• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,627 μηνύματα.
Δεν έχουν πει κανένα ψέμα. Πώς θα ξέρουν από πριν για ποσο καιρό θα ενισχύουν τα εμβόλια τον οργανισμό; Όλα αυτά μπορεί να τα δει κανείς γιατί σε όλες τις χώρες τα ίδια συμβαίνουν.

Απλά στην Ελλάδα νομίζετε είναι τόσο απλό να ξεκινήσει μια νέα σκευωρία του "μας αποκρύπτουν την αλήθεια" ενώ literally απλά ακολουθούμε την Ευρώπη και τον WHO.
Άρα θεωρείς ότι όσα υποστήριζαν κάποιοι στην αρχή και τους έβγαζαν τρελούς ήταν Πυθίες ;

Για την διαφορά στους θανάτους που παρουσιάστηκαν δεν σχολίασες τίποτα
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Γιατι καποιοι μιλανε για χουντα με τον υποχρεωτικο εμβολιασμο των 60+. Δικαιο ειναι. Αυτοι καταλαμβανουν κρεβατια σε εντατικες. Σου δινει την επιλογη να κανεις εμβολιο ή απλα να πληρωσεις την μελλοντικη σου νοσηλεια, αν και εδω που τα λεμε τα 100 ευρω τον μηνα ειναι ελαχιστα. Δεν θελεις να κανεις εμβολιο; Μη κανεις. Πληρωνε το κοστος που θα προκαλεσεις στο συστημα υγειας.

Όποιος άνθρωπος δεν μπορεί να κατανοήσει γιατί ένα τέτοιο μέτρο δίνει βήμα στην εγκαθίδρυση ενός νέου, απολυταρχικού καθεστώτος με ό,τι αυτό συνεπάγεται, είναι άξιος της μοίρας του.
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όποιος άνθρωπος δεν μπορεί να κατανοήσει γιατί ένα τέτοιο μέτρο δίνει βήμα στην εγκαθίδρυση ενός νέου, απολυταρχικού καθεστώτος με ό,τι αυτό συνεπάγεται, είναι άξιος της μοίρας του.
Εδώ έχει κόσμο που πανηγυρίζει και είναι σε φάση «Κι άλλο! Μεγαλύτερο πρόστιμο. Ξέσκισέ τους Κούλη!»
Τι να λέμε τώρα...
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,848 μηνύματα.
Eτσι όπως πάμε, θα τους φάμε όλους παραμάσχαλα...
1638554896083.png
 

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δυο σχόλια πάνω στα ενδιαφέροντα που γράφει το κοράκι που ανέβασες:

«1. Ένα από τα λάθη που πιστεύω ότι θα πρέπει να αποφευχθεί σε επόμενη πανδημία είναι η αφιέρωση τόσης προσπάθειας για να αποδειχτεί πόσο δουλεύουν οι μάσκες και το social distancing.»

Ακόμα δεν τελείωσε αυτή η πανδημία, αυτός λιγουρεύεται και επόμενη και γουστάρει social distancing φάση. Εγώ προτείνω, επίσης, να το κάνουμε υποχρεωτικό μάθημα και στα δημοτικά. ΡΕ ΟΥΣΤ!

«7. έχω κάνει 3 δόσεις εμβολίου και 2 χρόνια προσέχω όσο λίγοι. Δικαιούμαι να έχω κουραστεί μετά από τόσο καιρό και να θέλω να ζήσω λίγο τη ζωή μου, να βγάλω τη μάσκα, να γίνω λίγο YOLO. Στην τελική έχω μειώσει πολύ το ρίσκο μου και οι εμβολιασμένοι δεν μεταδίδουν όσο οι ανεμβολίαστοι.
ΟΧΙ ΚΑΡΓΙΟΛΑΚΗ οι κουρασμένοι χάνουν τις μάχες. Ο ιός δεν κουράζεται. Και ίσα ίσα έχεις κάνεις τόσες θυσίες για να σκατώσεις στο τέλος; Αν είναι το τέλος δηλαδή.»


Κανένα πρόβλημα Καργιολάκη, επίσης, το να βγαίνεις έξω γενικά, ελλοχεύει τεράστιους κινδύνους (πχ να σε χτυπήσει αμάξι). Μπορείς να καθίσεις μέσα για πάντα και μετά τον κόβιντ, ακόμα και αν δεν έρθει η επόμενη πανδημία που ονειρεύεσαι. Εγώ (και πολλοί άλλοι) προτιμάμε να ζήσουμε, οπότε πάρε την παράνοιά σου και άμε στην ευχή του Θεού.

10. Φοράμε όλοι μάσκα, οπότε ας είμαστε ο ένας πάνω στον άλλο, στο ασανσέρ, στο μαγαζί και δεν ξέρω πού αλλού. όχι ρε φίλε μην μπεις στο ασανσέρ μαζί μου ακόμη και αν φοράς μάσκα. Μην μπεις γιατί μπορεί να έχω ρίξει πριν που ήμουν μόνος και καμιά κλανιά και ξέρεις κάτι μεταδίδεται έστω και λιγότερο και με την κλανιά, χώρια που θα ντραπώ αν τη μυρίσεις. Πάρε το επόμενο.

Όχι ρε φίλε, άραξε, δεν μπαίνω μαζί σου ούτε με μάσκα. Βασικά προτείνω να την χρησιμοποιείς και στον ύπνο, επίσης προτείνω τα ίδια τα ζευγάρια να κοιμούνται σε διαφορετικά κρεβάτια, αφού κι εκεί η μάσκα δεν σε σώζει. Άσε που ένας από τους δύο μπορεί να είναι και κλανιάρης, οπότε τη γ@μήσ@με...
Συμφωνω 1000%
Όχι που θα διαφωνούσες...
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,848 μηνύματα.
H Eλλάδα προσπαθεί να σώσει τους ψέκες ή τα καλοκαίρια της κάνοντας τόσα πολλά τεστ;
1638556166526.png
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,848 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Άρα θεωρείς ότι όσα υποστήριζαν κάποιοι στην αρχή και τους έβγαζαν τρελούς ήταν Πυθίες ;

Για την διαφορά στους θανάτους που παρουσιάστηκαν δεν σχολίασες τίποτα
Τι υποστήριζαν; Αρχικά δεν υπήρχε γνώση για πόσο θα αντέχει το εμβόλιο. Οι άνθρωποι έκαναν 2 δόσεις γιατί μια δεν ήταν αρκετή και το πιστοποιητικό βγήκε για έναν χρόνο.

Δεν μπορεί κάποιος να πει με σιγουριά για πόσο θα ήταν το εμβόλιο ή αν θα υπάρχουν μεταλλάξεις και πόσο σύντομα για βγαίνουν νέες. Ωστόσο ο Τσιοδρας είχε αναφέρει ήδη από το 2020 και πριν οποιαδήποτε μετάλλαξη ότι ενδεχομένως να γίνει εποχιακός ο ιός και να μεταλλάσσεται κάθε χρόνο (ήταν το καλό σενάριο).

Για τη διαφορά στους θανάτους δεν καταλαβαίνω τι λες. Δεν υπάρχει καμία διαφορά. Απλά οι μεν μετράνε όλους τους θανάτους μέχρι και σήμερα για να δείξουν το ποσοστό θανάτων εμβολιασμενων, ενώ οι δε δεν μετράνε την αρχική περίοδο και αφαιρούν τους θανάτους μη εμβολιασμενων πριν βγει το εμβόλιο.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,627 μηνύματα.
Τι υποστήριζαν; Αρχικά δεν υπήρχε γνώση για πόσο θα αντέχει το εμβόλιο. Οι άνθρωποι έκαναν 2 δόσεις γιατί μια δεν ήταν αρκετή και το πιστοποιητικό βγήκε για έναν χρόνο.

Δεν μπορεί κάποιος να πει με σιγουριά για πόσο θα ήταν το εμβόλιο ή αν θα υπάρχουν μεταλλάξεις και πόσο σύντομα για βγαίνουν νέες. Ωστόσο ο Τσιοδρας είχε αναφέρει ήδη από το 2020 και πριν οποιαδήποτε μετάλλαξη ότι ενδεχομένως να γίνει εποχιακός ο ιός και να μεταλλάσσεται κάθε χρόνο (ήταν το καλό σενάριο).

Για τη διαφορά στους θανάτους δεν καταλαβαίνω τι λες. Δεν υπάρχει καμία διαφορά. Απλά οι μεν μετράνε όλους τους θανάτους μέχρι και σήμερα για να δείξουν το ποσοστό θανάτων εμβολιασμενων, ενώ οι δε δεν μετράνε την αρχική περίοδο και αφαιρούν τους θανάτους μη εμβολιασμενων πριν βγει το εμβόλιο.
Πώς δεν είχαν γνώση ; Γιατί απέρριπταν τότε τους ισχυρισμούς των <<αιρετικών>> επιστημόνων ;

Δεν ήξεραν ότι οι ηλικιωμένοι δεν μπορούν να κάνουν σύνθεση της πρωτεϊνης Spike ; Το γνώριζαν και για αυτό απέρριψαν το sinovac. Και να που ήρθε η 3η δόση πρώτα στους ηλικιωμένους. Και ακολουθεί η 4η και η 5η και η 6η δόση και συνεχίζεται...

Τον Φλεβάρη ο Κούβελας είχε αναφέρει ότι σε 6 μήνες ο πρωθυπουργός και οι ηλικιωμένοι θα είναι ανεμβολίαστοι ! Πανηγυρική επιβεβαίωση.




Αυτό το διάβασες ;
Είναι δυνατόν από τις 11/10/2021 μέχρι τις 07/11/2021 να έχουν πεθάνει από/με COVID-19 972 πλήρως εμβολιασμένοι και 163 ατελώς εμβολιασμένοι, δηλαδή ένα σύνολο 1135 ατόμων, ενώ την περίοδο αυτή είχαμε μόλις 1118 θανάτους από/με COVID-19;

Η μελέτη Τσιόδρα αφορά σε στοιχεία μέχρι τις 11/10/2021. Χωρίζεται σε δύο τμήματα. Ένα που φτάνει μέχρι την 28η εβδομάδα του 2021 και χαρακτηρίζεται ως περίοδος προ της κυριαρχίας της μετάλλαξης Δέλτα και ένα δεύτερο από την 29η εβδομάδα μέχρι τις 11/10/2021 και χαρακτηρίζεται ως περίοδος κυριαρχίας της μετάλλαξης Δέλτα. Η πρώτη εβδομάδα του 2021 ξεκινά στις 04/01. Επομένως τα στοιχεία του πρώτου μέρους της μελέτης φτάνουν μέχρι τις 18/07. Το δεύτερο μέρος της μελέτης ξεκινά από τις 19/07 και φτάνει μέχρι τις 11/10.
Από τις 04/01 μέχρι και τις 18/07 σύμφωνα με το Worldometer είχαμε στην Ελλάδα 12.826-4.957=7.869 θανάτους. Η μελέτη Τσιόδρα περιλαμβάνει 7.666 θανάτους. Από τις 18/07 έως τις 11/10 είχαμε σύμφωνα με το Worldometer 15.177-12.826=2.352 θανάτους, ενώ η μελέτη Τσιόδρα περιλαμβάνει 2.214 θανάτους.
Για την πρώτη περίοδο (προ Δέλτα-μέχρι τις 18/07) η μελέτη Τσιόδρα περιλαμβάνει τα εξής στοιχεία: 6.929 θανάτους μη εμβολιασμένων, 556 θανάτους ατελώς εμβολιασμένων και 181 θανάτους πλήρως εμβολιασμένων, από τους οποίους 178 με Pfizer, 2 με Moderna και 1 με Astra. Ο αριθμός αυτός συμφωνεί με τον αριθμό των 182 θανάτων πλήρως εμβολιασμένων που δημοσίευσε ο ΕΟΔΥ και αφορούσε στις 26/07.
Για τη δεύτερη περίοδο ( μετά Δέλτα-18/07 έως 11/10) περιλαμβάνει τα εξής στοιχεία: 1.643 θανάτους μη εμβολιασμένων, 51 θανάτους ατελώς εμβολιασμένων και 520 θανάτους πλήρως εμβολιασμένων, από τους οποίους 455 με Pfizer, 12 με Moderna, 30 με Astra και 23 με Johnson & Johnson. Συνολικά μέχρι τις 11/10 η μελέτη Τσιόδρα κατέγραφε 8.572 θανάτους μη εμβολιασμένων, 607 θανάτους ατελώς εμβολιασμένων και 701 θανάτους πλήρως εμβολιασμένων από τους οποίους 633 με Pfizer, 14 με Moderna, 31 με Astra και 23 με Johnson & Johnson.
Στις 11/11 ο ιστότοπος της ελληνικής Huffington Post δημοσίευσε στοιχεία του ΕΟΔΥ σχετικά με τους θανάτους εμβολιασμένων μέχρι τις 07/11/. Σύμφωνα με τα στοιχεία αυτά μέχρι τις 07/11 είχαμε: 1.673 θανάτους πλήρως εμβολιασμένων από του οποίους 1.511 με Pfizer 57 με Astra, 33 με Moderna και 72 Johnson & Johnson. Επίσης είχαμε 770 θανάτους ατελώς εμβολιασμένων από τους οποίους 629 με Pfizer, 109 με Astra και 32 με Moderna. Σύμφωνα με το Wordometer στο χρονικό διάστημα από τις 11/10 μέχρι και τις 07/11 είχαμε συνολικά 16.295-15.177=1.118 θανάτους από/με COVID-19. Η διαφορά όμως ανάμεσα στα στοιχεία του ΕΟΔΥ για 07/11 και στα στοιχεία της μελέτης Τσιόδρα για τις 11/10 ήταν 1.673-701=972 θάνατοι πλήρως εμβολιασμένων και 770-607=163 θάνατοι ατελώς εμβολιασμένων. Οι θάνατοι δηλαδή των πλήρως και των ατελώς εμβολιασμένων στο χρονικό διάστημα αυτό είναι 972+163=1.135. Περισσότεροι δηλαδή από τους συνολικούς θανάτους την ίδια περίοδο.


Η τρικυμία εν κρανίω έρχεται με την 3η δόση σε όλους. Τα μέχρι στιγμής δεδομένα δείχνουν ότι την Όμικρον δεν την πιάνουν....πόσοι θα δεχθούν να κάνουν και 4η και 5η και 6η δόση ;

 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ρε παιδια δεν εχει τεθει ακομα θεμα για το πιστοποιητικο.Απλα ανοιγουν οι εμβολιασμοι στο τριμηνο.Αυτο.Τα αλλα που τα βρισκετε;
Οκ ρώτησα και σε φαρμακεία να το επιβεβαιώσω! Απλά επειδή ακούγεται ότι το εμβόλιο της τρίτης δόσης είναι δυνατόν να προκαλέσει μυοκαρδίτιδα σε άτομα μικρής ηλικίας θα ήθελα να το καθυστερήσω λίγο μέχρι να δω τι συμβαίνει για ένα μικρό διάστημα πριν το κάνω.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,848 μηνύματα.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,488 μηνύματα.
Δυο σχόλια πάνω στα ενδιαφέροντα που γράφει το κοράκι που ανέβασες:

«1. Ένα από τα λάθη που πιστεύω ότι θα πρέπει να αποφευχθεί σε επόμενη πανδημία είναι η αφιέρωση τόσης προσπάθειας για να αποδειχτεί πόσο δουλεύουν οι μάσκες και το social distancing.»

Ακόμα δεν τελείωσε αυτή η πανδημία, αυτός λιγουρεύεται και επόμενη και γουστάρει social distancing φάση. Εγώ προτείνω, επίσης, να το κάνουμε υποχρεωτικό μάθημα και στα δημοτικά. ΡΕ ΟΥΣΤ!

«7. έχω κάνει 3 δόσεις εμβολίου και 2 χρόνια προσέχω όσο λίγοι. Δικαιούμαι να έχω κουραστεί μετά από τόσο καιρό και να θέλω να ζήσω λίγο τη ζωή μου, να βγάλω τη μάσκα, να γίνω λίγο YOLO. Στην τελική έχω μειώσει πολύ το ρίσκο μου και οι εμβολιασμένοι δεν μεταδίδουν όσο οι ανεμβολίαστοι.
ΟΧΙ ΚΑΡΓΙΟΛΑΚΗ οι κουρασμένοι χάνουν τις μάχες. Ο ιός δεν κουράζεται. Και ίσα ίσα έχεις κάνεις τόσες θυσίες για να σκατώσεις στο τέλος; Αν είναι το τέλος δηλαδή.»


Κανένα πρόβλημα Καργιολάκη, επίσης, το να βγαίνεις έξω γενικά, ελλοχεύει τεράστιους κινδύνους (πχ να σε χτυπήσει αμάξι). Μπορείς να καθίσεις μέσα για πάντα και μετά τον κόβιντ, ακόμα και αν δεν έρθει η επόμενη πανδημία που ονειρεύεσαι. Εγώ (και πολλοί άλλοι) προτιμάμε να ζήσουμε, οπότε πάρε την παράνοιά σου και άμε στην ευχή του Θεού.

10. Φοράμε όλοι μάσκα, οπότε ας είμαστε ο ένας πάνω στον άλλο, στο ασανσέρ, στο μαγαζί και δεν ξέρω πού αλλού. όχι ρε φίλε μην μπεις στο ασανσέρ μαζί μου ακόμη και αν φοράς μάσκα. Μην μπεις γιατί μπορεί να έχω ρίξει πριν που ήμουν μόνος και καμιά κλανιά και ξέρεις κάτι μεταδίδεται έστω και λιγότερο και με την κλανιά, χώρια που θα ντραπώ αν τη μυρίσεις. Πάρε το επόμενο.

Όχι ρε φίλε, άραξε, δεν μπαίνω μαζί σου ούτε με μάσκα. Βασικά προτείνω να την χρησιμοποιείς και στον ύπνο, επίσης προτείνω τα ίδια τα ζευγάρια να κοιμούνται σε διαφορετικά κρεβάτια, αφού κι εκεί η μάσκα δεν σε σώζει. Άσε που ένας από τους δύο μπορεί να είναι και κλανιάρης, οπότε τη γ@μήσ@με...

Όχι που θα διαφωνούσες...

Ο Καργιολάκης είναι όντως ειδικός, "βιολόγος με μεταπτυχιακό στη Μοριακή Ιατρική και διατριβή στην Ιολογία και στη γρίπη και εργάζεται στις κλινικές μελέτες και στο Τμήμα Φαρμακοεπαγρύπνησης πολυεθνικής φαρμακευτικής εταιρείας".

Εσύ κι εγω τι ειμαστε;

Γιατί δεν του τα γράφεις τα σχόλια αυτά στο post του;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,848 μηνύματα.
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,848 μηνύματα.
Στο στεκι είμαστε μαν. Όλοι εδω είμαστε γιατροί, ερευνητές, συνταγματολόγοι και οικονομολόγοι. Ταυτόχρονα ολα αυτά.
Όταν μαλιστα γίνουμε και αρνητές των αρνητών γινόμαστε ταυτόχρονα και κουκουέδες.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,056 μηνύματα.
@Πουπουλίνα αν θες να πεις, έκανες - θα κάνεις τρίτη δόση;
Λέω να την κάνω τον Δεκέμβρη να είμαι πιο προστατευμένη τις γιορτές που όλο και κάποιους θα δούμε.
Τί λέτε;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Τι υποστήριζαν; Αρχικά δεν υπήρχε γνώση για πόσο θα αντέχει το εμβόλιο. Οι άνθρωποι έκαναν 2 δόσεις γιατί μια δεν ήταν αρκετή και το πιστοποιητικό βγήκε για έναν χρόνο.
Δεν μπορεί κάποιος να πει με σιγουριά για πόσο θα ήταν το εμβόλιο
Δηλαδή θες να μου πεις ότι οι μελέτες που άρχισαν Απρίλιο 2020 ......Εμαθαν 1.5 χρόνο μετά ότι η ανοσία πέφτει στους 3 μήνες ?🤔(είναι πολλά τα λεφτά Άρη για να βγουν όλα στη φόρα)

Ποσιμπολ
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,848 μηνύματα.
@Πουπουλίνα αν θες να πεις, έκανες - θα κάνεις τρίτη δόση;
Λέω να την κάνω τον Δεκέμβρη να είμαι πιο προστατευμένη τις γιορτές που όλο και κάποιους θα δούμε.
Τί λέτε;
Αν δεν έκλεισες, δεν είναι σίγουρο ότι προλαβαίνεις μέσα στο μήνα. Στην Θεσσαλονίκη έχουν εξαντληθεί τα ραντεβού από ότι μου είπαν. Ίσως στο τέλος του μήνα αν βρεις.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top