• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πανδημία κορωνοϊού

Θα κάνετε το εμβόλιο κατά του κορωνοϊού;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 218)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,497 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
Ισχύει πως το 2022 είχαμε 3000 λιγότερους θανάτους από το 2021; Αν ισχύει, τα περι ξαφνικίτηδων γίνονται λαμπόγυαλα.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.




 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
Το οτι το 2022 είχαμε 3000 λιγότερους θανάτους από το 2021 το οφείλουμε πολύ πιθανως στον εμβολιασμό.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για ιούς όπως ο κορωνοϊός που είναι αερομεταδιδόμενος και πολύ καλά προσαρμοσμένος στους ανθρώπους πια, πρέπει να γίνει συνείδηση ότι θα έχουμε χρόνιο πρόβλημα. Ο ιός απέδειξε ότι μπορεί να κάνει 3-5 επιδημικά κύματα το χρόνο, που έχουν διαπιστωθεί σε χώρες που μετράνε τον ιό σωστά. Κάθε κύμα από δω και πέρα, προκαλείται συνήθως από ένα διαφορετικό στέλεχος ή λίγα στελέχη του ιού, που αποφεύγουν ως ένα βαθμό την προηγούμενη ανοσία. Ένα δείγμα λοιπόν του πόσο καλά τα πάμε με τον κορωνοϊό και πόσο τον ελέγχουμε, θα είναι η μέτρηση των κυμάτων μόλυνσης και των στελεχών που τα προκαλούν. Αυτό γίνεται ολοένα και περισσότερο δύσκολο αντί για πιο εύκολο, γιατί οι κυβερνήσεις στρέφουν την προσοχή τους σε άλλα προβλήματα χωρίς να έχουμε τελειώσει με τον κορωνοϊό. Το αποτέλεσμα είναι ότι ο ιός θα παραμείνει για πάντα, δηλαδή θα γίνει ενδημικός, που σημαίνει όλοι θα έχουμε την ευκαιρία να ξαναμολυνθούμε.
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Κάθομαι στο κινητό και χαζεύω και ακούω τους γονείς μου τυχαία .Ο Διάλογος

Μπαμπάς: του Γιώργη του ξεφύγει καμιά φορά ότι είναι κουρασμένος παρόλο που δεν θέλει να το δείχνει για την δουλειά στο ξενοδοχείο που είναι

Μαμά: Μααα να σου πω κάτι ?

Μπαμπάς : Τι?

Μαμά : Όσους έχουμε ακούσει ,είναι όλοι κουρασμένοι για το κάποιο λόγο .Και που είσαι ακομα ,δεν έχει αρχίσει η σεζόν .Δηλαδή και στο πόστο μου οι γυναίκες είναι όλες κουρασμένος.Και εγώ κάποιες φορές αισθάνομαι έτσι αλλά όχι σε τόσο βαθμό

Μπαμπάς: Τι είναι αυτό το πράγμα να πούμε ,και δεν έχουν καμια δουλειά για να πεις ότι όντως ήταν πολύ σκληρή




ΥΓ: Και σκεφτόμουν να τους πω ότι η έρευνα που έκανα με τους καθηγητές μου ότι η νόσηση από κοβιντ μειώνει την ποιότητα ζωής λόγω της μακροχρόνιας κόπωσης (ένας απ' τους λόγους ) .Αλλά δεν ήθελα να ανοίξω πάλι το ίδιο θέμα γιατί είναι απ' τα άτομα που θεωρούν ότι τελείωσε ο ιός ,οπότε κρατάω το στόμα με ου κλειστ.Ηθελα να το μοιραστώ


#Φιλακια_απο_ανεπιβεβαιωτα_longcovid_περιστατικα
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
Ποτέ στην ζωή μου δεν έχω δει πιο ξεκούραστα άτομα. Όλοι σχεδόν το Πάσχα μου έλεγαν πόσο τους έλειψε η δουλειά τους. Επιδημία έπιασε;
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Κάποιος να πει στο Πετράκο, ότι ο ιδρυτής του κόμματος του έφυγε από τη ζωή του από τον κορονοϊό. Μεγάλο λάθος της κυβέρνησης που δεν έβαλε μέτρα για το Πάσχα και πλέον ο ιός είναι σε έξαρση.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εδώ είπαν ότι τελείωσε η εποχή των αναπνευστικών λοιμώξεων για φετος και αρθηκαν ένα σωρό μέτρα. Αρρώστησα. 3 μέρες τώρα είμαι χάλια. Σιχτιρ. Μετά από 3+ χρόνια NOVID, μπήκα στο κλαμπ
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,898 μηνύματα.
IMG_20230424_205124.jpg
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
View attachment 114903
Τα εμβόλια είναι ασφαλή με ελάχιστες παρενέργειες. Αυτό λένε τα νούμερα.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Έπρεπε να είχα κάνει την 4η δόση. Πλέον θα κάνω επαναληπτικό κάθε χρόνο. Δεν το ξαναπερναω αυτό. 3 μέρες πυρετό, μυαλγιες σε σημείο να μη μπορώ να ξαπλώσω χωρίς πόνο (εντάξει έκανα και έντονη γυμναστική το προηγούμενο βράδυ, αλλά ο πόνος ήταν χάλια), σήμερα πονόλαιμο και συν τοις άλλοις να μου έχει χαλάσει και το καζανάκι και να μην μπορώ να βγω να πάρω ανταλλακτικό. Πάλι καλά να λέω που δεν έχω και διάρροια. Θα μπορούσε να ήταν και χειρότερα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.
1682432239692.png


1682432341856.png

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


 
Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μετά από 3 μέρες χάλια (κυρίως πυρετό και μυαλγιες) στην 4η μέρα αναστήθηκα. Μετάνιωσα όμως που δεν έκανα την 4η δόση. Βασικά οι παρενέργειες με την 3η δόση με έκαναν κομματια 3 μέρες επίσης. Αρα το ίδιο ήταν με την διαφορά ότι είχα συνάχι αυτή τη φορά το οποίο απεχθάνομαι. Άρα κάθε χρόνο εμβόλιο.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

1682489698601.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,034 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top