• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
η ανοσια απο τριπλη δοση και ειδικα + νοσηση ευτυχως αντεχει



Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Που να δεις και με τη τέταρτη δόση...
Θα βγάλεις πανοπλία σε όλο σου το σώμα :hehe:
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Tινος εισαι εσυ καμαρι μ ου;
Να σημειωσω εδω..οτι φαινεται αυτο που πας να κανεις. :bunny:


Κατα τα αλλα....πεθανε εννοει το αρθρο..αλλα ως γνωστον οι ανθρωποι του θεου :hehe: δεν πεθαινιουν,κοιμουνται ..


Πρωϊνιάτικες ειρωνίτσες... :dizzy2:
Ας προσπαθήσω να πω κάτι και εγώ...

Απεβίωσε ο 67χρονος καρδιολόγος, περιμένοντας να κάνει την τρίτη δόση.

Τώρα, αυτό, μάλλον για δημιουργική γραφή με φέρνει...
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Οταν πετας(ως οδοντιατρος) μπαρουφες στο ποστ ενος σοβαρου επιστημονα και ουτε καν σου δινει την παραμικρη σημασια .Ετσι πανε αυτα @Lancelot στο στεκι πρεπει να την βαλουμε να μας λεει να ανταγωνιζονται οι ιοι σαν την φορμουλα 1
View attachment 90074
Γιατί είναι μπαρούφα; Πείτε μας κι εμάς που δεν καταλαβαίνουμε.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Σιγκαπουρη ......να μια καθημερινη μερα σε μια χωρα με καλο συστημα ιχνηλατησης,μετρων ,βιωσημο σχεδιο πεδιου διαχειρισης κορωναιου ,bubbles και χωρις μαγιορκινη κλπ
1639994855299.png
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Που να δεις και με τη τέταρτη δόση...
Θα βγάλεις πανοπλία σε όλο σου το σώμα :hehe:
Ο ιος αυτός μεταλλάσσεται συνεχώς. Επίσης τα αντισώματα αυτού του ιού εξασθενούν μετά από λίγο καιρό. Και να μην έχεις κάνει εμβόλιο, ακόμα και αν το έχεις νοσήσει, θα ξανακολλήσεις. Όπως κολλάς και τη γρίπη. Απλά είναι αρκετά πιο επικίνδυνος αυτός ο ιος.

Δεν έχει νόημα να κάνουμε αστειάκια για τον αριθμό των δόσεων. Αν καταλαβαίνεις τα πάνω, καταλαβαίνεις γιατί θα βγάζει νόημα πχ να κάνουμε εμβόλιο κάθε εξάμηνο ή τετράμηνο.

Το να μην κάνεις το εμβόλιο, δεν σε βοηθάει σε κάτι. Θα νοσήσεις πιο βαριά μιλώντας στατιστικά.

Αν έχεις κάτι καλύτερο να προτείνεις για την αντιμετώπιση της πανδημίας, όλη η ιατρική και επιστημονική κοινότητα είναι πρόθημη να σε ακούσει.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,627 μηνύματα.
Σιγκαπουρη ......να μια καθημερινη μερα σε μια χωρα με καλο συστημα ιχνηλατησης,μετρων ,βιωσημο σχεδιο πεδιου διαχειρισης κορωναιου ,bubbles και χωρις μαγιορκινη κλπ
View attachment 90078
Ας δείξει ο Μάγιο μια κάτοψη αίθουσας σαν την προηγούμενη φορά, εξηγώντας ότι δεν χρειάζονται μεγαλύτερες αίθουσες
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Σιγκαπουρη ......να μια καθημερινη μερα σε μια χωρα με καλο συστημα ιχνηλατησης,μετρων ,βιωσημο σχεδιο πεδιου διαχειρισης κορωναιου ,bubbles και χωρις μαγιορκινη κλπ
Η Σιγκαπούρη επίσης είναι ακόμα σε καθεστώς τηλεργασίας, σε όλους τους κλειστούς χώρους - ακόμα και στην εστίαση - φοράνε μάσκες (εκτός από την ώρα που τρώνε), στους ανοιχτούς χώρους φοράνε μάσκες κλπ. Εφάρμοσέ τα και εδώ αυτά και σίγουρα τα αποτελέσματα θα σε δικαιώσουν.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Ο ιος αυτός μεταλλάσσεται συνεχώς. Επίσης τα αντισώματα αυτού του ιού εξασθενούν μετά από λίγο καιρό. Και να μην έχεις κάνει εμβόλιο, ακόμα και αν το έχεις νοσήσει, θα ξανακολλήσεις. Όπως κολλάς και τη γρίπη. Απλά είναι αρκετά πιο επικίνδυνος αυτός ο ιος.

Δεν έχει νόημα να κάνουμε αστειάκια για τον αριθμό των δόσεων. Αν καταλαβαίνεις τα πάνω, καταλαβαίνεις γιατί θα βγάζει νόημα πχ να κάνουμε εμβόλιο κάθε εξάμηνο ή τετράμηνο.

Το να μην κάνεις το εμβόλιο, δεν σε βοηθάει σε κάτι. Θα νοσήσεις πιο βαριά μιλώντας στατιστικά.

Αν έχεις κάτι καλύτερο να προτείνεις για την αντιμετώπιση της πανδημίας, όλη η ιατρική και επιστημονική κοινότητα είναι πρόθημη να σε ακούσει.
Ούτε ένα αστειακι δεν μπορούμε να κάνουμε περί των δόσεων;;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ας δείξει ο Μάγιο μια κάτοψη αίθουσας σαν την προηγούμενη φορά, εξηγώντας ότι δεν χρειάζονται μεγαλύτερες αίθουσες
Όλες οι χώρες παίρνουν μέτρα προληπτικά ελεγε χτες απεγνωσμένα ο Στραβελακης... Αντέχει το σύστημα ελεγε ο μαγιορκινης τραυλιζοντας ...





Fauci:most people who have been vaccinated and gotten a booster should be OK if they take precautions such as continually wearing masks in crowded settings such as airports.

Χωρις μετρα ουτε οι εμβολιασμενοι δεν προστατευονται .....
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.

korlef

Νεοφερμένος

Ο korlef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 51 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γειά σας! Ποιά είναι η διάρκεια του πιστοποιητικού εμβολιασμού μετά την β' δόση για τους κάτω των 60 ετών; Είναι 6 μήνες ή παραπάνω;;
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Επειδή μας έχετε πρήξει τον πεο και το αιδοίο εδώ μέσα,ας μιλήσουμε λίγο ντόμπρα μιας και έχω καιρό να γράψω σε αυτό το thread.
Πρώτον να προτείνω σε όλους σας να σταματήσετε να γράφετε εδώ μέσα ,είναι βάλσαμο.Η ηλιθιότητα ορισμένων σε αυτό το thread φτάνει level παράνοιας και είναι πολύ πιθανόν να σας την μεταφέρουν.Αφηστε τους καραντινάκηδες να κάτσουν σπίτι τις γιορτές,παρέα με το γέρο Σκρουτζ και την μόνιμη γκρίνια τους σα μωρά που δε τους δίνει σημασία η μαμά τους.
Δεύτερον το να πετύχουμε μηδενικά κρούσματα ή μονοψήφια είναι ανέφικτο.Επειδη το πέτυχε η Κίνα που είναι υποτιθέμενα δημοκρατική χώρα (κομμουνιστική είναι άλλα σας το κρύβουν τα πουλάκια),δε σημαίνει ότι μπορεί να επιτευχθεί και εδώ.Γιατί;Γιατί ιδίως στην Ελλάδα ο Έλληνας θα βγεις έξω,θα πάει σε κανένα σπίτι,θα πάρει ποτό από καμιά κάβα και θα κάνει ο,τι του καυλώσει και με το δίκιο του.Τα lockdown δεν βοηθάνε πουθενά.Δε θέλετε να το καταλάβετε; Μη το καταλάβετε,δε σας φταίει κανείς.Ειδαμε και την Αυστραλία που έκατσε σχεδόν ένα χρόνο κλεισμένη τι κατάφερε.
Τρίτον ορισμένοι είστε και γιατροί εδώ μέσα και δε ξέρετε τα βασικά για τα εμβόλια; Πάμε καλά; Το εμβόλιο σε βοηθάει από το να μη νοσησεις βαριά.Σας είπε κανεις ότι δε θα κολλήσετε ή ότι είναι 100% σίγουρο ότι δε θα μπείτε νοσοκομείο; Βιολογία γ γυμνασίου διαβάσαμε στο σχολείο ή στην ώρα της πεταγατε χαρτάκια με το διπλανό και παίζατε τιτσου;Το εμβόλιο πρέπει να γίνεται γιατί προφανώς έχει μια Χ αποτελεσματικότητα.Στο μόνο που είμαι αρνητική είναι στην υποχρεωτικοτητα,δεν είναι σωστό και δημοκρατικό να επιβάλεις στο κόσμο να κάνει κάτι που δε γουστάρει.Για αυτό και λέω και είχα πει και παλιότερα,προβλέπω εξέγερση του κόσμου σύντομα.Και αν με θεωρείτε υπερβολική δε πειράζει,κάποιος θα επαναστατήσει.Τωρα ποιος θα είναι αυτός,βλέποντας και κάνοντας.
Τέταρτον εγώ να σας πω την αλήθεια θέλω να γίνει λοκνταουν.Οχι γιατί θέλω να κλειστω σπίτι.Αλλα για να σας τρίβω στη μάπα τα ημερήσια κρούσματα και τους θανάτους που δε θα πέφτουν γιατί όλοι θα είναι στις πλατείες με τις μπύρες,θα κατεβαίνουν Πειραιά να σουρωνουν πρεζοκρασα από τα περίπτερα και οι μπάτσοι θα κάθονται και θα τρώνε τυρόπιτουλα από τα Έβερεστ,βλέποντας τους άλλους να τσιλαρουν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γειά σας! Ποιά είναι η διάρκεια του πιστοποιητικού εμβολιασμού μετά την β' δόση για τους κάτω των 60 ετών; Είναι 6 μήνες ή παραπάνω;;
Καλησπέρα.6 μήνες είναι νομίζω ή 7.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Επειδή μας έχετε πρήξει τον πεο και το αιδοίο εδώ μέσα,ας μιλήσουμε λίγο ντόμπρα μιας και έχω καιρό να γράψω σε αυτό το thread.
Πρώτον να προτείνω σε όλους σας να σταματήσετε να γράφετε εδώ μέσα ,είναι βάλσαμο.Η ηλιθιότητα ορισμένων σε αυτό το thread φτάνει level παράνοιας και είναι πολύ πιθανόν να σας την μεταφέρουν.Αφηστε τους καραντινάκηδες να κάτσουν σπίτι τις γιορτές,παρέα με το γέρο Σκρουτζ και την μόνιμη γκρίνια τους σα μωρά που δε τους δίνει σημασία η μαμά τους.
Δεύτερον το να πετύχουμε μηδενικά κρούσματα ή μονοψήφια είναι ανέφικτο.Επειδη το πέτυχε η Κίνα που είναι υποτιθέμενα δημοκρατική χώρα (κομμουνιστική είναι άλλα σας το κρύβουν τα πουλάκια),δε σημαίνει ότι μπορεί να επιτευχθεί και εδώ.Γιατί;Γιατί ιδίως στην Ελλάδα ο Έλληνας θα βγεις έξω,θα πάει σε κανένα σπίτι,θα πάρει ποτό από καμιά κάβα και θα κάνει ο,τι του καυλώσει και με το δίκιο του.Τα lockdown δεν βοηθάνε πουθενά.Δε θέλετε να το καταλάβετε; Μη το καταλάβετε,δε σας φταίει κανείς.Ειδαμε και την Αυστραλία που έκατσε σχεδόν ένα χρόνο κλεισμένη τι κατάφερε.
Τρίτον ορισμένοι είστε και γιατροί εδώ μέσα και δε ξέρετε τα βασικά για τα εμβόλια; Πάμε καλά; Το εμβόλιο σε βοηθάει από το να μη νοσησεις βαριά.Σας είπε κανεις ότι δε θα κολλήσετε ή ότι είναι 100% σίγουρο ότι δε θα μπείτε νοσοκομείο; Βιολογία γ γυμνασίου διαβάσαμε στο σχολείο ή στην ώρα της πεταγατε χαρτάκια με το διπλανό και παίζατε τιτσου;Το εμβόλιο πρέπει να γίνεται γιατί προφανώς έχει μια Χ αποτελεσματικότητα.Στο μόνο που είμαι αρνητική είναι στην υποχρεωτικοτητα,δεν είναι σωστό και δημοκρατικό να επιβάλεις στο κόσμο να κάνει κάτι που δε γουστάρει.Για αυτό και λέω και είχα πει και παλιότερα,προβλέπω εξέγερση του κόσμου σύντομα.Και αν με θεωρείτε υπερβολική δε πειράζει,κάποιος θα επαναστατήσει.Τωρα ποιος θα είναι αυτός,βλέποντας και κάνοντας.
Τέταρτον εγώ να σας πω την αλήθεια θέλω να γίνει λοκνταουν.Οχι γιατί θέλω να κλειστω σπίτι.Αλλα για να σας τρίβω στη μάπα τα ημερήσια κρούσματα και τους θανάτους που δε θα πέφτουν γιατί όλοι θα είναι στις πλατείες με τις μπύρες,θα κατεβαίνουν Πειραιά να σουρωνουν πρεζοκρασα από τα περίπτερα και οι μπάτσοι θα κάθονται και θα τρώνε τυρόπιτουλα από τα Έβερεστ,βλέποντας τους άλλους να τσιλαρουν.
ωραια περιγραφη του προβληματος.. τη λυση ομως δεν βλεπω
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Τέταρτον εγώ να σας πω την αλήθεια θέλω να γίνει λοκνταουν.Οχι γιατί θέλω να κλειστω σπίτι.Αλλα για να σας τρίβω στη μάπα τα ημερήσια κρούσματα και τους θανάτους που δε θα πέφτουν γιατί όλοι θα είναι στις πλατείες με τις μπύρες,θα κατεβαίνουν Πειραιά να σουρωνουν πρεζοκρασα από τα περίπτερα και οι μπάτσοι θα κάθονται και θα τρώνε τυρόπιτουλα από τα Έβερεστ,βλέποντας τους άλλους να τσιλαρουν.
Ότι έκαναν από το δεύτερο λοκνταουν δηλαδή εκτός από μερικούς βαρεμένους. Αλλά τι να πεις εδώ μέσα μερικοί το έχουν χόμπι σε σημείο που σκέφτομαι ότι αν αύριο με έναν μαγικό τρόπο εξαφανιζόταν ο κορώνα θα πάθαιναν κατάθλιψη.
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
ωραια περιγραφη του προβληματος.. τη λυση ομως δεν βλεπω
Εάν εξαλειφθεί όλος ο πληθυσμός, θα εξαλειφθεί και ο covid!

Εκκρεμεί έκδοση πατέντας για την παραπάνω ιδέα, εάν κάποιος καλοθελητής προσπαθεί να την αναπαράξει, χωρίς πρότερη άδεια...
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,425 μηνύματα.
Απεβίωσε ο 67χρονος καρδιολόγος, περιμένοντας να κάνει την τρίτη δόση.

Τώρα, αυτό, μάλλον για δημιουργική γραφή με φέρνει...
-Exεις καποιο στοιχειο πριν ποσο καιρο εχοε κανει την 2η δοση;
-Ξερουμε αν ειχε υποκειμενα νοσηματα;
-Λεει πουθενα οτι τα εμβολια εχουν 100% προστασια.
Σου απαντησα και μαλιστα με απαντηση που δεν επιδεχεται ανταπαντηση ιδιου επιπεδου με την αρχισκη σου ερωτηση.Καθως αυτα που λεω ειναι απλα κοινη ,λογικη και διαμφισβητητα
Τελεια.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
ωραια περιγραφη του προβληματος.. τη λυση ομως δεν βλεπω
Η λύση; Δωρεάν pcr τεστ για όλους.Ειναι ακριβά τα αντιδραστήρια; Δωρεάν rapid τότε.Αλλα για όλους ανεμβολιαστους και μη.Απλα πράγματα.Εισαι θετικός; Κάθεσαι μέσα.Λες και με το λοκνταουν δε θα γίνεται μετάδοση που όλοι θα είναι έξω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ότι έκαναν από το δεύτερο λοκνταουν δηλαδή εκτός από μερικούς βαρεμένους. Αλλά τι να πεις εδώ μέσα μερικοί το έχουν χόμπι σε σημείο που σκέφτομαι ότι αν αύριο με έναν μαγικό τρόπο εξαφανιζόταν ο κορώνα θα πάθαιναν κατάθλιψη.
Ρε είναι βλαμμένοι δε παίζει για αυτό σταμάτησα να γράφω εδώ μέσα.Δε το παίζω ξύπνια γιατί δεν είμαι,αλλά όταν βλέπεις αργόσχολο κόσμο να σου δικαιολογεί τον εγκλεισμό ως προάσπιση της δημόσιας υγείας ενώ αυτοι απλά γουστάρουν να παθαίνουν ονειρώξεις από το άκουσμα και μόνο της λέξης καραντίνα,κοινωνική αποστασιοποίηση γιατί δε θέλουν να βγαίνουν έξω και θέλουν να σκουριάζουν,ε α στο καλό.Δε μπορώ τέτοια παράνοια,προτιμώ να ζω στο κόσμο το δικό μου και να αφήνω αυτούς να το παίζουν υπεύθυνοι πολίτες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

korlef

Νεοφερμένος

Ο korlef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 51 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Επειδή μας έχετε πρήξει τον πεο και το αιδοίο εδώ μέσα,ας μιλήσουμε λίγο ντόμπρα μιας και έχω καιρό να γράψω σε αυτό το thread.
Πρώτον να προτείνω σε όλους σας να σταματήσετε να γράφετε εδώ μέσα ,είναι βάλσαμο.Η ηλιθιότητα ορισμένων σε αυτό το thread φτάνει level παράνοιας και είναι πολύ πιθανόν να σας την μεταφέρουν.Αφηστε τους καραντινάκηδες να κάτσουν σπίτι τις γιορτές,παρέα με το γέρο Σκρουτζ και την μόνιμη γκρίνια τους σα μωρά που δε τους δίνει σημασία η μαμά τους.
Δεύτερον το να πετύχουμε μηδενικά κρούσματα ή μονοψήφια είναι ανέφικτο.Επειδη το πέτυχε η Κίνα που είναι υποτιθέμενα δημοκρατική χώρα (κομμουνιστική είναι άλλα σας το κρύβουν τα πουλάκια),δε σημαίνει ότι μπορεί να επιτευχθεί και εδώ.Γιατί;Γιατί ιδίως στην Ελλάδα ο Έλληνας θα βγεις έξω,θα πάει σε κανένα σπίτι,θα πάρει ποτό από καμιά κάβα και θα κάνει ο,τι του καυλώσει και με το δίκιο του.Τα lockdown δεν βοηθάνε πουθενά.Δε θέλετε να το καταλάβετε; Μη το καταλάβετε,δε σας φταίει κανείς.Ειδαμε και την Αυστραλία που έκατσε σχεδόν ένα χρόνο κλεισμένη τι κατάφερε.
Τρίτον ορισμένοι είστε και γιατροί εδώ μέσα και δε ξέρετε τα βασικά για τα εμβόλια; Πάμε καλά; Το εμβόλιο σε βοηθάει από το να μη νοσησεις βαριά.Σας είπε κανεις ότι δε θα κολλήσετε ή ότι είναι 100% σίγουρο ότι δε θα μπείτε νοσοκομείο; Βιολογία γ γυμνασίου διαβάσαμε στο σχολείο ή στην ώρα της πεταγατε χαρτάκια με το διπλανό και παίζατε τιτσου;Το εμβόλιο πρέπει να γίνεται γιατί προφανώς έχει μια Χ αποτελεσματικότητα.Στο μόνο που είμαι αρνητική είναι στην υποχρεωτικοτητα,δεν είναι σωστό και δημοκρατικό να επιβάλεις στο κόσμο να κάνει κάτι που δε γουστάρει.Για αυτό και λέω και είχα πει και παλιότερα,προβλέπω εξέγερση του κόσμου σύντομα.Και αν με θεωρείτε υπερβολική δε πειράζει,κάποιος θα επαναστατήσει.Τωρα ποιος θα είναι αυτός,βλέποντας και κάνοντας.
Τέταρτον εγώ να σας πω την αλήθεια θέλω να γίνει λοκνταουν.Οχι γιατί θέλω να κλειστω σπίτι.Αλλα για να σας τρίβω στη μάπα τα ημερήσια κρούσματα και τους θανάτους που δε θα πέφτουν γιατί όλοι θα είναι στις πλατείες με τις μπύρες,θα κατεβαίνουν Πειραιά να σουρωνουν πρεζοκρασα από τα περίπτερα και οι μπάτσοι θα κάθονται και θα τρώνε τυρόπιτουλα από τα Έβερεστ,βλέποντας τους άλλους να τσιλαρουν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Καλησπέρα.6 μήνες είναι νομίζω ή 7.
Ευχαριστώ για την απάντηση! Μήπως ξέρει κάποιος άλλος με βεβαιότητα;;
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση! Μήπως ξέρει κάποιος άλλος με βεβαιότητα;;
Θα μπορούσες να ρωτήσεις σε κάποιο φαρμακείο,εγώ από εκεί το έμαθα.Επισης θα μπορούσες να επικοινωνήσεις με τον εοδυ και εκεί θα ξέρουν.Υποψιν ότι τα μέτρα είναι ρευστά και προβλέπω μετά τις γιορτές ότι και οι κάτω των 60 θα έχουν λήξη του πιστοποιητικού σε λιγότερο από 6μηνο αν δε κάνουν τη 3η δόση.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top