• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
@juste un instant με ενημέρωσαν για μια μετάλλαξη της όμικρον γαλλικής εκδοχής (όμικρον plus φαση) που διαφεύγει τον εμβολίων .Έχεις καμία πληροφορία?
Τζουστ ? Που είσαι ; Έχεις καμία πληροφορία?

Βλέπεις σε ενημερώνω πριν καν βγει στα ΜΜΕ ....πριν καν το μάθουν οι φίλοι σου
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Τζουστ ? Που είσαι ; Έχεις καμία πληροφορία?

Βλέπεις σε ενημερώνω πριν καν βγει στα ΜΜΕ ....πριν καν το μάθουν οι φίλοι σου
Αυτή είναι διαφορετική από την παραλλαγή του Καμερούν που ανέφερε ο Μόσιαλος;

(Ζιστ καλέ τον λένε, τι Τζουστ??)
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Τζουστ ? Που είσαι ; Έχεις καμία πληροφορία?

Βλέπεις σε ενημερώνω πριν καν βγει στα ΜΜΕ ....πριν καν το μάθουν οι φίλοι σου
Ναι, μας έχεις ενημερώσει για ένα σωρό άχρηστες μεταλλάξεις. Αυτή την θεωρείς σοβαρή;
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Παρακαλώ πριν εκφέρει κανείς αποψη για τα μέτρα σε σχολεία πανεπιστήμια και σε οποιαδήποτε άλλη εκπαιδευτική δημόσια υποδομη καλό θα είναι να έχει ζήσει τουλάχιστον ένα μήνα μέσα σε αυτές στη περίοδο της πανδημιας φυσικά!! για να εκφέρει άποψη.
Γιατί από την άνεση του καναπέ μας λέμε όλα είναι εύκολα!
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Παρακαλώ πριν εκφέρει κανείς αποψη για τα μέτρα σε σχολεία πανεπιστήμια και σε οποιαδήποτε άλλη εκπαιδευτική δημόσια υποδομη να έχει ζήσει τουλάχιστον ένα μήνα μέσα σε αυτές για να εκφέρει άποψη.
Γιατί από την άνεση του καναπέ μας λέμε όλα είναι εύκολα!
Εγώ μπορώ να μιλάω;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Αυτή είναι διαφορετική από την παραλλαγή του Καμερούν που ανέφερε ο Μόσιαλος;

(Ζιστ καλέ τον λένε, τι Τζουστ??)
Έτσι τον λέω καιρό τώρα 😋

Ναι το ίδιο ...αλλά πριν καν το μάθουν αυτοί εγώ σας ενημέρωσα .

Αν ήμουν στην επιτροπή τώρα θα γλεντουσαμε όλοι μαζί ελεύθεροι
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,798 μηνύματα.
Το ακόμα πιο αστείο από όλα είναι ότι αντιγράφουμε και το Αμερικανικό μοντέλο των 5 ημερών για ασυμπτωματικούς και με ήπια συμπτώματα. Μόνος στόχος αυτού του μοντέλου να γυρνάνε πιο γρήγορα στις δουλειές τους, δηλαδή καθαρή εξυπηρέτηση των συμφερόντων της άρχουσας τάξης που απομυζεί τον εργάτη. Μάλιστα στις ΗΠΑ είχαν τέτοιο θράσος ώστε να μη δέχονται και test ( διότι γνωρίζουν ότι θα βγάλει θετικό ) κάτι που αν δεν απατώμαι εφαρμόζει πιστά και η Ελλάδα.

Να για ποιους είναι η ζωή. Εσείς δουλέψτε και με κορωνοϊό.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Παρακαλώ πριν εκφέρει κανείς αποψη για τα μέτρα σε σχολεία πανεπιστήμια
Εγω πάντως συνεχίζω να υποστηρίζω ότι σε θέματα υγείας δεν θέλουμε πολλα πολλά .Μια άποψη και καλή ,δεν χωράνε δημοκρατίες εδώ .Δεν υπάρχει χρόνος για λάθη
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Ορίστε, τόσες λύσεις έχουν δοθεί ρε αχάριστοι.

Εμμένω στο ότι θεωρώ το σελφ ως μη γενόμενο για τα παιδιά. Το παιδί, ειδικά όσο πιο μικρό είναι, κρέμεται απ' τα @@ του πιθανώς ψέκα/ημιψέκα/δεβαριέσαι/άμα-εμφανίσει-σύμπτωμα-θα-του-το-κάνω-μωρέ/το-χω-εμβολιάσει-ρε-δε-θα-πάθει-τίποτα γονέα του για το αν θα κάνει πράγματι τεστ.
Κι αν θα κάνει τι σκατά δείγμα θα πάρει (εδώ εγώ έβγαζα χθες θετικά σελφ κι έξω μου 'βγαλαν αρνητικό ράπιντ), και πότε θα το πάρει χαμπάρι το κρούσμα, και πόσο θα 'χει προλάβει να το μεταδώσει μέχρι τότε και μπλαμπλα.

Οπότε ναι, αν τα 2-3 σελφ πράγματι γίνονταν, παστοδιαλο, αλλά αυτά δε γίνονται. Λογικά θα αυξηθούν, και υπό το φόβο της όμικρον, και κυρίως λόγω κάποιων γονέων απ' τους παραπάνω που θα ελπίζουν σε θετικό τεστ για να πάρουν νόσησης (είτε για το παιδί, είτε και γι' αυτούς), αλλά και πάλι κάποιος ψεκασμένος πυρήνας θα τα ψευτοκάνει.
Ας δίναν δωρεάν δυο ραπιντ τη βδομάδα για όλους τους κάτω των 18 ξερωγω, αυτά θα ξέραμε ότι γίνονται.

Κατά τ' άλλα, είναι δεδομένο ότι τα πάντα θα υπολειτουργούν τον υπόλοιπο μήνα με τόσα κρούσματα.
Επίσης, καλό θα 'ταν να επιστρέψει η υποχρέωση σελφ και για εμβολιασμένους εργαζόμενους. Κι αυτά ψεύτικα μπορεί να γίνονται, αλλά αν υπάρχουν ακόμα έστω κάποιοι που πιστεύουν ότι δε συμμετέχουν στη διάδοση λόγω εμβολίου, πρέπει να πειστούν.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Εγω πάντως συνεχίζω να υποστηρίζω ότι σε θέματα υγείας δεν θέλουμε πολλα πολλά .Μια άποψη και καλή ,δεν χωράνε δημοκρατίες εδώ .Δεν υπάρχει χρόνος για λάθη
Το ότι ορίζεις εσύ ως λάθος δεν σημαίνει ότι θα το ορίζουν και όλοι ως λάθος. Σε όλα τα ζητήματα υγείας δεν θα βρείς πουθενά μια άποψη κοινή σε όλους. Πάντα θα υπάρχει μια άλλη άποψη.
Το θέμα είναι ποια από τις απόψεις είναι αποδεκτή από τη πλειοψηφία.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Το ότι ορίζεις εσύ ως λάθος δεν σημαίνει ότι θα το ορίζουν και όλοι ως λάθος. Σε όλα τα ζητήματα υγείας δεν θα βρείς πουθενά μια άποψη κοινή σε όλους. Πάντα θα υπάρχει μια άλλη άποψη.
Το θέμα είναι ποια από τις απόψεις είναι αποδεκτή από τη πλειοψηφία.
Συγγνώμη αλλά όλο το κείμενο είναι λάθος(κατα την γνώμη μου )

Σε θέματα υγείας πρέπει να υπάρχει μια γνώμη .Και αυτή πρέπει να είναι η σωστή όσο σκληρή και να είναι για την κοινωνία και ούτε μας νοιάζει τι θα πει η πλειοψηφία (γιατί δεν χωράνε πολλές απόψεις ) ...για το κοινό καλό πάντα και να τελειώνει το όλο θέμα όσο πιο γρήγορο γίνεται

Πως καταλαβαίνεις ότι κάτι είναι λάθος ? Απ' το ότι δεν έχει γίνει ούτε ένα βήμα για να γίνει ο κοβιντ ενδημικός 2 χρόνια τώρα
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Βρε παιδιά τί σελφ και ράπιντ λέτε; Αφού δεν πιάνουν την όμικρον!!!
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά όλο το κείμενο είναι λάθος(κατα την γνώμη μου )

Σε θέματα υγείας πρέπει να υπάρχει μια γνώμη .Και αυτή πρέπει να είναι η σωστή όσο σκληρή και να είναι για την κοινωνία και ούτε μας νοιάζει τι θα πει η πλειοψηφία (γιατί δεν χωράνε πολλές απόψεις ) ...για το κοινό καλό πάντα και να τελειώνει το όλο θέμα όσο πιο γρήγορο γίνεται

Πως καταλαβαίνεις ότι κάτι είναι λάθος ? Απ' το ότι δεν έχει γίνει ούτε ένα βήμα για να γίνει ο κοβιντ ενδημικός 2 χρόνια τώρα
Αναφέρεσαι στη κατηγορία κοβιντ. Εγώ σου αναλύω την υγεία σε όλες τις κατηγορίες και παράδειγματα.
Ακόμα και αν πάσχεις από μια νόσο Χ θα πας σε έναν γιατρό 1 και θα σου πει για να θεραπευτεις θες το φάρμακο Α.
Αν πας σε έναν γιατρό 2 θα σου πει άλλο φάρμακο , το φάρμακο Β και ίσως να κάνεις και κάποια άλλη δραστηριότητα
Μπορείς να πας και σε άλλους γιατρούς για να διασταυρώσεις τι είναι εν τέλει το καλύτερο.
Πάντα θα υπάρχει μια άποψη Α και μια άποψη Β. Εσύ θα αποφασίσεις ο ίδιος ποια θα ακολουθήσεις και για τους δικούς σου λόγους.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Αναφέρεσαι στη κατηγορία κοβιντ. Εγώ σου αναλύω την υγεία σε όλες τις κατηγορίες και παράδειγματα.
Ακόμα και αν πάσχεις από μια νόσο Χ θα πας σε έναν γιατρό 1 και θα σου πει για να θεραπευτεις θες το φάρμακο Α.
Αν πας σε έναν γιατρό 2 θα σου πει άλλο φάρμακο , το φάρμακο Β και ίσως να κάνεις και κάποια άλλη δραστηριότητα
Μπορείς να πας και σε άλλους γιατρούς για να διασταυρώσεις τι είναι εν τέλει το καλύτερο.
Πάντα θα υπάρχει μια άποψη Α και μια άποψη Β. Εσύ θα αποφασίσεις ο ίδιος ποια θα ακολουθήσεις και για τους δικούς σου λόγους.
Αυτο είναι άλλη κατηγορία , doctor shopping :lol: φαινόμενο.Αλλα και εκεί έχουμε κατευθυντήριες οδηγίες.Αλλα ναι ισχύει αυτό που λες



Εγω μιλάω καθαρά για το θέμα της πανδημίας διότι είναι μια κρίση δεν είναι κάτι απλό

Στην ουσία θα έπρεπε όταν έσκασε πανδημία .Όλα τα κράτη να είχαν παραδωθεί υγειονομικά στον ΠΟΥ και όλοι να είχαμε κοινούς στόχους χωρίς πολιτισμικές,οικονομικές, κοινωνικές εξαιρέσεις .Μια παγκόσμια καραντίνα Κίνας 40 ημερών στην αρχή και τώρα θα πίναμε μπύρες (εγώ ουίσκι)
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Βρε παιδιά τί σελφ και ράπιντ λέτε; Αφού δεν πιάνουν την όμικρον!!!
Επ' αυτού προσωπικά είμαι μπερδεμένος πια.
Θεωρώ ότι όμικρον έχω (με δέλτα θα περίμενα να το περνάω πιο βαριά) κι έχω βγάλει μπόλικα θετικά.
Ίσως βέβαια απλά έτυχε, ίσως και αν ήταν δέλτα με σελφ να το αντιλαμβανόμουν νωρίτερα -> να 'ταν λιγότερο πιθανό να μπορώ να μεταδώσω μέχρι να το πάρω χαμπάρι etc.
 

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Μαθημα; Ποιο μαθημα; Σελφ και ραπιντ τεστ,νταντεμα τα παιδια για να μπορουν να πηγαινουν οι γονεις δουλειες γιατι δεν θα δουλεψεθ τιποτε αλλιως και ξερο ψωμι.Εχω χασει το μετρημα με τα τεστ.
Οταν θα εκραγουν τα νοσοκομεια δεν ξερω που θα πανε να κρυφτουν.Αλλα μαλλον και εκει θα φταιει ο ΣΥΡΙΖΑ.
Ναι ρε παιδι μου λεμε...αλλα θα πηγαινουν οι γονεις στις δουλειες... λεμε τωρα.Επισης το υποσχεθηκαν λεμε..τα σχολεια δεν κλεινουν/
Δεν κλεινουν και ας ερθει ο ουρανος σφοντιλι λεμε.Απλο ειναι.
Και να επισημανω οιτι προτιμω 1000 φορες να πηγαινω σχολειο.Το web το σιχαθηκα,ΑΛΛΑ....Η Δελτα θερισε γιατι τα σχολεια ηταν ανοιχτα,μην γελιομαστε,φρακαρε τιο συστημα και πεθαναν ανθρωποι ΕΚΤΟΣ ΜΕΘ και συνεχιζουν ακαθεκτοι ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΤΗΝ ΟΜΙΚΡΟΝ που καποιοι θα νοσησουν σοβαρα..
Σορυ...εγρεαψα εγω πουθενα οτι θελω κλειστα σχολεια; Δυνελθε πληζ και μην βαζει στο στομα μου λογια ΄που δεν ειπα.ΤΑ ΠΡΩΤΟΚΟΛΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥ ΠΟΥΤΣΟ ΛΕΜΕ/.Επισης για 2 βδομαδες webex για να δουμε τι παιζει δεν θα ητανν τραγικο ξερεις.

Όλα αυτά εσύ τα έχεις γράψει και είναι ξεκάθαρο πως θες τα σχολεία κλειστά. Αν απλά δε θες να συζητήσεις μαζί μου πες το να μη χάνω το χρόνο μου, μην παραλλάσσεις τελευταία στιγμή αυτά που λες για να αποφύγεις να μου απαντήσεις.
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top