• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,827 μηνύματα.
1632813035866.png

1632813258532.png
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,674 μηνύματα.
Μια χαρά αντιεμβολιαστής ήταν. Διαφορετικά τώρα θα τα έβαζαν με το ιατρού που του είπε να μην κάνει το εμβόλιο.

Επειδή έχει πρόβλημα στα νεφρά έπρεπε να κάνει το εμβόλιο day one καθώς είναι επικίνδυνο να δεθχεί ισχυρά φάρμακα.

Καθόλου αντιεμβολιαστής δεν ήταν, το μόνο που είχε πει είναι να μην διχάζουμε τον κόσμο και να ασχοληθούμε λίγο και με τα άλλα προβλήματα, αν αυτό μεταφράζεται σαν αντιεμβολιασμός πάω πάσο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,827 μηνύματα.

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
αν δεν ξερεις το PubMed, είναι βάση οπου ανεβαίνουν επιστημονικές έρευνες και γενικότερα
οτι μελέτη μπορείς να φανταστείς γύρω απο ιατρικά θέματα.

σου δίνω ενα λινκ (εκτός PubMed ομως έχει παραπομπές σε έρευνες ανεβασμένες
στο PubMed) όπου λέει ξεκάθαρα απο την πρώτη γραμμή οτι το ζήτημα είναι γενετικό.

Δηλαδή το σκαρί του κάθε ανθρώπου.. οπότε μάλλον αυτό σημαίνει οτι αν είσαι απόλυτα
υγιείς κανείς δεν μπορεί να σου πει πόσο επιρρεπείς είσαι σε σοβαρή νόσηση χωρίς να γίνουν
συγκεκριμένες γονιδιακές εξετάσεις.


τωρα για τον κίνδυνο απο επιπλοκές του εμβολίου φυσικά και είναι πολύ υπαρκτές,
ακουμε και διαβάζουμε καθημερινά γι'αυτες οχι μόνο απο την Ελλάδα αλλά απο ολο
τον κόσμο, όμως τα στοιχεία που γίνονται γνωστά δείχνουν οτι το ποσοστό είναι πολύ
μικρότερο απο την πιθανότητα σοβαρής νόσησης απο κορωνοιο.


μια εικόνα μπορείς να πάρεις απο ρεπορτάζ του Ρωσικού RT News (δεν μπορώ να σου βρώ
άμεσα κάτι πιο έγκυρο).

 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,827 μηνύματα.

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 912 μηνύματα.


τι λεει Βασίλη? βλέπω απο updates μια χαρά το πας...δεν εχεις βαρεθεί ε? :P

εγώ είχα πει οτι δεν θα ξανα γράψω εδω.. πως βρέθηκα να απαντάω πρόθυμα σε άλλο
τόπικ στην ερώτηση νέου μέλους, μετά οι απαντήσεις μας να μεταφέρονται εδώ, μετά
το νεο μέλος να τρώει ban για διπλοεγγραφή και μετά να μένει μόνο η απάντηση
μου δεν ξέρω!!

κανένα update για lockdown εχεις βρεί?.. με ενδιαφέρει πιο πολύ απο την έρευνα για αρνητές

:wheel::panwkatw::bounce:
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,827 μηνύματα.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,619 μηνύματα.
Λοκνταουν μόνο για τους ανεμβολιαστους έχει.
Πώς είπατε ;

 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,827 μηνύματα.
Στην Ρωσία με 850 νεκρούς την μέρα έχει λοκνταουν; Μάλιστα η ρωσική στατιστική υπηρεσία πάντα μιλούσε για σχεδόν διπλάσιους νεκρούς...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
τι λεει Βασίλη? βλέπω απο updates μια χαρά το πας...δεν εχεις βαρεθεί ε? :P
Είναι σαν εκείνες τις μπαταρίες που δεν σταματούν. (μη πουν οτι διαφημίζω κιόλας)
εγώ είχα πει οτι δεν θα ξανα γράψω εδω.. πως βρέθηκα να απαντάω πρόθυμα σε άλλο
τόπικ στην ερώτηση νέου μέλους, μετά οι απαντήσεις μας να μεταφέρονται εδώ, μετά
το νεο μέλος να τρώει ban για διπλοεγγραφή και μετά να μένει μόνο η απάντηση
μου δεν ξέρω!!
Θα μείνεις με την απορία...εδώ που τα λέμε, μου κόλλησες την απορία και εμένα. :morning1:
κανένα update για lockdown εχεις βρεί?.. με ενδιαφέρει πιο πολύ απο την έρευνα για αρνητές

:wheel::panwkatw::bounce:
Μπορείς να φανταστείς την μετακορωνοϊό εποχή που έρχεται;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,827 μηνύματα.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Μπορείς να φανταστείς την μετακορωνοϊό εποχή που έρχεται;

δεν είμαι καλός στις προβλέψεις, ούτε μπορώ να φανταστώ πότε θα λήξει ολο αυτό
να υποθέσω την ερχόμενη άνοιξη? με τον κορωνοιο να ανήκει στις εποχικές ιώσεις
ή να εχει εξαφανιστεί σαν της πανδημίας του 1918?
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
δεν είμαι καλός στις προβλέψεις, ούτε μπορώ να φανταστώ πότε θα λήξει ολο αυτό
να υποθέσω την ερχόμενη άνοιξη? με τον κορωνοιο να ανήκει στις εποχιακές ιώσεις
ή να εχει εξαφανιστεί σαν της πανδημίας του 1918?
Μήπως αποτελέσει μία εισαγωγή σε νέες καταστάσεις;
Η Ιατρική αύριο, θα είναι τελείως διαφορετική απο αυτή που γνωρίζουμε σήμερα.
Αύριο, θα μας σκανάρει ο Γιατρός και θα διορθώνει τις βλάβες που ανακαλύπτει.
Αυτό προκύπτει απο όσα είπε ο Θεοφάνης Τάσης στην εκπομπή "στα άκρα" και απο το σημείο 36 και μετά.
Μιλά επίσης και για μία ανθρωπότητα, η οποία "μεταλλάσσεται".
Είμαστε σε θέση να αποκωδικοποιήσουμε σε αυτό που μας συμβαίνει - βιώνουμε σήμερα;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,827 μηνύματα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Ανεμβολιαστος μεταλασσόμενος...
Νάτα μας...
Και με ποιον τρόπο μεταλάσσεται ο ανεμβολίαστος;
Καλό να αποφεύγεις αδόκιμους όρους.
Σε εκθέτουν.
Ειλικρινά είσαι απίστευτα κουραστικός.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,827 μηνύματα.
Όταν απειλείς ότι θα πάρεις καραμπίνα για να σκοτώσεις ανθρωπο κάπως έχεις μεταλλαχθεί εγκεφαλικά.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Μήπως αποτελέσει μία εισαγωγή σε νέες καταστάσεις;
Η Ιατρική αύριο, θα είναι τελείως διαφορετική απο αυτή που γνωρίζουμε σήμερα.
Αύριο, θα μας σκανάρει ο Γιατρός και θα διορθώνει τις βλάβες που ανακαλύπτει.
Αυτό προκύπτει απο όσα είπε ο Θεοφάνης Τάσης στην εκπομπή "στα άκρα" και απο το σημείο 36 και μετά.
Μιλά επίσης και για μία ανθρωπότητα, η οποία "μεταλλάσσεται".
Είμαστε σε θέση να αποκωδικοποιήσουμε σε αυτό που μας συμβαίνει - βιώνουμε σήμερα;

σε νεες καταστάσεις ναι.. και δεν ξέρω ειδικά για την ιατρική, ομως η ανθρωπότητα
ισως και να ειναι σε τελείως διαφορετική κατάσταση απο αυτή που γνωρίζαμε μέχρι σήμερα.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,575 μηνύματα.
Πάντως καλό θα ήταν οι άνθρωποι να εμβολιάζονται διότι ωφελούνται... Εγώ το έκανα, για εμένα, για κανέναν άλλον. Για να είμαι τουλάχιστον ήσυχη ότι, σε έναν βαθμό, είμαι προστατευμένη.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top