• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Έχουμε εν μέρη επιβεβαίωση φόκου καθώς η τρίτη δόση >60 είναι υποχρεωτική.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Ετοιμαστείτε όλοι να κάνουμε 3η δόση
Επιβεβαιώθηκα πάλι ….
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

λεω τι θα γινει τους επόμενους μήνες....

θεωρώ δεδομένου πως θα ανακοινωθεί νέα δόση σε όλους το θέμα ειναι πως θα πλασαριστει΄.
😇
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πλέον ειμαστε στην πεποίπηθηση ότι το οι εμβολιασθέντες δε κολλάνε σοβαρά και δε πεθαίνουν καθώς περνανε οι μήνες... ξαφνικά οι εμβολιασθέντες και θα είναι σοβαρά και θα πειθαίνουν.... και έτσι έτσι σιγά σιγά θα πουν 3η δόση σε όλους... ετσι λειτουργεί το marketing παιδιά..... αρχικά η 3η δόση θα ανακοινωθεί στους ανοσοκατασταλμένους (οι οποιοι έχουν δικαίωμα να κάνουν εμβόλιο ακόμα και αν έχουν νοσησει )..

Επίσης μια πολύ καλή κίνηση marketing είναι η διαφήμιση των mrna εμβολίων και γενικά τεχνολογίας αυτό θα συνεχισει να υπάρχει.......
😅
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

δε σημαίνει ότι δεν ακούω τους ειδικούς... σημαίνει ότι λέω οτι θα πουν οι ειδικοί σε μερικούς μήνες.

Δε ξέρω αν το βαφτίσουνε για τη μεταλλαξη Δ ή κάτι άλλο...

απλά ότι σε όλους θα προταθεί τρίτη δόση... (αναμνηστική)... και κάθε χρόνο θα υπάρχει αναμνηστική δόση... αυτό δε το λέω τώρα το λέω από πέρσι... πριν βγει καν το εμβόλιο...
🤓
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ας λένε ότι θέλουν τρίτη δόση θα γίνει σε όλους
😊
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.
Έχουμε εν μέρη επιβεβαίωση φόκου καθώς η τρίτη δόση >60 είναι υποχρεωτική.
Εγω δεν καταλαβα...μονο για ανω των 60 ετων θα χρειαζονται υποχρεωτικα 3η δοση ναι;Δηλαδη κατω των 60 αν περασουν 7μ μηνες ισχυει..σωστα καταλαβα;

Στο μεταξυ..να δω να κανουν ελεγχους σε εκκλησιες...και θα σκισω τα πτυχια μου!Μακαρι..αλλα δεν το βλεπω ευκολο.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,090 μηνύματα.
Είναι λίγο έκπληξη αυτό για τους κλειστούς χώρους (ειδικά αν περιλαμβάνει και λιανεμπόριο, αυτό δεν το έχω καταλάβει ακόμα, δεν περιλαμβάνει), με την έννοια ότι στα ρεπορτάζ δεν ακουγόταν αυτό απ' ότι κατάλαβα.
Κατά τ' άλλα ήταν αναμενόμενο αυτό για τους 60+.

Νομίζω σε όλο το διάγγελμα είναι εμφανές το ότι ναι μεν θέλουμε να παρθούν κάποια μέτρα που θα κοντρολάρουν κάπως την κατάσταση σε ΜΕΘ/θανάτους (-> άρα κυρίως μέτρα που αφορούν ανεμβολίαστους δηλαδή) αλλά δε θέλουμε και να τους τσαντίσουμε περαιτέρω.
Γι' αυτό, για την ώρα έστω, ούτε παραπάνω τεστ/εβδομάδα, ούτε μπαν σε σούπερ μάρκετ ή ότι άλλο ακουγόταν.

Και εν μέρει είναι λογικό, αφενός για το πολιτικό κόστος, αφετέρου γιατί όπως έχω ξαναπεί, όσο αυξάνει η υποχρεωτικότητα τόσο πιο πιθανό είναι να έχουμε κομπίνες. Ήδη πολύς κόσμος ψάχνεται πως να καταχωρηθεί ως νοσήσαντας αντί να μπολιαστεί.
Συνεχίζω να πιστεύω ωστόσο ότι αν φτάσουμε σε πιο κρίσιμες ώρες αυτοί θα τη φάνε πρώτοι. Είναι σα να υπάρχει μία ιεράρχηση: οικονομία > εμβολιασμένοι > ανεμβολίαστοι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,438 μηνύματα.

Τι φάση, θα μπερδεύτηκε έτσι;

Ναι κατά λαθος το ειπε, αν δειτε στο 2:40 λεει το ιδιο αλλα για ανεμβολιαστους.
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Όπως και να έχει, όμως, δεν ήρθε το κράτος να πιέσει μια γυναίκα να κάνει εξωσωματική. Μόνη της το αποφασίζει.

Αντίθετα, με το εμβόλιο αυτό μας πιέζουν και κανείς δεν παίρνει την ευθύνη επάνω του, κανείς δεν μας εγγυάται ότι στο μέλλον δεν θα εμφανίσουμε καποιο αυτοάνοσο.
Τι σχέση έχει η εξωσωματική με το εμβόλιο; Χάνω κάτι στη μετάφραση...

Δεν στην λέω εσένα .Απλά μου την σπάνε υπερβολικά τα άτομα (π.χ μιλιοτη,μαγιό) που έχουν κοινό και σε ποστ τους(παλια) να κατακρίνουν τους ανεμβολιαστους που φταίνε για αυτήν την κατασταση όταν παράλληλα την ίδια χρονική στιγμή ΠΟΥ ,πολλες χώρες με υψηλό εμβολιαστικη κάλυψη γυρνάνε σε μέτρα .Και ο λόγος είναι επειδή το θέμα είναι παγκόσμιο και όχι εθνικό ,να το λύνεις με εμβόλιο .Λίγες χώρες τι αντιμετωπίζουν σε εθνικό επίπεδο (Κίνα)
Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς δεν είναι εθνικό θέμα και γι' αυτό δεν λύνεται με εμβόλιο. Ίσα-ίσα, τα παγκόσμια θέματα είναι που λύνονται με εμβόλια, ενώ τα εθνικά μπορούν να λυθούν και με lockdown ή άλλα μέτρα. Και ΟΚ δεν συμφωνείς με τη Μηλιώτη ότι φταίνει οι ανεμβολίαστοι (που η Μηλιώτη περισσότερο με τους ψεκ τα έχει, αλλά τέλος πάντων) - εσύ ποιος νομίζεις ότι φταίει που τα νοσοκομεία έχουν φουλάρει και πεθαίνουν 70 άτομα τη μέρα;

Όσο για την τρίτη δόση, ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την πρεμούρα, ειδικά από ανθρώπους που δεν έχουν εμβολιαστεί. Τι τον νοιάζει τον ανεμβολίαστο αν εγώ θα κάνω μία, δύο, τρεις ή δεκατρείς δόσεις; Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει;

(όλο απορίες είμαι απόψε...)
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Ρε φοκο...οκ σε ειδαμε.Δηλαδη ποση αυτοπροβολη και αυτοεπιβεβαιωση πχια;
Να το κοιταξεις αυτο..κατι δειχνει.
Δεν ανακαλυψες την πυριτιδα γιου νοου.
Βοα το συμπαν.
Κι εγώ νόμισα πως είπε κάτι διαφορετικό από αυτό που είπαμε όλοι εμείς...
 
Τελευταία επεξεργασία:

nicole1982

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nicole1982 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 299 μηνύματα.
Τι σχέση έχει η εξωσωματική με το εμβόλιο; Χάνω κάτι στη μετάφραση...


Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς δεν είναι εθνικό θέμα και γι' αυτό δεν λύνεται με εμβόλιο. Ίσα-ίσα, τα παγκόσμια θέματα είναι που λύνονται με εμβόλια, ενώ τα εθνικά μπορούν να λυθούν και με lockdown ή άλλα μέτρα. Και ΟΚ δεν συμφωνείς με τη Μηλιώτη ότι φταίνει οι ανεμβολίαστοι (που η Μηλιώτη περισσότερο με τους ψεκ τα έχει, αλλά τέλος πάντων) - εσύ ποιος νομίζεις ότι φταίει που τα νοσοκομεία έχουν φουλάρει και πεθαίνουν 70 άτομα τη μέρα;

Όσο για την τρίτη δόση, ειλικρινά δεν καταλαβαίνω την πρεμούρα, ειδικά από ανθρώπους που δεν έχουν εμβολιαστεί. Τι τον νοιάζει τον ανεμβολίαστο αν εγώ θα κάνω μία, δύο, τρεις ή δεκατρείς δόσεις; Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει;

(όλο απορίες είμαι απόψε...)
Τι σχέση έχει η εξωσωματική; Ότι έχει παρενέργειες, τις οποίες γνωρίζει η γυναίκα από την αρχή, αλλά είναι δικαίωμά της να προχωρήσει ή όχι σε αυτή τη μέθοδο και δεν της την επιβάλλουν.

Αντίθετα, το εμβόλιο έχει παρενέργειες τις οποίες δεν γνωρίζουμε και παρόλα αυτά μας το επιβάλλουν.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Τι σχέση έχει η εξωσωματική; Ότι έχει παρενέργειες, τις οποίες γνωρίζει η γυναίκα από την αρχή, αλλά είναι δικαίωμά της να προχωρήσει ή όχι σε αυτή τη μέθοδο και δεν της την επιβάλλουν.

Αντίθετα, το εμβόλιο έχει παρενέργειες τις οποίες δεν γνωρίζουμε και παρόλα αυτά μας το επιβάλλουν.
Τι παρενέργειες έχει το εμβόλιο;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Ρώτα τους συγγενείς εκείνων που πέθαναν από τις παρενέργειες. Τους λάθρο, αλήθεια, φιατί δεν τους εμβολιάζουν; Τους ρομά;
Ποιος σου είπε ότι δεν τους εμβολιάζουν; Όταν πήγα εγώ να κάνω το εμβόλιο είχε Ρομά στο εμβολιαστικό κέντρο. Λαθρομετανάστες δεν είδα, είναι η αλήθεια, αλλά πραγματικά εσύ για τον εαυτό σου κρίνεις ότι σου αξίζει αυτό που έχουν ή δεν έχουν οι λαθρομετανάστες; Μήπως να πας να μείνεις σε σκηνή να δεις πώς είναι;

ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ.

Έχουν εμβολιαστεί για τον κορωνοϊό οι μισοί άνθρωποι του ΠΛΑΝΗΤΗ. Πόσοι έχουν πεθάνει; Λογικά θα είναι εκατομμύρια,ε?
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.

Έχουν εμβολιαστεί για τον κορωνοϊό οι μισοί άνθρωποι του ΠΛΑΝΗΤΗ. Πόσοι έχουν πεθάνει;
Οταν τους κάνω αυτήν την ερώτηση μετά από διάλογο λένε πως δεν έχουν πεθάνει γιατί είναι πολύ νωρίς και δεν φαίνονται οι μακροχρόνιες συνέπειες.
Η πλάκα είναι ότι ξεκινάνε τον διάλογο λέγοντας πως έχουν πεθάνει πολλοι από το εμβόλιο.
Από αυτά καταλαβαίνεις ότι υπάρχει μια άλφα μαλακυνση του εγκεφάλου...
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Πουθενά δεν φαίνεται ότι έχει αυξηθεί ο αριθμός των αυτοάνοσων μετά τον εμβολιασμό. Ούτε καν διαφαίνεται κάποια ανάλογη τάση.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς δεν είναι εθνικό θέμα και γι' αυτό δεν λύνεται με εμβόλιο
Ξαναδιαβασε εδω για το τι εννοω

Η μιλιοτη και καθε μιλιοτη καλα θα κανει να μην στοχευει τους ανεμβολιαστους, ειναι ανουσιο και απορω γιατι γινεται ακομα αυτο εφοσον μετα απ τα λογια της επιτροπης ειπαν οτι ηταν μια τεχνητη καμπανια για να αυξηθουν οι εμβολιασμοι και οχι επιστημονικη.Αμα εχει τοσες γνωσεις και μαγκια να γραψει σε ποστ της τι μπορει να γινει για να μειωθει η διασπορα (αυτο που θελει ολη η ευρωπη δλδ που μπαινει καραντινα) γιατι σιγουρα το εμβολιο ουτε κοβει αλλα ουτε και ποτε θα κοψει την διασπορα του ιου !
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Το 2023 και μετα θα δουν λεει αν ανοιξουν τα συνορα .Καλα κρασια ο τουρισμος !Τουλαχιστον μου αρεσει πολυ η προσέγγιση τους
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top