• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Από τους οποίους σχεδόν το 80% ήταν ανεμβολιαστο όμως. Προφανώς είχαν ενημερωθεί όλοι τους για την επικινδυνοτητα του ιού και την αποτελεσματικότητα του εμβολιασμού. Στην Ιταλία το ποσοστό εμβολιασμού είναι από τα υψηλότερα στον κόσμο.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,496 μηνύματα.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Τους πρώτους τρεις μήνες της πανδημίας, η Ιταλία έχασε 500 περίπου πολίτες ανά εκατομμύριο.
Τους τελευταίους τρεις, η Ελλάδα έχει χάσει 750: 50% περισσότερους από όσους η Ιταλία στο «Μπέργκαμο».
Τότε είμασταν όλοι σοκαρισμένοι με την απώλεια ζωών.

Τώρα είναι απλά Παρασκευή.

Παντού, όπου τα συστήματα υγείας έχουν πιεστεί, υπάρχουν περισσότεροι θάνατοι από όσους θα δικαιολογούσε η κατάσταση. Είναι δυνατόν να πιστεύει κανείς ότι αυτή τη στιγμή τα δημόσια νοσοκομεία προσφέρουν την καλύτερη δυνατή παροχή υπηρεσιών υγείας; Ούτε με σφαίρες....
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Με τόσα κρούσματα που έχουμε, οι τουρίστες θα έπρεπε να φοβούνται εμάς και όχι εμείς αυτούς. Τι να το κάνουν το PCR οι ταξιδιώτες; Καλύτερα να αποσυμφορηθούν τα εργαστήρια, να εξυπηρετούνται όσοι τα έχουν περισσότερη ανάγκη.
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,214 μηνύματα.

inb4 ναι αλλά είχαμε τουρισμό.
Λογικό είναι.
Πέρα από το ότι θέλουμε τουρισμό, και στην Ελλάδα γεμάτοι κρούσματα είμαστε.
Όλες οι χώρες στο ίδιο καζάνι βράζουν, rapid ή pcr για είσοδο αυτή την στιγμή μόνο δυσκολία φέρνουν χωρίς κάποιο σοβαρό κέρδος.
Κανονικά όπως είναι η κατάσταση και εντελώς ελεύθερο να το άφηναν και όχι μόνο για εμβολιασμένους δεν θα είχε μεγάλη διαφορά.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Δεδομένου ότι το testing εδώ πέρα είναι ότι να 'ναι όμως, δε νομίζω ότι θα ταν τίποτα τρομερό να ζητάμε κάνα τεστ μπαίνοντας.
Αλλά οκ, αναμενόμενο, παγκοσμίως σε μουντ "δε γαμιέται, ότι γίνει πάμε".
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
Δεδομένου ότι το testing εδώ πέρα είναι ότι να 'ναι όμως, δε νομίζω ότι θα ταν τίποτα τρομερό να ζητάμε κάνα τεστ μπαίνοντας.
Αλλά οκ, αναμενόμενο, παγκοσμίως σε μουντ "δε γαμιέται, ότι γίνει πάμε".
Κουρασε η φαση μαν.Τι να κανουμε δεν πειραζει απειρες πανδημιες ειχε η ιστορια και απειρες θα εχει.Καιρος να μειωθει και ο πληθυσμος της γης!Καιρος να κοιταξουμε τα σκατα της κοινωνιας οπου κυριαρχουν οι βιασμοι και τα μαχαιρωματα για ομαδες και να αφησουμε λιγο στην ακρη τον κορονοιο.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Τότε είμασταν όλοι σοκαρισμένοι με την απώλεια ζωών.

Τώρα είναι απλά Παρασκευή.
Και μεθαύριο Κυριακή...
Παντού, όπου τα συστήματα υγείας έχουν πιεστεί, υπάρχουν περισσότεροι θάνατοι από όσους θα δικαιολογούσε η κατάσταση. Είναι δυνατόν να πιστεύει κανείς ότι αυτή τη στιγμή τα δημόσια νοσοκομεία προσφέρουν την καλύτερη δυνατή παροχή υπηρεσιών υγείας; Ούτε με σφαίρες....
Δηλαδή, αν κατάλαβα καλά, εννοείς οτι τα Δημόσια νοσοκομεία, φέρουν μερίδιο των θανάτων, μιας και η μειωμένη παροχή υπηρεσιών υγείας, έχει αρνητικά αποτελέσματα.
Δηλαδή, καταλήγει ένας ο οποίος πήγε στο Νοσοκομείο να δεχτεί ιατροφαρμακευτική περίθαλψη.

Οπότε τα στατιστικά που δεχόμαστε εδώ, δεν είναι ακριβή.
Τι ψάχνω τώρα, "γωνία στο τάλιρο"... ;;;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κουρασε η φαση μαν.Τι να κανουμε δεν πειραζει απειρες πανδημιες ειχε η ιστορια και απειρες θα εχει.Καιρος να μειωθει και ο πληθυσμος της γης!
Οι πέτρες της Τζώρτζια, μιλούν απο το 1979. Ο πληθυσμός, στα 500 εκατομύρια να πέσει.
Τώρα, θα ρωτήσετε πώς γίνεται αυτό;
Δεν ξέρω, είμαι απο χωριό εγώ.
Καιρος να κοιταξουμε τα σκατα της κοινωνιας οπου κυριαρχουν οι βιασμοι και τα μαχαιρωματα για ομαδες και να αφησουμε λιγο στην ακρη τον κορονοιο.
Σε λίγο έρχεται η κλιματική χμμμ...ενημέρωση. Πώς αλλιώς να την πω, δεν ξέρω.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
1643981393240.png

68.8% πλήρως εμβολιασμένοι οι 18χρονοι. Μάλλον δεν είναι αρκετό με την Όμικρον.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Με τόσους εμβολιασμούς και να έχουμε αύξηση των θανάτων, είναι απορίας άξιο.
Αν εχουν περάσει έξι μήνες από τον δεύτερο εμβολιασμό δεν είναι καθόλου παράξενο. Επίσης πέρσι είχαμε καραντίνα όλο τον χειμώνα, φέτος είμαστε συνεχώς ανοιχτά με ελάχιστους περιορισμούς.
 

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Αν εχουν περάσει έξι μήνες από τον δεύτερο εμβολιασμό δεν είναι καθόλου παράξενο.
Τόσα έχουμε δεχτεί, να μη δεχτούμε και αυτό.
Ομως, υπάρχουν έρευνες, οι οποίες δείχνουν πως κάποιοι δεν νοσούν, παρά το γεγονός οτι βρίσκονταν σε οικογενειακό περιβάλλον όπου νοσούσαν, τουλάχιστον ένας ή και περισσότεροι δίχως να κολλήσουν.
Παρ' όλα αυτά, τριπλοεμβολιάστηκαν, όπως και η γυναίκα μου.
Κάπως παράδοξα πράγματα αρχίσαμε να βλέπουμε τελευταία.
Και ενώ σε άλλες χώρες βλέπουμε και αντίθετες φωνές, στην Ελλάδα μας δεν συντρέχει τίποτα.
Αυξήθηκαν οι θάνατοι, κάποιος φταίει, αλλά ποιος είναι το θέμα.
Εμβολιαστείτε και ξεχάστε το αυτό. Δεν βοηθάει καθόλου.

Και η απορία μου είναι: αν διπλασιαστούν οι θάνατοι το 22, ποιος θα φταίει;
πάλι οι ανεμβολίαστοι, οι οποίοι ΔΕΝ μεταδίδουν;
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ξεκίνησα την έρευνα της πτυχιακής μου σε ΜΕΘ και μοναδες κοβιντ


Θα ήθελα πολύ να πάρω τους κανονικουλιδες του στέκι να τους κάνω μια ξενάγηση

25% αγγίζουν οι οι εμβολιασμενοι γενικά σε όλη την Ελλάδα ......στα νοσοκομεία που είμαι ,είναι περισσότερο το ποσοστό :)

ΥΓ:Θα περιμένω μέχρι τέλη Φλεβάρη να δω αν θα λήξει η πανδημία
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
Ξεκίνησα την έρευνα της πτυχιακής μου σε ΜΕΘ και μοναδες κοβιντ


Θα ήθελα πολύ να πάρω τους κανονικουλιδες του στέκι να τους κάνω μια ξενάγηση

25% αγγίζουν οι οι εμβολιασμενοι γενικά σε όλη την Ελλάδα ......στα νοσοκομεία που είμαι ,είναι περισσότερο το ποσοστό :)

ΥΓ:Θα περιμένω μέχρι τέλη Φλεβάρη να δω αν θα λήξει η πανδημία
Κουνηθηκαν τα φρυδια μας ρε μεγαλε απο το σοκ ΜΗ τα λες ετσι
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Πού να δεις στις ηλικίες κάτω των 18 τι γίνεται. Κορωνο-ΠΑΡΤΙ.
15 με 17 ετών είναι ήδη πάνω από το 50% διπλοεμβολιασμενο. Στα 10χρονα πάνω από το 25%. Στην Δανία τα 10χρονα κατά 64%. Δεν μου κάνει εντύπωση που είναι ανοιχτά όλα εκεί πέρα.
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
15 με 17 ετών είναι ήδη πάνω από το 50% διπλοεμβολιασμενο. Στα 10χρονα πάνω από το 25%. Στην Δανία τα 10χρονα κατά 64%. Δεν μου κάνει εντύπωση που είναι ανοιχτά όλα εκεί πέρα.
Έχουμε στα 10 ετών πάνω από το 25% διπλοεμβολιασμένο; Στην τάξη του γιου μου, ούτε ένας!
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top