• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,441 μηνύματα.
Ηταν και σκληρος αντεμβολιαστης,συνομωσιολογος και δεν πιστευε καν στον κορονοιο..ουτε νοσοκομειο ηθελε να παει,με το ζορυ τον πηγαν και αυτον και την αδελφη του....τελικα στα θυμαρακια.
Τ0 προσπαθησαν και το πετυχαν 100%.Να πεθανουν σαν βλακες.

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΤΟΥΣ...ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΡΙΝΕΙ,ΑΝ ΟΧΙ..,,ας προσεχαν και οι αλλοι.

Φωτεινο παραδειγμα ανθρωπινης ηλιθιοτητας σε ολο τους το μεγαλειο.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
2 θετικά σελφ κι ένα αρνητικό ράπιντ μέχρι τώρα (από πιθανά συμπτώματα μόνο λίγο πονόλαιμο).

Να χαρώ αξιοπιστία, άντε βγάλε άκρη.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
Αν το ραπίντ το έκανες μετά από μια δυο μερες, πολύ πιθανό να συμβεί. Ειδικά με την Όμικρον συμβαίνει συχνά αφού υποχωρεί πολύ γρήγορα.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Κι εγώ έχω ελαφρά συμπτώματα (ένα γρατσούνισμα στον λαιμό από το Σάββατο, ελάχιστη καταρροή και λίγο φλεγμα). Έκανα 3 σελφ τεστ την προηγούμενη εβδομάδα και ένα ραπιντ τώρα το πρωί. Όλα αρνητικά. Λέτε απλά να κρύωσα ή άρπαξα κοβιντ και τα τεστ δεν δείχνουν τίποτα;
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Σήμερα όλα.
Σελφ θετικό, καπάκι σελφ θετικό για να σιγουρευτώ, καπάκι ράπιντ έξω.

Που σημαίνει ότι στις 8 είχα, στις 9 όχι, άρα πράγματι έχει ωράριο.
Ρε Μτστκ άρχοντα πάλι δίκιο είχες ρε πστμ.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
Σήμερα όλα.
Σελφ θετικό, καπάκι σελφ θετικό για να σιγουρευτώ, καπάκι ράπιντ έξω.

Που σημαίνει ότι στις 8 είχα, στις 9 όχι, άρα πράγματι έχει ωράριο.
Ρε Μτστκ άρχοντα πάλι δίκιο είχες ρε πστμ.
Μα το ραπίντ τεστ είναι το ίδιο με το σελφ τεστ. Η περίπτωσή σου είναι μοναδική ή πολύ σπάνια. Μπορεί να ήσουν στα όρια μεταξύ ανάρρωσης και ίασης.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.
2 θετικά σελφ κι ένα αρνητικό ράπιντ μέχρι τώρα (από πιθανά συμπτώματα μόνο λίγο πονόλαιμο).

Να χαρώ αξιοπιστία, άντε βγάλε άκρη.
Θετικός είσαι, κατά 99%. Όσοι έχω ακούσει να έχουν θετικά self test μέχρι τώρα έχουν βγει θετικοί στο μοριακό, και το κουλό; Οι μισοί από αυτοί βγήκαν αρνητικοί στο rapid, όπως εσύ.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
Θετικός είσαι, κατά 99%. Όσοι έχω ακούσει να έχουν θετικά self test μέχρι τώρα έχουν βγει θετικοί στο μοριακό, και το κουλό; Οι μισοί από αυτοί βγήκαν αρνητικοί στο rapid, όπως εσύ.
Μα δεν έχει διαφορά το ραπίντ από το σελφ τεστ. Τι λέμε τώρα...
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.
Μα δεν έχει διαφορά το ραπίντ από το σελφ τεστ. Τι λέμε τώρα...
Υποτίθεται το rapid είναι πιο αξιόπιστο, υποτίθεται… Αλλά πράγματι αυτό που σου λέω ισχύει, ο Ηλίας πρέπει να κάνει μοριακό για να είναι σίγουρος, όμως αν βγεις θετικός σε self δύσκολα είσαι αρνητικός. Η αδερφή μου όταν έκανε 4 self συνεχόμενα βγήκε θετική σε όλα και την επόμενη μέρα πήγε να κάνει rapid, αρνητικό και την ίδια ημέρα έκανε και μοριακό, βγήκε το βράδυ, θετικό.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
Υποτίθεται το rapid είναι πιο αξιόπιστο, υποτίθεται…
Είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα. Είναι σελφ τεστ κι αυτό.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.
Βασικά για να το θέσω καλύτερα, υποστηρίζεις ότι είναι θετικός ή αρνητικός, αφού βγήκε 2 φορές θετικός σε κάτι.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
Βασικά για να το θέσω καλύτερα, υποστηρίζεις ότι είναι θετικός ή αρνητικός, αφού βγήκε 2 φορές θετικός σε κάτι.
Εγω σου λέω ότι μίλησα με τον φαρμακοποιό μου. Όσα σελφ τεστ πελατών του, του βγήκαν θετικά, άλλα τόσα ακριβώς ραπίντ του βγήκαν θετικά. Και είναι μεγάλο φαρμακείο.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Κι εγώ έχω ελαφρά συμπτώματα (ένα γρατσούνισμα στον λαιμό από το Σάββατο, ελάχιστη καταρροή και λίγο φλεγμα). Έκανα 3 σελφ τεστ την προηγούμενη εβδομάδα και ένα ραπιντ τώρα το πρωί. Όλα αρνητικά. Λέτε απλά να κρύωσα ή άρπαξα κοβιντ και τα τεστ δεν δείχνουν τίποτα;
Ίσως πρέπει να κάνεις pcr για να είσαι σίγουρη. Αλλά παίζει και το κρύωμα σαν πιθανότητα είχα και γω.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ίσως πρέπει να κάνεις pcr για να είσαι σίγουρη. Αλλά παίζει και το κρύωμα σαν πιθανότητα είχα και γω.
Μοριακό δεν νομίζω να μου κάνουν σε νοσοκομείο εφόσον είμαι πλήρως εμβολιασμενη + αναμνηστική δόση και με αυτά τα συμπτώματα. Ειδικά τώρα που τρέχουν όλοι να κάνουν. Να δώσω το 60αρι δεν ψήνομαι επίσης. Θα απομονωθώ όσο γίνεται και θα επαναλάβω το ραπιντ.
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.
Υπάρχει ένα περιθώριο σφάλματος σε κάθε τεστ ειδικά στα ράπιντ/σελφ.
Με 2 θετικά σελφ που είναι ίδια τεχνολογία με το ράπιντ λογικά εχεις και αν ξανακάνεις ράπιντ θετικό θα είναι και αυτό.
Ψευδώς αρνητικό σελφ είναι συχνό, ψευδώς θετικό πολύ σπάνιο.
Το αρνητικό ράπιντ λογικά ήταν ή σφάλμα του τεστ ή σφάλμα στη δειγματοληψία.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Το ξέρω ότι είναι ίδιο πράγμα ωρε, και τον χώνω και καλά τον στυλεό, άμα δε βγει δάκρυ δεν έχει γίνει σωστά η δουλειά όλοι το ξέρουμε αυτό.

Τέλος πάντων, θα συνεχίσουμε τα τεστ και βλέπουμε.
Πάντως τόσες μέρες αρνητικά σελφ έβγαζα, πιο πιθανό κόβω να τον παίρνω τώρα παρά να αναρρώνω.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
Αν είστε πληρως εμβολιασμενοι, τι να το κάνετε το μοριακό; Άλλωστε τα μοριακά είναι λίγα, αφήστε τα να τα κάνουν αυτοί που πραγματικά τα χρειάζονται. Κι ας είναι και ψέκες. Άνθρωποι είναι κι αυτοί.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Υπάρχει ένα περιθώριο σφάλματος σε κάθε τεστ ειδικά στα ράπιντ/σελφ.
Με 2 θετικά σελφ που είναι ίδια τεχνολογία με το ράπιντ λογικά εχεις και αν ξανακάνεις ράπιντ θετικό θα είναι και αυτό.
Εννοείται.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top