• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.
Από την Παρασκευή τα κρούσματα είναι λίγο λιγότερα από τα αντίστοιχα μια εβδομάδα πριν και σίγουρα φαίνεται να έχει σταματήσει η αύξηση.

Θα δούμε αν θα επιβεβαιωθεί και αύριο αυτό.

Λέτε να πιάσαμε πικ και να ξεκινήσουμε σιγά σιγά να κατεβαίνουμε;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Σήμερα έκανα την τριτη δόση του εμβολίου...
θα σας πω τι θα νιώσω μετά :)
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
6.44% ο δικτης θετικοτητας ....εγκλημα πιο πολυ ως προς τους εμβολιασμενους θα ελεγα αυτο αλλα οκ


Εδω βλεπουμε πως γινεται ενα λοκ νταουν (απ τα πραγματικα ,με αποτελεσμα) στην Κουάλα Λουμπουρ:
1637001974791.png
1637001802322.png
1637001672977.png



Εδω βλεπουμε ενα χλιαρουτσικο ερασιτεχνικό psyop αποθαρρυνσης κυκλοφορίας(ακα λοκ νταουν)Ελλαδας
1637002299241.png



Στην ουσια η ελλαδα δεν ειχε ποτε λοκ νταουν .Θα προτιμουσα το πρωτο για πιο γρηγορα παρα το 2ο με 7αμηνες προστιμα και εναν χειμωνα γεματο θανατους ξανα κλπ
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Στην ουσια η ελλαδα δεν ειχε ποτε λοκ νταουν .Θα προτιμουσα το πρωτο για πιο γρηγορα παρα το 2ο με 7αμηνες προστιμα και εναν χειμωνα γεματο θανατους ξανα κλπ
Εννοείται το πρώτο, κλεινόμαστε μέσα για 4-6 εβδομάδες και παίρνουμε ανάσα. Το περσινό ήταν της υπομονής...

Λέτε να πιάσαμε πικ και να ξεκινήσουμε σιγά σιγά να κατεβαίνουμε;
Κάνεις πλάκα, έτσι;
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,743 μηνύματα.
Εννοείται το πρώτο, κλεινόμαστε μέσα για 4-6 εβδομάδες και παίρνουμε ανάσα. Το περσινό ήταν της υπομονής...
Εγώ προτείνω να μην βγαίνουμε καθόλου παρά μόνο για δουλειά και super market. Τι, όχι;
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εγώ προτείνω να μην βγαίνουμε καθόλου παρά μόνο για δουλειά και super market. Τι, όχι;
Εγώ προτεινω ούτε σούπερ μάρκετ να πηγαίνουμε,να μας τα φερνεο ο στρατός τα τροφιμα και τα φάρμακα και η μονη έξοδος μας να ειναι στο μπαλκόνι υπό επίβλεψη ΜΟΝΟ για να χειροκροτήσουμε τους γιατρούς και τους νοσηλευτές..😂 Παρόλαυτα,μη δίνεις σημασία,μερικοί είναι ακοινώνητοι και αργόσχολοι και χρησιμοποιούν το λοκνταουν σαν δικαιολογία για να δικαιολογήσουν το ότι δε θέλουν να βγουν από το σπίτι.Και αυτό το λέει άτομο που γενικά μου αρέσει η ηρεμία του σπιτιού μου και η χαλάρωση..Αλλά ακόμα και άτομο που λατρεύεις το κρεβάτι σου να είσαι,δεν παλεύεται ζωή χωρίς να βγεις μια βόλτα μια στο τόσο χωρίς περιορισμούς,ούτε μαθήματα εξ αποστάσεως.Παρτε το χαμπάρι και σταματήστε να προτείνετε τέτοια μέτρα ως ιδανικά.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Επιτέλους μίλησε κι ο Τζημερος.
Όμως, ακόμα και ένας 20άρης ανεμβολίαστος, υγιής, χωρίς υποκείμενα νοσήματα έχει πολύ περισσότερες πιθανότητες να πεθάνει από κορωνοϊό από έναν 80άρη εμβολιασμένο.
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,743 μηνύματα.
Εγώ προτεινω ούτε σούπερ μάρκετ να πηγαίνουμε,να μας τα φερνεο ο στρατός τα τροφιμα και τα φάρμακα και η μονη έξοδος μας να ειναι στο μπαλκόνι υπό επίβλεψη ΜΟΝΟ για να χειροκροτήσουμε τους γιατρούς και τους νοσηλευτές..😂 Παρόλαυτα,μη δίνεις σημασία,μερικοί είναι ακοινώνητοι και αργόσχολοι και χρησιμοποιούν το λοκνταουν σαν δικαιολογία για να δικαιολογήσουν το ότι δε θέλουν να βγουν από το σπίτι.Και αυτό το λέει άτομο που γενικά μου αρέσει η ηρεμία του σπιτιού μου και η χαλάρωση..Αλλά ακόμα και άτομο που λατρεύεις το κρεβάτι σου να είσαι,δεν παλεύεται ζωή χωρίς να βγεις μια βόλτα μια στο τόσο χωρίς περιορισμούς,ούτε μαθήματα εξ αποστάσεως.Παρτε το χαμπάρι και σταματήστε να προτείνετε τέτοια μέτρα ως ιδανικά.
Μάλλον έχουν ιδρυματοποιηθει. Απορώ γιατί πιστεύουν πως θα πετύχει ένα νέο lockdown από την στιγμή που το προηγούμενο απέτυχε και ανοίξαμε με περισσότερα κρούσματα από όσα κλείσαμε.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Τρέχω να πάρω σκύλο, με αγχωσατε.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Και μην ξεχνάς: οι πιθανότητες να προσβληθεί από κορωνοϊό ένας ανεμβολίαστος σε βάθος χρόνου είναι 100%. Όσο και να προφυλάγεσαι, αν δεν εξαλειφθεί ο ιός, κάποτε θα μολυνθείς.
Μεγαλες αλήθειες από τον Τζημερο.
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,743 μηνύματα.
Επιτέλους μίλησε κι ο Τζημερος.
Μίλησε ο ογκόλιθος του φιλελευθερισμού ο οποίος θέλει τα νοσοκομεία ιδιωτικά έτσι ώστε όσοι δεν εχουμε 10 χιλιάρικα στην άκρη να μην μπορούμε να έχουμε πρόσβαση σε ιατρική περίθαλψη.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εγώ προτείνω να μην βγαίνουμε καθόλου παρά μόνο για δουλειά και super market. Τι, όχι;

Μάλλον έχουν ιδρυματοποιηθει. Απορώ γιατί πιστεύουν πως θα πετύχει ένα νέο lockdown από την στιγμή που το προηγούμενο απέτυχε και ανοίξαμε με περισσότερα κρούσματα από όσα κλείσαμε.
Ξερω εγώ,μάλλον γουστάρουν να γίνει λοκνταουν και να βγει ο στρατός με τα γκάνια (όπλα) και τις χειροβομβίδες και κάθε φορά που θα βλέπει άνθρωπο να κινείται να το εκτελεί εν ψυχρώ.Γιατι από όσο διαβάζω δε θέλουν τα λοκνταουν που κάναμε μέχρι τώρα που φυσικά ήταν αναποτελεσματικά,θέλουν με το στρατό και την αστυνομία έξω,να αποτρελαθεί εντελώς ο κόσμος και να αρχίσει και καμιά εξέργεση.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Και το βασικότερο
Αν, χτύπα ξύλο, αρρωστήσεις και χρειαστείς ΜΕΘ ποιος θα την πληρώσει; Το σύστημα υγείας δεν έχει λεφτόδεντρα. Διαχειρίζεται τα χρήματα των φορολογουμένων και ο κορωνοϊός υπήρξε ένα extra κόστος, που μας φέσωσε σε δύο χρόνια με πάνω από 40 δις. 1500 ευρώ τη μέρα κοστίζει μία κλίνη σε ΜΕΘ. Όταν ακούς “500 διασωληνωμένοι σήμερα” να το υπολογίζεις και σε λεφτά: 750.000 ευρώ μείον το ταμείον. Το σύστημα υγείας σού έδωσε τη δυνατότητα να προστατευθείς με 15 ευρώ. Τόσο κάνουν περίπου οι δύο δόσεις του εμβολίου. Δεν το προτίμησες. Έχεις ευθύνη για την επιλογή σου, δεν συμφωνείς; Γιατί να την πληρώσω εγώ;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Αυτό είναι το θέμα .Γιατί πιστεύετε ότι αν πάρουμε μέτρα θα πρέπει να είναι ΛΟΚ ντάουν και απ τα αποτυχημένα που περάσαμε ?

Έχω να σας πω χίλια δυο πράγματα που έχουν κάνει άλλες χώρες με επιτυχία χωρίς προβλήματα και χωρίς πολλούς μήνες καραντίνας
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Αυτό είναι το θέμα .Γιατί πιστεύετε ότι αν πάρουμε μέτρα θα πρέπει να είναι ΛΟΚ ντάουν και απ τα αποτυχημένα που περάσαμε ?

Έχω να σας πω χίλια δυο πράγματα που έχουν κάνει άλλες χώρες με επιτυχία χωρίς προβλήματα και χωρίς πολλούς μήνες καραντίνας
Τι γίνεται με τους 70 χιλιάδες νεκρους στην Ελλάδα που μας ανήγγειλες πριν τρεις μήνες;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,743 μηνύματα.
Και το βασικότερο
Γράφει οτι δεν υπάρχει λεφτόδεντρο σε μια χώρα που έχει ξοδέψει πάνω απο δύο δις για απευθείας αναθέσεις, έχει ξοδέψει εκατομμύρια στα ΜΜΕ ,όπως και για αγορά φρεγατών αλλά για μεθ και προσλήψεις δεν περισσεύουν. Αυτός υποτίθεται πως εκφράζει τους φιλελεύθερους στην Ελλάδα. Μάλιστα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top