• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ρε είναι βλαμμένοι δε παίζει για αυτό σταμάτησα να γράφω εδώ μέσα.Δε το παίζω ξύπνια γιατί δεν είμαι,αλλά όταν βλέπεις αργόσχολο κόσμο να σου δικαιολογεί τον εγκλεισμό ως προάσπιση της δημόσιας υγείας ενώ αυτοι απλά γουστάρουν να παθαίνουν ονειρώξεις από το άκουσμα και μόνο της λέξης καραντίνα,κοινωνική αποστασιοποίηση γιατί δε θέλουν να βγαίνουν έξω και θέλουν να σκουριάζουν,ε α στο καλό.Δε μπορώ τέτοια παράνοια,προτιμώ να ζω στο κόσμο το δικό μου και να αφήνω αυτούς να το παίζουν υπεύθυνοι πολίτες.
Όντως κάποιοι δεν ενοχλούνται από το λοκνταουν (γιατί δεν επηρεάζει τη δουλειά τους και ζουν σαν το γκολουμ) και εύχονται για κάποιο λόγο να ζουν όλοι έτσι. Πολύ αμφιβάλω αν ο νταλκας τους είναι τα κρούσματα. Εκτός αν έχεις να κάνεις με μικροβιοφοβικούς άλλη κατηγορία αυτοί.
Εδώ προσπαθούσαμε να εξηγήσουμε ότι τα πάρτι δεν είναι "ανήθικα" έλα παναιαμ.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.
Εδώ προσπαθούσαμε να εξηγήσουμε ότι τα πάρτι δεν είναι "ανήθικα" έλα παναιαμ.
φυσικα και δεν ειναι, αλλωστε δεν υπαρχει και κάποια ερευνα που να το υποστηριζει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η λύση; Δωρεάν pcr τεστ για όλους.Ειναι ακριβά τα αντιδραστήρια; Δωρεάν rapid τότε.Αλλα για όλους ανεμβολιαστους και μη.Απλα πράγματα.Εισαι θετικός; Κάθεσαι μέσα.Λες και με το λοκνταουν δε θα γίνεται μετάδοση που όλοι θα είναι έξω.
αυτο δεν ειναι λυση, αυτο ειναι ιχνηλατηση εκ των υστερων. Το νοημα ειναι να το αποτρεψεις απο την αρχη αν μπορεις ή εστω να ελαχιστοποιησεις τις πιθανοτητες/ρισκο του να κολλησεις
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
φυσικα και δεν ειναι, αλλωστε δεν υπαρχει και κάποια ερευνα που να το υποστηριζει
Ξέρω ότι σε τσιναει το θέμα αλλά δεν γίνεται να καθόμαστε να εξηγούμε γιατί δεν θέλει όλος ο κόσμος να ζει σε μόνιμη καραντίνα. Εσύ μπορεί να θες γιατί έτσι σε βολεύει πχ εγώ θέλω να πάω στο πέταλο χωρίς μάσκα να κάνω αμπαλαεα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.
Ωραία πανδημία με 5 εκατομμύρια νεκρούς
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

φυσικα και δεν ειναι, αλλωστε δεν υπαρχει και κάποια ερευνα που να το υποστηριζει
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


αυτο δεν ειναι λυση, αυτο ειναι ιχνηλατηση εκ των υστερων. Το νοημα ειναι να το αποτρεψεις απο την αρχη αν μπορεις ή εστω να ελαχιστοποιησεις τις πιθανοτητες/ρισκο του να κολλησεις
Ούτε τα μέτρα εγκλεισμού είναι λύση.
 

korlef

Νεοφερμένος

Ο korlef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 51 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Θα μπορούσες να ρωτήσεις σε κάποιο φαρμακείο,εγώ από εκεί το έμαθα.Επισης θα μπορούσες να επικοινωνήσεις με τον εοδυ και εκεί θα ξέρουν.Υποψιν ότι τα μέτρα είναι ρευστά και προβλέπω μετά τις γιορτές ότι και οι κάτω των 60 θα έχουν λήξη του πιστοποιητικού σε λιγότερο από 6μηνο αν δε κάνουν τη 3η δόση.
Ναι, το ξέρω ότι μπορεί να γίνουν αλλαγές! Ευχαριστώ!
Θα μπορούσες να ρωτήσεις σε κάποιο φαρμακείο,εγώ από εκεί το έμαθα.Επισης θα μπορούσες να επικοινωνήσεις με τον εοδυ και εκεί θα ξέρουν.Υποψιν ότι τα μέτρα είναι ρευστά και προβλέπω μετά τις γιορτές ότι και οι κάτω των 60 θα έχουν λήξη του πιστοποιητικού σε λιγότερο από 6μηνο αν δε κάνουν τη 3η δόση.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ξέρω ότι σε τσιναει το θέμα αλλά δεν γίνεται να καθόμαστε να εξηγούμε γιατί δεν θέλει όλος ο κόσμος να ζει σε μόνιμη καραντίνα. Εσύ μπορεί να θες γιατί έτσι σε βολεύει πχ εγώ θέλω να πάω στο πέταλο χωρίς μάσκα να κάνω αμπαλαεα.
Άστο ρε μη σπαταλάς χρόνο,δε καταλαβαίνουν.Οταν με το κακό γίνει καραντίνα τέλη Γενάρη ,το ορκίζομαι θα μπαινω κάθε μέρα,θα τους γράφω τα κρούσματα και τους θανάτους και απλά θα αποχωρώ κυρία.Ετσι μωρέ για το τζερτζελο 😂
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Άστο ρε μη σπαταλάς χρόνο,δε καταλαβαίνουν.Οταν με το κακό γίνει καραντίνα τέλη Γενάρη ,το ορκίζομαι θα μπαινω κάθε μέρα,θα τους γράφω τα κρούσματα και τους θανάτους και απλά θα αποχωρώ κυρία.Ετσι μωρέ για το τζερτζελο 😂

Θέλω γνώμη και για αυτό .Γράψε όπως πριν 🙏🏿😂
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

Θέλω γνώμη και για αυτό .Γράψε όπως πριν 🙏🏿😂
Με το που γυρίσω από σχολή θα τα ψάλλω και για αυτό 😂 αναμένετε εξελίξεις.
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,214 μηνύματα.
ωραια περιγραφη του προβληματος.. τη λυση ομως δεν βλεπω
Η λύση βασικά είναι υποχρεωτικά τεστ για όλους ανα τακτά διαστήματα τα οποία θα είναι με έξοδα του κράτους εννοείται.
Ναι και μάσκα σε εσωτερικούς χώρους συνωστισμού τουλάχιστον όταν είμαστε σε έξαρση της πανδημίας αλλά κυρίως τεστ.
Ο ένας τρόπος να κόψεις την μετάδοση είναι να τους κλειδώσεις όλους σπίτια τους και να ελπίζεις ότι θα υπακούσουν.
Ο άλλος να κάνεις συχνά τεστ ώστε να μπορείς να κλείνεις σπίτια τους τους φορείς του ιού και όχι τους πάντες αδιακρίτως.

Θέλω γνώμη και για αυτό .Γράψε όπως πριν 🙏🏿😂
Οι συγκεκριμένοι είναι μια startup και όπως κάθε startup ψάχνει χρηματοδότηση όποτε πάει με κάτι πιασάρικο-πρωτότυπο μήπως πιάσει.
Δεν υπάρχει κανένας λόγος να βάλουν τσιπάκια ούτε για το πιστοποιητικό εμβολιασμού ούτε για οτιδήποτε άλλο που λένε διάφορα συνωμοσιολογικά κατά καιρούς.
Στις πιο ανεπτυγμένες χώρες όλες οι πληροφορίες για εσένα είναι προσβάσιμες με έναν αριθμό σε μια κάρτα που έχει και βιομετρικά στοιχεία(αποτυπώματα ή και ίριδα). Εμείς πάμε προς τα εκεί και θα γίνει όταν θα βγουν οι νέες ταυτότητες, προς το παρόν δεν είναι ενοποιημένοι(έχουμε αμκα, αφμ, αριθμό ταυτότητας, αριθμό διπλώματος κλπ) αλλά η βασική άρχη ίδια είναι.

Δεν χρειάζεται να βάλουν τσιπάκι σε κανέναν, σκανάροντας την ταυτότητα σου μπορούν(σε ανεπτυγμένες χώρες, σύντομα και σε εμάς) να έχουν ότι πληροφορία θέλουν.
Από το αν έκανες εμβόλιο μέχρι το ποινικό σου μητρώο.
Ούτε στην Κίνα δεν τους έχουν με τσιπάκια όχι γιατί δεν μπορούν(εκεί είναι από τις λίγες χώρες που σίγουρα μπορούν) αλλά γιατί δεν χρειάζεται να το κάνουν για να έχουν απόλυτο έλεγχο.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ούτε στην Κίνα δεν τους έχουν με τσιπάκια όχι γιατί δεν
Εκεί τους έχουν κάμερα και στην τουαλέτα
Δεν υπάρχει κανένας λόγος να βάλουν τσιπάκια ούτε για το πιστοποιητικό εμβολιασμού
Στην Σουηδία το κάνουν οι πολίτες της
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,214 μηνύματα.
Εκεί τους έχουν κάμερα και στην τουαλέτα

Στην Σουηδία το κάνουν οι πολίτες της
Και πολλά ακόμα τους έχουν αλλά αυτό ακριβώς θέλω να πω.
Ότι αν θέλει να σε παρακολουθήσει και να σε ελέγχει απόλυτα ένα κράτος μπορεί να τα κάνει με πολύ πιο διακριτικούς τρόπους που θα φέρουν πολύ λιγότερες αντιδράσεις από το να σε υποχρεώσει να βάλεις τσιπάκι.

Στην Σουηδία 6.000 το έκαναν στα 10 εκατομμύρια πληθυσμό.
Όπως υπάρχουν οι ψεκασμένοι με τα εμβόλια υπάρχουν και οι ψεκασμένοι με άλλα πράγματα.
Εδώ σου λέει ότι το 2017 εκεί κάποιοι είχαν σε τσιπάκι στο χέρι τα εισιτήρια του τρένου.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.
Τώρα μου το έβγαλε σαν είδηση στο fb.
Εξετάζεται σαν μέτρο το υποχρεωτικό επί πληρωμή τεστ για τους εμβολιασμενους την πρωτοχρονιά ώστε να διασκεδάσουν.

Να δεις ποια είναι η λέξη που ταιριάζει... αα ναι ΚΥΒΙΣΤΗΣΗ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Ο Σαρηγιαννης τωρα μολις ειπε στον Ευαγγελατο μεχρι τα μεσα Ιανουαριου θα εχει επικρατησει η Ο και οτι εκ των πραγματων μην γελιομαστε,δεν μπορουμε με τιποτα να αποκλεισουμε ενα νεο λοκνταουν.
Αρχισαν οι φωνουλες..... :bunny:
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ο Σαρηγιαννης τωρα μολις ειπε στον Ευαγγελατο μεχρι τα μεσα Ιανουαριου θα εχει επικρατησει η Ο και οτι εκ των πραγματων μην γελιομαστε,δεν μπορουμε με τιποτα να αποκλεισουμε ενα νεο λοκνταουν.
Αρχισαν οι φωνουλες..... :bunny:
Το ότι θα σφίξουν τα λουριά και για τους εμβολιασμένους μάλλον είναι αναπόφευκτο. Για λοκντάουν, υποθέτω θα το καθυστερήσουν όσο περισσότερο γίνεται, αν γίνεται.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Το ότι θα σφίξουν τα λουριά και για τους εμβολιασμένους μάλλον είναι αναπόφευκτο. Για λοκντάουν, υποθέτω θα το καθυστερήσουν όσο περισσότερο γίνεται, αν γίνεται.
Ναι...αν επικρατησει η Ο ομως.Αλλιως γιατι,ειδικα σε οσους εκαναν και 3η δοση;Μονο με 0 ειναι λογικο.Κια τις γιορτες η Ο δεν θα εχει ακομα επικρατησει.

Επισης στα κλαμπ και οπου αλλου πανε για διασκεδαση να βαλουν 100 ραπιντ.Αλλα στη δουλεια μου ομως,τριπλα εμβολιασμενη και με 200 αντισηπτικα και 100 μασκες,να με βαζουν υποχρεωτικα να κανω ραπιντ.,θα τους παρει ο διαολος.
 

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Οταν πετας(ως οδοντιατρος) μπαρουφες στο ποστ ενος σοβαρου επιστημονα και ουτε καν σου δινει την παραμικρη σημασια .Ετσι πανε αυτα @Lancelot στο στεκι πρεπει να την βαλουμε να μας λεει να ανταγωνιζονται οι ιοι σαν την φορμουλα 1
View attachment 90074
Τι το περιεργο έχει αυτό που είπε;

Το ότι θα σφίξουν τα λουριά και για του εμβολιασμένους μάλλον είναι αναπόφευκτο. Για λοκντάουν, υποθέτω θα το καθυστερήσουν όσο περισσότερο γίνεται, αν γίνεται.
Λοκντάουν θα είχει γίνει ήδη αν υπήρχαν λεφτά. Αν δε κάνουν λοκντάουν οι μεγάλες χώρες (γκούχου γερμανία γκούχου) ώστε να αρχίζει να μοιράζει χρήμα η ΕΕ (πληθωρισμός says hi), πιο πιθανό είναι να γίνουμε Μπέργκαμο (ή να ψοφήσουμε της πείνας απο το λοκντάουν).
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,027 μηνύματα.
Πιστεύω αν τυχόν γίνει λοκντάουν, θα είμαστε οι τελευταίοι που θα το πράξουμε. Μόνο άμα κάνουν όλοι οι υπόλοιποι στην Ευρώπη πρώτα
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Τώρα μου το έβγαλε σαν είδηση στο fb.
Εξετάζεται σαν μέτρο το υποχρεωτικό επί πληρωμή τεστ για τους εμβολιασμενους την πρωτοχρονιά ώστε να διασκεδάσουν.

Να δεις ποια είναι η λέξη που ταιριάζει... αα ναι ΚΥΒΙΣΤΗΣΗ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ο Σαρηγιαννης τωρα μολις ειπε στον Ευαγγελατο μεχρι τα μεσα Ιανουαριου θα εχει επικρατησει η Ο και οτι εκ των πραγματων μην γελιομαστε,δεν μπορουμε με τιποτα να αποκλεισουμε ενα νεο λοκνταουν.
Αρχισαν οι φωνουλες..... :bunny:

Ποιος θα φάει πρώτος το ξύλο δεν ξέρω.
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,214 μηνύματα.
Ρε παιδιά για lockdown ισχύει ότι και στο τωρινό κύμα που τώρα πέφτει.
Πρώτα το θέμα είναι οικονομικό και μετά κοινωνικό.

Αν έχεις χρήμα να μοιράσεις αρκετά ώστε ο κόσμος κι αν δεν το τηρεί τουλάχιστον δεν διαμαρτύρεται πολύ το σκέφτεσαι σοβαρά να το κάνεις. Αλλιώς δεν...

Τώρα για τα τεστ σε εμβολιασμένους εγώ θα ήμουν 100% υπέρ να τους έβαζες όλους να κάνουν τουλάχιστον 1 τεστ την εβδομάδα. Με κρατική δαπάνη όμως.

Αν τυχόν μπει μόνο για τα ρεβεγιόν που ακούστηκε και με τον κόσμο να το πληρώνει από την τσέπη του θα είναι αστείο και το μόνο που θα κάνει θα είναι να πλήξει την εστίαση. Ακόμα πιο αστείο αν γίνει μόνο για ρεβεργιόν πρωτοχρονιά και όχι Χριστουγέννων λόγω χρόνου(αν τυχόν ανακοίνωνες κάτι τέτοιο 22-23 δύσκολο να έλεγες ότι θα ίσχυε από 24-25 για πρακτικούς λόγους).
2 οικογένειες για να πάνε κάπου για φαγητό θα ήθελεαν να δώσουν από ένα 40αρι η καθε μια σε τεστ για να μπουν στο μαγαζί.
Οπότε και πάλι θα μαζευτούν αλλά αντί για εστιατόριο σε σπίτι.

Να ήταν μόνιμο και το κράτος να κάλυπτε το κόστος στους εμβολιασμένους ναι.
Τώρα αν τυχόν γίνει για 2-3 μέρες και με το κόστος στον πολίτη κανένα νόημα δεν θα έχει.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Να ήταν μόνιμο και το κράτος να κάλυπτε το κόστος στους εμβολιασμένους ναι.
Τώρα αν τυχόν γίνει για 2-3 μέρες και με το κόστος στον πολίτη κανένα νόημα δεν θα έχει.
Γελαμε.
Και γελαμε διοτι ουτε τα ραπιντ τεστ ειναι αξιοπιστα σε τοσο μεγαλο βαθμο,ουτως ωστε να βαζεις ολο τον κοσμο να τα κανει και να τα πληρωνεις κιολλας.Ειτε εσυ ειτε το κρατος,τα λεφτα ειναι παρα πολλα.Δεν λυνει το προβλημα
ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΝΕΦΙΚΤΟ.
Δεν συζηταμε καν να εχει κανει ο αλλος 3η δοση και να πρεπει να το κανει και στην εργασια του.Δεν γινονται αυτα/ΘΑ ΦΡΑΚΑΡΟΥΝ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ.Δεν γινεται να πρεπει να παω στην δουκλεια μου με 3η δοση και να στεκομαι και σε ουρα ποσων χιλιομετρων για ενα ραπιντ και αυτο να γινεται συνεχεια.ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ.
ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΡΑΠΙΝΤ ΣΕ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ.ΑΝΕΜΒΟΛΙΑΣΤΟΙ ΚΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟΙ.
ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ.

Η ΜΟΝΗ λυση ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΣ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΣ.Για να σταματησουν και οι συνεχεις μεταλλαξεις.
Αλλιως ουστ απο τον πλανητη γη.Επειδη αυτο ομως δεν γινεται..ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΣ ΕΜΒΙΛΙΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top