• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
οχι δεν ειπα αυτο,εξαλλου τα μικροβια υπηρχαν και πριν βγει ο κοβιντ.
Απλα γενικα ειναι τοσοι πολλοι οι παραγοντες κινδυνου,ως κινδυνο θα το ελεγα εγω,συν τον κοβιντ συν ολα αυτα τι να πρωτοκανει μια μεθ και ενας γιατρος?
Υπάρχουν και ενδονοσοκομειακες λοιμώξεις. Το θέμα είναι να μην φτάσεις στις ΜΕΘ. Γι' αυτό λέμε εμβολιαστείτε για να περιορίσετε τις πιθανότητες.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Αγαπαμε επιστημονες Κινας και Καπραβελο (ηταν ο μονος απ τους συστημικους που ελεγε για εκατονταδες νεκρους την μερα).Δωστε τους αγαπη <3


ΥΓ:Για να πεφτουν προβλεψεις τουρισμου ...ποσους μηνες θα εχουμε φετος ? :P
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
οχι δεν ειπα αυτο,εξαλλου τα μικροβια υπηρχαν και πριν βγει ο κοβιντ.
Απλα γενικα ειναι τοσοι πολλοι οι παραγοντες κινδυνου,ως κινδυνο θα το ελεγα εγω,συν τον κοβιντ συν ολα αυτα τι να πρωτοκανει μια μεθ και ενας γιατρος?
Σε κάθε ΜΕΘ, ένα θέμα είναι η επαρκής επάνδρωση της με εξειδικευμένο προσωπικό.

Οταν τίθεται θέμα ρύθμισης της παροχής οξυγόνου, θα αποφύγω να χαρακτηρίσω εν θερμώ τα πράγματα.
Μου προκαλούν απίστευτη οργή.
Δηλαδή τι προτείνετε; Να καταργήσουμε τις ΜΕΘ; :P
Οχι Βασίλη.

Απλά, να συζητάμε όπως λέει και ο Ξυλούρης.

Καταλαβαινόμαστε τώρα, δε χρειάζονται περισσότερα.

Δηλαδή, δεν είναι μόνο οι εμβολιασμοί το θέμα.

Το φλέγον είναι η υγεία του ανθρώπου και η προστασία της.

Υ.Γ. σε παρακαλώ, μη με ξαναπείς ψέκα, γιατι άνθρωπος είμαι και εγώ και κάπου κάπου οργίζομαι... :morning1:
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Υπάρχουν και ενδονοσοκομειακες λοιμώξεις. Το θέμα είναι να μην φτάσεις στις ΜΕΘ. Γι' αυτό λέμε εμβολιαστείτε για να περιορίσετε τις πιθανότητες.
ναι δεν διαφωνω,συμφωνω και αυτο πρεπει να κανουμε ολοι.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Υπάρχουν και ενδονοσοκομειακες λοιμώξεις. Το θέμα είναι να μην φτάσεις στις ΜΕΘ. Γι' αυτό λέμε εμβολιαστείτε για να περιορίσετε τις πιθανότητες.
Α, τώρα μόλις κατάλαβα... ότι και αν πούμε, όλες οι συζητήσεις οδηγούν στον εμβολιασμό.

Και ας μεταδίδουν οι εμβολιασμένοι και ας νοσούν και ας μπαίνουν σε ΜΕΘ...

Είναι απίστευτο η στρέβλωση μίας συζήτησης πόσο γρήγορα και επιτήδεια γίνεται.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Το ιικό φορτίο που κουβαλάνε οι ανεμβολίαστοι είναι απείρως πιο πολύ από αυτό των εμβολιασμένων.
Είναι και ο λόγος που οι μεταλλάξεις του ιού συμβαίνουν σε ανεμβολίαστους.

Και ναι, νοσούν και οι εμβολισμένοι και ενίοτε μπαίνουν και σε ΜΕΘ. Ποια κατηγορία εμβολιασμένων όμως και σε τι ποσοστό σε σχέση με ανεμβολίαστους;
Κανείς δεν είναι άτρωτος από τον κορονοϊό. Απλώς σκοπός του εμβολιασμού είναι η μείωση (η ,όσο το δυνατόν ελαχιστοποίηση) των πιθανοτήτων να μπει κάποιος σε ΜΕΘ.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,827 μηνύματα.
Επισης κατι αλλο που ηθελα να πω που παιζει να μην το καταλαβε κανεις .Ειμαστε σε 1 εβδομαδα ατυπου λοκ τα σχολεια ηταν κλειστα ολη αυτην την εβδομαδα ,οπως ειπε και ο τζανακης ,ισως δουμε μειωσει της επιπτωσης
Η μητέρα μου είναι εκπαιδευτικός στο νόμο Χανιών και μου ανάφερε τη Πέμπτη 'ότι ο Δήμος Χανιών είπε τη Τρίτη τα σχολεία των περιοχών που δεν έχουν επηρεαστεί από τη κακοκαιρία θα μείνουν ανοικτά κανονικά. Οι περιοχές που έχουν επηρεαστεί είναι κυριώς στα ορεινά που χιόνισε εκεί και θα μείνουν κλειστά τα σχολεία.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Υπάρχουν και ενδονοσοκομειακες λοιμώξεις.
Για κακή ρύθμιση του οξυγόνου, μπορείς να πεις κάτι;
Το θέμα είναι να μην φτάσεις στις ΜΕΘ.
Για τις μονάδες που δεν είναι ΜΕΘ, αλλά λειτουργούν ΣΑΝ ΜΕΘ, ξέρεις κάτι;
Γι' αυτό λέμε εμβολιαστείτε για να περιορίσετε τις πιθανότητες.
Καλά, αυτό το εμπεδώσαμε. Είσαι υπέρ του εμβολιασμού.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Η μητέρα μου είναι εκπαιδευτικός στο νόμο Χανιών και μου ανάφερε τη Πέμπτη 'ότι ο Δήμος Χανιών είπε τη Τρίτη τα σχολεία των περιοχών που δεν έχουν επηρεαστεί από τη κακοκαιρία θα μείνουν ανοικτά κανονικά. Οι περιοχές που έχουν επηρεαστεί είναι κυριώς στα ορεινά που χιόνισε εκεί και θα μείνουν κλειστά τα σχολεία.
Προς τον νόμο.μου το σχολείο του αδερφού μου δεν έκανε σήμερα .Το επιβεβαίωσα ο ίδιος όταν μου έδειξε το webex στο κινητό

Δεν ξέρω τι φάση .Τότε είναι με απόφαση των δήμον το κλείσιμο ,και πολύ σωστά έπραξαν
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Η μητέρα μου είναι εκπαιδευτικός στο νόμο Χανιών και μου ανάφερε τη Πέμπτη 'ότι ο Δήμος Χανιών είπε τη Τρίτη τα σχολεία των περιοχών που δεν έχουν επηρεαστεί από τη κακοκαιρία θα μείνουν ανοικτά κανονικά. Οι περιοχές που έχουν επηρεαστεί είναι κυριώς στα ορεινά που χιόνισε εκεί και θα μείνουν κλειστά τα σχολεία.
Εμάς εδώ βόρεια συνεχίζουν να λειτουργούν όλα τα σχολεία κανονικά.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,827 μηνύματα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ναι αλλά λέμε για τη απόφαση που έβγαλε η Κυβέρνηση για τη Αττική και τη Κρήτη όπου θα επρεάζονταν από τη κακοκαιρία
Γενική αργία δεν κύρηξε?

Αν και σήμερα που έκανε τηλεκπαίδευση .... ντάλα ο ήλιος έξω
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,827 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Ναι αλλά λέμε για τη απόφαση που έβγαλε η Κυβέρνηση για τη Αττική και τη Κρήτη όπου θα επρεάζονταν από τη κακοκαιρία
Ναι το κατάλαβα αλλά εδώ έχει περισσότερο κρύο αλλά όχι χιόνι. Παλιά έκλειναν απλά με το πολύ κρύο αν θυμάμαι καλά. Τώρα όχι.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Προς τον νόμο.μου το σχολείο του αδερφού μου δεν έκανε σήμερα .Το επιβεβαίωσα ο ίδιος όταν μου έδειξε το webex στο κινητό

Δεν ξέρω τι φάση .Τότε είναι με απόφαση των δήμον το κλείσιμο ,και πολύ σωστά έπραξαν
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ δεν ξέρω ούτε ένα σχολείο που να έκλεισε λόγω Κοβιντ τελευταία. Προφανώς δεν έπιασαν το 50% + ένα. Ξέρετε εσείς;
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,827 μηνύματα.
Ναι το κατάλαβα αλλά εδώ έχει περισσότερο κρύο αλλά όχι χιόνι. Παλιά έκλειναν απλά με το πολύ κρύο αν θυμάμαι καλά. Τώρα όχι.
Πριν 3 χρόνια όταν ήμουν λύκειο. Είχε πολύ κρύο και στη μέση του μαθήματος μας εδιωξαν γιατί δεν είχανε πετρέλαιο για να ανάψουν τα καλοριφέρ στο σχολείο στη Κρήτη.
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Ναι το κατάλαβα αλλά εδώ έχει περισσότερο κρύο αλλά όχι χιόνι. Παλιά έκλειναν απλά με το πολύ κρύο αν θυμάμαι καλά. Τώρα όχι.
Τώρα έχουν κεντρική θέρμανση :P
Εν τω μεταξύ δεν ξέρω ούτε ένα σχολείο που να έκλεισε λόγω Κοβιντ τελευταία. Προφανώς δεν έπιασαν το 50% + ένα. Ξέρετε εσείς;
Συνέχεια κλείνουν και η τάση είναι αυξητική, παρότι τα σχολεία της Αττικής δεν συμμετέχουν εδώ και μια εβδομάδα. Δες εδώ: https://www.minedu.gov.gr/covid19-schools.html

Γενική αργία δεν κύρηξε?

Αν και σήμερα που έκανε τηλεκπαίδευση .... ντάλα ο ήλιος έξω
Έκτακτη αργία είχαμε στην Αττική, την Κρήτη, τις Κυκλάδες και τα Δωδεκάνησα την Τρίτη και την Τετάρτη. Πέμπτη και Παρασκευή ήταν business as usual, αλλά τα σχολεία έκαναν τηλεκπαίδευση. Όχι λόγω του χιονιού ή των χαμηλών θερμοκρασιών, αλλά λόγω προβλημάτων προσβασιμότητας και κυρίως πάγου. Σε πολλές περιοχές της Αθήνας τα πεζοδρόμια είναι παγοδρόμια, παρομοίως οι αυλές των σχολείων.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,888 μηνύματα.
Συνεπώς, εάν η Ελλάδα ακολουθούσε το βρετανικό μοντέλο τότε από τη λίστα των θυμάτων θα έσβηναν μεμιάς 4.616 πανδημικές απώλειες.
υπήρχαν 80 ανεμβολίαστοι και 27 που είχαν εμβολιαστεί πριν από πολλούς μήνες με τη δεύτερη δόση, χωρίς να κάνουν την τρίτη». Είπε επίσης πως το βασικό κομμάτι των θανάτων προέρχεται από ασθενείς που δεν χρήζουν διασωλήνωσης, των οποίων η κατάσταση υγείας είναι ήδη επιβαρυμένη.
Συνέχεια κλείνουν και η τάση είναι αυξητική, παρότι τα σχολεία της Αττικής δεν συμμετέχουν εδώ και μια εβδομάδα. Δες εδώ: https://www.minedu.gov.gr/covid19-schools.html
Ενα νηπιαγωγείο σε μια ολόκληρη Θεσσαλονίκη δεν το λες και πολύ.
0.05% των σχολείων δεν μου φαίνεται και πολύ μεγάλο ποσοστό.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top