• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,295 μηνύματα.
2η δόση done. Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα μιας που παραδοσιακά στη δεύτερη είναι τα δύσκολα. Αν δεν τα καταφέρω άιντε σας αγάπησα ρε μάγκες και ας είχαμε τους τσακωμούς μας :P
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,295 μηνύματα.
Η ενεργοποίηση του πιστοποιητικού γίνεται 14 μέρες μετά τη δεύτερη δόση, γι αυτό στο βγάζει άκυρο.
Σήμερα πάντως που μόλις έκανα τη δεύτερη δόση μου εστάλει μήνυμα ότι σε μια 1 μέρα θα μπορώ να εκδώσω το πιστοποιητικό από το gov ή από κάποιο ΚΕΠ.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σήμερα πάντως που μόλις έκανα τη δεύτερη δόση μου εστάλει μήνυμα ότι σε μια 1 μέρα θα μπορώ να εκδώσω το πιστοποιητικό από το gov ή από κάποιο ΚΕΠ.
ναι θα το έχεις αλλά δε θα είναι έγκυρο, για να χτίσεις ανοσία θα πρέπει να παρέλθουν οι 14 μέρες οπότε και θα θεωρείται έγκυρο το πιστοποιητικό σου.
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Σήμερα πάντως που μόλις έκανα τη δεύτερη δόση μου εστάλει μήνυμα ότι σε μια 1 μέρα θα μπορώ να εκδώσω το πιστοποιητικό από το gov ή από κάποιο ΚΕΠ.
Άλλο το πότε το εκδίδεις και άλλο από ποτε είναι σε ισχύ (ενεργή η χρήση του).
Εξαρταται και το τι εμβόλιο κανεις.
Κι εγώ από την επόμενη μέρα το ελαβα αλλά έγκυρο καθίσταται στις 14 μέρες μετά την δεύτερη δόση (μπολιάστηκα με το εμβόλιο της Pfizer).

το μισώ σαν φράση, αλλά άντε καλή ανοσία βρε συνονόματε !
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,802 μηνύματα.
Σήμερα πάντως που μόλις έκανα τη δεύτερη δόση μου εστάλει μήνυμα ότι σε μια 1 μέρα θα μπορώ να εκδώσω το πιστοποιητικό από το gov ή από κάποιο ΚΕΠ.
Ναι σε όλους γίνεται αυτό να μπορείς να εκδόσεις το πιστοποιητικό εμβολίου μια μέρα μετά από τη δεύτερη δόση. Εγώ πάντως έβγαλα στις 5 ημέρες μετά τη δεύτερη δόση γιατί είχα κλείσει πτήση επιστροφής και δεν θα είχα εκτυπωτή εδώ κοντά μου αν περίμενα να εκδώσω το πιστοποιητικό εμβολίου μετά τις 14 ημέρες.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Τουλάχιστον είσαι έτοιμος να ψάξεις για εργασία ως οδηγός λεωφορείου.
 

Nikoleta_Giann2003

Νεοφερμένος

Η Nikoleta_Giann2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Έτσι είναι κι εγώ που έχω νοσήσης είναι ετσι απλά θέλει 14 μέρες από την δεύτερη δόση για να βγει έγκυρο οπότε τώρα θες ραπιντ
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλημερα σας παιδια,

Χθες εκανα 2η δοση εμβολιου οποτε σήμερα μπηκα να κανω το πιστοποιητικό μεσω gov.gr. Απλα χρειαζομαι βοήθεια. Θελω να μου επισυνάψετε το πιστοποιητικό και πώς πρεπει να φαίνεται στο κινητο ωστε να μπορω να μετακινηθω με πλοιο. Κατέβασα την εφαρμογή covid free pass που ουσιαστικά ειναι scan για το πιστοποιητικό και οταν σκαναρα το πιστοποιητικό μου το εβγαλε ακυρο. Επιπλεον, υπαρχουν 2 αιτησεις για πιστοποίηση, το κανονικονκαι το ευρωπαϊκό. Ποιο ειναι τελικα? Εγω εκανα και τα 2 απλα μου εμφανιζονται ετσι οπως φαινεται παρακατω:

Κανονικά το barcode δεν θα επρεπε να ειναι πιο μεγαλο? Ή το εχω κανει σωστα?
Εδώ στα έχω όλα μαζεμένα:
Άλλο το πότε το εκδίδεις και άλλο από ποτε είναι σε ισχύ (ενεργή η χρήση του).
Εξαρταται και το τι εμβόλιο κανεις.
Κι εγώ από την επόμενη μέρα το ελαβα αλλά έγκυρο καθίσταται στις 14 μέρες μετά την δεύτερη δόση (μπολιάστηκα με το εμβόλιο της Pfizer).

το μισώ σαν φράση, αλλά άντε καλή ανοσία βρε συνονόματε !
Ναι σε όλους γίνεται αυτό να μπορείς να εκδόσεις το πιστοποιητικό εμβολίου μια μέρα μετά από τη δεύτερη δόση. Εγώ πάντως έβγαλα στις 5 ημέρες μετά τη δεύτερη δόση γιατί είχα κλείσει πτήση επιστροφής και δεν θα είχα εκτυπωτή εδώ κοντά μου αν περίμενα να εκδώσω το πιστοποιητικό εμβολίου μετά τις 14 ημέρες.
Έτσι είναι κι εγώ που έχω νοσήσης είναι ετσι απλά θέλει 14 μέρες από την δεύτερη δόση για να βγει έγκυρο οπότε τώρα θες ραπιντ

ναι θα το έχεις αλλά δε θα είναι έγκυρο, για να χτίσεις ανοσία θα πρέπει να παρέλθουν οι 14 μέρες οπότε και θα θεωρείται έγκυρο το πιστοποιητικό σου.
Πάρε κι από εμένα: Π.χ. εγώ έκανα τη δεύτερη δόση το Σάββατο, θέλω 14 μέρες συνολικά από τότε για να θεωρείται έγκυρο.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,295 μηνύματα.
Τουλάχιστον είσαι έτοιμος να ψάξεις για εργασία ως οδηγός λεωφορείου.
Για αρχή ας συνηθίσουμε να τσουλάμε το αμαξάκι και μετά πάμε και σε μεγαλύτερα οχήματα. Είναι μελλοντικοί στόχοι αυτά :P

Αλλά ναι χαίρομαι που το εμβόλιο δεν σταμάτησε την καριέρα μου :P
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Με αυτά και μ' αυτά ξεχάσαμε να πούμε πως χθες ξεπεράσαμε τους 20 χιλιάδες νέους εμβολιασμούς
1630412486100.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Το πιστοποιητικό θα είναι έγκυρο μετά από 14 μέρες, προς το παρόν θέλεις rapid test νομίζω
 

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Με αυτά και με τ' άλλα ξεχάσαμε να πούμε πως χθες ξεπεράσαμε τους 20 χιλιάδες νέους εμβολιασμούς
View attachment 85089
Ε ναι λογικό επόμενο είναι όταν τα μέτρα αποκλείουν τους Ανεμβολιαστους από όλες τις καθημερινές τους δραστηριότητες. Το θέμα είναι ότι όλοι αυτοί το έκαναν "αναγκαστικά" Και οι αντιδράσεις στην 3η δόση θα είναι πιο έντονες. Εν ολίγοις σαθρά θεμέλια χτίζουμε
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Οι περισσότεροι ήταν μαθητές λογικά που εμβολιάστηκαν. Προφανώς θέλουν να ξεκινήσουν την καινούργια σχολική χρονιά οπλισμένοι και με μεγαλύτερη σιγουριά πως δε θα νοσήσουν βαριά. Το καλό είναι οτι ήδη το 85% των εκπαιδευτικών έχουν ήδη εμβολιαστεί.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,802 μηνύματα.

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
το γαμάτο θα'ναι να απαντήσει η κοπελιά που έκανε την ερώτηση «όλα καλά τελικά παιδιά, το πιστοποιητικό εμβολισμού μου θεωρείται έγκυρο»
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Και σε έξι μήνες λήγει 🤪
Αχαχχα διορατική.
Εντωμεταξύ πάμε μάλλον προς ολοταχώς για 3η δόση.
Το πιστοποιητικό νόσησης πως και έχει ισχύ για 6 μήνες εντωμεταξύ ;
Δεδομένων και των μεταλλάξεων κτλ δηλαδή..
Αν υπάρχει σχετική έγκυρη μελέτη (κάτι ψιλά έχω ψάξει και όχι πολύ αξιόπιστα) και γνωρίζεις θα με ενδιέφερε
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτή την οδηγία έχω προς το παρόν για κάτι εισητηρια που έκλεισα μέσα στο χειμώνα ..
Ανάλογα βέβαια και την χώρα που ταξιδεύεις έτσι ?
Κάποιες το δέχονται μόνο για τρεις μήνες 😉
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Kοροϊδεύετε αλλά δεν φαντάζεστε πόσος κόσμος ακόμα δεν ξέρει την τύφλα του και κυκλοφορεί χαλαρά με άκυρο πιστοποιητικό. ΜΑΘΕΤΕ ΤΟ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.
Καθόλου ήρεμη δεν είμαι, -μία τύπισσα που ελέγχει καθημερινά πιστοποιητικά εμβολιασμού.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top