• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Πρώτες έξοδοι μετά από covid, έτοιμος εγώ να δοκιμάσω το πιστοποιητικό νόσησης, τελικά με το wallet στο χέρι έμεινα, δεν ψήθηκε κανείς να ελέγξει.
(Όχι ότι έχει και καμιά σημασία πια αλλά τέλος πάντων.)
Έχουμε συλλογικά κουραστεί πια, ειδικά μετά απ' το τριβδόμαδο Χριστούγεννα-μέσα Γενάρη που κόλλησαν 500k άτομα ξέρωγω κι άλλα τόσα κλείνονταν γιατί είχαν επαφή, είναι προφανές.
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Γιατί; Εμείς που έχουμε ασταθή περίοδο δεν ανησυχούμε για τυχόν παρενέργειες των εμβολίων στις ορμόνες μας γιατί δεν μπορούμε να τις δούμε. Τι σου φαίνεται τόσο άκυρο δηλαδή σε αυτό που είπα και έβαλες και πιστόλι στον κρόταφο; :rolleyes:
Εσείς? Ποιοι εσείς?
Το σενάριο μια κοπέλα αναπαραγωγικής ηλικίας με ορμονικά θέματα να ανησυχεί και να μην θέλει καθόλου να επιβαρύνει την κατάσταση της με το σκεύασμα της pfizer ή και κάθε άλλο φάρμακο δηλαδή είναι απίθανο / παράλογο? Και είναι λογικός -και εφικτός- ο εμβολιασμός κάθε 3 και λίγο που θα θέλατε γιατί ως γνωστόν έχει συμβεί πολλές φορές στο παρελθόν ας πούμε? :)
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Εσείς? Ποιοι εσείς?
"Εμείς" που δεν έχουμε σταθερή περίοδο. Οι 5-10-20 δεν ξέρω πόσοι.

Το σενάριο μια κοπέλα αναπαραγωγικής ηλικίας με ορμονικά θέματα να ανησυχεί και να μην θέλει καθόλου να επιβαρύνει την κατάσταση της με το σκεύασμα της pfizer ή και κάθε άλλο φάρμακο δηλαδή είναι απίθανο / παράλογο?
Κοίτα, εμένα μου φαίνεται πολύ παράλογο να ανησυχείς για κάτι (οτιδήποτε) δεν ανησυχεί τους γιατρούς, αλλά τόσοι ψεκ υπάρχουν που ανησυχούν για τα πάντα, μέχρι και ότι δεν ξέρουν τι περιέχει το εμβόλιο, οπότε όχι δεν μου φαίνεται απίθανο / παράλογο, ούτε είπα ότι είναι απίθανο / παράλογο (αν το είπα, πες μου πού). Ότι δεν χρειάζεται να ανησυχούν, κατά την ταπεινή μου γνώμη πάντα, ναι το είπα. Αλλά άλλο το ένα, άλλο το άλλο.

Και είναι λογικός -και εφικτός- ο εμβολιασμός κάθε 3 και λίγο που θα θέλατε γιατί ως γνωστόν έχει συμβεί πολλές φορές στο παρελθόν ας πούμε? :)
Αν δεν σου φαίνεται λογικός ο εμβολιασμός κάθε 3 και λίγο ή ο εμβολιασμός γενικότερα ΝΑ ΜΗΝ ΕΜΒΟΛΙΑΣΤΕΙΣ. Είμαι προσωπικά κατά της υποχρεωτικότητας του εμβολιασμού και το έχω πει πολλές φορές.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Και είναι λογικός -και εφικτός- ο εμβολιασμός κάθε 3 και λίγο που θα θέλατε γιατί ως γνωστόν έχει συμβεί πολλές φορές στο παρελθόν ας πούμε?
Περα απ την πλακα (ας μην τρολαρω) ναι ειναι πολυ λογικος και δεν υπαρχει κανενα απολυτως θεμα

Εχει υπολογιστει οτι θεωρητικα το capacity των παιδιων σηκωνει 10.000 εμβολιασμους με την μια
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Το "εμείς" λοιπόν στην πραγματικότητα είναι "εγώ " απλά η αναφορά σε α' πληθυντικό προσδίδει μια κάποια καθολικοτητα και ίσως ανώτερη ισχύ στην άποψη σας.
Κοίτα, εμένα μου φαίνεται πολύ παράλογο να ανησυχείς για κάτι (οτιδήποτε) δεν ανησυχεί τους γιατρούς, αλλά τόσοι ψεκ υπάρχουν που ανησυχούν για τα πάντα, μέχρι και ότι δεν ξέρουν τι περιέχει το εμβόλιο, οπότε όχι δεν μου φαίνεται περίεργο ούτε είπα ότι είναι περίεργο (αν το είπα, πες μου πού).
Οκ ότι πεις.
Η σύσταση των mrna εμβολίων, ο λόγος που μπήκε στο ζουμί το καθετί όπως και η πορεία που το προϊόν προέκυψε όπως δοκιμές ως προς τη δοσολογία έχουν δημοσιευτεί μήνες πριν, να σημειωθεί.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
Πρώτες έξοδοι μετά από covid, έτοιμος εγώ να δοκιμάσω το πιστοποιητικό νόσησης, τελικά με το wallet στο χέρι έμεινα, δεν ψήθηκε κανείς να ελέγξει.
(Όχι ότι έχει και καμιά σημασία πια αλλά τέλος πάντων.)
Έχουμε συλλογικά κουραστεί πια, ειδικά μετά απ' το τριβδόμαδο Χριστούγεννα-μέσα Γενάρη που κόλλησαν 500k άτομα ξέρωγω κι άλλα τόσα κλείνονταν γιατί είχαν επαφή, είναι προφανές.
Εχουν να μου ελεγξουν ταυτοτητα σε καφετερια,τσιπουραδικο,μπαρ πριν τα χριστουγεννα.Μονο στα παμπλικ και σε ενα αλλο μαγαζι με ρουχα ζητησαν ταυτοτητα.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Περα απ την πλακα (ας μην τρολαρω) ναι ειναι πολυ λογικος και δεν υπαρχει κανενα απολυτως θεμα

Εχει υπολογιστει οτι θεωρητικα το capacity των παιδιων σηκωνει 10.000 εμβολιασμους με την μια
Σίγουρα αστειεύεσαι τώρα...
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Περα απ την πλακα (ας μην τρολαρω) ναι ειναι πολυ λογικος και δεν υπαρχει κανενα απολυτως θεμα

Εχει υπολογιστει οτι θεωρητικα το capacity των παιδιων σηκωνει 10.000 εμβολιασμους με την μια
Σαν μεγάλης χωρητικότητας σκληροί δίσκοι δηλαδή τα μικρά, κοίτα να δεις! 😱
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Εχουν να μου ελεγξουν ταυτοτητα σε καφετερια,τσιπουραδικο,μπαρ πριν τα χριστουγεννα.Μονο στα παμπλικ και σε ενα αλλο μαγαζι με ρουχα ζητησαν ταυτοτητα.
Και αυτός είναι λόγος για να χαλαρώσουμε;
Nα ευχαριστήσουμε τις επιτροπές που το επέτρεψαν...
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Σαν μεγάλης χωρητικότητας σκληροί δίσκοι δηλαδή τα μικρά, κοίτα να δεις! 😱
Οχι μονο αυτοι ..και εμεις


Με τον ιο ειναι το θεμα οτι σου αποδυναμωνει το ανοσοποιητικο (εμβολιασμενος ειτε οχι )

ΥΓ:Δεν θα μου φαινοταν καθολου περιεργο σε καμαι 5αρια -10αρια χρονια το ανσοποιητικο οσων εχουν κολλησει να ειναι σαν HIV
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Α είναι ψεκασμένοι όσοι δεν παθαίνουν νευρικό κλονισμό στην περίπτωση να κολλήσουν κοβιντ και βγαίνουν - θου κύριε- σε μαγαζιά. Ο ναός της γνώσης αυτό το θέμα.
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,214 μηνύματα.
Εχουν να μου ελεγξουν ταυτοτητα σε καφετερια,τσιπουραδικο,μπαρ πριν τα χριστουγεννα.Μονο στα παμπλικ και σε ενα αλλο μαγαζι με ρουχα ζητησαν ταυτοτητα.
Μια παρόμοια εμπειρία.
Πλέον ταυτότητα σχεδόν κανένας, πιστοποιητικό πέρα από τις αλυσίδες που είναι απόλυτα τυπικοί σε πολλά άλλα μαγαζιά και λιανεμπόριο και εστίαση είτε δεν το ζητάνε καθόλου είτε κοιτάνε απλά αν το έχεις χωρίς να σκανάρουν.

Όπως γίνεται με κάθε μέτρο σε οποινδήποτε τομέα, όταν πρωτοεφαρμόζεται τηρείται για λίγο γίνονται και έλεγχοι και μετά από λίγο καιρό χαλαρώνει.

Κάθε μέτρο στην πανδημία ειδικά στην Ελλάδα, πριν καταργηθεί επίσημα καταργείται de facto από τον κόσμο.
Όταν την άνοιξη ή όποτε είναι φτάσουν να καταργηθούν και εδώ τα πιστοποιητικά για να μπεις σε λιανεμπόριο/εστίαση πλεον ήδη δεν θα τηρείται από κανέναν.
Όπως το sms καλή ώρα που όταν καταργήθηκε ηδη κανένας δεν έστελνε.
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,214 μηνύματα.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ειτε ειναι πολυ μεταδοτικη ειτε διαφευγει τον εμβολιων .....αυτα ειναι τα νεα μας απ την Δανια
1642961417174.png
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,027 μηνύματα.
Να διαφεύγει τελείως από τα εμβόλια κομματάκι δύσκολο
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,027 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Το εμβόλιο μειώνει τη Long Covid πιθανότητα
Σαφως ,στους εμβολιασμενους αυτη η πειρπτωση του να σου κανει το ανσοποιητικο πιο ευαλωτο και δυσλειτουργικο (10 χρονια γεριοτερο απ οτι διαβασα ) θα ειναι λιγοτερο

ΑΛΛΑ

Τα κρουσματα(διασπορα) ειναι πολυ υψηλη οποτε ερχεσαι σε συχνη επαφη με τον ιο .......
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,027 μηνύματα.
Ναι ισχύει η διασπορά σε μεγάλο βαθμό, μπορεί να γίνει επικίνδυνη
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Σαφως ,στους εμβολιασμενους αυτη η πειρπτωση του να σου κανει το ανσοποιητικο πιο ευαλωτο και δυσλειτουργικο (10 χρονια γεριοτερο απ οτι διαβασα ) θα ειναι λιγοτερο
Αν καταλαβαίνω καλά, μας λες οτι υπάρχει έρευνα, στην οποία τα αποτελέσματα δείχνουν οτι: τα εμβόλια προκαλούν βλάβες στο ανοσοποιητικό του ανθρώπου;

Τι να πω παιδιά! Τι να πω...
ΑΛΛΑ

Τα κρουσματα(διασπορα) ειναι πολυ υψηλη οποτε ερχεσαι σε συχνη επαφη με τον ιο .......
Επόμενο είναι να αυξάνεται η διασπορά, γιατι όσο αυξάνονται οι εμβολιασμοί, τόσο περισσότερα άτομα μεταδίδουν τον ιό.
Είναι απλή λογική...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top