• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 217)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.
Αφού αρνείται να βάλει την μάσκα έξω τι την κρατάει μέσα, δεν έχει νόημα αφού μέσα είναι μόνο εμβολιασμένοι.
Εκεί που είναι μόνο εμβολιασμένοι πλην των γηπέδων πχ εστίαση δεν την έχει.
Σε λιανεμπόριο, δημόσιες υπηρεσίες,σουπερμάρκετ κλπ δεν είναι μόνο εμβολιασμένοι.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,668 μηνύματα.
Εκεί που είναι μόνο εμβολιασμένοι πλην των γηπέδων πχ εστίαση δεν την έχει.
Σε λιανεμπόριο, δημόσιες υπηρεσίες,σουπερμάρκετ κλπ δεν είναι μόνο εμβολιασμένοι.

Οι μόνες εξαιρέσεις είναι τα ΜΜΜ και τα super market, στα υπόλοιπα είναι εμβολιασμένοι ή με rapid test.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εκεί που είναι μόνο εμβολιασμένοι πλην των γηπέδων πχ εστίαση δεν την έχει.
Σε λιανεμπόριο, δημόσιες υπηρεσίες,σουπερμάρκετ κλπ δεν είναι μόνο εμβολιασμένοι.
Όχι σε όλα τα σημεία των γηπέδων. Στην 4 πήγα να δείξω πιστοποιητικό στον σεκιουριτά (δεν το είχα ανοίξει καν) και με λέει παρακαλώ περάστε. :look:
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.
Όχι σε όλα τα σημεία των γηπέδων. Στην 4 πήγα να δείξω πιστοποιητικό στον σεκιουριτά (δεν το είχα ανοίξει καν) και με λέει παρακαλώ περάστε. :look:
Καλά θεωρητικά λέμε τώρα, δεν περίμενα να ελέγχουν στα γήπεδα.
Οι μόνες εξαιρέσεις είναι τα ΜΜΜ και τα super market, στα υπόλοιπα είναι εμβολιασμένοι ή με rapid test.
Ναι, αυτός με rapid test αν κολλήσει κινδυνεύει και φοράνε όλοι μάσκα γιατί ο εμβολιασμένος μπορεί να τον κολλήσει αν ειναι στις πρώτες μέρες.
Εκεί που είναι μόνο εμβολιασμένοι η λογική είναι ότι και να κολλήσει κάποιος δεν κινδυνεύει.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Καλά θεωρητικά λέμε τώρα, δεν περίμενα να ελέγχουν στα γήπεδα.
Η αλήθεια είναι ότι στις άλλες θύρες περνάνε όλοι από έλεγχο και επίσης δεν υπάρχει περίπτωση να έχει αγοράσει κάποιος εισιτήριο χωρίς πιστοποιητικό. Αλλά καλό είναι να γίνεται και ο δεύτερος έλεγχος στις εισόδους.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,477 μηνύματα.
1637837423237.png
 

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
δυστηχως κολλησε και η μανα μου και ο πατερας μου ενω προσεχαααμε
βεβαια το περνανε ελαφρια
τι θα γινοταν αν δεν ειχαν κανει εμβολιο?
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Το πρόβλημα αυτή τη στιγμή δεν είναι ότι ο κόσμος κολλάει. Αυτό είναι σε μεγάλο βαθμό αναπόφευκτο. Αφού δεν μπορέσαμε να εφαρμόσουμε σε παγκόσμιο ή έστω πανευρωπαϊκό επίπεδο μια στρατηγική COVID-free, πρέπει αναγκαστικά να μάθουμε να ζούμε με τον ιό, να αποκτήσουμε ανοσία κλπ. Θα φάμε το αγγούρι θέλοντας και μη.

Το πρόβλημα αυτή τη στιγμή είναι ο μεγάλος αριθμός αυτών που χρειάζονται νοσηλεία ταυτόχρονα, με αποτέλεσμα να γονατίζει το σύστημα υγείας και να έχουμε πολλούς θανάτους τόσο λόγω COVID όσο και λόγω άλλων ασθενειών. Το πρόβλημα αυτό το δημιουργούν οι ανεμβολίαστοι.

Οι εμβολιασμένοι δεν θα δεχτούν να χώνουν το μαρκούτσι στη μύτη 2-3 φορές την εβδομάδα επειδή κάποιοι δεν θέλουν να κάνουν εμβόλιο, ειδικά από τη στιγμή που οι ίδιοι είναι επαρκώς προστατευμένοι. Επίσης δεν βλέπω κανέναν να θέλει να αυτοπεριοριστεί, να κλειστεί σπίτι του κλπ εκτός αν είναι απαραίτητο για να προστατευθεί ο ίδιος. Συνεπώς μέχρι να μας έρθει μια καινούρια μετάλλαξη που να απειλεί και τους εμβολιασμένους, οι ανεμβολίαστοι είναι μόνοι τους και ο Θεός μαζί τους.

Προσωπικά θα έλεγα να δοκιμάσουμε να φοράμε μάσκες παντού, μήπως έτσι περιορίσουμε λίγο τη διασπορά. Με τα rapid δεν νομίζω να δούμε ουσιαστικό αποτέλεσμα.

Συστήνει ακόμα test, test, test ο ΠΟΥ? Δεν έχω παρακολουθήσει τις εξελίξεις.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,016 μηνύματα.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
δυστηχως κολλησε και η μανα μου και ο πατερας μου ενω προσεχαααμε
βεβαια το περνανε ελαφρια
τι θα γινοταν αν δεν ειχαν κανει εμβολιο?
Εγώ που έκανα τό εμβόλιο το πέρασα με συμπτώματα που είχαν διάρκεια μίας εβδομάδας συνολικά. Ωστόσο τρεις μέρες ήμουν αρκετά άρρωστη, ο πυρετός μου έφτασε 38,5, είχα βήχα, κόπωση, αδυναμία μα κυρίως δεν είχα ούτε ένα μήνα στην Ολλανδία, ήμουν τελείως μόνη. Είχα φρικαρει μέχρι να βελτιωθεί η κατάσταση μου. Περαστικά τους Γιάννη, δυστυχώς είτε προσέχεις είτε όχι είναι πολύ εύκολο να κολλήσεις
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ που έκανα τό εμβόλιο το πέρασα με συμπτώματα που είχαν διάρκεια μίας εβδομάδας συνολικά. Ωστόσο τρεις μέρες ήμουν αρκετά άρρωστη, ο πυρετός μου έφτασε 38,5, είχα βήχα, κόπωση, αδυναμία μα κυρίως δεν είχα ούτε ένα μήνα στην Ολλανδία, ήμουν τελείως μόνη. Είχα φρικαρει μέχρι να βελτιωθεί η κατάσταση μου. Περαστικά τους Γιάννη, δυστυχώς είτε προσέχεις είτε όχι είναι πολύ εύκολο να κολλήσεις
Ανεμβολίαστη μια μέρα δέκατα. Τι κερδίζω; :hehe:
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
260332733_10224200089684113_3975359047485556570_n.jpg
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Έκατσα πιο πολλές μέρες σε καραντίνα όμως. :'(
Ναι αυτό είναι τελείως σαντ, οπότε τό παίρνω πίσω! Εδώ ήταν μία εβδομάδα από τότε που άρχισαν τα συμπτώματα καί ευτυχώς τόσο κράτησαν!
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Συνήθως μπαίνει στην ζωή μιας οικογένειας την ίδια περίοδο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top