• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Εδώ οι άλλοι που μετρούν αυτοάνοσα χωρίς καν να υπάρχουν...
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ μια χαρά περνάω,εσύ που μετράς τα κρούσματα κάθε μέρα και τους νεκρούς όμως,χμμμμ let me think about it,μάλλον δεν περνάς και τόσο καλά...δε πειράζει,όλοι μαθαίνουμε κάποια στιγμή..
Ε δεν έχει τίποτα πιο διασκεδαστικο να κάνει, ο καθένας όπως τη βρίσκει.
Πα να κάνω φασινα αντίο.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ξέρετε καμία οικογένεια ψεκασθενών; Κανένα γκομενάκι ψεκασθενή υπάρχει; Θέλω να τους γνωρίσω και να πλακωθούμε σε μπινελίκια που θα μας υποχρεώσουν στο τέλος να βγαίνουμε με καλάθι από το σμπίτι. :gamer:
Όλα καλά εκεί ? Οι εξελίξεις πέφτουν βροχή σήμερα
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εδώ οι άλλοι που μετρούν αυτοάνοσα χωρίς να υπάρχουν...
Χμ...αυτοάνοσα χωρίς να υπάρχουν.Let me think about it,ας πάμε στα πιο απλά,ΧΑΣΙΜΟΤΟ,εκζέματα,δερματίτιδες,λεύκη.Ας πάμε και στα πιο βαριά,λύκο,σκλήρυνση κατά πλάκας...Δεν υπάρχουν γενικά μωρέ όχι
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ε δεν έχει τίποτα πιο διασκεδαστικο να κάνει, ο καθένας όπως τη βρίσκει.
Πα να κάνω φασινα αντίο.
Κι εγώ πάω να κάνω καμιά αναφορά για τη σχολή και να φάω τίποτα γιατί βλέπω να μένω χωρίς μαλλί με τις παπαριές εδώ μέσα :laugh:
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Αφού
Χμ...αυτοάνοσα χωρίς να υπάρχουν.Let me think about it,ας πάμε στα πιο απλά,ΧΑΣΙΜΟΤΟ,εκζέματα,δερματίτιδες,λεύκη.Ας πάμε και στα πιο βαριά,λύκο,σκλήρυνση κατά πλάκας...Δεν υπάρχουν γενικά μωρέ όχι
Μετρα καλύτερα θανάτους. Γιατί για να φτάσεις στον θάνατο τα άλλα όλα είναι ασήμαντα.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Εγώ μια χαρά περνάω,εσύ που μετράς τα κρούσματα κάθε μέρα και τους νεκρούς όμως,χμμμμ let me think about it,μάλλον δεν περνάς και τόσο καλά...δε πειράζει,όλοι μαθαίνουμε κάποια στιγμή..
Προσπαθώ να απαντήσω σε αυτό το σχόλιο χωρίς να ρίξω το επίπεδο, αλλά δεν έχω έμπνευση. Απλά ήθελα να το πω για να μην νομίζεις πως σε αγνοώ :P

Για αυτοάνοσα μιλάμε μανδαμ.
Μην την μπερδεύεις κι εσύ, δεν βλέπεις που ζορίζεται;
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,428 μηνύματα.
Να σου πω...καλυτερα μαλλον...αφου ηταν τοσο ηλιθια που δεν πηγε νοσοκομειο.
Να το χρειαστει καποιος που δεν ειναι τοσο βλαμενος και μη ψεκα.

Πάτρα: 52χρονη ανεμβολίαστη πέθανε από κορονοϊό στο σπίτι της – Αρνήθηκε να πάει στο νοσοκομείο​

 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Για αυτοάνοσα μιλάμε μανδαμ.
Δε σου μέτρησα τα αυτοάνοσα,όπως εσείς μετράτε τους θανάτους.Σου είπα μερικές περιπτώσεις.Εσείς εδώ το έχετε κάνει σκοινί κορδόνι.
"Αχ καλέ τι θα κάνω σήμερα αφού ούτως ή άλλως δε θα βγω από το σπίτι;Δε βλέπω τα κρούσματα και τους θανάτους,να τα γράψω επί καθημερινής βάσης σε ένα φόρουμ,εκφράζοντας την χαρά μου για το λοκνταουν;I'm so satisfied haha,όλοι θα ζουν όπως εμένα μου αρέσει :D"
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Προσπαθώ να απαντήσω σε αυτό το σχόλιο χωρίς να ρίξω το επίπεδο, αλλά δεν έχω έμπνευση. Απλά ήθελα να το πω για να μην νομίζεις πως σε αγνοώ :P


Μην την μπερδεύεις κι εσύ, δεν βλέπεις που ζορίζεται;
Γαμησέτα ζορίζομαι πολύ έχω και λίγο ζωή,απεναντίας με εσάς που θέλετε να τα ξύνετε όλη μέρα στο σπίτι σας.Oh mon dieu
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Δε σου μέτρησα τα αυτοάνοσα,όπως εσείς μετράτε τους θανάτους
Ούτε εγώ τα μετράω. Άλλοι τα μετράνε για μένα. Εγώ τα αναφέρω όπως εσύ. Απλά εσύ είσαι αόριστη κ εγώ συγκεκριμένος.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
@Libertus νομίζω θα πρέπει να παρθούν μέτρα εδώ για τους χαρακτηρισμούς πριν μπει σε λοκ ντάουν το θρεντ
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πρόβλεψη φωκος θα έχουμε νεο lock down και στην Ελλάδα
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
To πολυδιαφημισμένο διάγγελμα του πρωθυπουργού εδώ και μια βδομάδα αποδείχτηκε ένα φιάσκο. Είχαμε συνηθίσει τον Μητσοτάκη να εξαγγέλει βαριές τιμωρίες στα διαγγέλματα του αλλά τα μόνα που είπε χθες ήταν τα θέατρα και τα μουσεία χαρήκαμε πολύ τους ενδιαφέρει τους ανεμβολίαστους και οι 7 μήνες στους άνω των 60 που ήταν δεδομένοι, οι γιατροί λένε 4 σε όλους. Πιθανότατα ήθελε να εξαγγείλει πολύ βαρύτερα αλλά τον φρέναρε η χθεσινή ανακοίνωση του ΠΟΥ για τους εμβολιασμένους.

Και τα γυμναστήρια και τα σινεμά που αφορούν πολλούς νέους
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πρόβλεψη φωκος θα έχουμε νεο lock down και στην Ελλάδα

Μόλις μαντρωσουν τους ανεμβολίαστους από παντού και συνεχίσουν ν αυξάνονται τα κρούσματα θα βγει το νέο αφήγημα ότι "ξέρετε ααα τελικά έχει πέσει η αποτελεσματικότητα των εμβολίων αφού τα κρούσματα δεν πέφτουν παρά τον μέγιστο δυνατό περιορισμο των ανεμβολίαστων και τώρα στις γιορτές που είναι αυξημένος ο συνωστισμός και η κίνηση δυστυχώς θα κάνουμε 10 μερουλες μόνο λοκνταουν. Στο μεταξύ πηγαίντε για τρίτη δόση ώστε να μην παραταθεί το λοκνταουν", και πάει λέγοντας. Ειλικρινά δεν ξέρω γιατί υπάρχουν ακόμη άνθρωποι που πιστεύουν ότι τα μέτρα που λαμβάνονται σχετίζονται έστω και κατά το ελάχιστο με την επιδημιολογικη κατάσταση της χώρας. Μέχρι κι ο ίδιος ο μπουμπούκος βγήκε και είπε ότι η κυβέρνηση κάνει ό,τι γουστάρει μες στα μούτρα μας δηλαδή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,214 μηνύματα.
Για να κάνω και εγώ μια πρόβλεψη σχετικά με Ελληνικό lockdown, το επόμενο 10ημερο θα είναι κρίσιμο και αυτή την φορά δεν το λέω για πλάκα:P
Αν βγει ο Νοέμβρης και τα κρούσματα είναι περίπου στα ίδια δεν θα γίνει κάτι, τουλάχιστον μέσα στο 21 και θα βγαίνει τον Γενάρη ο υπέρκομψος να αυτοαποθεώνεται δείτε τι επιτυχία κοτζάμ Αυστρία/Γερμανία/γουατέβερ έκλεισε και εμείς μείναμε ανοιχτοί.
Αν πάλι δούμε καμιά απότομη μεγάλη αύξηση, την επόμενη εβδομάδα βασικά, θα μπορούσαν να τους μπουν ιδέες ότι πάμε κλειστά ένα 2-3βδόμαδο και ανοιχτά τα Χριστούγεννα.

Αλλά και πάλι η όποια απόφαση ληφθεί θα είναι με επικοινωνιακά-πολιτικά κριτήρια όχι υγειονομικά.
Ξέρουν ότι ένα τρίτο lockdown θα τηρούνταν ακόμα λιγότερο από το προηγούμενο.

Οπότε αν υπάρξει νέα άνοδος θα έρθει σε σύγκρουση το "να δείξουμε ότι κάτι κάνουμε" με το "δεν έχουμε το ηθικό δικαίωμα να βάλουμε περιορισμούς σε εμβολιασμένους" το οποίο είναι το κεντρικό αφήγημα εδώ και μήνες.
Που και πάλι όμως εμείς επειδή δεν έχουμε κανένα μέτρο για εμβολιασμένους πλην της μάσκας σε κάποιους χώρους, υπάρχουν αρκετά μέτρα(εξίσου αμφίβολης αποτελεσματικότητας) που θα μπορούσε να πάρει πριν πάει σε lockdown.

Οπότε πάλι δεν το θεωρώ πολύ πιθανό.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top