• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Για να μην παρεξηγηθώ από τους εμβολιολάγνους, είμαι υπερ της επιστήμης. Το πρόβλημά μου είναι πως αυτή η ρημάδα παρουσιάζεται στην κοινή γνώμη. Μου τη δίνει να έχει άποψη η κυρά Τέτα για μονοκλωνικά που μπορεί να τα λέει και μονοκλανικά γιατί έτσι της κάθεται από τη φυσική της ανάγκη. ;) Από την μικρή μου εμπειρία στην επαγγελματική ακαδημαϊκή έρευνα όταν για κάτι δεν είμαστε σίγουροι, δεν το ανακοινώνουμε. Ούτε καν ως preprint μορφή. Δεν μπορεί σε θεραπεία-έρευνα υπό εξέλιξη να βγαίνει ο κάθε καθηγητής άσχετης ειδικότητας με την επιδημιολογία και να κάνει πολιτική ανάλυση. Δηλαδή τι να μας πει; Αφού δεν είναι ειδικός; Γιατί τα αυτονόητα θα πρέπει να λέγονται; Για να κάνει διαφημιστικά νούμερα ο κάθε δημοσιογράφος; Αν υπήρχε σοβαρότητα ενάντια σε μια πανδημία με δυο δεδομένα: ή τελειώνουμε ή μας τελειώνει και βλέπουμε τα ραδίκια ανάποδα, θα έπρεπε τελείως λακωνικά να αναλυθεί στην κοινή γνώμη, να ειπωθούν οι συνέπειες σε βάθος 10ετίας, τι πρέπει να κάνουμε, τι μπορούμε να κάνουμε και τέλος. Όσο η φασολάδα ανακατέβεται στην κατσαρόλα πήζει και το φασόλι (η ουσία της τροφής) πάει στον πάτο. Μήπως κάτι έγινε λάθος στην όλη ιστορία "πανδημία-συνέπειες-αντιμετώπιση"; Πριν κατηγορούμε συμπολίτες μας ότι είναι μπολίτες ή ψεκ ας σκεφτούμε λίγο ψύχραιμα γιατί η συγκεκριμένη πανδημία δεν πείθει όπως η χολέρα. Πώς ανακοινωνόταν μια πανδημία πριν 100 χρόνια; Πώς οι φορείς την επεξηγούσαν στον κόσμο; Πλέον μάθαμε και την πεθερά του φαούτσι και τι κυλώτα φοράει ενώ δεν ξέρουμε τίποτα σχετικό για την πανδημία γιατί κάθε μέρα διαβάζουμε για μέτρα και όχι για την πανδημία.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,484 μηνύματα.
Πανδημια ανεμβολιαστον εγραφε πριν κατι μερες ρε και εβλεπες στα κομεντς να συμφωνουν......παρολο που ολη η επιτροπη ειπε δημοσια οτι δεν ισχυει κατι τετοιο και ηταν τεχνικο κομματι για την αυξηση τον εμβολιασμων
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
@chester20080 ναι αυτο ειχα διαβασει στο τοιχο της ....οτι νανε η κοπελα δυστυχως

Πως γινεται να εχει τοσους ακολουθους ?
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Επειδη ακουγα στους FLATOD περι επιστημη επικοινωνιολογιας κλπ ....ζητησα ενα βιβλιο ετσι για να καταλαβω τι εννοουν με αυτα που λενε

Με το που ανοιξα το βιβλιο βλεπω τα βασικα λαθη επικοινωνιολογιας μιλιοτης ,βασιλακοπουλου ,μοσιαλου ,μαγιο κλπ της ελληνικης ιατρικης επιτημονικης κοινοτητας .....
1638226847149.png
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Ο Μόσιαλος είναι γιατρός;

 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ή ο Παυλάκης ψεύδεται ή η Μηλιώτη
Για πες μας @chester20080



03:40 και μετά
Γερμανός υπουργός:


Germans will be vaccinated, cured, or dead by spring.

Ρε τον καραγκιόζη τον πληρώνει η Pfizer για να τα λέει αυτά; ΝΔ από κούνια ο κύριος!

Τα ξαναλέω. Όλες οι χώρες κάνουν τα ίδια. Το χειρότερο είναι ότι εσύ Λάνσελοτ το ξέρεις αυτό (εγώ πχ έχω εμβολιαστεί Ελβετία και μέχρι στιγμής η διάρκεια του covid certificate είναι ακόμα ένας χρόνος αλλά ενδεχομένως να μειωθεί), αλλά συνεχίζεις να έχεις obsession με την Ελλάδα λες και η Ελλάδα κάνει κάτι διαφορετικό σε σχέση με τις άλλες χώρες, απλά και μόνο επειδή δεν είναι η κυβέρνηση προτίμησης σου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για να μην παρεξηγηθώ από τους εμβολιολάγνους, είμαι υπερ της επιστήμης. Το πρόβλημά μου είναι πως αυτή η ρημάδα παρουσιάζεται στην κοινή γνώμη. Μου τη δίνει να έχει άποψη η κυρά Τέτα για μονοκλωνικά που μπορεί να τα λέει και μονοκλανικά γιατί έτσι της κάθεται από τη φυσική της ανάγκη. ;) Από την μικρή μου εμπειρία στην επαγγελματική ακαδημαϊκή έρευνα όταν για κάτι δεν είμαστε σίγουροι, δεν το ανακοινώνουμε. Ούτε καν ως preprint μορφή. Δεν μπορεί σε θεραπεία-έρευνα υπό εξέλιξη να βγαίνει ο κάθε καθηγητής άσχετης ειδικότητας με την επιδημιολογία και να κάνει πολιτική ανάλυση. Δηλαδή τι να μας πει; Αφού δεν είναι ειδικός; Γιατί τα αυτονόητα θα πρέπει να λέγονται; Για να κάνει διαφημιστικά νούμερα ο κάθε δημοσιογράφος; Αν υπήρχε σοβαρότητα ενάντια σε μια πανδημία με δυο δεδομένα: ή τελειώνουμε ή μας τελειώνει και βλέπουμε τα ραδίκια ανάποδα, θα έπρεπε τελείως λακωνικά να αναλυθεί στην κοινή γνώμη, να ειπωθούν οι συνέπειες σε βάθος 10ετίας, τι πρέπει να κάνουμε, τι μπορούμε να κάνουμε και τέλος. Όσο η φασολάδα ανακατέβεται στην κατσαρόλα πήζει και το φασόλι (η ουσία της τροφής) πάει στον πάτο. Μήπως κάτι έγινε λάθος στην όλη ιστορία "πανδημία-συνέπειες-αντιμετώπιση"; Πριν κατηγορούμε συμπολίτες μας ότι είναι μπολίτες ή ψεκ ας σκεφτούμε λίγο ψύχραιμα γιατί η συγκεκριμένη πανδημία δεν πείθει όπως η χολέρα. Πώς ανακοινωνόταν μια πανδημία πριν 100 χρόνια; Πώς οι φορείς την επεξηγούσαν στον κόσμο; Πλέον μάθαμε και την πεθερά του φαούτσι και τι κυλώτα φοράει ενώ δεν ξέρουμε τίποτα σχετικό για την πανδημία γιατί κάθε μέρα διαβάζουμε για μέτρα και όχι για την πανδημία.
Εννοείς τον Πολακη που μιλούσε για τα μονοκλωνικά πέρυσι ενώ δεν είχε γίνει καμία έρευνα πάνω σε αυτά; Γιατί αυτός ήταν ο εισηγητής των μονοκλωνικών στην κυρά Τέτα που "δεν πιστεύει" τον Μητσοτάκη.


Μεγάλος καραγκιόζης και αυτός.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.
Γερμανός υπουργός:


Εννοείς τον Πολακη που μιλούσε για τα μονοκλωνικά πέρυσι ενώ δεν είχε γίνει καμία έρευνα πάνω σε αυτά; Γιατί αυτός ήταν ο εισηγητής των μονοκλωνικών στην κυρά Τέτα που "δεν πιστεύει" τον Μητσοτάκη.


Μεγάλος καραγκιόζης και αυτός.
Δεν πιστεύει το Μητσοτάκη γιατί "τελειώσαμε 3 φορές με την πανδημία" και.... με την πανδημία δεν τελειώσαμε!

Σε τι διαφωνείς με αυτά που είπε ο Πολάκης δηλαδή; Τι είπε που δεν ισχύει;
Επίσης θύμισέ μου αν μπορείς τι έγινε με την άρση της πατέντας.

Μάλλον εσύ στηρίζεις καραγκιόζηδες.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Επειδή το εμβολιάκι μου το έκανα αλλά τους εμβολιολάγνους που νομίζουν ότι με το εμβόλιο είμαστε προστατευμένοι από όλα,μόλις διάβασα αυτό
Κλάφτα Χαράλαμπε.Από εκεί και πέρα όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω αν γίνει λοκνταουν,κανείς δε θα το τηρήσει γιατί όλοι και βαρέθηκαν και δε πιστεύουν τίποτα.Ωστοσο αν επίσης γίνει ,κανείς δε θα πάει για αναμνηστική δόση επειδή θα είναι σε φάση "ε γιατί να τη κάνω αφού κλειστά είναι όλα".Δε ξέρω λοιπόν αν είναι τόσο βλαμμένοι για να το κάνουν.Τωρα αν θέλουν να το κάνουν και να μας κοροϊδεύει όλη η Ευρώπη που εμείς θα είμαστε όλη μέρα έξω με το καφεδάκι κτλ κτλ τότε ας το κάνουν ,εγώ θα γελάω 😂
Τωρα περί χρηματοδότησης από την ΕΕ για την πανδημία,να τονίσω,η ΕΕ δε ξέρω αν έχει money πάντως,επί προσωπικού επιπέδου,ακόμα δεν έχουμε πάρει τις αποζημιώσεις από την αναστολή λειτουργίας ενός καταστήματος από το οποίο παίρναμε ενοίκιο.Για ποια λεφτά μιλάμε επομένως,εφόσον τα τρώνε στον στολισμό της Αθήνας;
Επιπλέον,εφόσον ο κορωνοϊος θα μείνει για πάντα (που παράλογο δε μου φαίνεται,αυτό συμβαίνει με όλους τους ιούς γρίπης),τι θα κάνουμε κάθε χρόνο,λοκνταουν;Δεν είναι ω λιγον τι παράλογο;Ε δε ξέρω ,ελπίζω να μη φαίνεται μόνο σε εμένα.
Α και κάτι τελευταίο.Δε ξέρετε πόσα παιδάκια που πάνε δημοτικό έχουν αρρωστήσει.ΟΧΙ από κορωνοϊο.Απο άλλες ιώσεις.Οι παιδίατροι ξέρετε τι λένε;Ότι επειδή κάτσαμε τόσο καιρό μέσα οι άλλοι ιοί βρήκαν πρόσφορο έδαφος να μεταλλαχτουν και επιπλέον το ανοσοποιητικό των παιδιών εξασθένησε.λοκνταουν λοιπόν να κολλάμε ίωση και να ανεβάζουμε 40 πυρετό από το πουθενά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν πιστεύει το Μητσοτάκη γιατί "τελειώσαμε 3 φορές με την πανδημία" και.... με την πανδημία δεν τελειώσαμε!

Σε τι διαφωνείς με αυτά που είπε ο Πολάκης δηλαδή; Τι είπε που δεν ισχύει;
Επίσης θύμισέ μου αν μπορείς τι έγινε με την άρση της πατέντας.

Μάλλον εσύ στηρίζεις καραγκιόζηδες.
Εδώ θεωρείτε καραγκιοζιδες κυριολεκτικά όλες τις πολιτικές που έχουν εφαρμοστει στον δυτικό κόσμο.

Νομίζετε ότι παίρνει αποφάσεις η κυβέρνηση και ο Μητσοτάκης για τα εμβόλια κλπ; Όχι. Είναι κοινή η ευρωπαϊκή πολιτική. Σταματήστε να μιλάτε σαν πρόβατα λοιπόν.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.
Εδώ θεωρείτε καραγκιοζιδες κυριολεκτικά όλες τις πολιτικές που έχουν εφαρμοστει στον δυτικό κόσμο.

Νομίζετε ότι παίρνει αποφάσεις η κυβέρνηση και ο Μητσοτάκης για τα εμβόλια κλπ; Όχι. Είναι κοινή η ευρωπαϊκή πολιτική. Σταματήστε να μιλάτε σαν πρόβατα λοιπόν.
Γλύφουν κουτάλια ανεμβολίαστοι/ανεξέταστοι στον δυτικό κόσμο;
Απάντα μου σε αυτά που σε ρωτάω και τα ξαναλέμε.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Γλύφουν κουτάλια ανεμβολίαστοι/ανεξέταστοι στον δυτικό κόσμο;
Απάντα μου σε αυτά που σε ρωτάω και τα ξαναλέμε.
Που κολλάει αυτό; Από το πουθενά πας να βάλεις την εκκλησία στη συζήτηση ενώ δεν μιλάμε καν για αυτό τόσες σελίδες.

Το τι κάνει κάθε εκκλησία εξαρτάται από αυτήν.

Η Ελβετία έχει μια ιδιαίτερη σχέση με την εκκλησία για παράδειγμα. Κάποιοι άνθρωποι είναι πολύ θρήσκοι. Υπάρχει ακόμα και κόμμα που αφορά αυτό. Ωστόσο η κυβέρνηση δεν έχει βάλει μέτρα που αφορούν την εκκλησία. Για την ακρίβεια, λέει ότι το covid certificate δεν είναι απαραίτητο για religious services. Ωστόσο σε κάθε εκκλησία που έχω μπει, έχουν απ' έξω χαρτάκι που λέει να φοράτε μάσκα (τις μισές φορές δεν με έλεγξαν καν όμως).

Αφού είστε άσχετοι με τα κοινωνικοπολιτικά δρώμενα σε άλλες χώρες, θα έπρεπε να κάνετε τοποθετήσεις με μεγαλύτερη προσοχή.

Μόνο στην Ελλάδα μπορεί να παίρνει τέτοιες διαστάσεις το θέμα της εκκλησίας επειδή στην Ελλάδα εκεί βρίσκεται η ευκαιρία της αντιπολίτευσης να κάνει blame την κυβέρνηση. Αντί να επικεντρωθούμε στην πανδημία είναι το πιο εύκολο distraction για να ικανοποιήσουν και τους δικούς τους ψηφοφόρους.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.
@Johnny15

Αμεσότατη, μιας και ευθύνεται σε μεγάλο βαθμό ειδικά για το 2ερο κύμα της πανδημίας στη χώρα μας, αλλά και όσα ακολούθησαν. Με τις ευλογίες της... συγκυβέρνησης φυσικά.

Δηλαδή παραδέχεσαι ότι κάποια κομμάτια της κοινωνικοπολιτικής ζωής είναι υπεράνω νόμων/κοινών ηθικών αξιών.
Μου αρκεί.

Εξακολουθείς ωστόσο να μην μου απαντάς.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Εδώ θεωρείτε καραγκιοζιδες κυριολεκτικά όλες τις πολιτικές που έχουν εφαρμοστει στον δυτικό κόσμο.

Νομίζετε ότι παίρνει αποφάσεις η κυβέρνηση και ο Μητσοτάκης για τα εμβόλια κλπ; Όχι. Είναι κοινή η ευρωπαϊκή πολιτική. Σταματήστε να μιλάτε σαν πρόβατα λοιπόν.
Μα είναι ....μπροστά στην ανατολή τι να λέμε τώρα

Για τα εμβόλια έχουν κοινή απόφαση μόνο .Για την διαχείριση της πανδημίας είναι η μέρα με την νύχτα η διαφορά γιατί έχουν διαφορετικές επικοινωνιολόγιες , στήσιμο πεδίου , ιχνηλάτησης , bubbles κλπ

Για το αν τα έχει πάει καλά μια χώρα ή όχι δεν είναι το εμβόλιο αλλά όλα τα δεύτερα που είπα .Αλλιώς είναι να είσαι στην Δανία που κάνει τεστ(μονοPCR ) και σε εμβολιασμενους και αλλιώς στην Ελλάδα που δεν κάνουν καθόλου .....
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
@Johnny15

Αμεσότατη, μιας και ευθύνεται σε μεγάλο βαθμό ειδικά για το 2ερο κύμα της πανδημίας στη χώρα μας, αλλά και όσα ακολούθησαν. Με τις ευλογίες της... συγκυβέρνησης φυσικά.

Δηλαδή παραδέχεσαι ότι κάποια κομμάτια της κοινωνικοπολιτικής ζωής είναι υπεράνω νόμων/κοινών ηθικών αξιών.
Μου αρκεί.

Εξακολουθείς ωστόσο να μην μου απαντάς.
Σου απάντησα στην ερώτηση για τα κουταλάκια. Αν θέλουν οι πιστοί εδώ, μπορούν να γλείφουν το ίδιο κουταλάκι. Δεν τους ελέγχει κανείς ούτε τους επιβάλλει να μην το κάνουν.

Ωστόσο δεν βγαίνουν βουλευτές και υπουργοί αντιπολίτευσης να μιλάνε μέρα νύχτα για αυτό λες και αυτό φταίει για την πανδημία.

Τι άλλο θες να σου απαντήσω;
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,621 μηνύματα.
Γερμανός υπουργός:


Germans will be vaccinated, cured, or dead by spring.

Ρε τον καραγκιόζη τον πληρώνει η Pfizer για να τα λέει αυτά; ΝΔ από κούνια ο κύριος!

Τα ξαναλέω. Όλες οι χώρες κάνουν τα ίδια. Το χειρότερο είναι ότι εσύ Λάνσελοτ το ξέρεις αυτό (εγώ πχ έχω εμβολιαστεί Ελβετία και μέχρι στιγμής η διάρκεια του covid certificate είναι ακόμα ένας χρόνος αλλά ενδεχομένως να μειωθεί), αλλά συνεχίζεις να έχεις obsession με την Ελλάδα λες και η Ελλάδα κάνει κάτι διαφορετικό σε σχέση με τις άλλες χώρες, απλά και μόνο επειδή δεν είναι η κυβέρνηση προτίμησης σου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Εννοείς τον Πολακη που μιλούσε για τα μονοκλωνικά πέρυσι ενώ δεν είχε γίνει καμία έρευνα πάνω σε αυτά; Γιατί αυτός ήταν ο εισηγητής των μονοκλωνικών στην κυρά Τέτα που "δεν πιστεύει" τον Μητσοτάκη.


Μεγάλος καραγκιόζης και αυτός.
Ποιος ψεύδεται από τους δύο δεν απάντησες;
Έχουμε πανδημία ανεμβολιαστων ή πανδημία εμβολιασμενων είναι το ερώτημα και μετά έπονται και άλλα για την αξιοπιστία των επιστημόνων.
Ξέρεις πολύ καλά γιατί αναφέρομαι στηβ Ελλάδα, διότι έχουμε συνεχής αναφορές για data manipulation και ανυπόστατες δηλώσεις από την επιτροπή τψν σοφών.

Η διάρκεια όλων το covid certificate θα μειωθεί στο εξάμηνο και με τις μεταλλάξεις στο 3μηνο.
Εσύ καλά έκανες και εμβολιαστηκες εφόσον έκρινες οφέλη, αλλά δεν μπορείς να το επιβάλεις σε άλλους. Ειδικά στην Ελλάδα συμφωνα με το σύνταγμα απαγορεύεται, ωστόσο με τον covid έχουμε κάνει τα πάντα κουρελοχαρτα όπως πχ. Είσοδος σε μπαρ ή εστιατόριο.

Δεν θα ξεχάσω που πριν 6 μήνες ο @Nick890 μας παρέθετε το σχέδιο τύπου βραχιολακι που εφαρμοζόταν στις ανατολικές χώρες.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.
Ότι η εμπιστοσύνη δεν υπάρχει από τη στιγμή που έχουν γίνει και ειπωθεί παλινωδίες, όπως ότι η ασθένεια δεν κολλάει με το κουταλογλύψιμο, αλλά κολλάει από τις μπύρες σε περίπτερα και παγκάκια, δια στόματος κυβερνητικών/λοιμωξιολόγων.

Αυτό μαζί με όλα τα υπόλοιπα.

Άσε λοιπόν αυτά που λέει ο Πολάκης και ο Σύριζα και κοίτα να μαζέψεις το χάλι αυτών που υποστηρίζεις.
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,738 μηνύματα.
Ότι η εμπιστοσύνη δεν υπάρχει από τη στιγμή που έχουν γίνει και ειπωθεί παλινωδίες, όπως ότι η ασθένεια δεν κολλάει με το κουταλογλύψιμο, αλλά κολλάει από τις μπύρες σε περίπτερα και παγκάκια, δια στόματος κυβερνητικών/λοιμωξιολόγων.

Αυτό μαζί με όλα τα υπόλοιπα.

Άσε λοιπόν αυτά που λέει ο Πολάκης και ο Σύριζα και κοίτα να μαζέψεις το χάλι αυτών που υποστηρίζεις.
Να μην ξεχνάμε και την τρομερή πρόταση που έκανε ο Εξαδάκτυλος, δηλαδή να πληρώνουν οι ανεμβολίαστοι ένα μέρος του κόστους που χρειάζεται για την νοσηλεία τους.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Απλό παιδιά,ραπίντ εμβολιασμένοι και ανεμβολιαστοι.Με αυτούς τους παπαρες θα ξεχάσουμε και την απλή βιολογία που κάναμε στο γυμνάσιο.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,621 μηνύματα.
Οι παλινωδίες του τύπου εμβολιαστειτε για να τελειώσουμε οδήγησαν στην τραγική κατάσταση την Ελλάδα.
Φανταστείτε να γίνει υποχρεωτικό το test σε εμβολιασμενους εργαζομενους. Τι αποτέλεσμα θα έχει ώστε να κάνουνε στη συνέχεια 3η και 4η δόση; Πως θα πείσουν τους ανεμβολοαστους να εμβολιαστούν;

Τι κυβιστηση θα είναι αυτή όταν οι εμβολιασμενοι θα χρειαστεί να βάζουν μπατονετα στη μύτη 2 φορές την εβδομάδα;

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Απλό παιδιά,ραπίντ εμβολιασμένοι και ανεμβολιαστοι.Με αυτούς τους παπαρες θα ξεχάσουμε και την απλή βιολογία που κάναμε στο γυμνάσιο.
Εσύ σαν εμβολιασμενη θα δεχοσουν να κάνεις ραπιντ ή pcr 2 φορές την εβδομάδα;
Μα όλο αυτόν τον καιρό σου έλεγαν ότι εάν είσαι εμβολιασμενος τελείωσες με την πανδημία και δεν ευθυνεσαι καθόλου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@chester20080 αγνοείσαι από χθες σχετικά με την Μηλιωτη και τον Παυλακη.
Ποιος από τους δύο ψεύδεται και γιατί;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top