Παραίτηση Τσίπρα από Πρόεδρος του ΣΥΡΙΖΑ - Η μάχη για τη διαδοχή

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 383 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,514 μηνύματα.
Ντερμπι δυνατο με αχτσιογλου. Αν ειχαμε μεσα λατινοπουλου βεβαια, θα ηταν κορυφη με διαφορά!
Λατινοπούλου δε μ'αρέσει καθ'όλου. Κάτι το ψεύτικο με βγάζει.

Αχτσιόγλου επίσης καλή αλλά θεωρώ μπροστά στην Νοτοπούλου δεν πιάνει μία.

Αν και τέρμα αντίθετος ιδεολογικά, αυτός ο χώρος (κεντροαριστερά-προοδευτισμός) βγάζει, κατά παράδοση, τις ωραιότερες γυναίκες. :P
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,239 μηνύματα.

Μάλιστα, μέχρι τις 12:00 είχαν ήδη ψηφίσει περισσότερα από 55.000 μέλη, με τα 5.000 να μην συμμετείχαν στη διαδικασία την προηγούμενη Κυριακή. Οι κάλπες είναι προγραμματισμένο να κλείσουν στις 20:00, όμως σύμφωνα με την ΕΡΤν λόγω των ουρών στα εκλογικά κέντρα δεν έχει αποκλειστεί το ενδεχόμενο της παράτασης.
Πάντως, δε ξέρω κατά πόσο είναι θεμιτό να έχουν δικαίωμα ψήφου σε εσωκομματικές εκλογές κόμματος, μέλη που γράφονται την ίδια μέρα. Κανείς δε ξέρει πχ αν τον Κασσελάκη τον ψήφισαν όντως οι του ΣΥΡΙΖΑ ή αν προσήλθαν στις κάλπες ψηφοφόροι άλλων κομμάτων και αλλοίωσαν το αποτέλεσμα. Ενδεχομένως, ίσως να μην έπρεπε καν να γίνονται ανοιχτές εκλογές για ανάδειξη προέδρου σε κόμμα, αλλά η επιλογή του, να γίνεται μόνο μέσα από τους κομματικούς μηχανισμούς. Ο μόνος λόγος που πραγματοποιούνται ανοιχτές εκλογές, είναι για να φαίνονται τα κόμματα δημοκρατικά.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,366 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.


Πάντως, δε ξέρω κατά πόσο είναι θεμιτό να έχουν δικαίωμα ψήφου σε εσωκομματικές εκλογές κόμματος, μέλη που γράφονται την ίδια μέρα. Κανείς δε ξέρει πχ αν τον Κασσελάκη τον ψήφισαν όντως οι του ΣΥΡΙΖΑ ή αν προσήλθαν στις κάλπες ψηφοφόροι άλλων κομμάτων και αλλοίωσαν το αποτέλεσμα.

Είναι δεδομένο ότι ψήφισαν πολλά άτομα από διαφορά κόμματα.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,239 μηνύματα.
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Κατι μου λεει οτι η μεγαλυτερη συμμετοχη σημερα σε σχεση με την προηγουμενη Κυριακη, θα λειτουργησει υπερ της Αχτσιογλου
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,514 μηνύματα.
Όπως έχω πει, η Αχτσιόγλου δεν πιστεύω να μπορέσει να κοντράρει τον Μητσοτάκη. Για ίδια αντιπολίτευση με τον Τσίπρα το 2019-2023 την κόβω, μη πω και χειρότερη. Εδώ πήγε στους πλημμυροπαθείς της Θεσσαλίας και ήτο σαν σκιάχτρο, με μία βαριεστημένη φάτσα και τέρμα λιγομίλητη σαν να λέει «έλα ήρθα για την κάμερα, τραβάτε; Άντε πείτε και εσείς τώρα το παράπονο σας, να δείξω πως νοιάζομαι».

Ο Κασσελάκης είναι ο μόνος που έχει ελπίδες να ταράξει λίγο τα πολιτικά νερά. Αρκεί να κάνει λίγη εξάσκηση με το τι λέει γιατί κάθε φορά που εμφανίσθηκε στις κάμερες χωρίς να του έχουν γράψει άλλοι το τι θα πει τα έκανε μαντάρα. Από πατάτα σε πατάτα το πάει.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,239 μηνύματα.
Όπως έχω πει, η Αχτσιόγλου δεν πιστεύω να μπορέσει να κοντράρει τον Μητσοτάκη. Για ίδια αντιπολίτευση με τον Τσίπρα το 2019-2023 την κόβω, μη πω και χειρότερη. Εδώ πήγε στους πλημμυροπαθείς της Θεσσαλίας και ήτο σαν σκιάχτρο, με μία βαριεστημένη φάτσα και τέρμα λιγομίλητη σαν να λέει «έλα ήρθα για την κάμερα, τραβάτε; Άντε πείτε και εσείς τώρα το παράπονο σας, να δείξω πως νοιάζομαι».
Ισχύει αυτό. Σαν δημόσιο πρόσωπο παίζει τεράστιο ρόλο και η ικανότητα επικοινωνίας που διαθέτεις. Δυστυχώς, μάλλον εκεί υστερεί η Αχτσιόγλου, απέναντι στον Κασσελάκη.
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,281 μηνύματα.
Ντερμπι δυνατο με αχτσιογλου. Αν ειχαμε μεσα λατινοπουλου βεβαια, θα ηταν κορυφη με διαφορά!
Λατινοπούλου δε μ'αρέσει καθ'όλου. Κάτι το ψεύτικο με βγάζει.

Αχτσιόγλου επίσης καλή αλλά θεωρώ μπροστά στην Νοτοπούλου δεν πιάνει μία.
Καλά, ξεχνάτε Εύα Καϊλή και Έλενα Ράπτη;
Ειδικά η πρώτη, ίσως από τις ωραιότερες Ελληνίδες γενικά, όχι μόνο πολιτικός.
Αν και τέρμα αντίθετος ιδεολογικά, αυτός ο χώρος (κεντροαριστερά-προοδευτισμός) βγάζει, κατά παράδοση, τις ωραιότερες γυναίκες. :P
Τι άλλο θα ακούσω. Διαχρονικά οι δεξιές (δεν μιλάω για πολιτικούς, για ψηφοφόρους λέω) είναι οι πιο όμορφες και προσεγμένες.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,239 μηνύματα.
Ο Κασσελάκης είναι ο μόνος που έχει ελπίδες να ταράξει λίγο τα πολιτικά νερά. Αρκεί να κάνει λίγη εξάσκηση με το τι λέει γιατί κάθε φορά που εμφανίσθηκε στις κάμερες χωρίς να του έχουν γράψει άλλοι το τι θα πει τα έκανε μαντάρα. Από πατάτα σε πατάτα το πάει.
Έχει πετάξει μαργαριτάρια, όπως για την Κύπρο, κατάργηση υποχρεωτικής στρατιωτικής θητείας, που τον άδειασε και ο ίδιος ο Αποστολάκης και για διαχωρισμό Κράτους-Εκκλησίας, που ουσιαστικά έχει ήδη άτυπα πραγματοποιηθεί.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,514 μηνύματα.
Ισχύει αυτό. Σαν δημόσιο πρόσωπο παίζει τεράστιο ρόλο και η ικανότητα επικοινωνίας που διαθέτεις. Δυστυχώς, μάλλον εκεί υστερεί η Αχτσιόγλου, απέναντι στον Κασσελάκη.
Ναι, άσε που και στο κοινωνικό σκέλος τα «η πρώτη γυναίκα πρόεδρος» δεν πιάνουν πια. Ο κόσμος συνήθισε και την Αλέκα Παπαρήγα του ΚΚΕ και τώρα την Ζωή. Στους δικαιωματιστές μεγαλύτερη απήχηση θα έχει ο πρώτος ανοικτά ομοφυλόφιλος πρόεδρος.

Έχει πετάξει μαργαριτάρια, όπως για την Κύπρο, κατάργηση υποχρεωτικής στρατιωτικής θητείας, που τον άδειασε και ο ίδιος ο Αποστολάκης.
Καλά για την Κύπρο ήτο τραγικό. Όσο για την υποχρεωτική θητεία αυτά είναι κλασσικοί λαϊκισμοί. Η Ελλάς δεν έχει την δυνατότητα να συντηρήσει επαγγελματικό ή έστω ημι-επαγγελματικό στρατό. Πιο πιθανό φαντάζει να αυξηθεί και άλλο η διάρκεια της θητείας των κληρωτών παρά η κατάργησή της. Μην τα πιστεύετε αυτά, κανείς δεν θα κάνει κάτι τέτοιο.

Καλά, ξεχνάτε Εύα Καϊλή και Έλενα Ράπτη;
Ειδικά η πρώτη, ίσως από τις ωραιότερες Ελληνίδες γενικά, όχι μόνο πολιτικός.
Η Καϊλή ποτέ δεν μ'άρεζε. Με τίποτα. Η δεύτερη, για την ηλικία της, παραείναι καλή.

Τι άλλο θα ακούσω. Διαχρονικά οι δεξιές (δεν μιλάω για πολιτικούς, για ψηφοφόρους λέω) είναι οι πιο όμορφες και προσεγμένες.
Και εγώ για ψηφοφόρους μιλάω. Διαφωνώ, μπερδεύεις μάλλον τις κεντροαριστερές με τις εαακίτισσες/πκσιτισσες κ.λπ. Οι κεντροαριστερές μια χαρά παρόμοια θηλυκότητα έχουν. Η αλήθεια είναι πως στις γυναίκες δεν πάει καθ'όλου να τις ακούς να μιλάνε κατά lgbt, να το παίζουν «εγώ δεν είμαι σαν τις άλλες» και έτσι σαν τις δεξιές. Ίσως επειδή στο μυαλό μας η θηλυκότητα ερμηνεύεται σε συμπεριφορά ως συμπεριληπτική (ένδειξη μητρικής συμπεριφοράς). Εν αντιθέσει με εμάς που είμαστε αγροίκοι και το παινευόμαστε κιόλας :P
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.
Οι δεξιές είναι πάντα πιο όμορφες με καλύτερη όλων την Σια 😊😊.
 

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,281 μηνύματα.
Και εγώ για ψηφοφόρους μιλάω. Διαφωνώ, μπερδεύεις μάλλον τις κεντροαριστερές με τις εαακίτισσες/πκσιτισσες κ.λπ. Οι κεντροαριστερές μια χαρά παρόμοια θηλυκότητα έχουν. Η αλήθεια είναι πως στις γυναίκες δεν πάει καθ'όλου να τις ακούς να μιλάνε κατά lgbt, να το παίζουν «εγώ δεν είμαι σαν τις άλλες» και έτσι σαν τις δεξιές. Ίσως επειδή στο μυαλό μας η θηλυκότητα ερμηνεύεται σε συμπεριφορά ως συμπεριληπτική (ένδειξη μητρικής συμπεριφοράς). Εν αντιθέσει με εμάς που είμαστε αγροίκοι και το παινευόμαστε κιόλας :P
Εγώ άμα ακούσω γυναίκα να ξιφουλκεί κατά της woke ερωτεύομαι, δεν ξέρω για εσένα.
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 383 μηνύματα.

ilias90

Διάσημο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 2,281 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,918 μηνύματα.
Ποια Σια;

Η καϊλη που αναφερθηκε παραπανω ουτε εμενα μαρεσε ποτέ αλλα ναι αντικειμενικα ειναι ομορφη.
Σια Κοσιωνη 😉😉.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι στο πρώτο, όχι στο δεύτερο. Η Τζίμα είναι ωραιότερη.
Μην με προκαλείς γιατί θα ανοίξω thread με τίτλο " Κοσιωνη VS Τζιμα" 😒😒.
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Σια Κοσιωνη 😉😉.
Τι να σου πω; εγω που προτιμω καστανο ή μελαχρινο, δεν μαρεσε ποτε ιδιαιτερα. Και επισης την εχω σιχαθει τοσο συνολικα που νομιζω επηρεαζει την κριση μου κι αυτο. Αλλα ναι ειναι ομορφη (ειδικα οταν ΔΕΝ ειχε αγοριστικο μαλλι).
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,819 μηνύματα.
Βγάζει κάτι ψυχρό η Κοσιώνη, εμένα δεν μου αρέσει.

Για να μείνουμε και εντός θέματος: 82.000 έφτασαν οι ψηφίσαντες. Λέτε να είναι παλιοί που ρίχνουν Εφάκι και να έχουμε ανατροπή;
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top