• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
583 διασωληνωμένοι δηλαδή - 22 από χτες και μάλιστα με λιγότερους θανάτους από όλες τις προηγούμενες μέρες(78).
Μακάρι! Είναι η πρώτη καλή είδηση μετά από καιρό.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Η γνώμη μου είναι ότι δεν έπρεπε να κατεβεί αλλά κάποιος το ρουφιάνεψε με αισχρό τρόπο. Θα μπορούσε να δοθεί μια απάντηση αλλά η αλήθεια είναι πως με τέτοιο επίπεδο δεν γίνεται διάλογος.
Καμαρι μου,σε ψεκασιες του τυπου η γη ειναι επιπεδη,απαντηση δεν μπορει να γινει.Δηλαδη.....καπου ο μεσαιωνας πρεπει πλεον να φυγει.
Χωρια ΟΤΙ Η ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΙΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑΣΠΟΡΑ ΨΕΥΔΩΝ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ το αρθρακι που εβαλες και γελαμε ακομα,αυτο ηταν.Διασπορα ψευδων ειδησεων.
Εντ οφ νταμ στορυ.

Ότι αντιπολιτευεται Νικο μου δεν σημαινει οτι ειναι σωστο.Χεσμενη τηνε χω την κυβερνηση και την Δεξια,δεν θα με κανει ομως να μην καταλαβαινω την αναγκαιοτητα του ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΥ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΥ....αφου ηδη υπαρχει.Δεν ανακαλυψαμε την πυριτιδα Και στα σχολεια,χρονια τωρα, πρεπει υποχρεωτικα να εμβολαιζονται τα παιδα για διαφορες ασθενειες και στον στρατο κλπ.
Τα υπολοιπα ειναι μαλακιες νεαντερλιστικες.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Καμαρι μου,σε ψεκασιες του τυπου η γη ειναι επιπεδη,απαντηση δεν μπορει να γινει.Δηλαδη.....καπου ο μεσαιωνας πρεπει πλεον να φυγει.
Χωρια ΟΤΙ Η ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΙΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑΣΠΟΡΑ ΨΕΥΔΩΝ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ το αρθρακι που εβαλες και γελαμε ακομα,αυτο ηταν.Διασπορα ψευδων ειδησεων.
Εντ οφ νταμ στορυ.

Ότι αντιπολιτευεται Νικο μου δεν σημαινει οτι ειναι σωστο.Χεσμενη τηνε χω την κυβερνηση και την Δεξια,δεν θα με αονει ομως να μηνμ καταλαβαινω την αναγακοοτητα του ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΥ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΥ....αφου ηδη υπαρχει.Δεν ανακαλυψαμε την πυριτιδα Και στασ χολεια πρεπει υποχρεωτικα να εμβολαιζονται τα παιδα για διαφορες ασθενειςες,και στον στρατο κλπ.
Τα υπολοιπα ειναι μαλακιες νεαντερλιστικες.
Μόλις έσβησα ένα μήνυμα, αλλά εσένα το τραβά η ψυχή σου.
Αν μπορείς να δεις και να καταλάβεις την ένταση που βγάζεις, τότε θα απορήσεις.
Ανακοίνωσες προηγουμένως μία αμφίβολη είδηση, τώρα εκδηλώνεις και τις νομοθετικές σου (ιδιότητες), γιατι οι ικανότητες είναι κάτι διαφορετικό σίγουρα.

Απορώ πάντως. Κάτι πρέπει να δεις.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Μόλις έσβησα ένα μήνυμα, αλλά εσένα το τραβά η ψυχή σου.
Αν μπορείς να δεις και να καταλάβεις την ένταση που βγάζεις, τότε θα απορήσεις.
Ανακοίνωσες προηγουμένως μία αμφίβολη είδηση, τώρα εκδηλώνεις και τις νομοθετικές σου (ιδιότητες), γιατι οι ικανότητες είναι κάτι διαφορετικό σίγουρα.

Απορώ πάντως. Κάτι πρέπει να δεις.
Μισο,..,διοτι ενταση εσυ βγαζεις.Μαλλον δεν βλεπεις το δοκαρι σου.Ποια ειναι η αμφιβολη ειδηση για να κατααβω και εγω; :vava:
Ενταξει ξερουμε οτι εσυ δεν εμβολιαζεσαι λογικο να εισαι θυμωμενοις με αυτα που λεω,αλλα οχι εγω ενταση καμαρι μου..ΕΣΥ
Λεγε λοιπον..ποια αμφιβολη ειδηση εβαλα και καν δεν το καταλαβα;
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Μισο,..,διοτι ενταση εσυ βγαζεις.Μαλλον δεν βλεπεις το δοκαρι σου.Ποια ειναι η αμφιβολη ειδηση για να κατααβω και εγω; :vava:
Ενταξει ξερουμε οτι εσυ δεν εμβολιαζεσαι λογικο να εισαι θυμωμενοις με αυτα που λεω,αλλα οχι εγω ενταση καμαρι μου..ΕΣΥ
Λεγε λοιπον..ποια αμφιβολη ειδηση εβαλα και καν δεν το καταλαβα;
Στο θέμα της παιδιάτρου, η είδηση μιλά για κουκουλοφόρους.
Μετά, αλλάζει την βαρύτητα και μετατρέπει τους κουκουλοφόρους σε ανεμβολίαστους.

Πόσο σίγουρη είσαι οτι οι κουκουλοφόροι είναι και ανεμβολίαστοι; εξ' άλλου, τους γνωρίζουμε τόσα χρόνια καλά.
Μόνο σε έναν πολιτικό, που δεν πρόκειται να του κάνω και διαφήμιση, έχουν βάλλει 18 ή περισσότερα γκαζάκια.

Εδώ λέω οτι είναι για εμένα αμφίβολη η είδηση.

Οσο για το δοκάρι μου ή για τον υποτιθέμενο θυμό μου, θα σε απογοητεύψω.
Πάει καιρός που θύμωνα.
Και να ξέρεις, τα έπαιρνα στο κρανίο κάπου κάπου.
Τώρα όμως, πες ότι θες.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,427 μηνύματα.
Στο θέμα της παιδιάτρου, η είδηση μιλά για κουκουλοφόρους.
Μετά, αλλάζει την βαρύτητα και μετατρέπει τους κουκουλοφόρους σε ανεμβολίαστους.

Πόσο σίγουρη είσαι οτι οι κουκουλοφόροι είναι και ανεμβολίαστοι; εξ' άλλου, τους γνωρίζουμε τόσα χρόνια καλά.
Μόνο σε έναν πολιτικό, που δεν πρόκειται να του κάνω και διαφήμιση, έχουν βάλλει 18 ή περισσότερα γκαζάκια.

Εδώ λέω οτι είναι για εμένα αμφίβολη η είδηση.

Οσο για το δοκάρι μου ή για τον υποτιθέμενο θυμό μου, θα σε απογοητεύψω.
Πάει καιρός που θύμωνα.
Και να ξέρεις, τα έπαιρνα στο κρανίο κάπου κάπου.
Τώρα όμως, πες ότι θες.
Για σενα ειναι αμφιβολη η ειδηση οτι η γη γυριζει και ειναι στρογγυλη,δεν με αφορας καμαρι μου.
Η γυναικα μιλησε και σιγουρα εμβολιασμενος δεν θα εκανε τετοια μαλακια.
Δεν θα ειχε λογο.
Αν σου λειπει η κοινη λογικη λυστο,εμενα δεν με αφορα,
Καληνυχτες .
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,027 μηνύματα.
Για να είμαστε πάντως σωστοί πρέπει και εμείς οι εμβολιασμένοι να μην αντιμετωπίζουμε εχθρικά τους ανεμβολίαστους συμπολίτες μας και με περιφρόνηση...γιατί δυστυχώς τελευταία παρατηρούνται και τέτοια φαινόμενα
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Καμαρι μου,σε ψεκασιες του τυπου η γη ειναι επιπεδη,απαντηση δεν μπορει να γινει.Δηλαδη.....καπου ο μεσαιωνας πρεπει πλεον να φυγει.
Χωρια ΟΤΙ Η ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΙΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑΣΠΟΡΑ ΨΕΥΔΩΝ ΕΙΔΗΣΕΩΝ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ το αρθρακι που εβαλες και γελαμε ακομα,αυτο ηταν.Διασπορα ψευδων ειδησεων.
Εντ οφ νταμ στορυ.

Ότι αντιπολιτευεται Νικο μου δεν σημαινει οτι ειναι σωστο.Χεσμενη τηνε χω την κυβερνηση και την Δεξια,δεν θα με κανει ομως να μην καταλαβαινω την αναγκαιοτητα του ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΥ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΟΥ....αφου ηδη υπαρχει.Δεν ανακαλυψαμε την πυριτιδα Και στα σχολεια,χρονια τωρα, πρεπει υποχρεωτικα να εμβολαιζονται τα παιδα για διαφορες ασθενειες και στον στρατο κλπ.
Τα υπολοιπα ειναι μαλακιες νεαντερλιστικες.
Δεν ήταν διασπορά ψευδών ειδήσεων. Αν δεν είχε κατεβεί θα μπορούσα να αποδείξω ενώπιον των περισσότερων εδώ μέσα ότι είχα δίκιο. Αλλά κατέβηκε "εντ οφ νταμ στόρυ", γιατί κάποιοι αποφασίζουν και διατάσσουν. Εν πάσει περιπτώσει καλή καρδία δεν κρατάω κακία στους διαχειριστές, καταλαβαίνω ότι οι άνθρωποι φοβούνται. :)

Είσαι οπαδός του υποχρεωτικού εμβολιασμού, εντάξει το καταλάβαμε. Έχεις διάθεση να το συζητήσεις ή όχι; Μάλλον όχι, οπότε να μην σε ενοχλώ άλλο.

Ταυτίζεις τα πειραματικά mRNA εμβόλια με αυτά που δίνουμε εδώ και 40 χρόνια στα παιδιά μας για την ιλαρά και τη διφθερίτιδα. Δεν ακούγεται και τόσο επιστημονικό αυτό. Θα ξέρεις επίσης φαντάζομαι ότι ο εμβολιασμός στα σχολεία δεν είναι υποχρεωτικός - στο λέω επειδή έχω παιδί που έχει κάνει όλα τα εμβόλια και το γνωρίζω. Είναι αυστηρά συνιστώμενος. Διαφορετικά θα απαγορευόταν η είσοδος στα σχολεία στα αθιγκανάκια και τα παιδιά μεταναστών.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Διαφορετικά θα απαγορευόταν η είσοδος στα σχολεία στα αθιγκανάκια και τα παιδιά μεταναστών.
Tα οποία τι μέσο όρο ζωής έχουν; Από ποιες αρρώστιες προσβάλλονται; Κάθε πότε είναι στα νοσοκομεία; :(
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Για σενα ειναι αμφιβολη η ειδηση οτι η γη γυριζει και ειναι στρογγυλη,δεν με αφορας καμαρι μου.
Η γυναικα μιλησε και σιγουρα εμβολιασμενος δεν θα εκανε τετοια μαλακια.
Καλά, δεν σε απασχολεί καθόλου οτι σε διαβάζουν και άτομα που δεν ενεργούν εν θερμώ όπως κάνεις εσύ;
Αν κάνεις κλικ στην είδηση, θα δεις οτι μιλάει για κουκουλοφόρους.
Ποιος είπε οτι είναι και εμβολιασμένοι; κανένας. Μόνο εσύ κάνεις τέτοιες σκέψεις .
Δεν θα ειχε λογο.
Συμφωνώ απόλυτα.
Αν σου λείπει η κοινή λογική,
Για άσχετους λόγους με αυτό που γράφεις, δηλώνω απίστευτα παράξενος.
Ομως, εδώ, απλά δεν σε παίρνει να σκέφτεσαι με αυτόν τον τρόπο.
λύστο, έμενα δεν με άφορα,
Καληνύχτα .
Αφού θα ξαναγράψεις, γιατί καληνυχτείς; :beating:

Θα σε καληνυχτίσω εγώ, γιατι έχω και άλλα να κάνω απο το να σε βλέπω να θες ντε και καλά, να διαπληκτιστείς σήμερα.

Καληνύχτα λοιπόν.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Μακάρι! Είναι η πρώτη καλή είδηση μετά από καιρό.
1643482122663.png

flying lets go GIF by John Artur


ΥΓ:Οχι δεν ειναι πινακας κρουσματων ....ειναι θανατων απ το τετραπλοεμβολιασμενο ισραηλ !

ΥΓ2:Κατι παει λαθος παγκοσμια με τετοια γραφηματα ....ισως νεα μεταλλαξη ακομα μη ανιχνευσιμη
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
To Ισραήλ έχει πλήρη εμβολιασμό μόνο 66%. Το ίδιο περίπου με την Ελλάδα που έχει τουλάχιστον 70%.
Screenshot_2022-01-29-21-08-14-052_com.android.chrome.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
To Ισραήλ έχει πλήρη εμβολιασμό μόνο 66%. Το ίδιο περίπου με την Ελλάδα.
View attachment 95455
Καλά τώρα.
Σε παλαιότερες δημοσιεύσεις σου, εξήρες το Ισραήλ για τους εμβολιασμούς.

 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Nαι αλλά το ξεπεράσαμε πια.
Ε, τότε καλά.
Για πες μας και εδώ την γνώμη σου...ή το ξεπεράσαμε και αυτό...
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Από τους σημερινούς νεκρούς πάντως το 80% ήταν ανεμβολιαστοι. Αυτό από μόνο του λέει πολλά.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Από τους σημερινούς νεκρούς πάντως το 80% ήταν ανεμβολιαστοι. Αυτό από μόνο του λέει πολλά.
Καλά Βασίλη. Κέρδισες...
Βέβαια, οι αμφιβολίες περι ΜΕΘ, είναι σοβαρότατες.
Αλλά, εσύ κράτα τον ρυθμό...
Στον κόσμο υπάρχουν σοβαρές αντιδράσεις.
Δικαστικές στην Αμερική, φορτηγατζήδες στον Καναδά... τι να συνεχίσω άλλο...
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Μα σε όλο τον κόσμο τα ποσοστά είναι παραπλήσια. Υπάρχουν βέβαια αποκλίσεις αλλά δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,863 μηνύματα.
Στο Ισραήλ έχουν περισσότεροι κάνει τριπλό εμβολιασμό από την Ελλάδα γιατί ξεκίνησαν νωρίτερα. Υστερούν λίγο σε διπλό εμβολιασμο.
Στην Ασία δεν υπάρχει ενημέρωση πλήρης. Άλλωστε από ότι ξέρω στην Ασία οι συνολικοί θάνατοι από όλες τις αιτίες έχουν αυξηθεί πολύ περισσότερο από την Ευρώπη (παρά το ότι η Ευρώπη έχει υψηλότερο ηλικιακό μέσο όρο). Το ίδιο λογικά ίσχυει και στην Αφρική.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top