• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Αυτό το είδατε? Το διάβασα μόλις και το 23 εμβόλια.

Ναι καλα..τα παπαρια μου θα παρουν....ειπαμε αλλα καπου φτανει.

1640887676941.png
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Αυτό το είδατε? Το διάβασα μόλις και το 23 εμβόλια.


Το ελεος δεν παει για εσενα φιλη μου αλλα στις 6 δοσεις.😑😑
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι καλα..τα παπαρια μου θα παρουν....ειπαμε αλλα καπου φτανει.

View attachment 91352

Μπερδεψαν το εμβολιο με τις καραμελες.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Αυτό το είδατε? Το διάβασα μόλις και το 23 εμβόλια.

Δηλαδη αυτο ειναι ξετσιπωτα ολοφανερο το ΓΙΑΤΙ!!!!!!!!!!!

Η Ολλανδία έχει προαγοράσει απόθεμα εμβολίων για να αποφύγει τις ελλείψεις.

Η χώρα έχει παραγγείλει σχεδόν 6 εκατομμύρια επιπλέον εμβόλια μαζί με τα 12 εκατομμύρια που έχουν ήδη αγοραστεί από την Pfizer/Biontech.

Υπάρχει ήδη συμφωνία με την Pfizer/Biontech για τουλάχιστον άλλες 17,5 εκατομμύρια δόσεις πριν από το 2023. Δεν είναι σαφές ποιοι θα είναι επιλέξιμοι για αυτές τις ενισχυτικές δόσεις εμβολίων κατά του κορωνοϊού το 2022 και το 2023.
ΑΗ ΣΙΧΤΙΡ
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Φέτος είμαστε πιο ελεύθεροι από πολλές χώρες στην Ευρώπη. Βλέπω πράσινη την Ρουμανία ενώ είχαν λοκνταουν. Και βαθυ μπλε την Αυστρία. Πολύ επικαιροποιημενος χάρτης, δεν λέω :P
Δεν στηρίζεται σε τόσο απλοϊκές και χοντροκομμένες παραμέτρους υποθέτω... Ήδη σου ανέφερα το πρόβλημα με τη δικαιοσύνη, υπάρχει και με την αστυνομία.

Σε ποιους αναφέρθηκες ότι φιλαν κατουρημενες ποδιές;
Όταν μιλάμε για ad hominem, εννοείται argumentum ad hominem. Δηλαδή επιχείρημα, με σκοπό την ανασκευή τής θέσης του άλλου.
Εγώ δε χρησιμοποίησα την προσβολή για να επιχειρηματολογήσω, ούτε για να ανασκευάσω κάποιον ισχυρισμό, ενώ εσύ έκανες ακριβώς αυτό. Υπάρχει τεράστια διαφορά.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ανα ετος θα ηταν το εμβολιο αν δεν υπηρχε διασπορα

Αλλα αφου μιας και εχουμε επιλεξει να ειμαστε ανοιχτοι , με την διασπορα στα υψη ναι ...ειναι απολύτως λογικο να κανεις ανα 3 μηνες εμβολιο
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.
Δεν στηρίζεται σε τόσο απλοϊκές και χοντροκομμένες παραμέτρους υποθέτω... Ήδη σου ανέφερα το πρόβλημα με τη δικαιοσύνη, υπάρχει και με την αστυνομία.


Όταν μιλάμε για ad hominem, εννοείται argumentum ad hominem. Δηλαδή επιχείρημα, με σκοπό την ανασκευή τής θέσης του άλλου.
Εγώ δε χρησιμοποίησα την προσβολή για να επιχειρηματολογήσω, ούτε για να ανασκευάσω κάποιον ισχυρισμό, ενώ εσύ έκανες ακριβώς αυτό. Υπάρχει τεράστια διαφορά.
Ναι, εσύ θα μας πεις τώρα ποιοι φιλάμε κατουρημενες ποδιές;
Δεν στηρίζεται σε τόσο απλοϊκές και χοντροκομμένες παραμέτρους υποθέτω...
Ε, μα βέβαια. Η Αυστρία επιβάλει λοκνταουν και υποχρεωτικό εμβολιασμό σε όλους τους πολίτες, παίρνει αυστηρότατα μέτρα... Λογικό είναι να έχει βαθύ μπλε :P
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ανα ετος θα ηταν το εμβολιο αν δεν υπηρχε διασπορα

Αλλα αφου μιας και εχουμε επιλεξει να ειμαστε ανοιχτοι , με την διασπορα στα υψη ναι ...ειναι απολύτως λογικο να κανεις ανα 3 μηνες εμβολιο
Δεν είπαμε να μην κάνουμε ,βλέπω ότι αυτό το πράγμα αργεί ή θα αργήσει να τελειώσει.
Μακαρι να τελειωσει γρηγορότερα ο κοβιντ αλλά χλωμό.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Α....ξεχασα να σας πω δε,αλλα δυστυχως δενε χω λινκ..το ακουγα ομως χτες στην ενημερωτικη εκπομπη της ΕΡΤ παρακαλω,οποιος το ειδε να με επιβεβαιωσει,ειχε λοιπον σε παραθυρο οχι λοιμοξιολογο αλλα μια αλλη ειδικοτητα γμτ δεν θυμαμαι ακριβως πως την ειπαν...που εχει να κανει με την ανοσια.

Ελεγε λοιπον η θειτσα της ΕΡΤ για το Ισραηλ που ενω ειχε ετοιμασει την 4η δοση για τον πληθυσμο της,εδωσαν αναβολη.
ΓΙΑΤΙ..ΞΕΡΕΤΕ;

Το ρωτησε η θειτσα της ερτ και της απαντησε ο ειδικος οτι επειδη υπαρχουν ενδειξεις και στοιχεια οτι η 0 ειναι πολυ πιο ελαφρια,ειπαν να μην κανουν ακομα την 4η δοση να περιμενουν γιατι μπορει η 4η να εχει καποια οχι καλα αποτελεσματα.
Και ρωτησαν εντρομοι οι δημοσιογραφοι.
ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΤΕ;

Και απαντησε οτι:

ΤΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΠΟΥΣΤΕΡ ΔΟΣΕΙΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ και ΣΕ ΤΟΣΟ ΣΥΝΤΟΜΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΒΕΒΑΙΑ.....ΕΝΕΧΕΙ ΤΟΝ ΚΙΝΔΥΝΙΟ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΩΝ ΕΠΙΠΤΩΣΕΩΝ...ΠΧ ΑΥΤΟΑΝΟΣΩΝ ΝΟΣΗΜΑΤΩΝ.Οποτε δεν τις κανουμε χωρις λογο.....


ΚΟΚΚΑΛΟ ΟΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΣ ΣΤΗΝ ΕΡΤ.

Δεν εχω λινκ.,.υπαρχει στην πρωινη εκπομπη της ΕΡΤ την χτεσινη νομιζω.

Δεν ειναι καραμελες τα εμβολια.ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΕΡ....ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΥΝΕΧΩς ΜΠΟΥΣΤ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΚΡΑΤΗ ΕΧΟΥΝ ΣΚΑΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑς.

Δηλαδη ναι στα εμβολια αλλα οχι και ειπαμε του τρελλου να χεσει και εκατσε και ξεκωλιαστηκε..καπου σωνει.ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΙ.Ανοσιολογος ηταν νομιζω αυτος που μιλαγε σημερα,.

ΑΥΤΑ ΤΑ ΩΡΑΙΑ.Για αυτο λεω δεν κανω αλλη δοση παρα μονο αν εξαναγκαστω,
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Α....ξεχασα να σας πω δε,αλλα δυστυχως δενε χω λινκ..το ακουγα ομως χτες στην ενημερωτικη εκπομπη της ΕΡΤ παρακαλω,οποιος το ειδε να με επιβεβαιωσει,ειχε λοιπον σε παραθυρο οχι λοιμοξιολογο αλλα μια αλλη ειδικοτητα γμτ δεν θυμαμαι ακριβως πως την ειπαν...που εχει να κανει με την ανοσια.

Ελεγε λοιπον η θειτσα της ΕΡΤ για το Ισραηλ που ενω ειχε ετοιμασει την 4η δοση για τον πληθυσμο της,εδωσαν αναβολη.
ΓΙΑΤΙ..ΞΕΡΕΤΕ;

Το ρωτησε η θειτσα της ερτ και της απαντησε ο ειδικος οτι επειδη υπαρχουν ενδειξεις και στοιχεια οτι η 0 ειναι πολυ πιο ελαφρια,ειποαν να μην κανουν ακομα την 4η δοση να περιμενουν γιατι μπορει η 4η να εχει καππια οχι καλα αποτελεσματα.
Κια ρωτησαν εντρομοι οι δημοσιογραφοι.
ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΤΕ;
Και απαντησε οτι:
ΤΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΠΟΥΣΤΕΡ ΔΟΣΕΙΣ ΕΜΒΟΛΙΩΝ και ΣΕ ΤΟΣΟ ΣΥΝΤΟΜΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΒΕΒΑΙΑ.....ΕΝΕΧΕΙ ΤΟΝ ΚΙΝΔΥΝΙΟ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΩΝ ΕΠΙΠΤΩΣΕΩΝ...ΠΧ ΑΥΤΟΑΝΟΣΩΝ ΝΟΣΗΜΑΤΩΝ.Οποτε δεν τις κανουμε χωρις λογο.....


ΚΟΚΚΑΛΟ ΟΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΣ ΣΤΗΝ ΕΡΤ.

Δεν εχω λινκ.,.υπαρχει στην πρωινη εκπομπη της ΕΡΤ την χτεσινη νομιζω.

Δεν ειναι καραμελες τα εμβολια.ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΕΡ....ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΥΝΕΧΩς ΜΠΟΥΣΤ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΚΡΑΤΗ ΕΧΟΥΝ ΣΚΑΤΑΝΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑς.
Δηλαδη ναι στα εμβολια αλλα οχι και ειπαμε του τρελλου να χεσει και εκατσε και ξεκωλιαστηκε..καπου σωνει.ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΙ.Ανοσιολογος ηταν νομιζω αυτος που μιλαγε σημερα,.

ΑΥΤΑ ΤΑ ΩΡΑΙΑ.Για αυτο λεω δεν κανω αλλη δοση παρα μονο αν εξαναγκαστω,
Δεν την είδα την εκπομπή είδα σε άρθρο την αναβολή που έκανε το Ισραήλ.
Ερωτηση αφού θα μας ακυρώνουν τις δόσεις μας ως μη ισχύουσες όταν περάσει ένα χρονικό διαστημα μετά δε σε εξαναγκάζουν να το κάνεις?
Απλα δε σου αφήνουν μετά άλλη επιλογή διαθέσιμη πέρα από τα ραπιντ.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Δεν την είδα την εκπομπή είδα σε άρθρο την αναβολή που έκανε το Ισραήλ.
Ερωτηση αφού θα μας ακυρώνουν τις δόσεις μας ως μη ισχύουσες όταν περάσει ένα χρονικό διαστημα μετά δε σε εξαναγκάζουν να το κάνεις?
Την 3η την εχω κανει.Δεν υπαρχει καν σκεψη για οσους εχουν κανει την 3η.Για την 2η λενε...οτι θα το κανουν,οταν περασουν 7 μηνες απο την 2η θα ειναι ακυρο το πιστοποιητικο.ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΗΝ 3η.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,868 μηνύματα.
Για να δούμε η Κούβα που επέβαλε υποχρεωτικό εμβολιασμό στους πολίτες της πόσες μπουστερ δόσεις εμβολίων θα κάνει...
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Την 3η την εχω κανει.Δεν υπαρχει καν σκεψη για οσους εχουν κανει την 3η.Για την 2η λενε...οτι θα το κανουν,οταν περασουν 7 μηνες απο την 2η θα ειναι ακυρο το πιστοποιητικο.ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΗΝ 3η.
Εγω διάβασα διορθώστε με αν κάνω λάθος ότι η τρίτη δόση, η Ευρώπη το αποφάσισε ,κρατάει επτά μήνες.
Κι εγώ έχω κάνει την τρίτη.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Δεν είπαμε να μην κάνουμε ,βλέπω ότι αυτό το πράγμα αργεί ή θα αργήσει να τελειώσει.
Μακαρι να τελειωσει γρηγορότερα ο κοβιντ αλλά χλωμό.
Αποδεδειγμένα δεν θα τελειώσει αν δεν αλλάξουμε κάποιες νοοτροπίες :P
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Κι αν ακούσατε κι αυτό
«Δεν χρειάζεται PCR μετά από ένα θετικό ράπιντ. Επειδή υπάρχουν πάρα πολλά κρούσματα και πολύ μεγάλη ταλαιπωρία και κόσμος, είναι καλύτερα με το ράπιντ τεστ να μείνουμε σπίτι και να μην πάμε για PCR. Είναι σημαντικό να είμαστε καλύτερα στο σπίτι», είπε αυτολεξεί.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.
Αποδεδειγμένα δεν θα τελειώσει αν δεν αλλάξουμε κάποιες νοοτροπίες :P
Υπάρχει γενικότερα σε όλο τον κόσμο μια τάση χαλάρωσης των μέτρων των τελευταίων 2 ετών
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οι ίδιοι οι Αυστραλοί άλλαξαν ριζικά την πολιτική τους...ο πρωθυπουργός της Αυστραλίας ανέφερε ότι πρέπει να μάθουμε να ζούμε με τον ιό πια
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Εγω διάβασα διορθώστε με αν κάνω λάθος ότι η τρίτη δόση, η Ευρώπη το αποφάσισε ,κρατάει επτά μήνες.
Κι εγώ έχω κάνει την τρίτη.
Οχι..για την 2η ηταν και μαλιστα λεγανε για 9 μηνες.Ο δικος μας εδω ειπε για 7.Μετα την 2η.
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Όλα καλά με την Όμικρον. Γριπούλα.

 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top