• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,121 μηνύματα.

Εγώ τώρα στις ειδήσεις το άκουσα σαν αποφασισμένο κι όχι σαν σκέψη πάντως.
Το να βάλεις ράπιντ (72ωρου κιόλας, χωρίς λόγο), για εστίαση, σε (τριπλό)εμβολιασμένο, μόνο από ιδιωτικό (αυτό άκουσα), είναι τρελή κίνηση.
Τα μόνα που καταφέρνεις έτσι είναι να μεταφέρεις το συνωστισμό από έξω μέσα και να σαπορτάρεις έμμεσα το (ψεκό)αντιεμβολιαστικό κίνημα.

Θέλω να πιστεύω ότι θα αλλάξει γρήγορα η απόφαση και αν όντως παρθεί, για τους εμβολιασμένους θα αρκούν τα τσάμπα από κλιμάκια του ΕΟΔΥ ή θα δοθεί ένα δωρεάν ράπιντ σε φαρμακείο ξερωγω.

Αλλιώς,
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,622 μηνύματα.
Γελαμε.
Και γελαμε διοτι ουτε τα ραπιντ τεστ ειναι αξιοπιστα σε τοσο μεγαλο βαθμο,ουτως ωστε να βαζεις ολο τον κοσμο να τα κανει και να τα πληρωνεις κιολλας.Ειτε εσυ ειτε το κρατος,τα λεφτα ειναι παρα πολλα.Δεν λυνει το προβλημα
ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΝΕΦΙΚΤΟ.
Δεν συζηταμε καν να εχει κανει ο αλλος 3η δοση και να πρεπει να το κανει και στην εργασια του.Δεν γινονται αυτα/ΘΑ ΦΡΑΚΑΡΟΥΝ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ.Δεν γινεται να πρεπει να παω στην δουκλεια μου με 3η δοση και να στεκομαι και σε ουρα ποσων χιλιομετρων για ενα ραπιντ και αυτο να γινεται συνεχεια.ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ.
ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΡΑΠΙΝΤ ΣΕ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ.ΑΝΕΜΒΟΛΙΑΣΤΟΙ ΚΑΙ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟΙ.
ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ.

Η ΜΟΝΗ λυση ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΣ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΣ.Για να σταματησουν και οι συνεχεις μεταλλαξεις.
Αλλιως ουστ απο τον πλανητη γη.Επειδη αυτο ομως δεν γινεται..ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΣ ΕΜΒΙΛΙΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.
Δεν θα προλάβουν όλοι οι εμβολιασμενοι να κάνουν τεστ για να βγούνε και δεν φτάνουν και για να εξυπηρετηθουν. Θα φρακατουν.

Από την άλλη είναι οικονομικό πρόβλημα γιατί μια οικογένεια εμβολιασμενη θα πρέπει να δώσει 40 ευρώ για να βγει!

Τέλος αναιρούν τους ίδιους τους εαυτούς τους
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,415 μηνύματα.
Δεν θα προλάβουν όλοι οι εμβολιασμενοι να κάνουν τεστ για να βγούνε και δεν φτάνουν και για να εξυπηρετηθουν. Θα φρακατουν.

Από την άλλη είναι οικονομικό πρόβλημα γιατί μια οικογένεια εμβολιασμενη θα πρέπει να δώσει 40 ευρώ για να βγει!

Τέλος αναιρούν τους ίδιους τους εαυτούς τους
Σκεψου να πρεπει να κανουν ΟΛΟΙ οι εργαζομενοι εμβολιασμενοι και μη,τεστ ραπιντ για να πανε για δουλεια.Δεν γινονται αυτα.
Εγω να πω οτι τολμησα μια δευτερα να προσπαθησω να περασω απο φαρμακειο πολυ πρωι. για να παρω κατι που ηθελα,.και η ουρα ηταν χαμος.Το αφησα για Τριτη.

Ουτε ειναι δυνατον να εχουμε τοσα στο κεφαλι μας,οσον αφορα την δουλεια αμς,να εχουμε κανει και τις 3δοσεις και να πρεπει 2 φορες την βδομαδα να τρεχουτμε και για ραπιντ,αυτα δεν γινονται συν οτι θα φρακαρει το συμνοα ν στα φαρμακεια.
Οσοι τα λενε αυτα ζουνε στον Αρη.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Δεν θα προλάβουν όλοι οι εμβολιασμενοι να κάνουν τεστ για να βγούνε και δεν φτάνουν και για να εξυπηρετηθουν. Θα φρακατουν.

Από την άλλη είναι οικονομικό πρόβλημα γιατί μια οικογένεια εμβολιασμενη θα πρέπει να δώσει 40 ευρώ για να βγει!

Τέλος αναιρούν τους ίδιους τους εαυτούς τους
Εκείνο που είναι εμφανές, είναι η αδιαφορία τους για την όποια οικονομική κατρακύλα του τόπου.

Και ενώ δεν έχουμε κανένα στοιχείο για τους εμβολιασμούς στις δομές φιλοξενούμενων, κάποιοι μιλούν "με ελαφράν την καρδίαν", για υποχρεωτικότητα στους ανεμβολίαστους.

Ποιος είναι ο λόγος για την άρνηση των φιλοξενούμενων;
Αλλά και της ανοχής που απολαμβάνουν.
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,214 μηνύματα.

Εγώ τώρα στις ειδήσεις το άκουσα σαν αποφασισμένο κι όχι σαν σκέψη πάντως.
Το να βάλεις ράπιντ (72ωρου κιόλας, χωρίς λόγο), για εστίαση, σε (τριπλό)εμβολιασμένο, μόνο από ιδιωτικό (αυτό άκουσα), είναι τρελή κίνηση.
Τα μόνα που καταφέρνεις έτσι είναι να μεταφέρεις το συνωστισμό από έξω μέσα και να σαπορτάρεις έμμεσα το (ψεκό)αντιεμβολιαστικό κίνημα.

Θέλω να πιστεύω ότι θα αλλάξει γρήγορα η απόφαση και αν όντως παρθεί, για τους εμβολιασμένους θα αρκούν τα τσάμπα από κλιμάκια του ΕΟΔΥ ή θα δοθεί ένα δωρεάν ράπιντ σε φαρμακείο ξερωγω.

Αλλιώς,

Έτσι και γίνει κάνα τέτοιο προβλέπω εκεί παραμονή και προπαραμονή πρωτοχρονιάς πρωτόγνωρες ουρές μέσα στο κρύο αφού θα πρέπει μέσα σε 2 μέρες να γίνουν κάτι εκατομμύρια τεστ και χριστοπαναγία σύννεφο για να μπει καλά ο νέος χρόνος.

Και ξαναλέω, αν μιλάμε μόνο για το ρεβεγιόν της πρωτοχρονιάς δεν βλέπω απολύτως κανένα νόημα επιδημιολογικά.
Δηλαδή όλες τις υπόλοιπες μέρες των γιορτών ο ένας πάνω στον άλλο σε μαγαζία, εστιατόρια, καφετέριες, κλαμπ, μπουζούκια, μαζώξεις σε σπίτια αλλά μια συγκεκριμένη μέρα μόνο να θέλουν όλοι τεστ.
Αν έλεγαν πχ για το δεκαήμερο των γιορτών θα είχε μια λογική.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Λοκντάουν θα είχει γίνει ήδη αν υπήρχαν λεφτά. Αν δε κάνουν λοκντάουν οι μεγάλες χώρες (γκούχου γερμανία γκούχου) ώστε να αρχίζει να μοιράζει χρήμα η ΕΕ (πληθωρισμός says hi), πιο πιθανό είναι να γίνουμε Μπέργκαμο (ή να ψοφήσουμε της πείνας απο το λοκντάουν).
Tourism says hi ....κουνοντας άσπρο μαντίλι
Εκεί να δεις πόσο πεινα αρχίζει και πέφτει

Την Ελλάδα της συμφέρει να κάνει κάτι σοβαρό .Οι άλλες χώρες μια χαρά "εισόδημα" έχουν από διαφορετικες πηγές .Η Ελλάδα ένα τουρισμό έχει και αυτός εξαρτάται πλέον απ' την δυναμική του κοβιντ


ΥΓ:10 μέρες δουλειάς είναι Πσυχουλεςς μου με στρατό και αστυνομία στους δρόμους.Δεν θέλει πολλές απόψεις .Μια και καλή
 
Τελευταία επεξεργασία:

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,214 μηνύματα.
ΥΓ:10 μέρες δουλειάς είναι Πσυχουλεςς μου με στρατό και αστυνομία στους δρόμους.Δεν θέλει πολλές απόψεις .Μια και καλή
Έστω ότι γινόταν αυτό και έστω ότι δούλευε.
Μετά όταν ξανάνοιγες τα ίδια θα γίνονταν εκτός αν μετά από λίγο ξανάκλεινες.
Οι 10 μέρες θα σου κέρδιζαν χρόνο αλλά χρόνο για ποιό ακριβώς πράγμα;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Έστω ότι γινόταν αυτό και έστω ότι δούλευε.
Μετά όταν ξανάνοιγες τα ίδια θα γίνονταν εκτός αν μετά από λίγο ξανάκλεινες.
Οι 10 μέρες θα σου κέρδιζαν χρόνο αλλά χρόνο για ποιό ακριβώς πράγμα;
Ελπίζω να είδες την εικόνα της Σιγκαπούρης


Σίγουρα αν γινόταν αυτό(να κλείναμε 10 μέρες και να ανοίγαμε ) θα είχαμε εντελώς άλλη προσέγγιση στα πάντα ,από ιχνηλάτηση ....μέχρι και σε ατομική συμπεριφορά
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,214 μηνύματα.
Ελπίζω να είδες την εικόνα της Σιγκαπούρης


Σίγουρα αν γινόταν αυτό(να κλείναμε 10 μέρες και να ανοίγαμε ) θα είχαμε εντελώς άλλη προσέγγιση στα πάντα ,από ιχνηλάτηση ....μέχρι και σε ατομική συμπεριφορά
Θα είχαμε όντως;
Η Ασία είναι άλλος πλανήτης σε νοοτροπία σε όλα τα θέματα.
Γιατί ένα 10ημερο κλείσιμο θα άλλαζε την νοοτροπία πολιτών και κράτους;

Είμαστε σχεδόν δυο χρόνια σε πανδημία.
Ότι δεν έχει γίνει ως τώρα από πολίτες και κράτος δεν έχει γίνει γιατί δεν μπορούν ή δεν θέλουν να το κάνουν όχι επειδή δεν το ξέρουν.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Θα είχαμε όντως;
Η Ασία είναι άλλος πλανήτης σε νοοτροπία σε όλα τα θέματα.
Γιατί ένα 10ημερο κλείσιμο θα άλλαζε την νοοτροπία πολιτών και κράτους;

Είμαστε σχεδόν δυο χρόνια σε πανδημία.
Ότι δεν έχει γίνει ως τώρα από πολίτες και κράτος δεν έχει γίνει γιατί δεν μπορούν ή δεν θέλουν να το κάνουν όχι επειδή δεν το ξέρουν.
Ναι μήπως να γίνουμε αυτοί λέω εγώ σιγά σιγά μιας και η πανδημίες πέφτουν βροχή ανά 5 με 10 χρόνια ?

Η Ελλάδα έχει μόνο τουρισμό .Δεν μπορεί να κάνει αυτά που ακολουθεί η ευρωπαϊκή ένωση .Θέλει ολίγον κομμουνισμό σε κάποια μέτρα διαχείρισης πανδημίας .....αλλιώς θα το πήγαινε έτσι .Το χρέος να ανεβαίνει σκάλες και να δω τι θα γίνει στο τέλος
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Οι 10 μέρες θα σου κέρδιζαν χρόνο αλλά χρόνο για ποιό ακριβώς πράγμα;
Να αδειάσουν λίγο οι ΜΕΘ, αυτό μόνο. Να προλάβουν να πάρουν σειρά και αυτοί που δεν πάσχουν από κορωνοϊό αλλά χρειάζονται νοσοκομειακή περίθαλψη.

Και να προλάβουν να γίνουν μερικοί χιλιάδες εμβολιασμοί.

Αυτά μόνο.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Δεν έχετε υπολογίσει στο μαθηματικό μοντέλο την όμικρον ....που τώρα φουντώνει :P

Θα είμαστε για αρκετό καιρό σε πλατό .... που είμαστε 2 μήνες τώρα
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,214 μηνύματα.
Ναι μήπως να γίνουμε αυτοί λέω εγώ σιγά σιγά μιας και η πανδημίες πέφτουν βροχή ανά 5 με 10 χρόνια ?

Η Ελλάδα έχει μόνο τουρισμό .Δεν μπορεί να κάνει αυτά που ακολουθεί η ευρωπαϊκή ένωση .Θέλει ολίγον κομμουνισμό σε κάποια μέτρα διαχείρισης πανδημίας .....αλλιώς θα το πήγαινε έτσι .Το χρέος να ανεβαίνει σκάλες και να δω τι θα γίνει στο τέλος
Που θα πάει ο τουρίστας όμως;
Όπως λες όλη η Δύση την ίδια γραμμή ακολουθεί.
Ή θα πάνε όλοι οι τουρίστες στην Ασία;

Να αδειάσουν λίγο οι ΜΕΘ, αυτό μόνο. Να προλάβουν να πάρουν σειρά και αυτοί που δεν πάσχουν από κορωνοϊό αλλά χρειάζονται νοσοκομειακή περίθαλψη.

Και να προλάβουν να γίνουν μερικοί χιλιάδες εμβολιασμοί.

Αυτά μόνο.
Ε αυτό, ωραία.
Άντε να κλείσεις 10 μέρες για να ξαλαφρώσεις για 15-20 μέρες και μετά ξανά τα ίδια.
Δεν αλλάζεις κάτι, μέχρι την άνοιξη έχουμε μήνες ακόμα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Που θα πάει ο τουρίστας όμως;
Όπως λες όλη η Δύση την ίδια γραμμή ακολουθεί.
Ή θα πάνε όλοι οι τουρίστες στην Ασία;
Το πλάνο στο να μην πάει πουθενά το έχετε σκεφτεί ( να ,το παίζω και λίγο μιλιωτη 😋)?

Ο παγκόσμιος οργανισμός τουρισμου στο κάτω κάτω εχει πει ότι ο τουρισμός θα μειώνεται σε συνέδριο.Δεν θα είναι όπως τα προηγούμενα χρόνια

Εποχές 2019 εκλεινες εισιτήρια για το μεθεπόμενη έτος ......τώρα πλέον τα κλείνουμε 2-3 μήνες πριν

Τα travel bans λόγω της διασποράς του ιού αφήνει ανασφαλείς τους πάντες να ταξιδέψουν όπως πριν και σιγά σιγά μειώνονται.(για αυτό λέμε η Ελλάδα θέλει χαμηλή διασπορά ιού ....αλλά τεσπά ,να είχαμε να λέγαμε οι ελευθερίες μας )
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,846 μηνύματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,025 μηνύματα.
Τα Johnson&Johnson πρέπει να είναι τα λιγότερο αποτελεσματικά, από μόνα τους, αν δεν ενισχυθούν με mRNA
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ξέρουμε τι γίνεται με τα Novavax, εγκρίθηκαν;
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

Θέλω γνώμη και για αυτό .Γράψε όπως πριν 🙏🏿😂
Επειδη τις υποσχέσεις μου τις τηρώ εννοειται.
ΤΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΈΣ???Άκου εκεί τσιπ με το οποίο θα αναγνωρίζουν το πιστοποιητικό.Ειπαμε παιδιά,πανδημία έχουμε,δε θα το γαμησουμε και εντελώς.Φτανει που πλέον ο κάθε τυχάρπαστος ξέρει το όνομα και το επίθετο μας στα καφέ και στα μαγαζιά,θα μας βάλουν και τσιπ λες και είμαστε ένα πακέτο μακαρόνια και να κάνουμε μπιπ;Τι φάση προϊόντα του σούπερ μάρκετ θα καταλήξουμε;;Το έχουμε πάει σε άλλο λεβελ πλέον, επικίνδυνο κατ'εμε και δε ξέρω που θα καταλήξουμε.
Ο Σαρηγιαννης τωρα μολις ειπε στον Ευαγγελατο μεχρι τα μεσα Ιανουαριου θα εχει επικρατησει η Ο και οτι εκ των πραγματων μην γελιομαστε,δεν μπορουμε με τιποτα να αποκλεισουμε ενα νεο λοκνταουν.
Αρχισαν οι φωνουλες..... :bunny:
Έτσι έλεγε και ο βατοπουλος το Νοέμβρη και τίποτε δεν έγινε.Μενει να δούμε.Πανικος με την 0 θα γίνει σίγουρα,το θέμα είναι να δούμε πότε.Οπως είπε βέβαια και ένα άλλο μέλος,αν ήταν να κάνουν λοκ θα είχαν κάνει ήδη αν υπήρχε ρευστό.Εφοσον ρευστό γιοκ,δε θα προβούν σε κάτι εκτός και αν μας χρηματοδοτήσει η γλυκούλα μας η Ευρωπαϊκή Ένωση ❤️

Εγώ τώρα στις ειδήσεις το άκουσα σαν αποφασισμένο κι όχι σαν σκέψη πάντως.
Το να βάλεις ράπιντ (72ωρου κιόλας, χωρίς λόγο), για εστίαση, σε (τριπλό)εμβολιασμένο, μόνο από ιδιωτικό (αυτό άκουσα), είναι τρελή κίνηση.
Τα μόνα που καταφέρνεις έτσι είναι να μεταφέρεις το συνωστισμό από έξω μέσα και να σαπορτάρεις έμμεσα το (ψεκό)αντιεμβολιαστικό κίνημα.

Θέλω να πιστεύω ότι θα αλλάξει γρήγορα η απόφαση και αν όντως παρθεί, για τους εμβολιασμένους θα αρκούν τα τσάμπα από κλιμάκια του ΕΟΔΥ ή θα δοθεί ένα δωρεάν ράπιντ σε φαρμακείο ξερωγω.

Αλλιώς,

Οι άνθρωποι είναι τρελοί,γιατι ως γνωστόν παραμονή Πρωτοχρονιάς θα κολλήσεις κοβιντ αλλά τις προηγούμενες μέρες ο κοβιντ θα κλειστεί στο μπουντρούμι του και θα πει "ουυυπς με τσακωσαν".Όπως με τις απαγορεύσεις κυκλοφορίας,στις 12 το μεσημέρι κάνει νανι το κοβιντακι,στις 12 τη νύχτα παίρνει καλάσνικοφ και γαζωνει κόσμο.
Από εκεί και πέρα τελευταία φορά το λέω,στην Ελλάδα δε τηρείται λοκ και θα το δείτε με τα μάτια σας τέλη Ιανουαρίου που λογικά θα ανακοινωθεί.Αν δεν είναι όλοι έξω τις ηλιόλουστες μέρες με κρασί και τσιγάρο στο χέρι εμένα τρυπήστε μου τη μύτη.Τωρα για τα περί στρατού εγώ δεν έχω να πω κάτι,τα έχω ξαναπεί.Ας γίνουμε βόρεια Κορέα,και να βάλουμε πρωθυπουργό τον Κιμ Γιονγκ Ουν.Μονο έτσι θα έχουμε μηδενικά κρούσματα.Γουσταρετε;;
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,488 μηνύματα.
1640035314931.png
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εντάξει μας έπεισες θα ζούμε σαν το γκόλουμ και θα πεθάνουμε της πείνας για να ικανοποιηθεί η κάψα σου. Με νούμερα κρουσμάτων τον παίζετε μερικοί δεν εξηγείται.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top