• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ποιος θα μας προστατεύει και θα προασπίζεται τα δικαιώματά μας τώρα; :no:
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.
Μακράν ο,τι χειρότερο η τρίτη δόση
Μου κανε τα χειρότερα side effects σε σχέση με τις άλλες δύο
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.
Μακράν ο,τι χειρότερο η τρίτη δόση
Μου κανε τα χειρότερα side effects σε σχέση με τις άλλες δύο
Ο μόνος που παραπονιέται μέχρι τώρα. Πριν δεν έκανες με pfizer;

...
Θεματοφύλακες γτπ δηλαδή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.
Σημερινή ενημέρωση του ECDC.
Όλα τα κρούσματα Ο στην Ευρώπη είναι ασυμπτωματικά ή με ήπια νόσηση και ακόμα δεν έχει καταγραφεί κανένας θάνατος.

Με την επισήμανση βέβαια ότι ακόμα ο αριθμός των κρουσμάτων είναι σχετικά μικρός για ασφαλές συμπέρασμα, το δεδομένα ως τώρα είναι ενθαρρυντικά.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.
Δεν ακούμε τους φίλους μας αλλά τους λοιμωξιολογους.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
@Himela επειδη ρωταγες για τα συμπτωματα στην 3 δοση να σου πω οτι εμενα περασαν 24 ωρες,απο τις 12 σημερα το μεσημερι,εμβολιαστηκα χτες περιπου στις 11.30 με 12....σχεδον τιποτα! Μονο τον κλασσικο πονο στο μπρατσο ,και τιποτε αλλο! Καλυτερα και απο τη 2η δοση που ειχα πονο στο χερι + ατονια.Τωρα δεν ειχα ουτε ατονια!
Μη φοβου! Προχωρα! :hehe:
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
@Himela επειδη ρωταγες για τα συμπτωματα στην 3 δοση να σου πω οτι εμενα περασαν 24 ωρες,απο τις 12 σημερα το μεσημερι,εμβολιαστηκα χτες περιπου στις 11.30 με 12....σχεδον τιποτα! Μονο τον κλασσικο πονο στο μπρατσο ,και τιποτε αλλο! Καλυτερα και απο τη 2η δοση που ειχα πονο στο χερι + ατονια.Τωρα δεν ειχα ουτε ατονια!
Μη φοβου! Προχωρα! :hehe:
Σε ευχαριστώ πολύ! Περαστικά σου :)

Μακράν ο,τι χειρότερο η τρίτη δόση
Μου κανε τα χειρότερα side effects σε σχέση με τις άλλες δύο
Για πες.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Μακράν ο,τι χειρότερο η τρίτη δόση
Μου κανε τα χειρότερα side effects σε σχέση με τις άλλες δύο
Μετα απο ποσους μηνες την εκανες καμαρι μου;

ΥΓ Εννοειται πως ναι..ειναι στον καθενα πως θα κατσει.Σας ειπα,αλλοι συναδελφοι το πηραν καλυτερα,οπως εγω..αλλοι χειροτερα οπως ο τσεστερ.Ομως εγω βλεπω οι περισσοτεροι το πηραν καλυτερα απ[ο την 2η δοση.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.
To 70% δεν είναι μακριά αν κρίνουμε πως δεν εμβολιάζονται ακόμα παιδιά. Ελπίζω πως η αποκλιμάκωση που παρατηρείται στα κρούσματα τελευταία θα συνοδευτεί και από μία αποκλιμάκωση στους νεκρούς και τους διασωληνωμένους.
1639247128281.png
-
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Παντως οπως το ειπα αγαπες.
Απο την ωρα δυστυχως βεβαια,που το κοριτσακι το 14χρονο πεθανε στη Λαμια...εχου αυξηθει κατακορυφα οι εμβολιασμοι στους μαθητες λεμε.Απο προσωπικη πειρα,
Το ειχα πει.
Μεχρι να πεθανει το πρωτο παιδι.Μετα..θα τρεχουν σωρηδον.
Κριμα στην κοπελα γμτ.Αλλα αφυπνισε τους αλλους γονεις.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.
Στους 12 χιλιάδες περίπου θανάτους ατόμων κάτω από 20 ετών... το 42% είναι κάτω των 9 ετών. Θα έλεγα πως στην Ελλάδα είμαστε αρκετά τυχεροί ακόμα.
Child mortality and COVID-19 - UNICEF DATA
1639248604914.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.
Μετα απο ποσους μηνες την εκανες καμαρι μου;

ΥΓ Εννοειται πως ναι..ειναι στον καθενα πως θα κατσει.Σας ειπα,αλλοι συναδελφοι το πηραν καλυτερα,οπως εγω..αλλοι χειροτερα οπως ο τσεστερ.Ομως εγω βλεπω οι περισσοτεροι το πηραν καλυτερα απ[ο την 2η δοση.
στο 5μηνο

Ποναει η μέση και η πλάτη
Δεν μπορώ να σταθώ στα πόδια μου
Εξάντληση αδυναμία
Στομαχοπονο
Πονοκέφαλο
Ζαλαδα
Συν πυρετο 38.6

Ολα αυτα στο 11ωρο απο τη δοση. Ολη μερα ταβλα κρεβατι με ντεπον
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.

Κρίσιμη κρίνεται η κατάσταση της υγείας του ανεμβολίαστου μητροπολίτη Αιτωλίας κ. Κοσμά που νοσηλεύεται με κορονοιό στη ΜΕΘ του νοσοκομείου «Ευαγγελισμός. Το ίδιο κρίσιμη και η υγεία της ανεμβολίαστης αδελφής του.

 

Nikoleta_Giann2003

Νεοφερμένος

Η Nikoleta_Giann2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Αν δεν κάνω λάθος το πιστοποιητικό νοσησης λήγει στο 6μηνο άρα το δικό σου θα πρέπει να έχει λήξει από τον Ιούλιο.
Γενικά και να μην έχει λήξει 2 δόσεις βγάζει το σύστημα απλά μετά την πρώτη ακυρώνεις τη δεύτερη και στο πιστοποιητικό εμβολιασμού σαν πρώτη δόση έχει τη μέρα που διαγνώστηκες.
Οχι νοσησα τον Ιούλιο άρα λήγει τώρα τον Γενάρη ...σε ευχαριστώ πολύ πάντως
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.
Αφού πέθαναν περισσότεροι από 600 χιλιάδες Βραζιλιάνοι...
...
Φανταστείτε την πρώτη αντίδραση του Πετράκου. Αν σας θυμίζει κάποιο μέλος του φόρουμ, είναι τυχαία ομοιότητα. :P
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Για κάποιον που θέλει να ταξιδέψει αεροπορικώς στην Ελλάδα από ευρωπαϊκή χώρα, τι έγγραφα χρειάζονται στην πύλη εισόδου κατά την έξοδο από το αεροσκάφος στο αεροδρόμιο Βενιζέλος;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top