• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Οι μυοκαρδιτιδες είναι στα όρια του μηδέν και στην συντριπτική τους πλειονότητα ιασιμες. Το ότι τα εμβολια σώζουν ένα σωρό άτομα από βέβαιο θάνατο και αρκετά περισσότερους από το να εισαχθούν σε ΜΕΘ δεν μετράει;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Προκαλεί μυοκαρδείες, ο έλεγχος του ήταν επιφανειακός για να βγει αμέσως, οι εταιρείες όπως pfizer αποδείχθηκαν υποδείγματα διαφθοράς κοκ
Με κάποιον που δεν ξέρει ούτε πως λέγεται η ασθένεια που προκαλεί το εμβόλιο, δεν νομίζω ότι έχει νόημα να συζητάμε.

Όλα τα εμβόλια, όλα τα φάρμακα, όλα τα σκευάσματα, κάτι προκαλούν. Ακόμα και το νερό μπορεί να σε σκοτώσει. Όλα στη ζωή είναι ρίσκο. Η έξυπνη επιλογή είναι να παίρνεις το μικρότερο ρίσκο και όχι το μεγαλύτερο.

Λοιπόν, για λύστε μου μια απορία, όσοι είστε φανατικοί της υποχρεωτικότητας, είστε υπέρ όλων αυτών των φασιστικών μέτρων
Η αλήθεια είναι ότι σε έχασα στη λέξη φασιστικά.

Κάτι τέτοιες τοποθετήσεις, εμένα προσωπικά με παρακινούν να μην λυπάμαι κάθε φορά που ακούω για θάνατο ανεμβολίαστου. Ηθελέστα και παθέστα, thank you next.

Προσωπικά δεν με νοιάζουν οι ανεμβολίαστοι αρκεί να είναι μακριά μου. Δύο φορές έχω εκτεθεί σε κρούσμα, δύο φορές έχει γίνει το πρόγραμμά μου άνω-κάτω, και τις δύο φορές από ανεμβολίαστους γονείς μαθητών μου που κόλλησαν και μετέδωσαν σε χρόνο dt στα παιδιά τους (και στη μία περίπτωση ξέχασαν να μας ενημερώσουν κιόλας). Σε αυτούς θα ήθελα να μπορούσα να τους πω πού να βάλουν τους φασιστικούς τους ενδοιασμούς, αλλά δυστυχώς δεν μου το επιτρέπει ο εργοδότης μου.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Και στην Πορτογαλία το ίδιο γίνεται άμα το ψάξεις (που η χρηματοδότηση σε ΠΦΥ δεν διαφέρει τόσο σε σχέση με μας) άλλο που προσπαθείς να εξηγήσεις τα ανεξήγητα όπως σε συμφέρει
Δεν διαφέρει τόσο ....αυτό στην στατιστική δεν υπάρχει καν ως έκφραση για να ξέρουμε τι λέμε .Πόσο διαφέρει? (Διπλάσια χρηματοδότηση έχουν έτσι για να ξέρεις ...αλλά θα ασχοληθώ άλλη φορά περί προτογαλιας ).

Η Ελλάδα δεν έχει καν ΠΦΥ .Και πυρετό να κάνει κάποιος πηγαίνει στο ΤΕΠ .

Και δεν χρειάζεται να εξηγήσω κάτι απλά σας ενημερώνω....αυτό είναι το αντικείμενο μου ,εκεί έχω άποψη
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όλα τα εμβόλια, όλα τα φάρμακα, όλα τα σκευάσματα, κάτι προκαλούν. Ακόμα και το νερό μπορεί να σε σκοτώσει. Όλα στη ζωή είναι ρίσκο. Η έξυπνη επιλογή είναι να παίρνεις το μικρότερο ρίσκο και όχι το μεγαλύτερο.
1/2000 πιθανότητα να πεθάνουν έχουν οι 20-30, 1/1200 οι 30-40, με τις πραγματικές πιθανότητες να είναι μικρότερες. Ως δασκάλα αγγλικών θα έπρεπε να καταλάβεις αμέσως γιατί έγραψα "μυοκαρδειές", αλλά φαντάζομαι δε διαβάζεις κάτι άλλο πέραν απ' ό,τι σου πασάρει η καθημερινή. Δεν υπάρχει λόγος να πιστεύει κάποιος *ατομικά* πως κινδυνεύει περισσότερο από τον κορωνοιό παρά απ' το εμβόλιο.
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,189 μηνύματα.
Δεν υπάρχει λόγος να πιστεύει κάποιος *ατομικά* πως κινδυνεύει περισσότερο από τον κορωνοιό παρά απ' το εμβόλιο.
Αν αυτός ο κάποιος είναι κλεισμένος κάπου μόνος του χωρίς να έρχεται σε επαφή με κανέναν ούτε για λίγο ίσως.
Αλλιώς...
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
θα έπρεπε να καταλάβεις αμέσως γιατί έγραψα "μυοκαρδειές",
Έχεις κανένα καλό λεξικό να μας προτείνεις;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
1/2000 πιθανότητα να πεθάνουν έχουν οι 20-30, 1/1200 οι 30-40, με τις πραγματικές πιθανότητες να είναι μικρότερες. Ως δασκάλα αγγλικών θα έπρεπε να καταλάβεις αμέσως γιατί έγραψα "μυοκαρδειές", αλλά φαντάζομαι δε διαβάζεις κάτι άλλο πέραν απ' ό,τι σου πασάρει η καθημερινή. Δεν υπάρχει λόγος να πιστεύει κάποιος *ατομικά* πως κινδυνεύει περισσότερο από τον κορωνοιό παρά απ' το εμβόλιο.
Όχι δεν κατάλαβα γιατί έγραψες μυοκαρδειές. Διαφώτησέ με.

Δεν διαβάζω Καθημερινή, δεν έχω ιδέα τι πασάρει.

Πες μας από πού προκύπτει ότι έχεις περισσότερες από 1 στις 2000 πιθανότητες να πεθάνεις από το εμβόλιο, και πόσοι έχουν πεθάνει μέχρι στιγμής από τα 4 δις που έχουν κάνει το εμβόλιο. Από κορωνοϊό ξέρουμε ότι έχουν πεθάνει κάτι παραπάνω από 5 εκατομμύρια παγκοσμίως.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,443 μηνύματα.
@Nick890 και υπόλοιποι


Οπότε και με επίσημο άρθρο λεπτομερές, επίκαιρο, αξιόπιστο και τεκμηριωμένο, τα εμβόλια μειώνουν κατά πολύ την πιθανότητα να υποφέρεις από long covid.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Eκει στην ανεμβολιαστη Ουκρανία τι γίνεται; Θα μας πει κανείς; 1600 νεκροί σε δύο μέρες είναι τραζίκ...
1637155917929.png
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
Εντάξει, το QR code του πιστοποιητικού "διαβάζουν", δεν μυρίζουν τα νύχια τους να δουν πόσες δόσεις έχεις κάνει. Εφόσον είσαι ΟΚ ακόμα με την πρώτη δόση, ας χρησιμοποιείς εκείνο το πιστοποιητικό, πού είναι το πρόβλημα;
Τα στοιχεια διασταυρωνονται αυτοματα, τοσο δυσκολο ειναι να μεριμνησουν να μην παρουσιαζονται τετοια προβληματα στους πολιτες;

Ειναι ζητημα αρχης. Απο τη μια ειναι ηθικη "υποχρεωση" μου προς το κρατος να επαναλαβω τη δοση, απο την αλλη η πολιτεια οφειλει, απο τη στιγμη που αποφασιζει να ασκει ελεγχο, να εξασφαλισει τα ελαχιστα προβληματα στη διαδικασια αυτη.
Τουλαχιστον ετσι υποτιθεται οτι επρεπε να ειναι.

Προβλημα θα υπηρχε εαν μου ειχε πεσει η μπαταρια απο το κινητο κινητο ή δεν ειχα ιντερνετ ή το παλιο πιστοποιητικο. Δεν βλεπω γιατι ειμαι υποχρεωμενος για κατι τετοιο, να κουβαλαω δλδ παραπανω απο τα απαραιτητα.

Ή κανουμε σωστες δουλειες ή κλανουμε.

Αλλα με κρατος α(χ)ρηστων εχουμε να κανουμε, δεν περιμενα κατι περισσοτερο.
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,189 μηνύματα.
Τα στοιχεια διασταυρωνονται αυτοματα, τοσο δυσκολο ειναι να μεριμνησουν να μην παρουσιαζονται τετοια προβληματα στους πολιτες;

Ειναι ζητημα αρχης. Απο τη μια ειναι ηθικη "υποχρεωση" μου προς το κρατος να επαναλαβω τη δοση, απο την αλλη η πολιτεια οφειλει, απο τη στιγμη που αποφασιζει να ασκει ελεγχο, να εξασφαλισει τα ελαχιστα προβληματα στη διαδικασια αυτη.
Τουλαχιστον ετσι υποτιθεται οτι επρεπε να ειναι.

Προβλημα θα υπηρχε εαν μου ειχε πεσει η μπαταρια απο το κινητο κινητο ή δεν ειχα ιντερνετ ή το παλιο πιστοποιητικο. Δεν βλεπω γιατι ειμαι υποχρεωμενος για κατι τετοιο, να κουβαλαω δλδ παραπανω απο τα απαραιτητα.

Ή κανουμε σωστες δουλειες ή κλανουμε.

Αλλα με κρατος α(χ)ρηστων εχουμε να κανουμε, δεν περιμενα κατι περισσοτερο.
Συμφωνώ και βασικά δεν καταλαβαίνω γιατί έχουμε 2 πιστοποιητικά, και Ευρωπαικό και Ελληνικό.
Κάποιες χώρες πάνε μόνο με το Ευρωπαικό.
Το πρόβλημα που λες παρουσιάζεται μόνο στο Ελληνικό όχι στο Ευρωπαικό και είναι λογικό γιατί το Ευρωπαικό συντηρείται κεντρικά και προφανώς οι αρμόδιοι το έχουν προσαρμόσει να υποστηρίζει τρίτη δόση.
Το Ελληνικό...
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,143 μηνύματα.
87 νεκρους εχουμε σημερα,σε λιγο θα βγει και επισημα.
Ολοι πλεον συζητουν και ερωτουν ειδικους ΓΙΑΤΙ εχουμε τετοια θνησιμοτητα στην ελλαδα αναλογα με εκατομμυριο πληθυσμου και κρουσματα.Ο Ευαγγελατος το μεσημερι ειχε αναλυτικα τα αντιστοιχα για Αγγλια,και αλλες χωρες.Ειμαστε πρωτοι σε θνησιμοτητα στην ευρωπη ανα εκατομμυριο και κρουσματα.
ΕΠΙΤΥΧΙΑ...ΕΠΙΤΥΧΙΑ!
Ολα τελεια με τους αριστους!

Ειναι απλο.
Πεθαινουν τοσοι πολλοι λογω μη εξειδικευμενου προσωπικου που βαζουν σε ΜΕΘ και οχι μονο.
ΝΤΡΟΠΗ.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Oι πρώτες χώρες μέχρι τώρα στην Ευρώπη για σήμερα
1637163977693.png

Υπάρχουν και χώρες μικρότερες όπως η Κροατία που δεν είναι μπροστά στην λίστα
1637164106846.png

αλλά για τέσσερα εκατομμύρια πληθυσμό οι 64 νεκροί δεν είναι λίγοι.

Σε θανάτους ανα εκατομμύριο η Ελλάδα είναι 26η στην Ευρώπη. Δεν άλλαξε τίποτα.
1637164360826.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,189 μηνύματα.
Τα τεστ για να πας στην δουλειά είναι τα μόνα που μπορείς να ελέγξεις αξιόπιστα αφού η διασταύρωση μέσω ΕΡΓΑΝΗ είναι πανεύκολη.
Αυτοί που το έπαιζαν έξυπνοι την πάτησαν...
87 νεκρους εχουμε σημερα,σε λιγο θα βγει και επισημα.
Ολοι πλεον συζητουν και ερωτουν ειδικους ΓΙΑΤΙ εχουμε τετοια θνησιμοτητα στην ελλαδα αναλογα με εκατομμυριο πληθυσμου και κρουσματα.Ο Ευαγγελατος το μεσημερι ειχε αναλυτικα τα αντιστοιχα για Αγγλια,και αλλες χωρες.Ειμαστε πρωτοι σε θνησιμοτητα στην ευρωπη ανα εκατομμυριο και κρουσματα.
ΕΠΙΤΥΧΙΑ...ΕΠΙΤΥΧΙΑ!
Ολα τελεια με τους αριστους!

Ειναι απλο.
Πεθαινουν τοσοι πολλοι λογω μη εξειδικευμενου προσωπικου που βαζουν σε ΜΕΘ και οχι μονο.
ΝΤΡΟΠΗ.
Αν ράντζα που τους βάζεις εναν αναπνευστήρα να τα ονομάζεις ΜΕΘ αυτά γίνονται. Όπως επίσης αν βάζεις ιδιώτες γιατρούς και από την μια μέρα στην άλλη τους πετάς από το ιατρείο τους στις ΜΕΘ.

Πόση σχέση έχει η δουλειά ενός πνευμονολόγου που στο ιατρείο του εξετάζει ασθενείς με άσθμα με τον πνευμονολόγο που πρέπει να φροντίσει ασθενείς σε βαριά κατάσταση covid;
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι δεν κατάλαβα γιατί έγραψες μυοκαρδειές. Διαφώτησέ με.

Δεν διαβάζω Καθημερινή, δεν έχω ιδέα τι πασάρει.

Πες μας από πού προκύπτει ότι έχεις περισσότερες από 1 στις 2000 πιθανότητες να πεθάνεις από το εμβόλιο, και πόσοι έχουν πεθάνει μέχρι στιγμής από τα 4 δις που έχουν κάνει το εμβόλιο. Από κορωνοϊό ξέρουμε ότι έχουν πεθάνει κάτι παραπάνω από 5 εκατομμύρια παγκοσμίως.
Γνωρίζεις οποιοδήποτε ουσιώδες στατιστικό ή απλά επαναλαμβάνεις ό,τι λέει η καθημερινή και κάθε καθημερινή, ανεξάρτητα από ποια μετάλλαξη της πληροφορείσαι; Το νούμερο προκύπτει από την εγκυρότερη εκτίμηση του CDC: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/hcp/planning-scenarios.html ελπίζω να μη χρειαστεί να εξηγήσω πως 500/1,000,000 = ενας στους 2000. Η πολύ βαριά πληοψηφεία(90%+) των θανάτων από covid είναι από πάσχοντες από υποκείμενα νοσήματα ή/και μεγάλους σε ηλικία.

Αλλά θα μπολιάσουμε τα 5χρονα εμείς, για να είστε εσείς ήσυχοι που πιστεύετε ένα κράτος και ένα καρτέλ από ΜΜΕ που και οι ίδιοι παραδέχονται ότι σας λένε ψέματα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Επαναλαμβάνουμε για νιοστή φορά ότι το πρόβλημα είναι η μεταδοτικότητα του ιού και οι μεταλλάξεις του. Για αυτό και οι πολλοί νεκροί και τα κρασαρισματα των συστημάτων υγείας όλου του κοσμου... ενώ χειροτεροι κ πιο θανατηφόροι ιοί προκάλεσαν ελάχιστους νεκρούς.
Εμβολιαστειτε χθες!
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,189 μηνύματα.
Γνωρίζεις οποιοδήποτε ουσιώδες στατιστικό ή απλά επαναλαμβάνεις ό,τι λέει η καθημερινή και κάθε καθημερινή, ανεξάρτητα από ποια μετάλλαξη της πληροφορείσαι; Το νούμερο προκύπτει από την εγκυρότερη εκτίμηση του CDC: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/hcp/planning-scenarios.html ελπίζω να μη χρειαστεί να εξηγήσω πως 500/1,000,000 = ενας στους 2000. Η πολύ βαριά πληοψηφεία(90%+) των θανάτων από covid είναι από πάσχοντες από υποκείμενα νοσήματα ή/και μεγάλους σε ηλικία.

Αλλά θα μπολιάσουμε τα 5χρονα εμείς, για να είστε εσείς ήσυχοι που πιστεύετε ένα κράτος και ένα καρτέλ από ΜΜΕ που και οι ίδιοι παραδέχονται ότι σας λένε ψέματα.
Μπορεί να μην το πρόσεξα επειδή είναι πολλή μαζεμένη πληροφορία αλλά που ακριβώς από αυτή τη σελίδα προκύπτει ότι έχεις περισσότερες πιθανότητες να πεθάνεις από το εμβόλιο;

Βασικά, πόσες(και πηγή θέλω βέβαια) είναι οι πιθανότητες να πεθάνεις από το εμβόλιο;
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επαναλαμβάνουμε για νιοστή φορά ότι το πρόβλημα είναι η μεταδοτικότητα του ιού και οι μεταλλάξεις του. Για αυτό και οι πολλοί νεκροί και τα κρασαρισματα των συστημάτων υγείας όλου του κοσμου... ενώ χειροτεροι κ πιο θανατηφόροι ιοί προκάλεσαν ελάχιστους νεκρούς.
Εμβολιαστειτε χθες!
Δε σε υποχρεώνει κανείς προσωπικά να σεβαστείς την επιλογή ανθρώπων να μην εμβολιαστούν. Στο τέλος αυτό που ισχύει είναι πως τα εμβόλια δε φαίνονται να δουλεύουν, ενώ προέρχονται από διεφθαρμένη big pharma. Δεν υπάρχει καν συσχέτιση νέων περιστατικών με ποσοστό (πλήρως) εμβολιασμένων: -https://link.springer.com/article/10.1007/s10654-021-00808-7

Τα εμβόλια επιλέχθηκαν ως η κύρια μορφή άμυνας έναντι στη corona-chan. Δεν είναι η μόνη διαθέσιμη.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μπορεί να μην το πρόσεξα επειδή είναι πολλή μαζεμένη πληροφορία αλλά που ακριβώς από αυτή τη σελίδα προκύπτει ότι έχεις περισσότερες πιθανότητες να πεθάνεις από το εμβόλιο;

Βασικά, πόσες(και πηγή θέλω βέβαια) είναι οι πιθανότητες να πεθάνεις από το εμβόλιο;
Πουθενά και δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο και μάλλον βλέπεις πράγματα. 👀
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top