασίσει ο Δήμος;
Αυτές είναι : η μετάλλαξη του ανθρώπου που συντελείται σήμερα και ο υπεράνθρωπος. Θα συμπληρώσω εδώ. Ο Υπεράνθρωπος που πρόκειται να γίνει ο άνθρωπος μετά την μετάλλαξη που θα υποστεί.
Πηγή;
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Αν κάποιος απειλήσει την ζωή σου, θα φωνάξεις αστυνόμο να σε υπερασπιστει ή θα περιμένεις να αποφασίσει ο Δήμος;
!!!
Επαναλαμβάνω για τρίτη φορά Βασίλη.

Η εκπομπή <<στα άκρα>> και ο Λέκτορας, σε Πανεπιστήμιο της Αυστρίας και στην Ελβετία, Τάσης.

Δεν χρειάζεσαι περισσότερα και αρχίζει να αποκτά ενδιαφέρον η συζήτηση.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Αν σεβεσαι τους αναγνώστες σου, δεν τους βάζεις να ψάξουν. Παραθετεις τις πηγες όπως κάνουμε όλοι εδώ.
Επίσης τους λες σε ποιο λεπτό να ψάξουν.
Επίσης, έχεις αντιληφτεί οτι είναι αρκετοί απο αυτούς που δεν μπαίνουν καν στον κόπο να γράψουν το παραμικρό σε αυτό το θέμα;
Δες την λίστα μπαναρισμενων. Υπάρχει λίστα αποκλεισμένων.
Oταν καίγεται το χωριό σου δεν περιμένεις να αποφασίσουν όλοι οι κάτοικοι αν πρέπει να σβήσει η φωτιά.

τα ποσοστά που αρέσκεσαι να βάζεις μετά απο κάθε τέτοια προσπάθεια, είναι ο ποιο εύστοχος τρόπος να μου πεις : je m΄en fous
Τα ποσοστά που βάζω είναι ποσοστά μελετλων ή ερευνών.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Αν σεβεσαι τους αναγνώστες σου, δεν τους βάζεις να ψάξουν. Παραθετεις τις πηγες όπως κάνουμε όλοι εδώ.
Θα ζητήσω συγνώμη εδώ.
Δες την λίστα μπαναρισμενων. Υπάρχει λίστα αποκλεισμένων.
Λες να είμαι τόσο <<ελαφρύς>>...
μετά απο π.μ. σου μεταφέρω και όχι απο την λίστα.
Αρα, ενεργών μελών να ψάξεις, γιατι εκεί είναι και το θέμα.
Και αν θες, ούτε να ψάξεις.
Δεν υπάρχει λόγος.
Εδώ γράφουμε δημόσια και αν κρίνουν οτι υπάρχει κάτι που ελκύει το λογισμικό τους :morning1: θα τους ξαναδείς - διαβάσεις.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Πάλι δε μας σέβεσαι όμως. Σε ποιο λεπτό είναι; Εγώ πάντα βάζω σε ποιο λεπτό είναι. Είναι και 50 λεπτά εκπομπή. Δεν έχουμε όλοι τον χρόνο να δούμε όλη την εκπομπή για να δούμε τι λέει ακριβώς και πότε το λέει.
Πάντως το να καταργούνται οι γραφειοκρατίες και να υπάρχουν ηλεκτρονικοί φάκελοι ασθενους μόνο θετικά είναι. Δεν βλέπω κάτι το αρνητικό.

Αρα, ενεργών μελών να ψάξεις, γιατι εκεί είναι και το θέμα.
Μια χαρά συμμετέχουν όλα τα ενεργά μέλη. Δεν ξέρω τι θέλεις να πεις. Ποιο π.μ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
875575EC-D2D2-4803-9849-A4534E3CBADD.png
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Πάλι δε μας σέβεσαι όμως.
Εσύ εκεί.
Για εμένα, όλη η εκπομπή είναι μία ανοιχτή πύλη στην επόμενη επανάσταση, όπως θα λέγαμε π.χ. βιομηχανική.
Αυτή η εποχή, θα χαρακτηριστεί δικαιωματικά επίσης ως ???. Και δεν είμαι εγώ αυτός που θα βάλει το όνομα της.
Τα γεγονότα όμως που συμβαίνουν και θα συνεχίσουν να συμβαίνουν για κάποιο χρονικό διάστημα, είναι τόσο μεγάλα, που με κάνουν να πιστεύω σε μία νέα εποχή, όπου η μεταλλαγμένος πια άνθρωπος θα είναι μπροστά μας.

Σωστό λάθος, δεν είναι η στιγμή να πω την γνώμη μου. Εξ άλλου είναι νωρίς. Δεν έχουμε πει το παραμικρό.

Ομως, σίγουρα σχετίζεται με το θέμα μας.

Γιατι μετάλλαξη δίχως επέμβαση στον ίδιο τον άνθρωπο, με κανέναν τρόπο δεν μπορεί να γίνει.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Πρέπει να το προχωρήσει ένα βήμα παραπέρα και να απαιτήσει πιστοποιητικό ή rapid και από τους πιστούς.
Δεν θα το κανει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το ότι ανέστειλαν τις άδειες υγειονομικού τι έχεις να πεις ….
Οτι ερχεται τσουναμι κρουσματων οπως περυσι
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Υποχρεώνονται οι θεατές και όχι οι παίκτες
Λογικό. Οι θεατές πρέπει να προστατευτούν πάση θυσία. Άλλωστε είναι πολλοί.
Πώς είσαι σίγουρος ότι οι παίκτες δεν είναι εμβολιασμενοι;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Το προβλημα εξαρχής ήταν οι Ρωμα, Οι ανασφάλιστοι, οι άνεργοι , οι πρόσφυγες και οι πολλοί αντιεμβολιαστες αυτοί θα συνεχίσουν να μην εμβολιάζονται και να διαδίδουν και να γεμίζουν τα νοσοκομεία. Γιατι δε εμβολιάζουν πρόσφυγες οέο

Όποτε ότι και να κάνουν τώρα σε 2 μήνες θα εχουμε τα ίδια 😕 το υγειονομικό ειδικά ξερει να προφυλάσσεται γιατί είναι εκπαιδευμενο για αυτο ο υποχρεωτικός εμβολιασμός τους δε θα προσφέρει τίποτα
Ισως επειδη δεν ειχαμε τοσα εμβολια και προτεραιοτητα να πω ετσι ειχαν οι ομαδες που εμβολιαστηκαν πρωτες.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Πάντως μια χαρά βοηθά η ψηφιοποίηση για να εμβολιαστεί ένα όσο το δυνατόν μεγαλύτερο ποσοστό ανθρώπων.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
χμμμ...απαξιωτική η απάντηση σου.
Θα προχωρήσω σε μια ερώτηση.

Μετά απο ποια δόση εμβολίου θα μπορούσαμε να πούμε οτι ο άνθρωπος, έχει μεταλλαχτεί και οτι η επιστήμη μπορεί να χρησιμοποιήσει στο σώμα του τον αλγόριθμο που λέει ο Λέκτορας Θεοφάνης Τάσης;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Μετά απο ποια δόση εμβολίου θα μπορούσαμε να πούμε οτι ο άνθρωπος, έχει μεταλλαχτεί και οτι η επιστήμη μπορεί να χρησιμοποιήσει στο σώμα του τον αλγόριθμο που λέει ο Λέκτορας Θεοφάνης Τάσης;
Eμβόλια δεν σου έκαναν όταν ήσουν μωρό; Πιστεύεις οτι ο λέκτορας δεν εμβολιάστηκε; :P
απαξιωτική η απάντηση σου.
Εσύ απάντησες; :P
Θεωρώ το έργο του Πιερρακάκη εξαιρετικό.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Ο Τσιτσιπάς παιζει Δευτέρα με τον Murray και δεν έκανε.
Οι εξαιρέσεις πάντα υπάρχουν.
Μπορεί κάποιος μύωπας αθλητής να μην φορά φακούς επαφής όταν αγωνίζεται. Οι πλειοψηφία φορά. Οι εξαιρέσεις απλά επιβεβαιώνουν τον κανόνα.

Θα απαντήσω με τα λόγια του προλαλήσαντα λέκτορα, του Μεσιέ Θεοφάνη Τάση.
Το εμβόλιο είναι μια μορφή πρωτόγονης αναβάθμισης. Αυτό είναι ένα επιχείρημα ενάντια σε όσους είναι ενάντια στην αναβάθμιση για λόγους ηθικής. Ήδη αναβαθμιζόμαστε. Όταν οράμε τα γυαλιά μας, αναβαθμιζόμαστε».
Αν κάποιοι είχαν μεγαλύτερη ενσυναίσθηση ή αγάπη για το κοινωνικό συνολο, θα είχαν ήδη εμβολιασθεί χθες και όχι σήμερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top