• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Όλα σενάρια είναι, και αυτό που έβαλες ως improbable το λέει.
Διαβασε ολο το αρθρο απ την αρχη για να καταλαβεις τα σεναρια κατω (νταξ εδω που τα λεμε σιγα μην κατσεις να ασχοληθεις,τσαμπα χρονος θα ειναι ,ειδικα αμα δεν εισαι του κλαδου :laugh: )
Η αργία νομίζω ήταν μόνο μέχρι τετάρτη για εργαζόμενους και σχολεία τηλεκπαίδευση όλη αυτή την εβδομάδα στις περιοχές με πρόβλημα.
Εδω παντως ηταν μια εβδομαδα κλειστα μεχρι και σημερα ισως με αποφαση του δημου τωρα που το σκεφτομαι ,αν ηταν ανοιχτα στις περιοχες σας

Απ το ιδιο paper
1643384052608.png


Σπουδαια νεα
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Yπάρχει ένα 13% που δεν έχει ακόμα διπλοεμβολιαστεί στους ηλικιωμένους.
1643385882167.png

Εχουμε πιάσει και ένα 70% στους πλήρως εμβολιασμένους παρά το κύμα ψύχους που καθιστά δύσκολες τις μετακινήσεις.
1643386329979.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,434 μηνύματα.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
και είπανε ότι είναι θετικό, η μείωση των διασωληνομένων :'( Αυτό μόνο έχουν να πουν ...
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.
Μετά το μυστήριο των πολλών θανάτων έχουμε τώρα το μυστήριο της τόσο γρήγορης πτώσης διασωληνωμένων.
Από 679 την προηγούμενη Παρασκευή 605 σήμερα.

Αν αυτή η τάση συνεχιστεί μάλλον θα σημαίνει ότι αδειάζουμε σιγά σιγά από Δ, μην ξεχνάμε ότι αυτός που μπαίνει τώρα σε ΜΕΘ κόλλησε αρχές Γενάρη.

Στην ανάλυση που δημοσίευσαν χτες, στα δείγματα 27 Δεκέμβρη με 16 Γενάρη ήταν 15% Δ που σημαίνει ότι η Δ έχει ακόμα να δώσει νοσηλείες μεν αλλά σιγά σιγά αδειάζει. Ο Πλεύρης είπε χτες ότι πλέον οι νοσηλείες είναι 80-20 Ο-Δ και λόγω αυτού από την επόμενη εβδομάδα αναμένεται αποκλιμάκωση σε νοσηλείες-θανάτους. Λέτε να πετύχει πρόβλεψη; Σαν το χαλασμένο ρολόι που λέει σωστά την ώρα δυο φορές τη μέρα :)
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,434 μηνύματα.
και είπανε ότι είναι θετικό, η μείωση των διασωληνομένων :'( Αυτό μόνο έχουν να πουν ...
Ο ευαγγελατος το ειπε...και καν δεν καταλαβε τι ειπε.Το διορθωσε η δημοσιογραφος.Του ειπε οτι συνηθως οτυαν εχουμε πολλλους νεκρους,πεφτουν οι διασωληνωμενοι.Το αυτονοητο δηλαδη.
 

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ο ευαγγελατος το ειπε...και καν δεν καταλαβε τι ειπε.Το διορθωσε η δημοσιογραφος.Του ειπε οτι συνηθως οτυαν εχουμε πολλλους νεκρους,πεφτουν οι διασωληνωμενοι.Το αυτονοητο δηλαδη.
Ισχύει, έκανα ζάμπινγκ :( και άφησα να δω, τι (μπιμπ) θα πει :( ..... !!
Πραγματικά ....και δυστυχώς πόσοι ακόμα άνθρωποι από τις ΜΕΘ θα καταλήξουν! :(
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ισχύει, έκανα ζάμπινγκ :( και άφησα να δω, τι (μπιμπ) θα πει :( ..... !!
Πραγματικά ....και δυστυχώς πόσοι ακόμα άνθρωποι από τις ΜΕΘ θα καταλήξουν! :(
μια νοσοκομα που μιλουσα τις προαλλες απο μεθ μου ειπε οτι ενα μικρο ποσοστο οσων διασωληνωνονται γλιτωνουν οι υπολοιποι πεθαινουν μου λεει.Κατα ενα συντριπτικο ποσοστο.
 

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
μια νοσοκομα που μιλουσα τις προαλλες απο μεθ μου ειπε οτι ενα μικρο ποσοστο οσων διασωληνωνονται γλιτωνουν οι υπολοιποι πεθαινουν μου λεει.Κατα ενα συντριπτικο ποσοστο.

Ισχύει αυτό αλλά όσοι έχουν πάει ΜΕΘ ρε συ και όσοι ακόμα την γλιτώνουν φαινομενικά, μετά τους ακολουθούν άλλα προβλήματα τόσο από covid όσο και από τη διασωλήνωση :/
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ισχύει αυτό αλλά όσοι έχουν πάει ΜΕΘ ρε συ και όσοι ακόμα την γλιτώνουν φαινομενικά, μετά τους ακολουθούν άλλα προβλήματα τόσο από covid όσο και από τη διασωλήνωση :/
οντως ναι.Τα μακροπροθεσμα προβληματα ειναι περισσοτερα.
Και ακομα να φανταστεις ειμαστε σε μελετητικο σταδιο δεν εχουμε καταληξει καπου.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αυτο το ειδατε?

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

κι αυτο

 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.
Αυτο το ειδατε?

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

κι αυτο

Για το πρώτο, μακάρι με κάποιο τρόπο να φροντίσουν να έχουν εμβόλια και οι φτωχές χώρες.
Από την αρχή το φωνάζει ο ΠΟΥ και είναι αναγκαίο και για να γλιτώσουμε εμείς όχι μονο για να γλιτώσουν αυτοί.

Καθόλου τυχαίο δεν είναι ότι οι μεταλλάξεις που προκάλεσαν πρόβλημα προέκυψαν από χώρες με υψηλή διασπορά που είτε δεν είχαν καθόλου εμβόλια(Αγγλία όταν ακόμα τα εμβόλια δεν είχαν κυκλοφορήσει) είτε με πολύ χαμηλό ποσοστό εμβολιασμού(Νότια Αφρική, Ινδία).

Τώρα για το δεύτερο, γνωστό είναι.
Εφόσον ο κορωνοιός θα κυκλοφορεί ανάμεσα μας για χρόνια και δεν προβλέπεται να εξαφανιστεί σύντομα ούτε να μειωθεί η μεταδοτικότητα του όλοι αργά η γρήγορα θα κολλήσουν ακόμα και αν φοράνε μάσκα και στον ύπνο τους.
Το θέμα είναι να μην κολλήσουν όλοι ταυτόχρονα και να υπάρχει προστασία(εμβολιασμένοι και διαθέσιμα φάρμακα) αν κολλήσουν.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
είτε με πολύ χαμηλό ποσοστό εμβολιασμού(Νότια Αφρική, Ινδία).
Να προσθέσω ότι δεν εμφανίστηκε τότε .....αυτές οι μεταλλάξεις ήταν από πιο πριν και κυριάρχησαν τώρα .

Π.χ τωρινή μετάλλαξη σε κάνα χρόνο ίσως αυξήσει την παθογένεια της και τα κάνει μπουρλότο
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Άνανδρη επίθεση.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
μια νοσοκομα που μιλουσα τις προαλλες απο μεθ μου ειπε οτι ενα μικρο ποσοστο οσων διασωληνωνονται γλιτωνουν οι υπολοιποι πεθαινουν μου λεει.Κατα ενα συντριπτικο ποσοστο.
Μόλις σήμερα, μου είπε γνωστή μου που έχει άνθρωπο σε ΜΕΘ, οτι κινδυνεύουν απο την ακαθόριστη ροή του οξυγόνου. Δηλαδή, κάτι παθαίνουν οι πνεύμονες με την περίσσεια οξυγόνου.
Δεν πολυκατάλαβα και αυτός είναι ο λόγος που το γράφω, μήπως και μας ενημερώσουν όσοι έχουν άμεση σχέση με αυτά που συμβαίνουν στην Υγεία.
Αυτός ήταν και ο φόβος που μου ήρθε όταν άκουσα να μου λένε: κλείσε το τηλέφωνο και σε 5' σε καλώ για να μπεις στο Νοσοκομείο. Στην σκέψη μου ήταν: Νοσοκομείο - ΜΕΘ - κινδυνεύω.
Τελικά, δεν ξέρω τι να πω. Γιατί να αιωρούνται τόσες αμφιβολίες στο θέμα του ιού;
Γιατί η νοσηλεία μου να μην είναι ακίνδυνη;

Μέχρι σήμερα, η ανθρωπότητα, ακόμα και με πρωτόγονα μέσα, έχει πληθυσμιακά ανοδική πορεία.
Τώρα αιωρείται ανικανότητα(;;;) στο θέμα της περίθαλψης και μάλιστα σε σύγχρονα οργανωμένα σχήματα;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Μόλις σήμερα, μου είπε γνωστή μου που έχει άνθρωπο σε ΜΕΘ, οτι κινδυνεύουν απο την ακαθόριστη ροή του οξυγόνου. Δηλαδή, κάτι παθαίνουν οι πνεύμονες με την περίσσεια οξυγόνου.
Δεν πολυκατάλαβα και αυτός είναι ο λόγος που το γράφω, μήπως και μας ενημερώσουν όσοι έχουν άμεση σχέση με αυτά που συμβαίνουν στην Υγεία.
Αυτός ήταν και ο φόβος που μου ήρθε όταν άκουσα να μου λένε: κλείσε το τηλέφωνο και σε 5' σε καλώ για να μπεις στο Νοσοκομείο. Στην σκέψη μου ήταν: Νοσοκομείο - ΜΕΘ - κινδυνεύω.
Τελικά, δεν ξέρω τι να πω. Γιατί να αιωρούνται τόσες αμφιβολίες στο θέμα του ιού;
Γιατί η νοσηλεία μου να μην είναι ακίνδυνη;

Μέχρι σήμερα, η ανθρωπότητα, ακόμα και με πρωτόγονα μέσα, έχει πληθυσμιακά ανοδική πορεία.
Τώρα αιωρείται ανικανότητα(;;;) στο θέμα της περίθαλψης και μάλιστα σε σύγχρονα οργανωμένα σχήματα;
Ειναι ενα μεγαλο κεφαλαιο αυτο οι μεθ,η αποστειρωση,πολλοι εχουν θεμα με ανθεκτικα μικροβια που κολλανε εκει μεσα,αλλοι με αυτο που περιγραφεις την τουρμπινα οξυγονου,ειναι τοσοι πολλοι οι παραγοντες ειλικρινα...και ο κορονοιος που απλωνεται σε ολα τα οργανα...
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Ειναι ενα μεγαλο κεφαλαιο αυτο οι μεθ,η αποστειρωση,πολλοι εχουν θεμα με ανθεκτικα μικροβια που κολλανε εκει μεσα,αλλοι με αυτο που περιγραφεις την τουρμπινα οξυγονου,ειναι τοσοι πολλοι οι παραγοντες ειλικρινα...
Δηλαδή τι προτείνετε; Να καταργήσουμε τις ΜΕΘ; :P
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Δηλαδή τι προτείνετε; Να καταργήσουμε τις ΜΕΘ; :P
οχι δεν ειπα αυτο,εξαλλου τα μικροβια υπηρχαν και πριν βγει ο κοβιντ.
Απλα γενικα ειναι τοσοι πολλοι οι παραγοντες κινδυνου,ως κινδυνο θα το ελεγα εγω,συν τον κοβιντ συν ολα αυτα τι να πρωτοκανει μια μεθ και ενας γιατρος?
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Να προσθέσω ότι δεν εμφανίστηκε τότε .....αυτές οι μεταλλάξεις ήταν από πιο πριν και κυριάρχησαν τώρα .

Π.χ τωρινή μετάλλαξη σε κάνα χρόνο ίσως αυξήσει την παθογένεια της και τα κάνει μπουρλότο
Ξέρεις πόση ετερογένεια μπορεί να παρουσιάσει η λέξη ( ΙΣΩΣ ) ;;;;;;;;;

Για παράδειγμα: ίσως να πέσει ο μετεωρίτης που διαπέρασε το κέντρο της Μάυρης οπής, η οποία βρίσκεται στο κέντρο του γαλαξία μας και κατευθύνεται βιαίως προς την πορεία που διαγράφει ο ήλιος μας και οι υπολογισμοί των επιστημόνων, λένε πως θα πέσει στον Ειρηνικό και θα είναι τόσο σφοδρή η πρόσκρουση, ώστε τα νερά του ΙΣΩΣ να κατακλύσουν τον κόσμο όλο.

Υ.Γ. θα σβήσουν επίσης, όλα τα αναμμένα μπουρλότα... :morning1:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top