• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,635 μηνύματα.
Ο Αρκουμανέας παραιτήθηκε διότι θα κατέθετε ενάντια του Άδωνι για την υπόθεση ΚΕΕΛΠΝΟ.


Να τα λέμε όλα.
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Αν σου πουν για 10η δοση θα πας??

Γιατί όχι; Το πρώτο εμβόλιο είναι που γίνεται σε πολλές δόσεις ή επανειλημμένα; Τι διαφορά υπάρχει μεταξύ αυτού του εμβολίου και του εμβολίου της γρίπης ή του τετάνου ή του πνευμονιόκοκκου ή του κοκκύτη;
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Γιατί όχι; Το πρώτο εμβόλιο είναι που γίνεται σε πολλές δόσεις ή επανειλημμένα; Τι διαφορά υπάρχει μεταξύ αυτού του εμβολίου και του εμβολίου της γρίπης ή του τετάνου ή του πνευμονιόκοκκου ή του κοκκύτη;
Το οτι τα αλλα δεν ειναι υποχρεωτικό. Τέλος παντων εγω τελειωσα στη δεύτερη δοση.
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Το οτι τα αλλα δεν ειναι υποχρεωτικό. Τέλος παντων εγω τελειωσα στη δεύτερη δοση.

Ούτε αυτό είναι υποχρεωτικό για τον γενικό πληθυσμό.

Μερικοί ψάχνετε να βρείτε προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν. Δεν θυμάμαι να διαμαρτυρήθηκε ποτέ κανείς για τα υποχρεωτικά εμβόλια στον στρατό, που τα κάνουν χωρίς να σου λένε και τι είναι ή ποιας εταιρίας, παρτίδας κλπ.

Ξαφνικά σας έπιασε ο πόνος για το εμβόλιο του κορωνοϊού που το έχουν κάνει 3 δισ. κόσμος σε όλο τον πλανήτη....
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Δεν παίζει. Εγω εκανα τις δοσεις μου και τελος το πανηγύρι. Ας παει η παγωνη και ο Βασιλακοπουλος να κανουν καθε χρονο εμβολιο, ετσι και αλλιως ζομπι ειναι δεν θα παθουν τιποτα.
6ew5.jpg

Chucky likes this. :P
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,865 μηνύματα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Ούτε αυτό είναι υποχρεωτικό για τον γενικό πληθυσμό.

Μερικοί ψάχνετε να βρείτε προβλήματα εκεί που δεν υπάρχουν. Δεν θυμάμαι να διαμαρτυρήθηκε ποτέ κανείς για τα υποχρεωτικά εμβόλια στον στρατό, που τα κάνουν χωρίς να σου λένε και τι είναι ή ποιας εταιρίας, παρτίδας κλπ.

Ξαφνικά σας έπιασε ο πόνος για το εμβόλιο του κορωνοϊού που το έχουν κάνει 3 δισ. κόσμος σε όλο τον πλανήτη....
Ο καθενας εχει την αποψη του. Εσυ κανε και 10 δοσεις αν θελεις, εγω εκανα το χρεος μου κάνοντας 2 δοσεις .😁😁
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.

Παλι για θρησκευτικους λόγους και μόνον..
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Ο καθενας εχει την αποψη του. Εσυ κανε και 10 δοσεις αν θελεις, εγω εκανα το χρεος μου κάνοντας 2 δοσεις .😁😁

Κοίτα, προσωπικά δεν με νοιάζει πόσες έκανες εσύ ή κάποιος άλλος. Το εμβόλιο το κάνουμε κυρίως για να προφυλάξουμε τους εαυτούς μας και τους κοντινούς μας. Αν εσύ κρίνεις πως σου φτάνει η προφύλαξη 2 δόσεων, εμένα μου περισσεύει.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,865 μηνύματα.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Από τότε που ο πολίτης είδε τις παλινωδίες των γιατρών, τους τηλεμαϊντανούς αλμπάνηδες να τ' αρπάζουν για να κάνουν τους dealers των εμβολίων στα κανάλια, τους δημοσιογράφους να τ' αρπάζουν για να κάνουν προπαγάνδα, να κουκουλώνουν θανάτους/κουσούρια απ' τα εμβόλια και να τρομοκρατούν τους πολίτες και το κράτος να του στερεί ατομικές ελευθερίες προκειμένου να τον πιέσει να εμβολιαστεί με σκευάσματα αμφιβόλου ποιότητας, χωρίς καν αναγραφόμενες παρενέργειες και χωρίς κανείς να είναι υπόλογος σε περίπτωση που έρθει στο κεφάλι του το μαύρο λαχείο, είναι απολύτως λογικό κι αναμενόμενο ν' ανθίσει ο αντιεμβολιασμός...
Ο αντιεμβολιασμός άνθιζε από πολύ παλιότερα. Σιγά μην περίμεναν οι αντιεμβολιαστές να διαβάσουν τις έρευνες για το εμβόλιο του κορωνοϊού ώστε να αποφανθούν αν το σκεύασμα είναι ποιοτικό ή όχι. Εδώ πιστεύουν ακόμα πως το εμβόλιο έχει μέσα τον ιό ή/και τσιπάκι...

Σούλα.jpg
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
οι περισσότεροι νομίζουν ότι η κυτταρική ανοσία και μνήμη κρατά για πάντα.... ..
αυτό φυσικά δεν ισχύει... μπορεί να έχουμε κυτταρική ανοσία γενικά στους κορονοιού εώς 36 μνήμες.
το ότι κάθομαι και μετραω τα αντισώματα είναι διότι την κυτταρική ανοσία δε μπορούμε να τα μετρήσουμε.

Επίσης ο ανθρώπινος οργανισμός είναι κατασκευασμένος να εκτίθεται σε πολλούς λοιμώδους παράγοντες οπότε η φυσική έκθεση με φυσικό αντιγόνο κάνει boost και η καραντίνα που μας επέβαλλαν κάνει περισσότερο κακό από καλό.

Τα εμβόλια που βασίζονται στον αδενοιό πορεί να είναι άχρηστα αν ο οργανισμός έχει αντισώματα εναντίον αυτού του αδενοιού για αυτό αντισώματα ακόμα και αν δε το λένε έχει ένδειξη να μετράμε σε αυτά τα εμβόλια παρόλα αυτά κανένας από την επιτροπή των λοιμώξεων δε το συστήνει.

Πολλά rapid test κάνουν διασταυρώμουμενες αντιδράσεις με άλλους τύπους κορονοιού μετά την λήξη των μετρων αυτό ενδέχεται να αυξηθεί.

Με ειδικές μεθόδου αντισωμάτων μπορούμε να ξεχωρίσουμε αυτούς που νοσήσανε και δεν εμβολιάστηκαν αλλά οχί αυτους που εμβολιάστηκαν και νόσησαν καμιά σύσταση ... από ΠΟΥ

Τα mrna εμβόλια είναι μια βλακεία για το λόγο ότι είναι ασταθή... παρόλα αυτά το κόστους παραγωγής τους ειναι πιο φτηνό.
Το μέλλον είναι τα DNA εμβόλια και ήδη κυκλοφορεί το ZycovD το οποίο φυσικά θα του κάνουν πόλεμο αλλά είναι το μέλλον αφού διατηρείται σε θερμοκρασία περιβάλλοντος και εχει τα πλεονεκτήματα των mRNA.
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,865 μηνύματα.
Ο αντιεμβολιασμός άνθιζε από πολύ παλιότερα. Σιγά μην περίμεναν οι αντιεμβολιαστές να διαβάσουν τις έρευνες για το εμβόλιο του κορωνοϊού ώστε να αποφανθούν αν το σκεύασμα είναι ποιοτικό ή όχι. Εδώ πιστεύουν ακόμα πως το εμβόλιο έχει μέσα τον ιό ή/και τσιπάκι...

View attachment 86484
Μήπως και αν διαβάσουν τις έρευνες, υπάρχει πιθανότητα να τις καταλάβουν;
Εν τω μεταξύ έχουν γίνει πάνω από 6.5 δις εμβολιασμοί στον κόσμο...
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,257 μηνύματα.
Γιατί όχι; Το πρώτο εμβόλιο είναι που γίνεται σε πολλές δόσεις ή επανειλημμένα; Τι διαφορά υπάρχει μεταξύ αυτού του εμβολίου και του εμβολίου της γρίπης ή του τετάνου ή του πνευμονιόκοκκου ή του κοκκύτη;
Για εμάς τους πιο μικρούς ηλικιακά(< 30) δεν ξέρω εαν οι παραπάνω δόσεις κάνουν καλό. Έχω ακούσει πράγματα για μυοκαρδίτιδες που στους μεγαλύτερους δεν αναφέρονται. Φυσικά όλα θα εξαρτηθούν απο το τι θα μας πουν οι επίσημοι φορείς και οι ειδικοί. Εαν κρίνουν οτι είναι ασφαλής η τρίτη δόση και στην δική μας ηλικιακή ομάδα, και οτι έχει να προσφέρει σημαντικό πλεονέκτημα και όχι μόνο ελάχιστη παραπάνω προστασία, τότε ναι,δεν βλέπω τον λόγο να μην την κάνουμε.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,865 μηνύματα.
Θα φανεί αν χρειαστεί να το κάνουμε. Για την ώρα δεν φαίνεται κάτι τέτοιο σε χώρες που ξεκίνησαν πριν από εμάς.
Αλλα και εκατό φορές να χρειαστεί, θα το κάνουμε εύκολα.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Έγώ πάντως, αν προταθεί στην ηλικιακή μου ομάδα, έστω και προαιρετικά, θα την κάνω. Οι γονείς μου έκαναν την τρίτη δόση χτες και κάποια ανακούφιση ένιωσα, γιατί τους έχω πάντα έννοια.
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Για εμάς τους πιο μικρούς ηλικιακά(< 30) δεν ξέρω εαν οι παραπάνω δόσεις κάνουν καλό. Έχω ακούσει πράγματα για μυοκαρδίτιδες που στους μεγαλύτερους δεν αναφέρονται. Φυσικά όλα θα εξαρτηθούν απο το τι θα μας πουν οι επίσημοι φορείς και οι ειδικοί. Εαν κρίνουν οτι είναι ασφαλής η τρίτη δόση και στην δική μας ηλικιακή ομάδα, και οτι έχει να προσφέρει σημαντικό πλεονέκτημα και όχι μόνο ελάχιστη παραπάνω προστασία, τότε ναι,δεν βλέπω τον λόγο να μην την κάνουμε.

Αυτή τη στιγμή από όσο ξέρω δεν προτείνεται στους <50 εκτός αν έχουν συγκεκριμένα υποκείμενα (καρδιακές νόσους, διαβήτη) ή εργάζονται σε νοσοκομεία ή σχολεία. Όπως και να έχει, θα μας πουν.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,865 μηνύματα.
Έγώ πάντως, αν προταθεί στην ηλικιακή μου ομάδα, έστω και προαιρετικά, θα την κάνω. Οι γονείς μου έκαναν την τρίτη δόση χτες και κάποια ανακούφιση ένιωσα, γιατί τους έχω πάντα έννοια.
Ποσων χρονών είναι οι γονείς σου αν επιτρέπεται;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top